Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi problémával kapcsolatban. Van egy 2006-os faceliftes 1.8 benzines kombi vectrám. A ventilátorom csak 4-es fokozatban megy.  Ugye ez típusbetegség előtét ellenállás. A bajom csak az, hogy kicseréltük újra, de így sem megy csak 4-es fokozatban. Bemértük és nem kap áramot (a szivargyújtóról kapott árammal működik minden fokozatban). Jó, akkor biztos biztosíték ment ki, de megnéztük mindet de egyik sem ment ki. Van ötletek mi lehet még? 

Segítségeteket előre is köszönöm

Norbi

Link to comment
Megosztás:

5 perce, northbee81 írta:

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi problémával kapcsolatban. Van egy 2006-os faceliftes 1.8 benzines kombi vectrám. A ventilátorom csak 4-es fokozatban megy.  Ugye ez típusbetegség előtét ellenállás. A bajom csak az, hogy kicseréltük újra, de így sem megy csak 4-es fokozatban. Bemértük és nem kap áramot (a szivargyújtóról kapott árammal működik minden fokozatban). Jó, akkor biztos biztosíték ment ki, de megnéztük mindet de egyik sem ment ki. Van ötletek mi lehet még? 

Segítségeteket előre is köszönöm

Norbi

Szia!

Relé?

Link to comment
Megosztás:

Hallo mindenkinek,

Egy fontos problémával fordulok hozzátok, 

a CD70 es fejegység frissítését nem fejezte be a rendszer, fél óra után se indult el a betöltő sáv csak várt, a lemezt se adta ki.

Majd hosszabb semmitevés után kikapcsolt és azóta a rádió,navi nem  működik csak a computer funkcióit tudja még a 'titkos menü' se jön elő máshol csak a 'BC'-ben...

A kijelző meg folyamatosan megy a kocsi lezárása után sem kapcsolja le, csak a rádió áramtalanításakor alszik el.

Mit lehet ilyenkor csinálni? hogy lehet a rádiót 'resetelni' másképp? 

Előre is Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

On 12/28/2016 at 10:49, Csaby555 írta:

Hallo mindenkinek,

Egy fontos problémával fordulok hozzátok, 

a CD70 es fejegység frissítését nem fejezte be a rendszer, fél óra után se indult el a betöltő sáv csak várt, a lemezt se adta ki.

Majd hosszabb semmitevés után kikapcsolt és azóta a rádió,navi nem  működik csak a computer funkcióit tudja még a 'titkos menü' se jön elő máshol csak a 'BC'-ben...

A kijelző meg folyamatosan megy a kocsi lezárása után sem kapcsolja le, csak a rádió áramtalanításakor alszik el.

Mit lehet ilyenkor csinálni? hogy lehet a rádiót 'resetelni' másképp? 

Előre is Köszönöm 

szia!

ez a félbemaradt frissítés miatt van! Helyre lehet állítani, egy gyári lemezzel! Budapesten meg tudom oldani ha gondolod!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Van-e valakinek esetleg letölthető verzióban signumhoz (2004-es, 3.0 cdti) elektromos rajza, mert a xenon lámpám automatikus szintezése nem működik. Minden biztosítékot megnéztem, de mind jó. Már ha persze tudnám melyik mihez van hozzárendelve, mert mnincs semmilyen leírásom róluk.

A szintező motorokat megnéztem, szerintem jók, de vettem egy pót darabot is teszteléshez, ami nem hozott eredményt, mármint a cseréjük, tehát valahol máshol lehet a hiba. Gondoltam esetleg az első / hátsó szintező szenzorok lehetnek rosszak, de azt ki lehet valahogyan mérni vagy méretni?

Köszike a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 09. at 17:52, RAV3N írta:

Hello mindenkinek!

Van-e valakinek esetleg letölthető verzióban signumhoz (2004-es, 3.0 cdti) elektromos rajza, mert a xenon lámpám automatikus szintezése nem működik. Minden biztosítékot megnéztem, de mind jó. Már ha persze tudnám melyik mihez van hozzárendelve, mert mnincs semmilyen leírásom róluk.

A szintező motorokat megnéztem, szerintem jók, de vettem egy pót darabot is teszteléshez, ami nem hozott eredményt, mármint a cseréjük, tehát valahol máshol lehet a hiba. Gondoltam esetleg az első / hátsó szintező szenzorok lehetnek rosszak, de azt ki lehet valahogyan mérni vagy méretni?

Köszike a válaszokat.

Csak rá kell dugni gépre és az megmondja.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 09. at 17:52, RAV3N írta:

Hello mindenkinek!

Van-e valakinek esetleg letölthető verzióban signumhoz (2004-es, 3.0 cdti) elektromos rajza, mert a xenon lámpám automatikus szintezése nem működik. Minden biztosítékot megnéztem, de mind jó. Már ha persze tudnám melyik mihez van hozzárendelve, mert mnincs semmilyen leírásom róluk.

A szintező motorokat megnéztem, szerintem jók, de vettem egy pót darabot is teszteléshez, ami nem hozott eredményt, mármint a cseréjük, tehát valahol máshol lehet a hiba. Gondoltam esetleg az első / hátsó szintező szenzorok lehetnek rosszak, de azt ki lehet valahogyan mérni vagy méretni?

Köszike a válaszokat.

szia!

Bixenon, vagy sima xenon lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Egy kis Segitséget szeretnék kérni hátha találkoztatok hasonlo problémával.       2003 évi vectra 1.6-os. Nem világit a tolatolámpa. Néztem az égöket azok jok a kapcsolo is jó áram megy a kapcsolora az öszes biztositékot végig néztem a motortérbe a müszerfal oldalán és a csomagtartoban is. Mi lehet még probléma?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Somi írta:

szia!

