Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok Opelosok! 

Van valakinek tapasztalata 2.8 V6 T (z28net) motorokkal kapcsolatban?

Az enyém azt produkálja hagy szinte már alapjárattól kezdve teljesen mindeggy milyen fordulaton rángat az autó és zéró a teljesítmény.4 db trafó cserélve lett és az összes gyertya.Elképzelhető az hogy a változó szelepvezérléstől ered a probléma és a megnyúlt lánc miatt nem ott kapja a jelet ahol kellene?A megnyúlt lánc hangja ki hallható?

A tapasztalatok megosztását és minden segítséget nagyon köszönök!

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hello!

Szeretnék némi tanácsot, segítséget kérni autóvásárlással kapcsolatban. Jelenleg C Vectra 1.9cdti 150 le és 2.2 155le benzin között válogatok mind a kettő egy formán 2007 évjárat 160-170.000 km vezetett szervizkönyv tehát normál állapot a koruknak megfelelő (vonatkoztassunk el tőle ,hogy ez akár kamu is lehet) .Kérdésem a következő lenne : mely típust érdemesebb választani egy ilyen korú modellnél ha a megbízhatóság relatív olcsó alkatrészárak és kisebb hibaszázalék a fő szempont. Szívesen várom a tapasztalatokat véleményeket, előre is köszönöm!

üdv

Tamás

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎05‎.‎22‎. at 9:47, Tomi627 írta:

Hello!

Szeretnék némi tanácsot, segítséget kérni autóvásárlással kapcsolatban. Jelenleg C Vectra 1.9cdti 150 le és 2.2 155le benzin között válogatok mind a kettő egy formán 2007 évjárat 160-170.000 km vezetett szervizkönyv tehát normál állapot a koruknak megfelelő (vonatkoztassunk el tőle ,hogy ez akár kamu is lehet) .Kérdésem a következő lenne : mely típust érdemesebb választani egy ilyen korú modellnél ha a megbízhatóság relatív olcsó alkatrészárak és kisebb hibaszázalék a fő szempont. Szívesen várom a tapasztalatokat véleményeket, előre is köszönöm!

üdv

Tamás

Ha kis hibaszázalék a fontos akkor 1.8-benzin,szerintem!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

 

Boldog tulajdonosa vagyok egy Z22YH Signumnak, ahogy idővel mindenkit, engem is utolért a nagynyomású szivattyú hibája. Az utóbbi időben már nem csak Siemens gyártmányú rossz szivattyúval találkoztam, több Continentallal is, tehát az sem örök életű. Az esetek 95%-ban a három membránból az egyik átszakad és ez okozza a hibát. Szerencsémre az ismeretségi körömben volt egy Siemens szivattyú, melynek abszolúte mechanikai problémája volt ( a dugattyúkat mozgató tárcsa illetve a dugattyúk tetején lévő horony tört le), így sikerült a két szivattyúból egyet építenem ami remekül működik.

No de amiért írtam.

Szeretném magam biztonságban tudni, emiatt tartanék magamnál egy másik működőképes szivattyút is az autóban biztos ami biztos, hiszen a komplett szivattyú cseréje ~10perc.

Keresek hibás, nem működő Siemens szivattyút, ha van valakinek az árában megegyezünk :)

 

Előre is köszönöm ha valaki jelentkezik,

 

Üdv.: Peti

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítség kellene.Opel Signum 2.2 direct z22yh.A jelenség a következő  az auto elindul le is áll kis gáz adás esetén elösször torgyog majd elkezd ki pörögni . Viszont ha leveszem a gázról a lábam  le is áll .van egy hibakódom c1555.valakinek valami ötlet?

Elöre is köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 20. at 13:39, Dezső83 írta:

Sziasztok! Segítség kellene.Opel Signum 2.2 direct z22yh.A jelenség a következő  az auto elindul le is áll kis gáz adás esetén elösször torgyog majd elkezd ki pörögni . Viszont ha leveszem a gázról a lábam  le is áll .van egy hibakódom c1555.valakinek valami ötlet?

Szia,

Alapvetően lehet akár Neked is nagynyomású szivattyú problémád, a legváltozatosabb tüneteket produkálja. Hirtelen kezdte, vagy folyamatosan romlott? Magas fordulaton megy rendesen, nem torpan?

Találkoztam már olyannal akinek ugyanez a hibakódja volt és szivattyúcsere lett a vége de érdemes lenne egy hozzáértő szakemberhez elvinni.

