Jump to content
forumadmin

Gumi, felni kérdések

Recommended Posts

2 órája, Tibihoho írta:

16-colos felnire.

Ki mit szól a 195/65/R16-os nyári gumi választáshoz?

Nem valo ra, 195/65-bol az R15 a gyarilag jovahagyott meret.

Ettol persze nyilvan fog vele gurulni az auto, valoszinuleg meg ossze sem fog akadni a gumi a kasznival, de szabalytalan is (vizsgan pl. bukhat miatta), es nincs semmi ertelme sem.

Szoval hacsak nem ingyen vagdalnak hozzad ilyen gumikat (bar akkor is el lehet adni, es venni jot), en nem tennem fel.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, csaba66 írta:

Nem valo ra, 195/65-bol az R15 a gyarilag jovahagyott meret.

Ettol persze nyilvan fog vele gurulni az auto, valoszinuleg meg ossze sem fog akadni a gumi a kasznival, de szabalytalan is (vizsgan pl. bukhat miatta), es nincs semmi ertelme sem.

Szoval hacsak nem ingyen vagdalnak hozzad ilyen gumikat (bar akkor is el lehet adni, es venni jot), en nem tennem fel.

Szia akkor kicseréltetem195/65 R15 re.

Az már jó lessz nyárinak 16col felnire igaz?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 perce, Tibihoho írta:

Ez ugye valami vicc csak ? :-) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 perce, Tibihoho írta:

Ha mar van 16-os felnid, akkor arra 205/55 R16-ot vegyel. Az R15 azt jelenti, hogy 15 collos felnire valo...

16 perce, Frankie64 írta:

Ez ugye valami vicc csak ? :-) 

Nehez eldonteni :)  De feltettem, hogy nem tudja, mit jelent a gumik adataiban az Rxx...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 órája, csaba66 írta:

Ha mar van 16-os felnid, akkor arra 205/55 R16-ot vegyel. Az R15 azt jelenti, hogy 15 collos felnire valo...

Nehez eldonteni :)  De feltettem, hogy nem tudja, mit jelent a gumik adataiban az Rxx...

:icon13:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok !

Most 205/55R16 os téli gumi van az autón azt ajánlották nyárinak jó a 195/65R15is felrakható.Ez gyári váltó.Én is azt szeretném ha magasabb lenne a gumi a jelenleginél.Köszönöm a véleményeket.Kérném csak azok adjanak tanácsot akik valóban értenek hozzá Köszönöm!

Módosítva : Tibihoho

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Tibihoho írta:

Most 205/55R16 os téli gumi van az autón azt ajánlották nyárinak jó a 195/65R15is felrakható.Ez gyári váltó.Én is azt szeretném ha magasabb lenne a gumi a jelenleginél.Köszönöm a véleményeket.Kérném csak azok adjanak tanácsot akik valóban értenek hozzá Köszönöm!

Ehhez azert nem kell olyan baromi nagy hozzaertes :)

Teny, hogy a gyari meretek 195/65 R15 es 205/55 R16. Teny tovabba, hogy az egyikhez 15, a masikhoz 16 collos (atmeroju) felni kell.

Ha jelenleg 16 collos felnid van, es arra akarod tenni a nyari gumikat, akkor a 15-os nem fog ramenni. Ha uj felniket is veszel, akkor azok lehetnek 15-osek, vagy 16-osak, es nyilvan a hozzajuk passzolo meretu gumikat kell valasztani. 

Potkerdes a valoban hozzaertokhoz: szabalyos-e elore 16-os felniket tenni, hatra pedig 15-oseket, vagy forditva?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, Tibihoho írta:

Sziasztok !

Az sem mindegy milyen átmérőjű a féktárcsád. Lehet hogy fel sem megy az R15- ös felni.

Én nem raknék a gyárinál kisebb méretet. 

Módosítva : toma2105

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, toma2105 írta:

Az sem mindegy milyen átmérőjű a féktárcsád. Lehet hogy fel sem megy az R15- ös felni.

Az 1.4-nel ez biztos nem gond... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, toma2105 írta:

Az enyémen 195/65*15 a téli is meg a nyári is, 1,7 d kombi 101 paci maradéka :) . Tárcsa elöl, hátul. Eredetileg 16" volt de én már így vettem. A 6,5" lemez felnin teljesen jó, de a 7" alun már határeset a 195-s.  Nekem teljesen jól működik A-ból B-be eljutni, meg földutazni. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2018‎. ‎12‎. ‎24‎. at 10:47, Tibihoho írta:

Sziasztok !

Kérném csak azok adjanak tanácsot akik valóban értenek hozzá Köszönöm!

