Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Mindenképpen külföldről.Mi is a szerepe ezeknek a pillangóknak?Valami szivócsőhossz variálás?

Nem akarok butasagot irni, nem vagyok szakerto. En azt gondolom, hogy a szivooldalon a terhetlestol fuggoen alakitja az aramlast, gondolom kis terhelesnel zar, nagynal nyit. Varom okosabb userek hozzaszolasat. :)

Itt egy angol nyelvu link, ami miatt ezt gondolom...

http://books.google.hu/books?id=xWDAxyBx45...lve&f=false

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ..érdeklödnék egy különleges hibára a 2.2 direct.automata benzines 155 lovas Z22YH motoros 2006 os facelifted modelü C vectrám ban .

A probléma a következö ..: Hidegen, de néha meleg motoral is, furcsa csörömpölös hangot add ki kb mint egy diesel M3 BMW normál járaton .Én a vezérmü láncra tippelek de vanak akik az üzemanyag befecskendezö tartó bakon található müanyag betét elkopására . Továbbá a következö lenne a kérdésem ... hogy tudnék átszerelni egy 6 sebeséges automata váltót az 5 sebeséges hejére ?? Kivitelezhetö-e vagy csak egy hülye gondolat ? Válaszotokat elöre is köszönöm .

Hello! Az enyemnek is teljesen hasonlo a problemaja, olyan a hangja, mintha dizel lenne. Azt vettem esztre, valto N allasaban halkabb, D-ben a fekre lepve hangosabb, ha bekapcsolom aklimat, meg hangosabb, mert ezek mind picit lejjeb viszik a fordulatszamot. Ezert nem a vezermulancra gyanakszom, hanem a fordulatzsamtol fuggo valamilyen rezonanciara, csorgesre.

Eddig jutottam, szolj, ha okosabb lettel! :)

Link to comment
Megosztás:

Hello! Az enyemnek is teljesen hasonlo a problemaja, olyan a hangja, mintha dizel lenne. Azt vettem esztre, valto N allasaban halkabb, D-ben a fekre lepve hangosabb, ha bekapcsolom aklimat, meg hangosabb, mert ezek mind picit lejjeb viszik a fordulatszamot. Ezert nem a vezermulancra gyanakszom, hanem a fordulatzsamtol fuggo valamilyen rezonanciara, csorgesre.

Eddig jutottam, szolj, ha okosabb lettel! :)

Az pedig vezérműlánc lesz.Üresben azért halkabb mert semmi nem terheli a motort.D-ben fékre lépve már terhelve van,klimával meg főleg.Minél kisebb fordulaton jár a motor,annál egyenetlenebbül jár ilyenkor rendesen csapkod a lánc.Sürgősen cseréld/cseréltesd ki.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ..érdeklödnék egy különleges hibára a 2.2 direct.automata benzines 155 lovas Z22YH motoros 2006 os facelifted modelü C vectrám ban .

A probléma a következö ..: Hidegen, de néha meleg motoral is, furcsa csörömpölös hangot add ki kb mint egy diesel M3 BMW normál járaton .Én a vezérmü láncra tippelek de vanak akik az üzemanyag befecskendezö tartó bakon található müanyag betét elkopására . Továbbá a következö lenne a kérdésem ... hogy tudnék átszerelni egy 6 sebeséges automata váltót az 5 sebeséges hejére ?? Kivitelezhetö-e vagy csak egy hülye gondolat ? Válaszotokat elöre is köszönöm .

Épp erről beszélünk.A hidraulikus láncfeszitő megadta magát.Épp most áll a garázsban egy ilyen ,motoros B Zafira,20ezer mérfölddel,ugyanezzel a problémával.Rendesen körbeugrált rajta a lánc.

A váltócsere elméletileg nem kivitelezhetetlen,csak szerintem nagyon macerás és nagyon költséges :)

Jobban jössz ki,ha ezt eladod és veszel egy olyat amiben az van.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

ami a nagynyomasu (120baros) szivattyut illeti: A Siemens markaju szivattyuk 30-60e km-t birtak hasznalattol es benzinminosegtol fuggoen, konstrukcios hibasak. Beszallitovaltas ota nincsenek vele bajok (az uj szivattyuk Continental markajuak). Nyomasszabalyozot iden visszahivta az OPEL, erdeklodj a szervizben. Vezermulanc nalam is cserelve lett kb 60e km-nel, mert zajos volt. Ezen felul sajnos most is rossz a szivooldali pillangoszelep rudazatat mozgato motor, emiatt sokat fogyazt a kocsi es a teljesitmenye sem megfelelo. Most nincs ra penzem, hogy megcsinaljam, de igy is megy az auto, csak nem megfelelo a teljesitmenye. Mivel a motor es a rudazat 100ezres nagysagrend...

