Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Új tag vagyok.Kérdésem a következő.Vectra C 1.8 benzines ma kapott motorolaj-cserét.Mire hazaértem(kb 1 km),kigyulladt a műszerfalon a szervókormány ellenőrző lámpa+ a kipörgés gátló visszajelző lámpa.Olajcsere után a motor műanyag burkolata le lett szedve,mert lötyögött,és kapott két gumibetétet alá átmenetileg.A lámpák kigyulladása véletlenszerű,vagy tényleg meghibásodás van,mert a szervókormány működik,nem nyikorog,vagy kattog.Motor leállítás és újra indítás után a lámpák egy ideig elalszanak,aztán kis kocsikázás után kigyullad újra mindkettő(nem tudom,hogy egyszerre-e,de valószínű).Kérnék szépen segítséget,nem hozzáértő vagyok.

Üdv,Tamás

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bronzon75 írta:

Sziasztok!

 

Új tag vagyok.Kérdésem a következő.Vectra C 1.8 benzines ma kapott motorolaj-cserét.Mire hazaértem(kb 1 km),kigyulladt a műszerfalon a szervókormány ellenőrző lámpa+ a kipörgés gátló visszajelző lámpa.Olajcsere után a motor műanyag burkolata le lett szedve,mert lötyögött,és kapott két gumibetétet alá átmenetileg.A lámpák kigyulladása véletlenszerű,vagy tényleg meghibásodás van,mert a szervókormány működik,nem nyikorog,vagy kattog.Motor leállítás és újra indítás után a lámpák egy ideig elalszanak,aztán kis kocsikázás után kigyullad újra mindkettő(nem tudom,hogy egyszerre-e,de valószínű).Kérnék szépen segítséget,nem hozzáértő vagyok.

Üdv,Tamás

 

 

Szia. Szerintem semmi köze nincs az olajcseréhez. Általában ezek a jelenségek CIM modul hiba. De egy hibakód kiolvasás segít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2008-as XER motorkódú 1.8 Benzin C Vectrám. A jobb első lámpám nem világít. Nem elektromos állítású sem xenon hanem projektoros vagy milyen. A műszerfal kiírja, hogy Low beam.. köszi :) nagyjából alacsony fényt jelent. Ilyenkor mit cserélnek? 

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Invaited írta:

Sziasztok!

Van egy 2008-as XER motorkódú 1.8 Benzin C Vectrám. A jobb első lámpám nem világít. Nem elektromos állítású sem xenon hanem projektoros vagy milyen. A műszerfal kiírja, hogy Low beam.. köszi :) nagyjából alacsony fényt jelent. Ilyenkor mit cserélnek? 

Köszi előre is.

Talán izzót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretném,ha valaki segítene,mielőtt számítógép tesztelés lenne.Vectra C 1.8 benzin, pedálteszttel megnéztem a hibakód villogtatást.A következő villogást adta le:

10-1-7-10 kis szünet,majd 10-7-10-4. Sajnos még nem tudtam elvinni a kocsit megnézetni,világít a kipörgésgátló(beindítás után folyamatosan) és a kormányszervó visszajelző lámpa(ez néha elalszik,aztán világít újra).Kipörgésgátló szerintem működik.Kérek szépen tanácsot.Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, bronzon75 írta:

Sziasztok,vectra C kormányszög jeladó nulla fokot mutat,állítólag bedöglött.Van valakinek bontott,vagy segítenétek,honnan szerezzem be reális áron és elfogadható minőségben?

Szia. Nem mindegy,hogy hol van. Szerelték a kormányműbe és a cim modulba. Nézd meg,hogy ahol belemegy a kormányrúd a kormányműbe van-e elektromos csatlakozó. Ha kérdésed van segítek.06209919316

Módosítva : viperes
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Az eset a következő. 2004es signum legmagasabb felszereltség half canbusos. Gyári (ncdc2015+ CID) fejegység lecserélve 2dines jvc érintősre + kormanyvezérlő adapter. Szépen beépítve + vettem hozzá egy info kart és egy GID-et hogy azért láthassam a fogyasztást és egyébb adatokat. Minden működik kivéve a kormányról való vezérlést. A csavar benne az, hogyha visszateszem a gyári kijelzot akkor kormányról vezérlem a jvc-t de nem látom a BC-t. Op-com-ban engedélyezve van a nyomógombos kormanyvezérlő és az info kar vezérlés is.
Valakinek van valami ötlete vagy ez olyan se veled se nélküled eset?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok 

 

2008 as Vectrám van 1.9 utomata. Következő problémám van menet közben felvillannak a visszajelző lámpák és utánna minden elalszik a műszerfal világítás a sebességmérő is leesik meg a fordulatszám is, ujrandítás után semmi probléma egy darabig 1-2 napig nem csinálja. van valakinek ötlete mi lehet a probléma. Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Vectra C 2004. 12. havi, kombi.

