Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

:rolleyes: Az akksit megnézettem , 98% -os állapotban van. A szervizben azt mondják a 13,5 V (U30) körül teljesen jó érték... Jövő héten viszem a kocsit, és megcsináltatom a generátor karbantartást... Kíváncsi vagyok , mit fog utána mutatni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van itt esetleg Valaki, akinek 2.2-es vagy 2.0-es turbós benzines új lámpás C vekije van? Ilyet szeretnék venni és érdekelnének a tapasztalatok, megköszönném, ha tudnátok mondani valamit ezekről.

És még egy: C vekiben is az ablaktörlő kapcsoló végén vannak a fedélzeti gombjai?

Köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
:D Az akksit megnézettem , 98% -os állapotban van. A szervizben azt mondják a 13,5 V (U30) körül teljesen jó érték... Jövő héten viszem a kocsit, és megcsináltatom a generátor karbantartást... Kíváncsi vagyok , mit fog utána mutatni.

Na, közben én is rájöttem hogy elfelejtettem mondani az U-TERM érték járó motornál a generátor töltését mutatja és amikor leállítod a motort akkor meg az aksi teljesítményét. Az U-REF meg állandóan 13.5V-on van. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az üzemanyag fogyasztással kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy normál (vízszintes) útviszonyok között a tempomatot bekapcsolva mennyit változik a pillanatnyi fogyasztás értéke?

Nekem képes 3-4 litert is ingadozni (nem emelkedő, lejtő, kanyar). Lábbal tartva ugyanazt a az állandó sebességet ez 2-4 dl jelent, ami szerintem a tempomattól is elvárható lenne.

Mi lehet az oka?

Van egy visszatérő hibám, mégpedig a légtömegmérő, ha kikódolás után nagyon meleg levegőt szív be akkor jön a hibajel, hűvösebb időben viszont semmi.

Ennek a logika alapján nem lehet köze a fenti bajnak, mivel mindig ezen keresztül jön a jel, ha tempomat, ha láb a vezérlő.

Még annyi, ha világít a hiba jel, az nincs hatással amúgy a fogyasztásra.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

tempomattal mindig többet fogyaszt, mert a computer mindig pontosan a beállitott értéket tartja, amig te a lábaddal megengedsz egy kis ingadozást, lassu gyorsulást. a tempomat meg a lehet leghamarabb korrigálja emelkedőn a lassulást, akár padló gázzal is.

nekem egy fél liter-literrel többet fogyaszt az autóm tempomattal.

ez így normális.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok uhuhu, immuneo!

Szerintem arra gondolt, hogy folyamatos egyenletes haladás mellett is pár másodpercenként litereket ingadozik a pillanatnyi fogyasztás jelző. Bár a kérdéséhez hozzászólni nem tudok, de előfordult már nálam is a jelenség (Zafira B, 1.9 CDTI 120 le, DPF), egyenletes 100 km/ó sebesség tempomattal 3,9-5,5 között ingadozik (nagyon ritkán csinálja), egyébként tartósan mutatja a kb.: 4,5-öt, és emelkedőn folyamatosan felmegy, lejtőn csökken, ahogyan elvárná az ember.

Bocs a hosszú leírásért.

Üdv: Laci

tempomattal mindig többet fogyaszt, mert a computer mindig pontosan a beállitott értéket tartja, amig te a lábaddal megengedsz egy kis ingadozást, lassu gyorsulást. a tempomat meg a lehet leghamarabb korrigálja emelkedőn a lassulást, akár padló gázzal is.

nekem egy fél liter-literrel többet fogyaszt az autóm tempomattal.

ez így normális.

Link to comment
Megosztás:

Igen erre gondoltam volna. Köszönöm a válaszokat, de igazi megoldás még nem született. Valaki?

Sziasztok uhuhu, immuneo!

Szerintem arra gondolt, hogy folyamatos egyenletes haladás mellett is pár másodpercenként litereket ingadozik a pillanatnyi fogyasztás jelző. Bár a kérdéséhez hozzászólni nem tudok, de előfordult már nálam is a jelenség (Zafira B, 1.9 CDTI 120 le, DPF), egyenletes 100 km/ó sebesség tempomattal 3,9-5,5 között ingadozik (nagyon ritkán csinálja), egyébként tartósan mutatja a kb.: 4,5-öt, és emelkedőn folyamatosan felmegy, lejtőn csökken, ahogyan elvárná az ember.