Mas bajom nem volt vele, csak aprocsepro dolgok. De ez is eppen eleg! Mikor megvettem, egy Opel szerviz majd 500ezres javitasi ajanlatot rakott elem. Vegul a szivattyut angliabol rendeltem meg féláron.

Ami a szivooldali pillangoszelepvezerlest illeti, szivesen vennek tanacsokat, mivel ki akarom cserelni, csak felek, hogy atvernek. :)

A hibajel az, hogy a rudazat szorult, de kezzel is siman lehet mozgatni, ami azt jelenti, hogy a motor nem mozgatja a rudazatot, tehat a motor rossz feltehetoen. Egy szervizes meg ismozgatta a diagnosztikai muszerevel es valoban nem mozgott, csak nagyon lassan a rudazat. Van tippetek, vagy olcso forrasotok erre a motorra?

Üdv!

Szivósor Z22YH

Ez még itt is ritka madár.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ..érdeklödnék egy különleges hibára a 2.2 direct.automata benzines 155 lovas Z22YH motoros 2006 os facelifted modelü C vectrám ban .

A probléma a következö ..: Hidegen, de néha meleg motoral is, furcsa csörömpölös hangot add ki kb mint egy diesel M3 BMW normál járaton .Én a vezérmü láncra tippelek de vanak akik az üzemanyag befecskendezö tartó bakon található müanyag betét elkopására . Továbbá a következö lenne a kérdésem ... hogy tudnék átszerelni egy 6 sebeséges automata váltót az 5 sebeséges hejére ?? Kivitelezhetö-e vagy csak egy hülye gondolat ? Válaszotokat elöre is köszönöm .

Sziasztok .. akkor a kérdésemre a válasz nagy valószinüséggel, a vezérmülánc és annak a hidraulikus feszitöje . Ha valaki tudna küldeni nekem egy robantot rajzot vagy egy képet erröl a kütyüröl . Ez a kocsi angol gyártásu szóval jobb kormányos . Nemtudom ez változtat -e a motor és alkatrészek elrendetésében .

Egyébként opel alkatrészek nagyon olcsok a www.ebay.co.uk FIGYELEM AZ OLDAL ANGOLNYELVÜ : valamint a fizetéshez regisztrálnod kell bank kártyád ami csak és kizárolag VISA lehet a www.paypal.co.uk-én Ez az 1 etlen oldal ami szerzödésben ál az www.Ebay.co.uk szóval ha nem kapol árut vagy nem a megfelelö csak és kizárolag ök szerezhetik vissza a pénzed mert hogy mint eladó és vevö felhasználói szerzödésben engedéjezed a bankszámlád befolyó illetve kimenö öszeg blokolását vissza szerzését a megrendelt termék kód igazolásával . Én 3 éve használom és teljesen meg vagyok vele elégedve .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok .. akkor a kérdésemre a válasz nagy valószinüséggel, a vezérmülánc és annak a hidraulikus feszitöje . Ha valaki tudna küldeni nekem egy robantot rajzot vagy egy képet erröl a kütyüröl . Ez a kocsi angol gyártásu szóval jobb kormányos . Nemtudom ez változtat -e a motor és alkatrészek elrendetésében .

Egyébként opel alkatrészek nagyon olcsok a www.ebay.co.uk FIGYELEM AZ OLDAL ANGOLNYELVÜ : valamint a fizetéshez regisztrálnod kell bank kártyád ami csak és kizárolag VISA lehet a www.paypal.co.uk-én Ez az 1 etlen oldal ami szerzödésben ál az www.Ebay.co.uk szóval ha nem kapol árut vagy nem a megfelelö csak és kizárolag ök szerezhetik vissza a pénzed mert hogy mint eladó és vevö felhasználói szerzödésben engedéjezed a bankszámlád befolyó illetve kimenö öszeg blokolását vissza szerzését a megrendelt termék kód igazolásával . Én 3 éve használom és teljesen meg vagyok vele elégedve .

