Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! 2004-es évjáratú 1.8-as C vectrám van. Az autót elvittem szerelőhöz, mert a hátsó futómű felől kopogást lehetett hallani. A szerelőm megállapította, hogy a hátsó lengőkar szilentet kell cserélni és itt jön a probléma. A baj az, hogy állítása szerint csak a lengőkarral együtt lehet cserélni, mivel nem gyártanak ehhez a típushoz külön szilentet vagy javítót szettet!

Esetleg nem tudtok rá valami megoldást vagy valami címet ahol be lehetne szerezni a szilenteket!

Segítségeteket előre is köszönöm

Valóban nem gyártanak hozzá külön szilentet.Törődj bele. :)

Link to comment
Megosztás:

Tank mellet van jobbra az üzemanyagszürő!!!

A hátul kopogósc vektra lengőkar valóban csak egybe lehet kapni,de javaslom a hts stabszilentek szemrevétlezését..Ha kivan kopva is tud rendesen kopogni....A lengőkar lógását te is megtudod nézni....Földön van a kocsi a hátsó kerék tetejét elkezded kibe ráncigálni érzed,h lóg...Nagy általánosságba 100 ezer km környékén fáradnak el!!!!

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Mondja már meg valaki hogy merre található az olajszűrő(Vectra C 2.2 Direct)? A legjobb az az, hogy amit rendeltem az csak egy szűrőbetét végülis, ezeket így kell cserélni?

Ha szemben állsz a motorral,leveszed a motorboritást és a pillangóház jobb oldalán lent van egy nagy fekete műanyag kupak,rajta egy hatlapfejjel.Ezt kell kicsavarni,jó nagy dugókulcs kell hozzá :o

Link to comment
Megosztás:

Szép Napot mindenkinek!

A következő jelenségre lettem figyelmes, remélem tud rá valaki magyarázatot adni!

Az autó (Vectra C 2.2 Direct)bizonyos sebességi fokozatban egy bizonyos sebességnél furcsa, úgymond "horkoló" hangot ad, ha odalépek a gázra hirtelen!

Ez általában az alsóbb sebességi fokokban jön elő!

Például: Ha 4.-ik fokozatban megyek és 50 km/h alá csökken a sebesség és mielőtt jobban lelassulna az autó, odalépek egy picit neki és míg az 50 km/h-t el nem éri hallani a hangot! Úgyanúgy 3.-ikba 30 km/h alatt! Egyébként megy az autó, húz rendesen meg minden csak ezek úgy feltüntek! Van a családban egy másik C-s Vectra is, igaz az csak 1.6-s, de annál ilyeneket nem tapasztalok!

Ha valaki tud segíteni jó lenne! Ja és ha esetleg Borsod vagy Heves megyében ha tud valaki egy jó Opelos szerelőt, aki rápillantana, hogy mi lehet vele az szólhatna! Köszönök mindent előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon! Vásároltam egy Vectra C Z18XER motorkódú autót. 142eKm. van benne vezérlést szertenék cserélni. Kell hozzá valami célszerszám, van-e valami amire figyelni kell? 16 szelepes G Astrám volt előtte azt többször is megoldottam. Előre is köszönöm!

Helló!!!

Kell hozzá célszerszám...Bár anélkül is megy!!!Ha a G astra ment akkor ez is menni fog!!!A lényeg,h a vezérmű tengelykereken a 2 pont szembe nézzen egymással!!!Külső vizpumpás szal azzal elm nem kell foglalkoznod!!!Ja és legyen 50 es torx fejed a feszitöhöz..Rem segithettem!!!

Link to comment
Megosztás:

Helló!!!

Kell hozzá célszerszám...Bár anélkül is megy!!!Ha a G astra ment akkor ez is menni fog!!!A lényeg,h a vezérmű tengelykereken a 2 pont szembe nézzen egymással!!!Külső vizpumpás szal azzal elm nem kell foglalkoznod!!!Ja és legyen 50 es torx fejed a feszitöhöz..Rem segithettem!!!

Szia! Köszönöm! Te már csináltál ilyet? Astra G -vel nem volt gondom, de szervízben azt mondták mindenképp kell célszerszám ,mert behibakódol a változó vezérlés miatt.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszönöm! Te már csináltál ilyet? Astra G -vel nem volt gondom, de szervízben azt mondták mindenképp kell célszerszám ,mert behibakódol a változó vezérlés miatt.

Szia.Igen csináltam már ilyet..Szervízben dolgozom...

Annyi az egész,h a vezérműtengely kúpon van...Ha nem rögzíted a kereket akkor elmozdul..Ennyi a buktatója...De mondom ha ügyes vagy és odafigyelsz a kerekekre akkor menni fog.....

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a gyújtás ráadása után, amikor kivillannak az ellenőrző lámpák, majd ugye egy kis idő múlva elalszanak, a motorvezélő elektronika (autóba egy kulcs) lámpájának is el kell aludni vagy annak csak akkor, ha beindítom az autót?

Link to comment
Megosztás:

Indulás után nekem nincs villáskulcs, de olajcsere előtt ha rajta volt a gyújtás és elaludtak a lámpák, a villáskulcs égve maradt, indítás után eltűnt! Aztán megvolt az olajcsere és a szűrők cseréje és a leírt jelenség megszűnt, már gyújtásnál a lámpák elalvása után se marad égve a villáskulcs! Most viszont előjött! Nem tudom köze lehet e az olajhoz, mert 5W40 volt benne és most 0W40-t tettem bele!