Bixenon, vagy sima xenon lámpa?

Hello!

Tudomásom szerint sima meg nem kanyarkövetős viszont érdekes a szintező motorja. Hella gyártmány és ellentétben a normál halogén izzós verzóban található motorhoz nem 3 hanem 4 vezetékes.

Hella

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

2008 c vectra, xer motorkod. Cserelt e mar valaki termosztatot? Fagyallot ki kell engedni az autobol elotte? Csak azert kerdeses szamomra, mert ebben a tipusban ha szembol nezzuk az autot akkor a motor jobb oldalon van eleg magasan. Lehet, higy nem kell leengedni a vizet? Elore is koszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Segítséget szeretnék kérni, van egy 2003 - as Opel Vectra c 2.0 dti  és nem működik a belső levegő fokozatai csak a 4-essen. A biztosítékok rendben vannak mid három az előtét ellenállás új, a vezérlópanel cserélve egy bontót kocsiból lett kiszerelve hol működőt. Ha lenne valakinek egy elektronikai rajza nagyon szépen köszönném, hogy merre lehetni keresni mit égetem ki? A gond még a nyáron kezdődőt, mikor kiszereltem a pollenszűrőt és levelek kerültek a ventilátorba és kiégette az előtét ellenálláson a biztosíték amit áthidaltam egy vezetékkel, egy jó ideig működőt normálisan de a hideg beálltával ha rákapcsoltam egy fokozatra ment egy percig vagy kötet utána lelát és csak a 4-essen működőt. Így elvittem  szerelőhöz és ö kérte az előtét ellenállást utána a panelt most meg nincs ideje  keresgélni. Segítségetek előre is köszönöm!  Tisztelettel János           

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. január 11. at 13:34, kalmim írta:

Sziasztok 

Egy kis Segítséget szeretnék kérni hátha találkoztatok hasonló problémával.       2003 évi vectra 1.6-os. Nem világit a tolatólámpa. Néztem az égőket azok jók a kapcsoló is jó áram megy a kapcsolóra az összes biztosítékot végig néztem a motortérbe a műszerfal oldalán és a csomagtartóban is. Mi lehet még probléma?

Nem tudja valaki véletlenül melyik lehet a biztosítéka mert nincs kezelési kézikönyvem , meg hogy van e reléje. Esetleg honnan lehetne kezelési útmutatót letölteni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

SZiasztok!

Korábbi problémám, vagyis a xenon lámpa automatikus szintezése nem működik, (Signum 3.0 cdti, 2004-es) még mindig fenn áll. Nem rég voltam benn egy opel márkaszervízben teljesen más ügyben, ahol elmondtam a lámpa hibámat és erre azt mondta az egyik szervizes, lehet, hogy nincs felprogramozva és azt megcsinálják, kb. 10-15000 Ft.-ért.

Na most a kérdésem:

1. mielött rászánnék egy ilyen összeget az akcióra, esetleg tudtok-e valakit aki megcsinálná kicsit olcsóbban?

2. Ezt milyen szoftverrel csinálhatják? ( op-com vagy Tech2?)

3. Ha tudtok valakit, az hol lakik, mert kecskeméti vagyok?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali! 
Szeretném megkérdezni, hogy ha a mostani NCDC 2013-as CD lejátszót, 4-es CD tárral le szeretném cserélni egy másik típusra az lehetséges? 
Már úgy értem, hogy kompatibilisek ezek egymással? Csak betolom az NCDC helyére oszt jó van? :)))))
Köszi a válaszokat. 

Módosítva : Saci
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 03. 29. at 12:26, Saci írta:

Hali! 
Szeretném megkérdezni, hogy ha a mostani NCDC 2013-as CD lejátszót, 4-es CD tárral le szeretném cserélni egy másik típusra az lehetséges? 
Már úgy értem, hogy kompatibilisek ezek egymással? Csak betolom az NCDC helyére oszt jó van? :)))))
Köszi a válaszokat. 

szia! Sajnos nem, főleg ha újabb 2005 utáni készülékeket szeretnél berakni, akkor kell komolyabb változtatás!

Ha gondolod a mostani fejegységre aux bemenet megoldható, ha fejleszteni szeretnél! :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Van olyan opció mint a D Corsában ahol a két bajuszkapcsolóval lehet előcsalogatni a rejtett személyes beállításokat? Hogyan lehet azt beállítani hogy amikor távirányítóval kinyitom az autót akkor felkapcsolja a lámpát (ha lehetséges persze)?

Módosítva : szilzsolt
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
15 órája, Adam1 írta:

Kétzónás klímánál a középső tekerentyű nyomógombja kicsit nehezen veszi az adást. Ezt lehet valahogy javítani?

Klíma a menüből kapcsolható csak, így néha kell használni....

Lehet orvosolni, szétszedés és forrasztás kell hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy most újítottam be egy C Vectrával :) Ez előző B Vectrámat többször darabokra szedtem, és összeraktam, a végén már rutinból ment minden. Ez azért egy kicsit más, azt már most látom.

Amúgy hogy lehet kiszedni a vezérlőt helyéről? Annyira nem vészes még, de szerintem az a kis mikrokapcsoló kezdi megadni magát.

Még egy kisebb hibája van az autónak. A légbefúvó rostélyok közül a két jobb oldalinak az alsó kis rácsa nem mozog, azaz nem lehet teljesen elzárni a befújt levegőt. Szerintem ragasztással könnyedén meg lehetne szüntetni a hibát, viszont ahhoz ki kéne imádkozni onnan valahogy. Ezeket hogy lehet kivenni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.