Jump to content
forumadmin

Gumi, felni kérdések

Recommended Posts

4 perce, Devis írta:

Téli gumikat (4), és hozzá felniket szeretnék vásárolni, nyáriból 205/55R16  ilyen van fent, apám azt mondta.
Tudna valaki segíteni, hogy hol tudnék vásárolni jó minőségben ?

A gumi meretebol csak a felni atmeroje kovetkezik, az ET szama, szelessege, osztokore, kozponti atmeroje es a csavarok szama nem.

Raadasul a teli gumi nem okvetlenul kell a nyarival egyezo meretu legyen.

A neten sok helyen kinalnak gumikat felnivel, de az Opel szervizekben is vehetsz. Gyari felni premium gumival biztos jo minosegu lesz, csak gyozd kifizetni :)

Itt https://automax.hu/ pl. tudsz a kocsi tipusa alapjan keresni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!
Ami fent van, az ilyen:
1,
849IMG_20171210_084447.jpg

2,
970IMG_20171210_085433.jpg

205/55 r16 

Ha nem feltétlen szükséges ilyen  méret télibe, akkor milyen más jöhetne szóba ? Mit mondtok, vagy javasoltok ?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Devis írta:

Sziasztok!
Ami fent van, az ilyen:
1,
849IMG_20171210_084447.jpg

2,
970IMG_20171210_085433.jpg

205/55 r16 

Ha nem feltétlen szükséges ilyen  méret télibe, akkor milyen más jöhetne szóba ? Mit mondtok, vagy javasoltok ?

15" méretü acéfelnit ha veszel 195/65 R15 gumit tudsz rátenni ami váltoméret.

Hankook-ot már kapsz 13 ezer körüi/db,ami jó középkategoria.

Acélfelnit használtan is vehetsz,5-6 ezer/db.

Így az alufelnit is megkiméled.

205/55R16 csak a gumi lenne annyi mint a fennt emlitett szett...

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szóval a nagyobb drágább, értem.
Hülye kérdés, de ha ilyent vennék akkor nem lenne olyan hatása szemre, hogy nagy kocsi kis kerekeken ? :( :/

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Devis írta:

Hülye kérdés, de ha ilyent vennék akkor nem lenne olyan hatása szemre, hogy nagy kocsi kis kerekeken ? :( :/

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, 16"-nál kisebb kereket ne tegyél rá, bután áll. A gumi pedig alig kerül többe mint a 15"-ra. (Persze saját döntésed)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Devis írta:

Nem ,mivel átmérőben csak 3mm a különbség a 2 kerék között(a 15" a nagyobb)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Davee írta:

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, 16"-nál kisebb kereket ne tegyél rá, bután áll. A gumi pedig alig kerül többe mint a 15"-ra. (Persze saját döntésed)

Azért az a 8-9 ezer Ft guminként amennyivel drágább a 16" nem elhanyagolható különbség sztem.

Nyáron én is 17" kerékkel megyek,télre viszont inkább megvettem a prémium márkás gumit 15"-ban,mint a kínai tudjuk milyen minőségűt 16"-ban ugyanannyiért.

Azhogy bután áll nem mondanám,más a kinézete a kocsinak az biztos,de 15"-16" között nincs akkora különbség.

De mindenki döntse el neki mely kritérium élvez prioritást: a biztonság vagy a kinézet.:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, csicsó írta:

Azért az a 8-9 ezer Ft guminként amennyivel drágább a 16" nem elhanyagolható különbség sztem.

Nyáron én is 17" kerékkel megyek,télre viszont inkább megvettem a prémium márkás gumit 15"-ban,mint a kínai tudjuk milyen minőségűt 16"-ban ugyanannyiért.

Nemcsak prémium márkás gumik és kínaiak léteznek, van jó köztes megoldás is. 8-9 ezres különbség a 15 és 16" között? Kissé túlzónak tűnik számomra. Hankook esetén ugyanaz a típus terhelhetőség és sebesség index esetén is max. 4-5 ezer a különbség, bár hirtelen csak egy oldalt néztem meg.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, Astra555 írta:

Nemcsak prémium márkás gumik és kínaiak léteznek, van jó köztes megoldás is. 8-9 ezres különbség a 15 és 16" között? Kissé túlzónak tűnik számomra. Hankook esetén ugyanaz a típus terhelhetőség és sebesség index esetén is max. 4-5 ezer a különbség, bár hirtelen csak egy oldalt néztem meg.

Én 2 odalon is ekkora különbséget  találtam Hankook esetén

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!
Mi a véleményetek, a HANKOOK K425 205/55R16 nyári gumiról, ami átlagosan 17-18e Ft/db körül láttam.
Jó vételnek tűnik, vagy nyáriban mást érdemes nézni ?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Devis írta:

Sziasztok!
Mi a véleményetek, a HANKOOK K425 205/55R16 nyári gumiról, ami átlagosan 17-18e Ft/db körül láttam.
Jó vételnek tűnik, vagy nyáriban mást érdemes nézni ?