Ha indítás után elalszik akkor nincs fenálló hiba...De ha gondolod törölj isnpekciót.Egy próbát megér de nem hinném,h van köze hozzá...Azt,h 5-ös vagy nullás olaj van benne az mindegy neki,ő nem érzi a különbséget..Bár inkább 5-öst tegyél majd bele mert ezt csipegetni fogja....Opelék nem híresek az ultra pontos illesztésekről....

Link to comment
Megosztás:

Ha indítás után elalszik akkor nincs fenálló hiba...De ha gondolod törölj isnpekciót.Egy próbát megér de nem hinném,h van köze hozzá...Azt,h 5-ös vagy nullás olaj van benne az mindegy neki,ő nem érzi a különbséget..Bár inkább 5-öst tegyél majd bele mert ezt csipegetni fogja....Opelék nem híresek az ultra pontos illesztésekről....

De bekapcsolt gyújtásnál a többi ellenőrző lámpával együtt el kell aludnia vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ha indítás után elalszik akkor nincs fenálló hiba...De ha gondolod törölj isnpekciót.Egy próbát megér de nem hinném,h van köze hozzá...Azt,h 5-ös vagy nullás olaj van benne az mindegy neki,ő nem érzi a különbséget..Bár inkább 5-öst tegyél majd bele mert ezt csipegetni fogja....Opelék nem híresek az ultra pontos illesztésekről....
MiBa! Lehet valami köze ennek az egészhez a biztosítékokhoz? Vagy esetleg valamilyen hibakódot tárolhat az autó inkább? Az inspekciót próbáltam, de ahogy írtad semmi köze hozzá! Előre is köszönöm a választ
Link to comment
Megosztás:

Eléggé hintázik az autó a kanyarokban, megmozgattam a hátsó kereket ki-be és bő 1-2 mm-ert kotyog az egész.

Szóval az jutott eszembe, hogy ha már lúd akkor legyen kövér felújíttatom az egész futóművet januárban, de nem tudom pontosan (értsd: sehogy), hogy milyen alkatrészeket kell vennem hozzá. Vagyis egyet tudok, lengéscsillapító :lol:

Elmondaná valaki, hogy mit vegyek meg?

Link to comment
Megosztás:

Eléggé hintázik az autó a kanyarokban, megmozgattam a hátsó kereket ki-be és bő 1-2 mm-ert kotyog az egész.

Szóval az jutott eszembe, hogy ha már lúd akkor legyen kövér felújíttatom az egész futóművet januárban, de nem tudom pontosan (értsd: sehogy), hogy milyen alkatrészeket kell vennem hozzá. Vagyis egyet tudok, lengéscsillapító :lol:

Elmondaná valaki, hogy mit vegyek meg?

Ha ki-be kotyog akkor inkább lengőkarokra spórolj.Ha a lengéscsillapitó rossz akkor hullámzik,elpattog az ivről stb.

Erre lesz szükséged szerintem

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megtudná nekem mondani valaki, hogy melyik évjárattól orvosolták a Vectrában a lánckenési problémát?(2.2 Direct)

Előre is köszönöm!

Lánckenési problémája az elődnek,a Z22SE motornak volt,amit a 2.2direct olajfúvókájával lehet orvosolni.Elég szembetűnő a különbség :lol:

A 2.2directnek inkább a láncfeszitője adja meg magát.Nemrég csináltam egyet,átugrott a vezérlése,teljes vezérlésszett csere,hat elgörbült szelep,rengeteg munkaóra és kb.800 fontos végösszeg a számlán :lol:

Nem szabad félvállról venni,mert aztán lehet nyitni a bukszát.

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a válasz!

Azt megtudná nekem mondani akkor valaki, hogy ha bekapcsolt gyújtásnál a motor indításáig ég a motorvezérlő elektronika lámpája, de indítás után elalszik, akkor tárolhat az autó valamilyen hibakódot? Mert mikor lecseréltem minden szűrőt egy ideig nem csinálta, majd előjött! Egy oldalon olvastam, hogy a gyújtás ráadásakor egy rövid időn belül a többi lámpával együtt el kell aludnia! A választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a válasz!

Azt megtudná nekem mondani akkor valaki, hogy ha bekapcsolt gyújtásnál a motor indításáig ég a motorvezérlő elektronika lámpája, de indítás után elalszik, akkor tárolhat az autó valamilyen hibakódot? Mert mikor lecseréltem minden szűrőt egy ideig nem csinálta, majd előjött! Egy oldalon olvastam, hogy a gyújtás ráadásakor egy rövid időn belül a többi lámpával együtt el kell aludnia! A választ előre is köszönöm!

Hello,

persze, tárol hibakódot! Ki kell olvastatni, kb 3000 Ft-os költseg. Csatlakozó utastérben elöl van a hamutál alatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Lánckenési problémája az elődnek,a Z22SE motornak volt,amit a 2.2direct olajfúvókájával lehet orvosolni.Elég szembetűnő a különbség :D

A 2.2directnek inkább a láncfeszitője adja meg magát.Nemrég csináltam egyet,átugrott a vezérlése,teljes vezérlésszett csere,hat elgörbült szelep,rengeteg munkaóra és kb.800 fontos végösszeg a számlán :)

Nem szabad félvállról venni,mert aztán lehet nyitni a bukszát.

Ez engem is aggaszt. Kérlek írd meg hogyan kell NEM félvállról venni? Előtte van valamilyen hibajelenség? Ha csak úgy hirtelen átugrik a vezérlés mindenféle előzmény nélkül, akkor hogyan előzzem meg? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.