Ez azért fájt :)  de ahogy visszaolvastam, nem mi tanácsoltuk , hogy 15" gumit tegyél fel a 16" felnire :icon13:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 órája, csaba66 írta:

Ehhez azert nem kell olyan baromi nagy hozzaertes :)

Teny, hogy a gyari meretek 195/65 R15 es 205/55 R16. Teny tovabba, hogy az egyikhez 15, a masikhoz 16 collos (atmeroju) felni kell.

Ha jelenleg 16 collos felnid van, es arra akarod tenni a nyari gumikat, akkor a 15-os nem fog ramenni. Ha uj felniket is veszel, akkor azok lehetnek 15-osek, vagy 16-osak, es nyilvan a hozzajuk passzolo meretu gumikat kell valasztani. 

Potkerdes a valoban hozzaertokhoz: szabalyos-e elore 16-os felniket tenni, hatra pedig 15-oseket, vagy forditva?

Rémlik hogy sportkocsin van olyan hogy az első kerék kisebb a hátsó meg nagyobb, de szerintem még ott sem túl gyakori.  De azt hiszem opel fórumon vagyunk, szóval itt azért legyen egyforma. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 12. 22. at 9:36, csaba66 írta:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Köszönöm az infókat.

Tudom mit jelent a 15-colos-ill 16-colos felni csak mivel nem vagyok jártas a gumi méretekben milyen ami szerelhető konkrétan milyen ami még felrakható vagy éppen nem .De maradok   a 205/55 R16 nyári guminál,a 205/55 R16 téli helyett az  a biztos.Boldog Karácsonyt!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Tibihoho írta:

Köszönöm az infókat.

Tudom mit jelent a 15-colos-ill 16-colos felni csak mivel nem vagyok jártas a gumi méretekben milyen ami szerelhető konkrétan milyen ami még felrakható vagy éppen nem .De maradok   a 205/55 R16 nyári guminál,a 205/55 R16 téli helyett az  a biztos.Boldog Karácsonyt!

A "meg felrakhato" legfeljebb a szelessegnel jon szoba, a nem stimmelo atmerovel valo felrakas kizart.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, zotya975 írta:

Rémlik hogy sportkocsin van olyan hogy az első kerék kisebb a hátsó meg nagyobb, de szerintem még ott sem túl gyakori.  De azt hiszem opel fórumon vagyunk, szóval itt azért legyen egyforma. 

Igen, ami gyarilag ilyen, az nyilvan szabalyos is. Az is vilagos, hogy semmi ertelme egy Astran varialni vele, csak elvi kerdes, hogy muszaki vizsgan mit szolnanak hozza, mert ugyan mindketto gyari meret, de azert megis. Tudtommal csak tengelyenkent van eloirva azonos meretu, tipusu, mintazatu, stb. gumi, es lehet, hogy nincs ilyesmit kizaro szabalyozas.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, csaba66 írta:

Igen, ami gyarilag ilyen, az nyilvan szabalyos is. Az is vilagos, hogy semmi ertelme egy Astran varialni vele, csak elvi kerdes, hogy muszaki vizsgan mit szolnanak hozza, mert ugyan mindketto gyari meret, de azert megis. Tudtommal csak tengelyenkent van eloirva azonos meretu, tipusu, mintazatu, stb. gumi, es lehet, hogy nincs ilyesmit kizaro szabalyozas.

Szerintem a méretnek egynek kell lennie, a márka-típus-mintázatnak kell tengelyenként passzolnia. 

De nem, igazából a méretet sem írják, csak hogy radiál vagy diagonál...1990-es Köhém rendelet 2018-ban, vicc kategória.

https://gumibiznisz.hu/content/38-gumiabroncs-hatosagi-eloirasok

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
58 perce, zotya975 írta:

Szerintem a méretnek egynek kell lennie, a márka-típus-mintázatnak kell tengelyenként passzolnia. 

De nem, igazából a méretet sem írják, csak hogy radiál vagy diagonál...1990-es Köhém rendelet 2018-ban, vicc kategória.

https://gumibiznisz.hu/content/38-gumiabroncs-hatosagi-eloirasok

Koszonom, ez itt a hivatkozott rendelet: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99000006.KOH

Az, hogy 90-es, onmagaban nem baj, hiszen egyreszt modositgatjak, masreszt van, ami nem valtozik ennyi ido alatt sem.

De attol, hogy itt nincs kifejezetten tiltva, valoszinuleg buko a dolog, mert igaz, hogy jonnek ki Astrak 15-os es 16-os felnivel is, de vegyesen szerelve nem, tehat tiltott atalakitasnak minosulhet (gondolom en).