Szia!

Hétköznapi használatra teljesen jó.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak!

Segítséget kérnék!

Alufelni vásárlásba fogtam, találtam is egy jó állapotú eredeti Opel felnit ami egy Zafiráán volt.

Az én autóm Opel Astra H 1.6 motor , 2011-es évjárat. A felnim adatai 5*110, ET 35, 65.1 mm. A felni amit vennék egy 1999-es Zafirán volt, az ET száma 43.

Jó lenne az én astrámra?   

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, LeviCsúza írta:

Tisztelt Fórumtársak!

Segítséget kérnék!

Alufelni vásárlásba fogtam, találtam is egy jó állapotú eredeti Opel felnit ami egy Zafiráán volt.

Az én autóm Opel Astra H 1.6 motor , 2011-es évjárat. A felnim adatai 5*110, ET 35, 65.1 mm. A felni amit vennék egy 1999-es Zafirán volt, az ET száma 43.

Jó lenne az én astrámra?   

Igen jó lesz,de a kerèk beljebb lesz 8mm-el ami nem annyira mutat jól föleg egy alufelninél:(

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, LeviCsúza írta:

Tisztelt Fórumtársak!

Segítséget kérnék!

Jó lenne az én astrámra?   

A meglévő felnid az ET szám alapján lemez és 15".

H Astrán alufelniből a 15"-os szerintem elég kicsi és ahogy fentebb írták az ET43-as nem is igazán esztétikus.A linkelt felni G Astrára és értelemszerűen A Zafirára való.Amennyiben nem létszükséglet azt mondanám,hogy várj kicsit türelemmel (addig még akár a pénzmag is növekedhet) és H Astrára való felnit vegyél (16" jobban áll neki).Hidd el,nem bánnád meg. :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 perce, rotel írta:

A meglévő felnid az ET szám alapján lemez és 15".

H Astrán alufelniből a 15"-os szerintem elég kicsi és ahogy fentebb írták az ET43-as nem is igazán esztétikus.A linkelt felni G Astrára és értelemszerűen A Zafirára való.Amennyiben nem létszükséglet azt mondanám,hogy várj kicsit türelemmel (addig még akár a pénzmag is növekedhet) és H Astrára való felnit vegyél (16" jobban áll neki).Hidd el,nem bánnád meg. :)

Nem biztos,lehet alu is ekkora ET-vel.Amúgy ha 6,5J széles ami fennt van most,akkor 14mm-el lesz beljebb a kerék az ET35-höz képest,ami finoman szólva is "nem szép"

De ha az esztétika nem lényeg akkor mehet természetesen.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Nem biztos,lehet alu is ekkora ET-vel.Amúgy ha 6,5J széles ami fennt van most,akkor 14mm-el lesz beljebb a kerék az ET35-höz képest,ami finoman szólva is "nem szép"

De ha az esztétika nem lényeg akkor mehet természetesen.

OFF!

Fogadni mernék rá,hogy a fórumtárs jelenlegi felnije acél! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, rotel írta:

OFF!

Fogadni mernék rá,hogy a fórumtárs jelenlegi felnije acél! :)

Amúgy szerintem is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

H astra esetében a csomitartóba ha szeretnék egy normális pótkereket, nem ezt a kompresszor+trutyi kombót, akkor a "gyári" emelő+vonószem+kerékkulcs hungarocell rögzítő befér a kerék alá, ugye?

Mi a gyári mérete? 5*110 R15, de mi a H astra ET felni ET száma? Vagy minden opel ami 5*110-es, az ugyan az?

Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
20 órája, premium írta:

Sziasztok!

H astra esetében a csomitartóba ha szeretnék egy normális pótkereket, nem ezt a kompresszor+trutyi kombót, akkor a "gyári" emelő+vonószem+kerékkulcs hungarocell rögzítő befér a kerék alá, ugye?

Mi a gyári mérete? 5*110 R15, de mi a H astra ET felni ET száma? Vagy minden opel ami 5*110-es, az ugyan az?

Köszönöm!

Üdv!

ET 35

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! Z16xep motor.

Keres megvételre lemez felnit.
A lyukelosztása 4x100-as 16 coll az átmérője 56,5 mm az agyméret és ET37-40

Módosítva : Devis

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1,4 2006-os 

16-colos felnire.

Ki mit szól a 195/65/R16-os nyári gumi választáshoz?

Köszönöm a hasznos tanácsokat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Kérdésem lenne Opel Astra H 1996-os 16col felni 195-65-R16.gumi nyárinak jó-e ?Véleményeteket megköszönnénk.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2006. 01. 23. at 11:34, forumadmin írta:

...

Sziasztok használt már valaki Oel Astra H 195x16xR-16-os nyári gumit?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.