Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok, olyan kerdesem lenne, hogy testmode-ban meg lehet nezni a motor vezerlesenek szoftver verziojat vagy azt csak tech2-vel lehet? A heten szoltak a markaszervizbol, hogy megjelent egy ujabb verzio az 1.9 CDTI motorokhoz (az enyem 120 Le-s). Ma frissitettek is, de uj verziot nem latok a menuben (maradt ez: SW: 10.11.2006/0//8.0.0/). Erezheto valtozas eddig nem sok van, talan egy kicsit finomabban jar a motor. De ennyit be is tud beszelni maganak az ember :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

egy 2.2 vectra c caravanom van. imádom. autómata váltós. a kérdésem, hogy ki tudom e valahogy kapcsolni az esp. havas időben az automata váltó miatt nehézkesebb az indulás. némely modelnél láttam, hogy a középső panelen van kapcsoló

előre is köszi

marci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kerdesem lenne, hogy testmode-ban meg lehet nezni a motor vezerlesenek szoftver verziojat vagy azt csak tech2-vel lehet? A heten szoltak a markaszervizbol, hogy megjelent egy ujabb verzio az 1.9 CDTI motorokhoz (az enyem 120 Le-s). Ma frissitettek is, de uj verziot nem latok a menuben (maradt ez: SW: 10.11.2006/0//8.0.0/). Erezheto valtozas eddig nem sok van, talan egy kicsit finomabban jar a motor. De ennyit be is tud beszelni maganak az ember :lol:

Nekem is ilyen motorom van. Ez engem is érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Még nagyon új vagyok itt, de úgy gondolom ez az a téma ahol választ kaphatok.

Egy 2006.04 havi VECTRA C Elegance 2.2 DTI Caravan-om van.

A kérdésem az lenne hogy a középső kijelzőnél a CD felett volt a mobilom és egy hívást követően, mintha a kristályok "megfolytak" volna. Mindig a "negatívja" világít.

Esetleg valaki tudna rá valami megoldási módszert?

A segítségeteket előre is megköszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit!

A múlt héten vásároltam egy 2004-es 1.8 comfort vectrát, és olyan kérdésem lenne, hogy a jobb első hangszórót szeretném kicserélni. Nézegettem már csak nem akarom feszegetni, valójában az lenne a kérdésem, hogy az egész ajtó kárpitot le kell bontani, vagy csak a hangszóró külső burkolatát kell leszedni? nem lehet esetleg valahonnan letölteni szerelési útmutatót?

Olvasgattam a topikot és megakadt a szemem, hogy a fedélzeti computerre rá lehet tölteni azt a szoftvert, ami kiírná a fogyasztást. Ha esetleg tudnátok segíteni, hogy ki tudná ezt megcsinálni nagyon hálás lennék!

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit!

A múlt héten vásároltam egy 2004-es 1.8 comfort vectrát, és olyan kérdésem lenne, hogy a jobb első hangszórót szeretném kicserélni. Nézegettem már csak nem akarom feszegetni, valójában az lenne a kérdésem, hogy az egész ajtó kárpitot le kell bontani, vagy csak a hangszóró külső burkolatát kell leszedni? nem lehet esetleg valahonnan letölteni szerelési útmutatót?

Olvasgattam a topikot és megakadt a szemem, hogy a fedélzeti computerre rá lehet tölteni azt a szoftvert, ami kiírná a fogyasztást. Ha esetleg tudnátok segíteni, hogy ki tudná ezt megcsinálni nagyon hálás lennék!

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Szia!

A hangszórót csak a kárpit levétele után tudod kivenni.A C Vectra-hoz sajna még nincs magyar nyelvű szerelési útmutató.BC-t nem oly könyű felrakni a vasra,de ahhoz kérdezd meg uhuhu-t.

Szia:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003 6 havi 2.0 DTI C vectrám van. Az lenne a kérdésem, hogy a kétsoros kijelzőjét ki tudom-e cserélni grafikus kijelzőre. természetesen kap egy új CD 30-as fejegységet is és ha jól tudom a csatlakozó aljzatot is cserélni kell. Némi vezetékeléssel. Valamint ha megoldható akkor hogyan tudom majd az adatok leolvasását (fogyasztás, megtehető Km stb) változtatni a kijelzőn. Ki kell cserélnem hozzá az ablaktörlő kapcsolómat is?

Eredetileg nem volt benne tempomat de egy szoftvertelepítéssel és egy irányjelző kar cserével megoldódott, sőtt a telepítés után lett hirtelen ASR és ESP is az autón. Ebből gondolom hogy a többi kütyü is benne van a kocsiban csak a szoftver hiánya miatt nem müxik. Egyenlőre ennyi info jutott eszembe. Remélem ez segítség a kérdésem megválaszolásában. Előre is köszönöm az ötleteket javaslatokat és infókat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003 6 havi 2.0 DTI C vectrám van. Az lenne a kérdésem, hogy a kétsoros kijelzőjét ki tudom-e cserélni grafikus kijelzőre. természetesen kap egy új CD 30-as fejegységet is és ha jól tudom a csatlakozó aljzatot is cserélni kell. Némi vezetékeléssel. Valamint ha megoldható akkor hogyan tudom majd az adatok leolvasását (fogyasztás, megtehető Km stb) változtatni a kijelzőn. Ki kell cserélnem hozzá az ablaktörlő kapcsolómat is?