Bocs a hosszú leírásért.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Bocs ha rossz topikba írok, de itt legalább zajlik az élet:)

Szóval adott egy 2.2 DTI Vectra 2003-as, keresek valakit aki az EGR szelepét ( remélem jól írtam ) ki tudná nekem takarítani

aug. 25 és 28.-a között, természetesen juttatás ellenében. Előre is köszönettel!

Az St az Salgótarján?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2002-es C Vectrát (1900 euróért).

Az a kérdésem, hogy az újabb Vectrákban milyen a CD lejátszó?

Mert ebben még csak audió lejátszás van, ás BT sincs benne.

Az érdekelne, hogy az újabbakban van-e mp3 és BT kapcsolódási lehetőség?

Mert hiába vennék valami jó dupla hifit, csúnyán mutatna benne, csak az eredeti fordított trapéz alakú lenne jó.

Üdv, gabipaci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2002-es C Vectrát (1900 euróért).

Az a kérdésem, hogy az újabb Vectrákban milyen a CD lejátszó?

Mert ebben még csak audió lejátszás van, ás BT sincs benne.

Az érdekelne, hogy az újabbakban van-e mp3 és BT kapcsolódási lehetőség?

Mert hiába vennék valami jó dupla hifit, csúnyán mutatna benne, csak az eredeti fordított trapéz alakú lenne jó.

Üdv, gabipaci

MP3 asa fejegység van de Gyari BT nincs ha jol tudom. maxtalan a nagy navikban de abban nem vagyok otthon anyira.

Nekem egyébként pont most készül a hifi, megoldhatő, nem gyari kinézet de csunya azert nem lesz.

Üdv DÉnes

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2002-es C Vectrát (1900 euróért).

Az a kérdésem, hogy az újabb Vectrákban milyen a CD lejátszó?

Mert ebben még csak audió lejátszás van, ás BT sincs benne.

Az érdekelne, hogy az újabbakban van-e mp3 és BT kapcsolódási lehetőség?

Mert hiába vennék valami jó dupla hifit, csúnyán mutatna benne, csak az eredeti fordított trapéz alakú lenne jó.

Üdv, gabipaci

Szia!

Hívj fel segítek leírni hosszú lenne.Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2002-es C Vectrát (1900 euróért).

Az a kérdésem, hogy az újabb Vectrákban milyen a CD lejátszó?

Mert ebben még csak audió lejátszás van, ás BT sincs benne.

Az érdekelne, hogy az újabbakban van-e mp3 és BT kapcsolódási lehetőség?

Mert hiába vennék valami jó dupla hifit, csúnyán mutatna benne, csak az eredeti fordított trapéz alakú lenne jó.

Üdv, gabipaci

Ja a számom:06209919316

Link to comment
Megosztás:

Kicsit továbbfejlesztettem a gondolatmenetemet hifi ügyben.

Először erre találtam rá: keret

De aztán találtam egy ilyet: hifi

Erről mit gondolsz? Minden pillanatnyi elképzelésemet felülmúlja, és nem is "annyira" húzós.

szerk: vagy ez?

HAt igen létezik 2 dines keret is nekem olyannal lesz beépitve, meg ugye vanank ennek ezek a fejegységek amik nem olyna rossazk de hangminöségben sajnos véleményem szerint nem közelitenek meg egy Markas darabot

Link to comment
Megosztás:

HAt igen létezik 2 dines keret is nekem olyannal lesz beépitve, meg ugye vanank ennek ezek a fejegységek amik nem olyna rossazk de hangminöségben sajnos véleményem szerint nem közelitenek meg egy Markas darabot

Igazából 32 éves vagyok, asszonnyal, gyerekkel, nem célom tucc-tuccolni max hangerőn.

A mostani még nem volt harmadik fokozatnál hangosabbra tekerve.

Azon a hangerőn meg nem hiszem, hogy kijön a diferencia. Legalábbis számomra.

A GPS, BT, meg a DVD funkció viszont nagyonn bejönne.

ködlámpát utólag nehéz beszerelni? Kábeleket nem nagyon látok, csak valami nyolc eres megy előre, amiből két ér a lökhárító fölé közvetlen, gondolom a hőmérő van ott.

