Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Üdv!

Kezem közé került egy Vectra C GTS NCDC2013 navival.
Frissítettem már pár gyári rendszert, de ennél megakadtam.
Órák óta keresgélek, de sehol egy élő link a friss térkép szoftverekhez.

Kérlek segítsetek a frissítés menetében és elérhető térképekkel, főként Németország és Ausztria, de jöhet a többi is (magyar még mindig nincs?).

Privát emailben vagy akár itt is, köszönöm szépen!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Vectra b 1997-es gépem. A problémám a távirányítójával van. Tegnap délután beprogramoztam (gyújtás ráad, gomb megnyom). Délután és este is szépen működött mikor hazaértem. Reggel már nem tudtam a távval kinyitni és zárni sem. Elemet most cseréltem a távban.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 30. at 7:25, kalman76 írta:

Köszönöm.

Akkor tovább gondolkodom, az enyém már nem nagyon eszi  már a CD-t...

 

On 2016. 06. 06. at 14:58, Snike írta:

Sziasztok, 

2006-os C Vectrám egy ideje csak a pillanatnyi fogyasztást mutatja, a többi értéknél - hátra lévő útnál is és az átlag fogyasztásnál is - egy F -t mutat... Valaki tudja, mi lehet a gondja?

Szia!

Lehet kontakhiba is, le kell húzni  csatit esetleg, de lehet programozási hiba is! Volt cserélve kijelző mostanában?

Ha gondolod Budapesten meg tudom nézni!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Kellene egy kis segítség! Az ablaktörlőm megbolondult a minap! a probléma az hogy nem tudom vele mosni a szélvédőt, egyszeri lefelé billentésre nem töröl automatán csak ha folyamatosan tartom! bekapcsolom működik minden fokozat de kikapcsolni egy rémálom!hátsó ablakon kifogástalanul működik minden,kapcsol ki be, mossa stb...! elég lenne kart cserélni vagy beljebb van a hiba!? A következő probléma az a abs jeladó, jobb első, műszer szerint! mivel hogy ez egybe van építve a csapággyal ezért k...a drága de egy éven belül már a másodikat cserélem!először kapott egy GSP csapágyat bírta félévig aztán kapott egy Skf et az se bírta tovább! A csapágynak semmi baja de a jeladó nem nagyon bírja ! valakinek valami ötlete hogy mit lehetne vele kezdeni a cserén kívül?! 1.7 cdti 2007 böl kombi Astra H   THX mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szép estét!

opel signumban szeretnék kormányt cserélni multifunkciónálisra megoldható ez valahogy ha igen akkor hogyan? Kábelek,érintkezők ott vannak? Plussz még annyi lenne le akarom cserélni a gyári rádiót egy másik 2din-re ehez van valakinek valami ötlete illetve tapasztalata?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 04. at 20:35, Dezső83 írta:

Szép estét!

opel signumban szeretnék kormányt cserélni multifunkciónálisra megoldható ez valahogy ha igen akkor hogyan? Kábelek,érintkezők ott vannak? Plussz még annyi lenne le akarom cserélni a gyári rádiót egy másik 2din-re ehez van valakinek valami ötlete illetve tapasztalata?

köszönöm

Szia!

Milyen évjáratú az autó?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali tagok! 

 

Egy kérdésem volna, ha segítenétek ebben. 

Vectra c autóból ha kiveszem az adagolót azt le kell nullázni? S ha igen akkor hogy? A másik hogy minden elektromos kütyüt ha kiveszünk a kocsiból le kell tanítani a kocsiról? Vagy így hagyhatom, s ha a másikba rakjuk át elég ahhoz hozzá tanítani? 

 

Köszi előre is.

 

Üdv. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérnek  egy kis segítséget!

Van egy vectra  c 1.9 cdti 2004es autom. Áprilisban elvittem a szerelohoz  azzal a problémával,hogy kéket  füstöl  és érdekes  szaga  van. Ezért csináltak nekem egy porlasztó  felújítást. Ugye mindenki  tudja milyen drága  is az.na mindegy is. De a mai napig ugyan úgy füstöl  amikor rá jön ,főleg akkor amikor kicsit  gyorsabban megyek a kelleténél :) De egyébként kijelzi  a kulcsot  is az auto. Meg rárakták valami gépre  és állítólag nem jelez  semmit. Nagyon bosszant,hogy nem tudok vele menni hosszabb útra  mert úgy füstöl. 