Vezérlés szett

Csak egy szavadba kerül :)

Link to comment
Megosztás:

Van az már 20ezer mérföldnél is :)

Épp ma szedtem szét a Zafirát,csak HAT láncszemet ugrott el a kipufogóoldali vezérlés.A szivóoldal még talán többet is. :D

Kicsit késve, de visszatértem bocsesz! Na ez a láncugrás miben mutatkozik meg, miből lehet észrevenni? Alapjáraton rángat, vagy menet közben lehet érezni valamit az autón? És ha ugrik hogyan lehet orvosolni? Valamint a szivattyút miből lehet észrevenni, hogy meghibásodott? Megvettem az autót, amiről beszéltem, eddig minden oké vele csak fel akarok készülni mindenre, ha bármi lenne az említett problémák közül! Már 500kmt lenyomtam vele, 8,3l/100km-s átlagfogyasztással, jól is megy, halk is szal minden baba!<_< Köszöntem előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Z22YH - vezérműlánc - hát köszi az infót. megnéztem a szervízkönyvet, először kb 60ezernél volt cserélve, aztán 110ezernél. most 140e van benne és azóta nem volt cserélve. de nem is tűnik a fentiek alapján indokoltnak, mivel csak 30ezret futott azóta. felhívtam az Opelt, azt mondták, előírás szerint nem is kell cserélni. Na most jól fel van adva a lecke. Tök jó lenne, ha valaki meghallgatná a motort és meg tudná mondani, hogy ez vajon vezérműlánc-csörgés, vagy valami tök más. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

pár posttal eőtte már írtam erről másnak, de gondoltam megkérdezem.

A motor még mindig Z22YH 2.2 Direct benzines.

A hibakódom P1112 - örvénylés terelőlap szorult (P1112 - Swirl Flap Stuck), evvel párhuzamosan a kocsi emissziós értékei nem túl jók, az tuti, h nem kapna zöldkártyát most... :D Dinamikája sem olyan jó, mint volt.

A lényeg, hogy a szerelő mutatott egy kis fekete műanyag rudazatot lent a blokknál jobb oldalon, ami gázadásra mozog ki/be, ha pedig leállítom a motort, akkor

pedig kézzel is lehet mozgatni ki-be. Szerinte ez az a rudazat, ami szorul. Na most, ha szorulna, akkor miért tudom kézzel is könnyedén mozgatni? Valóban ez lehet az? Csináltam róla fotót. :)

http://indafoto.hu/collectioneditor/334787

Mit mondotok, szakik? Addig nem akarok továbblépni, amig nem vagyok biztos benne, hogy ez AZ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

pár posttal eőtte már írtam erről másnak, de gondoltam megkérdezem.

A motor még mindig Z22YH 2.2 Direct benzines.

A hibakódom P1112 - örvénylés terelőlap szorult (P1112 - Swirl Flap Stuck), evvel párhuzamosan a kocsi emissziós értékei nem túl jók, az tuti, h nem kapna zöldkártyát most... :D Dinamikája sem olyan jó, mint volt.

A lényeg, hogy a szerelő mutatott egy kis fekete műanyag rudazatot lent a blokknál jobb oldalon, ami gázadásra mozog ki/be, ha pedig leállítom a motort, akkor

pedig kézzel is lehet mozgatni ki-be. Szerinte ez az a rudazat, ami szorul. Na most, ha szorulna, akkor miért tudom kézzel is könnyedén mozgatni? Valóban ez lehet az? Csináltam róla fotót. :)

http://indafoto.hu/collectioneditor/334787

Mit mondotok, szakik? Addig nem akarok továbblépni, amig nem vagyok biztos benne, hogy ez AZ.

Lehet,hogy a szervomotorja szorul,nem a rudazat.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit késve, de visszatértem bocsesz! Na ez a láncugrás miben mutatkozik meg, miből lehet észrevenni? Alapjáraton rángat, vagy menet közben lehet érezni valamit az autón? És ha ugrik hogyan lehet orvosolni? Valamint a szivattyút miből lehet észrevenni, hogy meghibásodott? Megvettem az autót, amiről beszéltem, eddig minden oké vele csak fel akarok készülni mindenre, ha bármi lenne az említett problémák közül! Már 500kmt lenyomtam vele, 8,3l/100km-s átlagfogyasztással, jól is megy, halk is szal minden baba!:) Köszöntem előre is a válaszokat!