Elszállt az előtét ellenálásom az utastér ventillátoron. Szerelő vett ujatt , kicserélte. 1-es fokozatban kék szinű füst jött be az utastérbe, értelemszerűen az ellenálás túlmelegszik. Villanyász bemérte, a ventillátor 22 ampert vesz fel.

Új ellenálás vásárlása. Ezzel 1-es fokozatban el sem indul a a ventilláció.

Kérdésem, ki lehet mérni vhogy hogy a sönt ellenálások vagy a ventillátor hibás?

köszönöm.

Módosítva : oksagi3
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

 

teljesen tanácstalan vagyok, VECTRA C 2004 combi 120LE. A fűtőmotor 4 fokozatából csak a 4. a direktbe kötött működik. Szerelő vett új előtét ellenálást, bekötötte. Mire hazaértem már 1-es ventillátor fokozatba kék füst jött ki a befújókon. Új ellenálás vásárlása. Az új előtét ellenálással 1-es fokozatban el sem indult. Aztán minden előről. Ujabb szerelő, aki levágta a hővédő ellenálást , az előtét ellenálásról, Így  fél óráig működött. Most ugy megy kisebb fokozaton a ventillátor, hogy előtte feltekerem a maxra (4-es fokozat) , onnan visszaléptetem 2-esre. Igy megy pár percig aztán leáll. Kék füst megint van.

Valami tipp valakinek mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hátha járt már valaki így (z22yh, 2004), eddig többszöri indításra volt hajlandó indulni, mert a magasnyomású pumpa volt a ludas, most kapott egy új pumpát most már egyből indul de van amikor le is fullad, ha nem fullad le akkor olyan mintha ingadozna az alapjárat de a mutató nem mutatja hogy hintázna csak a hangján lehet hallani hogy dadogós(remeg) de csak üresben, ha megyek vele akkor van ereje és nem rángat. Leállításkor sincs "csörömpölés" hang és nem is kattog semmi a motortérben ami gyanús lehetne. Trafó, gyertyák szerelő szerint jók(valami műszerrel nézte), vezérlés kb új ~10.000km van benne. Ezt mi okozhatja? Előre is köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Gondom akadt egy 2004-es opel signum 2.2DTI- belső fűtésével, csak 4-es fokozaton pörög a ventillátor, 1-2-3-el van felejtve. Kicseréltem az előtét ellenállást újra is, bontottra is, kicseréltem a fűtés kapcsoló panelt 2 különböző bontottra is, de a probléma megmaradt. Ilyen esetben mi a teendő merre lehet kutatni a hibát? 

Segítőkész válaszotokat előre is köszönöm! 

Árpi

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!!! 

Az lenne a kérdésem, hogy a hütőviz mennyiséget jelző lámpa a müszerfalon az inditás után pár másodpercel kigyullad. Ameddig a motor jár folyamatosan világit. A vizszint teljesen  jó és nem fogy, és nem is forralja.  Gondoltam a tartályban van a jeladó, de amikor a stekkert lehuztam az alján világitott tovább.Kérdezném ez megoldható házilag vagy szerviz a vége.Elöre is köszi a választ!!! 

Link to comment
Megosztás:

52 perce, hangya90 írta:

Sziasztok!!! 

Az lenne a kérdésem, hogy a hütőviz mennyiséget jelző lámpa a müszerfalon az inditás után pár másodpercel kigyullad. Ameddig a motor jár folyamatosan világit. A vizszint teljesen  jó és nem fogy, és nem is forralja.  Gondoltam a tartályban van a jeladó, de amikor a stekkert lehuztam az alján világitott tovább.Kérdezném ez megoldható házilag vagy szerviz a vége.Elöre is köszi a választ!!! 

Hali.Vagy tartály csere vagy kösd össze a két vezetéket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.