Segítségeteket Köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,2 kérdésem is lenne!

1: tud valaki eladó bontott,de működő parkolóradart? 4db kellene (vagy valami olcsóbbat,mint a gyári 30ezres/db...)

2: hogy lehet a gyári autótelefon helyett valami pohártartót vagy rekeszt szerezni és/vagy beaplikálni?

Vectra C kombi 2006-os,1.9 cdti,150 LE

 Előre is köszi!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

3 órája, emgabo írta:

Sziasztok,2 kérdésem is lenne!

1: tud valaki eladó bontott,de működő parkolóradart? 4db kellene (vagy valami olcsóbbat,mint a gyári 30ezres/db...)

2: hogy lehet a gyári autótelefon helyett valami pohártartót vagy rekeszt szerezni és/vagy beaplikálni?

Vectra C kombi 2006-os,1.9 cdti,150 LE

 Előre is köszi!

Gábor

Szia! nekem van minden.Csörögj meg.06209919316

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 29. at 21:21, m.hajni07 írta:

Sziasztok!

Kérnek  egy kis segítséget!

Van egy vectra  c 1.9 cdti 2004es autom. Áprilisban elvittem a szerelohoz  azzal a problémával,hogy kéket  füstöl  és érdekes  szaga  van. Ezért csináltak nekem egy porlasztó  felújítást. Ugye mindenki  tudja milyen drága  is az.na mindegy is. De a mai napig ugyan úgy füstöl  amikor rá jön ,főleg akkor amikor kicsit  gyorsabban megyek a kelleténél :) De egyébként kijelzi  a kulcsot  is az auto. Meg rárakták valami gépre  és állítólag nem jelez  semmit. Nagyon bosszant,hogy nem tudok vele menni hosszabb útra  mert úgy füstöl. 

Segítségeteket Köszönöm! 

Szia!Nem tudom milyen szerelő az,de köztudott,hogy ha kékesen füstől nem üzemanyag,hanem olaj.Szerintem turbó lesz a ludas.De lehet a motor is(gyűrű,szelepszár szimering,stb)de nem jellemző.Mennyi km van benne?

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 24. at 0:37, singlee írta:

Hali tagok! 

 

Egy kérdésem volna, ha segítenétek ebben. 

Vectra c autóból ha kiveszem az adagolót azt le kell nullázni? S ha igen akkor hogy? A másik hogy minden elektromos kütyüt ha kiveszünk a kocsiból le kell tanítani a kocsiról? Vagy így hagyhatom, s ha a másikba rakjuk át elég ahhoz hozzá tanítani? 

 

Köszi előre is.

 

Üdv. 

Hali.

Elég ha tudod adni hozzá a kódot.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

2004-es Signumunk van 1.9-es DTH motorral. Sajnos az autó motortere a napokban kigyulladt. A tüzet a szívócső szabályzó elektronikai része okozta, leégett az egész 55199915 számú gyáriszámú alkatrész. A műanyag dobozka és benne az elektronika olyan hevesen égett, hogy a tűz átterjedt a közelében lévő vákomdobozra, és a kábelkötegekre is.

Mivel csak motorkód van a forgalmiban, így jobbnak láttam bontani a hibás alkatrészeket, és az azokon fellelhető szám alapján keresgélni. A kábelkorbács sérülése olyan mértékű, hogy szinte lehetetlen toldozgatással javítani, kiderült hogy alvázszám alapján nem érdemes keresgélnem motorkódot, mert 3 szoftver 3 féle motorszámoz adott.

Tisztelt és Segítőkész Fórumtagok!

Kérném mindazok segítségét, akik rendelkeznek bontós kapcsolatokkal és látnak valami reményt egy Z19DTH motorral szerelt Signum motorkábel-köteg pótlására. Ez a motor abból a szériából való, melynél a motorvezérlő az anyósülés felöl a kocsi orrészébe van építve a légszűrő ház alá.....ergo ennél a típusnál a leghosszabb a motorkábel. a megégett kábelről leolvasott eredeti GM szám, (zöld címkén olvastam) 00551925400

Segítségeteket megköszönve!

Tisztelettel!

Dryman

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2006-os vectra kombi gyári tolatóradar meghibásodott. A diagnosztikán a következő hibaüzenetet kapom: "B1350 - Parkolási segédlet érzékelő tápon kisfeszültség."