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, csaba66 írta:

Koszonom, ez itt a hivatkozott rendelet: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99000006.KOH

Az, hogy 90-es, onmagaban nem baj, hiszen egyreszt modositgatjak, masreszt van, ami nem valtozik ennyi ido alatt sem.

De attol, hogy itt nincs kifejezetten tiltva, valoszinuleg buko a dolog, mert igaz, hogy jonnek ki Astrak 15-os es 16-os felnivel is, de vegyesen szerelve nem, tehat tiltott atalakitasnak minosulhet (gondolom en).

Minap volt egy írás valahol, hogy kísérleti példányokat értékesített valamelyik cég, és most veszik vissza, meg bünti, mert még azokra a példányokra nem vonatkozott a típusengedély. Gondolom, ha a típusengedélyben nem szerepel adott modellre a vegyes méretű gumi, akkor bukta. Régen létezett típus módosítás, terveztetés, műszaki, engedély. Én annak idején cseréltem 2000 ccm motort 1600 ccm-re egy autómban, ott egyszerűbb volt az eljárás, mert azonos modell volt. Most nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok, ma már nem kezdenék bele  :-) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, Frankie64 írta:

Minap volt egy írás valahol, hogy kísérleti példányokat értékesített valamelyik cég, és most veszik vissza, meg bünti, mert még azokra a példányokra nem vonatkozott a típusengedély. Gondolom, ha a típusengedélyben nem szerepel adott modellre a vegyes méretű gumi, akkor bukta. Régen létezett típus módosítás, terveztetés, műszaki, engedély. Én annak idején cseréltem 2000 ccm motort 1600 ccm-re egy autómban, ott egyszerűbb volt az eljárás, mert azonos modell volt. Most nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok, ma már nem kezdenék bele  :-) 

Most már elég bonyolult, mert okmányirodás-papírozós motorcsere csak és kizárólag azonos motorkodú motorok cseréjekor lehetséges, hivatalosan nagyobb ( vagy más) motor bekerülése nagyon sok utánjárás és pénz. Ehhez már nagyon fanatikusnak kell lennie. Vagy kiviszed az országból, átépíted majd visszahozod, mert azt valahogy simán elfogadják ha kintről hozol be átépített autót. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy ki használ négy évszakos gumit ,és milyen márkát ,mi a véleményetek róla. Évi 8-10-ezer km.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen kezdőként szeretnék alufelnit venni egy 2009-es H-ra, ötajtós, z16xep motor.

205/55 r16 Pirelli gumik vannak, azokat nem szívesen cserélném le. Arra rájöttem már, hogy az r16 fontos, illetve arra is, hogy 4 csavaros a kerékagy. Mindenképp (használt) gyári felni a cél. Milyen számokat kell még nézzek és azokat hol találom? 

Fontos, hogy a gyári állapotot akarom megtartani kinézetben, szóval kisebb, beljebb (vagy kijjebb) álló felni nem jó.

Milyen felnit keressék?

Ezenkívül, ha van még jó tanács, örömmel fogadom.

Köszönöm

L.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, leroi írta:

Sziasztok!

Teljesen kezdőként szeretnék alufelnit venni egy 2009-es H-ra, ötajtós, z16xep motor.

205/55 r16 Pirelli gumik vannak, azokat nem szívesen cserélném le. Arra rájöttem már, hogy az r16 fontos, illetve arra is, hogy 4 csavaros a kerékagy. Mindenképp (használt) gyári felni a cél. Milyen számokat kell még nézzek és azokat hol találom? 

Fontos, hogy a gyári állapotot akarom megtartani kinézetben, szóval kisebb, beljebb (vagy kijjebb) álló felni nem jó.

Milyen felnit keressék?

Ezenkívül, ha van még jó tanács, örömmel fogadom.

Köszönöm

L.

Szia!

A gyári felni mérete: 6,5J×16 ET37 vagy 6,5J×16 ET39.

Üdv: Laci

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

H astra esetében az ET44 nagyon kilóg? Elvileg 7mm, de az már nagyon nem a kerékcsapágy ideális terhelési pontja... Lenne 17-es gyönyörű új GM felni, de ET44.. :( Pedig autón addig volt, míg kigurult a kapun.. 15km.. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, premium írta:

Sziasztok!

H astra esetében az ET44 nagyon kilóg? Elvileg 7mm, de az már nagyon nem a kerékcsapágy ideális terhelési pontja... Lenne 17-es gyönyörű új GM felni, de ET44.. :( Pedig autón addig volt, míg kigurult a kapun.. 15km.. 

Üdv! Minnél nagyobb az ET szám annál beljebb lesz a felni a kasztniban.

Szóval az ET 37 kintebb van mint az ET 44

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.