 

Üdv.:

Peti

 

Módosítva : RPeti Signum
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problemam van hogy alapjaraton ha motor eleri uzemi hofokot sipolo hang jon a motorterbol,de ha nagyobb fordulaton van mar el is tunt.Neha melegen ingadozik alapjarat es ha kihuzom a nivopalcat elhallgat a sipolas,de elkezdi szivni levegot es hulyen jar motor.Ahogy visszxadugom motor normalisan jar es a sipolo hang visszajon!Van aki azt mondta fojtoszelep van aki szelepfedel tomites vagy szivocsonk!Semmi hibakod nincs es ezenkivul semmi mas tunet.Opel Vectra C 2007, 1.6 benzinrol van szo!

Valami otlet mi lehet?

Elore is koszonom

Módosítva : bandika22
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Kedves Opelsek. En is tanacsert jottem hozzatok. 2003 z18xe zafiram van. Azt vettem eszre, hogy hideg inditasnal, ingadozik es akadozik az alapjarat. Majd ne, le is fullad, de egy kis gazadas utan 2 pes teljesen helyre all, ma menet kozbem is ereztem, mintha megtorpanna, majd tovabb ment, illetve neha kicsit erzekenyen reagal gazadsra is.... a katalizator lamda szondajat csereltuk 2 hete, mivel nem mukodott mar, nem is erzekelt. A fogyasztasom fel ment 11l/100km re... Eddig minden rendben volt. Mi lehet, merre induljak...gyertya 1 ev volt cserelve, legtomegmero .... stb.  Elore is koszi..udv. imre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Autóvásárlás előtt állok és kifejezetten teszik a 2006-os Vectra. 1.8 as benzinesben gondolkodom. Utánanéztem és két motort találtam, zömében a Z18XE (122Le) és a  Z18XER motorral vannak szerelve az autók. Azt kiderítettem, hogy utóbbi a változó szelepvezérléssel működő. A dízel világból jövök, sosem volt benzines autóm. Kérdésem az lenne, hogy tapasztalataitok alapján, melyik a "jobb" választás, valamelyik motor jobban bevált-e az évek során?Az autót körülbelül évi 8000-10000 km-es futásra, 75% városi és elővárosi, 25% autópályás használatra szeretném.

 

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Nekem z18xe van atlag fogyasztas 7,3...7.6. De 80% kozut, 20% varos.  Az altalad leirt esetben kb. 8 folott fog enni szerintem. Eddig nekem teljes motorfelujitas utan vagyok, van egy kis problemam vele, de megoldom. Egyszeru, otthon szerelneto. kell egy kulso es egy belso torx keszlet es teljes motorgenerel is kivitelrzheto... vetetni jo, szeles idoben figyelni kell...2800 folott indul el.. 3300 mar erezheto az ero. 130 nal 4200 porog...  udv. Imre 44

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

 

Z32SE motor, szépen megy, nem venni észre semmit.

Meleg motoron az olajbeöntő belsején és a kupakon fehéres, ivóyoghurt szerű trutyi, ami hidegen visszaoldódik az olajba.

Hűtővízben nincs olaj, nem buborékol, vízcsövek nem keményednek fel.

Olajcsere után a friss 5W-30 GM olajban is újra megjelent.

Mi a fene ez?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 19. at 21:03, imi44 írta:

Kedves Opelsek. En is tanacsert jottem hozzatok. 2003 z18xe zafiram van. Azt vettem eszre, hogy hideg inditasnal, ingadozik es akadozik az alapjarat. Majd ne, le is fullad, de egy kis gazadas utan 2 pes teljesen helyre all, ma menet kozbem is ereztem, mintha megtorpanna, majd tovabb ment, illetve neha kicsit erzekenyen reagal gazadsra is.... a katalizator lamda szondajat csereltuk 2 hete, mivel nem mukodott mar, nem is erzekelt. A fogyasztasom fel ment 11l/100km re... Eddig minden rendben volt. Mi lehet, merre induljak...gyertya 1 ev volt cserelve, legtomegmero .... stb.  Elore is koszi..udv. imre

A fojtószelep házat kipucolnám. Nem nagy dolog, lehet ott a megoldás.

 

Z

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 25. at 0:45, Jordanka írta:

Sziasztok,

Autóvásárlás előtt állok és kifejezetten teszik a 2006-os Vectra. 1.8 as benzinesben gondolkodom. Utánanéztem és két motort találtam, zömében a Z18XE (122Le) és a  Z18XER motorral vannak szerelve az autók. Azt kiderítettem, hogy utóbbi a változó szelepvezérléssel működő. A dízel világból jövök, sosem volt benzines autóm. Kérdésem az lenne, hogy tapasztalataitok alapján, melyik a "jobb" választás, valamelyik motor jobban bevált-e az évek során?Az autót körülbelül évi 8000-10000 km-es futásra, 75% városi és elővárosi, 25% autópályás használatra szeretném.