Eredetileg nem volt benne tempomat de egy szoftvertelepítéssel és egy irányjelző kar cserével megoldódott, sőtt a telepítés után lett hirtelen ASR és ESP is az autón. Ebből gondolom hogy a többi kütyü is benne van a kocsiban csak a szoftver hiánya miatt nem müxik. Egyenlőre ennyi info jutott eszembe. Remélem ez segítség a kérdésem megválaszolásában. Előre is köszönöm az ötleteket javaslatokat és infókat.

Szia!Nah hol kezdjem.Elméletileg kicserélheted,de a büdös életben nem lesz jó a cd30-assal.A megoldás egy ncd....-s fejegység és egy szines kijelző(CID).Ha ezt a kettőt cseréled lesz BC-d.A fejegységben van minden.Kicseréled,a csati ugyanaz esetleg egy kis vezetékpótlás és a fejegységről irányítasz minden fed. computert.Röviden tömören.Ezt most nem azért írtam le mert van egy ilyen kijelzőm és fejegységem.:-).Én átalakítottam az enyémet és nagyon király a szines kijelző.Ha tudok még segíteni vagy nem értesz valamit, csörögj rám:06209919316.Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kerdesem lenne, hogy testmode-ban meg lehet nezni a motor vezerlesenek szoftver verziojat vagy azt csak tech2-vel lehet? A heten szoltak a markaszervizbol, hogy megjelent egy ujabb verzio az 1.9 CDTI motorokhoz (az enyem 120 Le-s). Ma frissitettek is, de uj verziot nem latok a menuben (maradt ez: SW: 10.11.2006/0//8.0.0/). Erezheto valtozas eddig nem sok van, talan egy kicsit finomabban jar a motor. De ennyit be is tud beszelni maganak az ember :)

Meg lehet nézni:így néz ki , engem meg az érdekelne hogy mennyiért csinálnak egy ilyen frissítést?

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet nézni:így néz ki , engem meg az érdekelne hogy mennyiért csinálnak egy ilyen frissítést?

Aha, ezt a menüpontot néztem. Így másfél hónap használat után azt kell mondanom, hogy nagy valószínűséggel nem csináltak semmit. Verzió marad, fogyasztás maradt, hangja sem változott, gyorsuláson sem érezni semmit.

A szervizből hívtak fel, és felajánlották, hogy ingyen megcsinálják ha bemegyek, szóval árat sajna nem tudok.

Link to comment
Megosztás:

Hi ezt hogy hoztad elő?

Szerintem átment testmode-ba. Kb. 5 mp-ig nyomod a Settings gombot, majd sípol egyet a rádió (az a biztos ha be van kapcsolva), és onnantól a BC gomb nyomogatásával tudsz az oldalak között váltani. Nála CID van, az így néz ki, nekem GID, az is hasonló adatokat mutat, csak 2 színben. A többi kijelzőről nem tudok nyilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem átment testmode-ba. Kb. 5 mp-ig nyomod a Settings gombot, majd sípol egyet a rádió (az a biztos ha be van kapcsolva), és onnantól a BC gomb nyomogatásával tudsz az oldalak között váltani. Nála CID van, az így néz ki, nekem GID, az is hasonló adatokat mutat, csak 2 színben. A többi kijelzőről nem tudok nyilatkozni.

Köszi, ki is próbálom :)

Link to comment
Megosztás:

Hi ezt hogy hoztad elő?

A teszt módot úgy tudod előcsalni, hogy a fő menübe az "autó" ikonra tekered

majd hosszan Setting és amikor hang és kiírja hogy "test mode on" akkor a BC megnyomásával tudod léptetni a teszt mód ablakait, 5-6 oldal. Simán settingre nem jön elő.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: 2004-es Vectra C 1,8 kijelezte, hogy első fékbetétet kell cserélni. A csere megtörtént (tényleg kopott volt), azonban a jelzés maradt (a csere nem szakszervizben történt). Hogy lehet eltüntetni, illetve mi lehet ennek az oka (ha nem volt csatlakoztatva az érzékelő, akkor is jelzett)?

Előre is köszönöm.

VaZso

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: 2004-es Vectra C 1,8 kijelezte, hogy első fékbetétet kell cserélni. A csere megtörtént (tényleg kopott volt), azonban a jelzés maradt (a csere nem szakszervizben történt). Hogy lehet eltüntetni, illetve mi lehet ennek az oka (ha nem volt csatlakoztatva az érzékelő, akkor is jelzett)?

Előre is köszönöm.

VaZso

Szia!

Valószínű,hogy a visszajelző is megsérült.Ellenőrizd le ,hogy a tárcsába bele ért-e.Ha igen akkor azt is cserélni kell.Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uj vagyok, az autóm is és megvan az első hiba is :

A tempomat szarakodik, ha megnyomom csak fel villan a kontroll lámpa és ennyi. Mi lehet, sokba fáj?

Köszi

A tempomat nekem is szokott rendetlenkedni, ugyanúgy mint a rádió, mikor Sokol hangon szólal meg. Típushiba, a Totalcar népítéletben sokan panaszkodnak rá.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Valószínű,hogy a visszajelző is megsérült.Ellenőrizd le ,hogy a tárcsába bele ért-e.Ha igen akkor azt is cserélni kell.Üdv:Miki.

Szia!

A visszajelző tényleg megsérült, cseréltem, tökéletes lett. Még egyszer köszönöm a gyors megoldást! Üdv.: Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.