A mai napon kicseréltették velem a parkoló vezérlő elektronikát, de nem az a baja.

Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Köszi a befogadást , segítséget kérnék. Van egy G astrám 16 éve. 998-2000 ig gyártották ( x12xe) motorkód. Szinte sosem volt vele nagyobb baj nade most.... Egyik nap elkezdett rángatni. Diagnosztika irja alapjárati motor. Megvettem. Nem lett jo ,de akkor már a légtömeg mérőt irta a diagnosztika. Vettem azt is -nem lett jo. Akkor irta a folytoszelep hátulján levö potmétert.Vettem egyet -nem lett jo.Diagnosztika szerint ujra alapjárati motor. Ismét vettem ma egy ujat -és nem lett jo... Kérdésem lenne szerintetek mi lehet a baj?? Beszerelések elött mindig levettem az aksit. Beinditom , sárga lámpa ég , alapjárat 1200-1500 között ingadozik hidegen -melegen is. Gázadásnál meg félgáz után hirtelen pörög fel a motor....Folytoszelep pillango tükör tiszta , kitisztitottam azt is , és most 4 hét után lővésem sincs mi mindent kell még vennem. Köszi a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pubi67 írta:

Sziasztok. Köszi a befogadást , segítséget kérnék. Van egy G astrám 16 éve. 998-2000 ig gyártották ( x12xe) motorkód. Szinte sosem volt vele nagyobb baj nade most.... Egyik nap elkezdett rángatni. Diagnosztika irja alapjárati motor. Megvettem. Nem lett jo ,de akkor már a légtömeg mérőt irta a diagnosztika. Vettem azt is -nem lett jo. Akkor irta a folytoszelep hátulján levö potmétert.Vettem egyet -nem lett jo.Diagnosztika szerint ujra alapjárati motor. Ismét vettem ma egy ujat -és nem lett jo... Kérdésem lenne szerintetek mi lehet a baj?? Beszerelések elött mindig levettem az aksit. Beinditom , sárga lámpa ég , alapjárat 1200-1500 között ingadozik hidegen -melegen is. Gázadásnál meg félgáz után hirtelen pörög fel a motor....Folytoszelep pillango tükör tiszta , kitisztitottam azt is , és most 4 hét után lővésem sincs mi mindent kell még vennem. Köszi a segitséget.

Szia!Motorvezérlő lesz 90%.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Tud valaki egy gyűjteményt küldeni a különböző tanítási praktikákról. Pl. Kisérő fény távval zárás-nyitaskor. Tükör csukás-nyitás távval. Automata ajtó zárás indulás után. És még egyéb dolgok.

Vectra c 2.2 / 2002

Köszönöm

Módosítva : tafigabi
Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

Rendelkezem egy 2005 októberi, 1,8 benzines Opel Signummal ( már facelift-es). Kérdésem az lenne hogy a műszerfal közepén található kijelzőnél mikor megnyomom a BC gombot azt írja ki, hogy "NO FUNCTION" máskülönben csak a hőmérsékletet, a rádióállomás adatait, és a dátumot mutatja három sorban aránylag nagy méretű betűkkel! Lehet ezen valamit javítani, hogy több adatot is kiírjon, mint például átlag fogyasztás, megtehető út, vagy ezen nem lehet javítani semmit? Gondolom lehet rajta valamit programozni?

Köszönöm a válaszokat.

Módosítva : feca1229
Link to comment
Megosztás:

1 óra, feca1229 írta:

Szép estét mindenkinek!

Rendelkezem egy 2005 októberi, 1,8 benzines Opel Signummal ( már facelift-es). Kérdésem az lenne hogy a műszerfal közepén található kijelzőnél mikor megnyomom a BC gombot azt írja ki, hogy "NO FUNCTION" máskülönben csak a hőmérsékletet, a rádióállomás adatait, és a dátumot mutatja három sorban aránylag nagy méretű betűkkel! Lehet ezen valamit javítani, hogy több adatot is kiírjon, mint például átlag fogyasztás, megtehető út, vagy ezen nem lehet javítani semmit? Gondolom lehet rajta valamit programozni?

Köszönöm a válaszokat.

Szia. Igen programozni kell a kijelzőt.Csináltam már egy párat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.