 

Köszönöm a válaszokat!

A Z18XE egy nagyon jól eltalált motor. A Z18XER szerintem kényesebb, bár azzal nem volt dolgom.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, szzszz írta:

Sziasztok!

 

Z32SE motor, szépen megy, nem venni észre semmit.

Meleg motoron az olajbeöntő belsején és a kupakon fehéres, ivóyoghurt szerű trutyi, ami hidegen visszaoldódik az olajba.

Hűtővízben nincs olaj, nem buborékol, vízcsövek nem keményednek fel.

Olajcsere után a friss 5W-30 GM olajban is újra megjelent.

Mi a fene ez?

Tél van , és hideg, a meleg kartergázból a hideg sapkán kicsapódik a trutyi...ha sok a rövidtáv akkor több.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, lenne egy kérdésem . Egy c vectraról lenne szó (2002-es, 1.6 -os, z16xe motorkóddal. Alapjarati probléma miatt vittem mar vagy 3 szerelőhöz.. A hiba csak alapjaratnal jelentkezik hidegen melegen hintázik es le is áll sokszor ( mikor milyen kedve van,neha "megjavul") .Nincs menet közben teljesitmeny probléma. Hiba kiolvasaskor szegényes keveréket adja. Cserélve új alkatrészre lett egr szelep,lambda szonda, beszivott levegö höm.mérö, map szenzor , benzinszürö, gyertyak, folytoszelep elöször takaritva majd bontobol egy masikat probából felrakattam(nem volt "kedvem" újjat venni ebböl is) , csatlakozók átnézve, fals levegöt se szív elvileg sehol. Csak premium benzint tankolok egy ideje direkt .Valaki bármilyen tanacsot tud adni mi lehet még ? Válaszaitokat elöre is köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

2008 c vectra, xer motorkod. Cserelt e mar valaki termosztatot? Fagyallot ki kell engedni az autobol elotte? Csak azert kerdeses szamomra, mert ebben a tipusban ha szembol nezzuk az autot akkor a motor jobb oldalon van eleg magasan. Lehet, higy nem kell leengedni a vizet? Elore is koszi

Módosítva : Invaited
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok,

 

Egy Signum 2.2 direct vasarlasa elott allok, es ezzel a motorral meg nem volt dolgom. Vectra C 2.2 volt, de ez a motor meg nem. Ausztraliaban toltott idom alatt pedig a V6 3.2 volt, oda ezt a direct motort nem is vitte be a Holden. 

Kerdesem az lenne, hogy mire szamitsak a forumban eddig kivesezett dolgokon kivul, mik a tapasztalatok ezzel a motorral, illetve a vezermulancot cserelte-e mar valaki ilyenben? Van-e egyaltalan vezermulanc csere intervallum megadva gyarilag?

Koszonom, Joeman

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

 

Nemrégiben vásároltam egy OPEL VECTRA SIGNUM változatot. 2.2. Direct. Évjárat 2005.

AZ autó egy darabig rendben futott, majd egyik napról a másikra időnként kihagy a motor.

A diagnosztika először gyújtás problémát állapított meg, kicseréltem a gyújtótrafó sort, majd ezek után mentem vele, de a motor hirtelen 110nél megált, majd kihagyás után ujra működött.

Chek lámpa felvillant, majd most reggel megint elaludt.

 

Mi lehet a probléma?

EZt máűr többször eljátszotta, és nagyon nincs kedvem vagyonokat költeni rá...

 

Üdv Peti

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zsizde írta:

Sziasztok.

 

Nemrégiben vásároltam egy OPEL VECTRA SIGNUM változatot. 2.2. Direct. Évjárat 2005.

AZ autó egy darabig rendben futott, majd egyik napról a másikra időnként kihagy a motor.

A diagnosztika először gyújtás problémát állapított meg, kicseréltem a gyújtótrafó sort, majd ezek után mentem vele, de a motor hirtelen 110nél megált, majd kihagyás után ujra működött.

Chek lámpa felvillant, majd most reggel megint elaludt.

 

Mi lehet a probléma?

EZt máűr többször eljátszotta, és nagyon nincs kedvem vagyonokat költeni rá...

 

Üdv Peti

Üdv..ha ismét volt neki hibalámpája akkor ki kell olvasni-olvastatni, addíg kár találgatni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.