Link to comment
Megosztás:

Igazából 32 éves vagyok, asszonnyal, gyerekkel, nem célom tucc-tuccolni max hangerőn.

A mostani még nem volt harmadik fokozatnál hangosabbra tekerve.

Azon a hangerőn meg nem hiszem, hogy kijön a diferencia. Legalábbis számomra.

A GPS, BT, meg a DVD funkció viszont nagyonn bejönne.

ködlámpát utólag nehéz beszerelni? Kábeleket nem nagyon látok, csak valami nyolc eres megy előre, amiből két ér a lökhárító fölé közvetlen, gondolom a hőmérő van ott.

Igazabol én 130 eur ért vettem 2 dinesDVD-s fejet BT Gps nélkül, de letezik olyan is.

és inősége sokkal jobb mint a gyári.

de amit linkeltél azok tökéletesek.

Link to comment
Megosztás:

Igen az, de bárhova elmegyek ha szükséges az országon belül.

Vállalod? ^_^

Én is szerelő vagyok, de nem gyakorlom. Így nem vállalom.

A műhely ahova hordom a céges és saját autóim, meg tudja csinálni.

Amikor olvastam a hozzászólásod, pont benn volt nálam az egyik szerelő srác képben van vele, nyilván ha csak tisztítani kell, és nem a motor szart be.

Egy a bibi, hogy nem igen akarta elvállalni, de holnap még beszélek vele és jelzek.

Ja, és mondhatnám nem dolgoznak drágán!

És ha vállalja, még szerencséd is lesz, mert Gyöngyös nem nagy kitérő. Ezért kérdeztem a St-t.

Üdv: Imre

Link to comment
Megosztás:

Igazabol én 130 eur ért vettem 2 dinesDVD-s fejet BT Gps nélkül, de letezik olyan is.

és inősége sokkal jobb mint a gyári.

de amit linkeltél azok tökéletesek.

Az a baj, ha nincs GPS és BT, akkor inkább maradjon a mostani gagyi gyári.

Ezzel meg csak az a baj, hogy jól feltornássza addig még az árát saját magának. Szerintem 400 lesz a vége. De ha nem, akkor a másikat, ami van Neki, megveszem én.

Ehhez viszont jár free tolatókamera.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, ha nincs GPS és BT, akkor inkább maradjon a mostani gagyi gyári.

Ezzel meg csak az a baj, hogy jól feltornássza addig még az árát saját magának. Szerintem 400 lesz a vége. De ha nem, akkor a másikat, ami van Neki, megveszem én.

Ehhez viszont jár free tolatókamera.

Hat igen nekem nem a BT meg GPS volt a lenyeg hanem az hogy meglegyen a hangminőség és a megfelelő menyiségű RCA kimenet hogy a hifit meg tudjam épiteni, nem egy combot akarok csinalni hanem a legjobb elérhető hangzás szeretném megvalósitani. eszszerű keretke között.

Fel nem tornásza az biztos ez nem Vatera, itt kicsivel korektebbek az eladók hála istennek ebay az nem magyarország és nagyon reméleme nem is lesz jo darabig.

Igazabol ilyet meg tudok szerezni Kinabol jo áron csak mond meg melyik tipus kell.

Link to comment
Megosztás:

Hat igen nekem nem a BT meg GPS volt a lenyeg hanem az hogy meglegyen a hangminőség és a megfelelő menyiségű RCA kimenet hogy a hifit meg tudjam épiteni, nem egy combot akarok csinalni hanem a legjobb elérhető hangzás szeretném megvalósitani. eszszerű keretke között.

Fel nem tornásza az biztos ez nem Vatera, itt kicsivel korektebbek az eladók hála istennek ebay az nem magyarország és nagyon reméleme nem is lesz jo darabig.

Igazabol ilyet meg tudok szerezni Kinabol jo áron csak mond meg melyik tipus kell.

Az ebay sem sokkal jobb. Van automata licit opcio is a hirdeteshez. Elkoltottem mar par ezret, de eddig meg csak tobbnyire union belulrol vasaroltam. felek a kinai cucctol a vam miatt. De ha meg tudod szerezni 300 euro korul valamelyiket UK IE EU gps-el, egy honap mulva magyarorszagon jarok. Uzletelhetunk

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.