A vezérlés elugrását úgy veszed észre,hogy leáll és többé nem indul.A nagynyomású szivattyú ha meghal,fordulaton berángat esetleg leáll.

Link to comment
Megosztás:

Z22YH - vezérműlánc - hát köszi az infót. megnéztem a szervízkönyvet, először kb 60ezernél volt cserélve, aztán 110ezernél. most 140e van benne és azóta nem volt cserélve. de nem is tűnik a fentiek alapján indokoltnak, mivel csak 30ezret futott azóta. felhívtam az Opelt, azt mondták, előírás szerint nem is kell cserélni. Na most jól fel van adva a lecke. Tök jó lenne, ha valaki meghallgatná a motort és meg tudná mondani, hogy ez vajon vezérműlánc-csörgés, vagy valami tök más. :)

Ha nem szükséges,miért cserélték már kétszer is? :D

Link to comment
Megosztás:

A vezérlés elugrását úgy veszed észre,hogy leáll és többé nem indul.A nagynyomású szivattyú ha meghal,fordulaton berángat esetleg leáll.

Köszöntem a gyors választ! Ez a rángás alapjáraton is érződik vagy csak fordulatnál? Most rám ijesztettél, mert hideg motornál néha mintha 2-es, 3-asban rángatna egy nagyon picit! Mondjuk gondolom ha van vele valami akkor a fogyasztás is eléggé megnőne!

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a gyors választ! Ez a rángás alapjáraton is érződik vagy csak fordulatnál? Most rám ijesztettél, mert hideg motornál néha mintha 2-es, 3-asban rángatna egy nagyon picit! Mondjuk gondolom ha van vele valami akkor a fogyasztás is eléggé megnőne!

Inkább fordulaton,amikor nagyobb tápnyomás kéne neki.

Link to comment
Megosztás:

Senki nem tud segíteni?

Most nézem, hogy a szervízfüzete 5W-30-s olajat ír, mivel ez való benzinesbe, az 5W-40 inkább dízelbe! Akkor ebbe az előző szervíz miért 5W-40-st töltött?! Akkor inkább 5W30 vagy 0W30-asra cseréljem a jelenlegit? Valaki segítsen please!!!

Link to comment
Megosztás:

Senki nem tud segíteni?

Most nézem, hogy a szervízfüzete 5W-30-s olajat ír, mivel ez való benzinesbe, az 5W-40 inkább dízelbe! Akkor ebbe az előző szervíz miért 5W-40-st töltött?! Akkor inkább 5W30 vagy 0W30-asra cseréljem a jelenlegit? Valaki segítsen please!!!

Azért azt Te se gondolhatod,hogy valaki a szerver előtt ül egész nap és lesi,mire kell válaszolni.Ha a gyári 5W-30-as,akkor tegyél bele azt,de amúgy az Autodata 0W-30-at ír hideg és mérsékelt éghajlatra,az 5W30-at kimondottan meleg éghajlatra.De mérsékelt éghajlatra alternativának hozza a 0W-40-et is.Sikerült még jobban megkeverni? :)

Egy a lényeg,csak minőségi olajat rakj bele,ha sokáig akarod használni.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt Te se gondolhatod,hogy valaki a szerver előtt ül egész nap és lesi,mire kell válaszolni.Ha a gyári 5W-30-as,akkor tegyél bele azt,de amúgy az Autodata 0W-30-at ír hideg és mérsékelt éghajlatra,az 5W30-at kimondottan meleg éghajlatra.De mérsékelt éghajlatra alternativának hozza a 0W-40-et is.Sikerült még jobban megkeverni? :)

Egy a lényeg,csak minőségi olajat rakj bele,ha sokáig akarod használni.

Gondoltam, hogy nem itt ül mindig mindenki csak kérdeztem! Egyébként köszi a választ, most már képbe van minden!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! 2004-es évjáratú 1.8-as C vectrám van. Az autót elvittem szerelőhöz, mert a hátsó futómű felől kopogást lehetett hallani. A szerelőm megállapította, hogy a hátsó lengőkar szilentet kell cserélni és itt jön a probléma. A baj az, hogy állítása szerint csak a lengőkarral együtt lehet cserélni, mivel nem gyártanak ehhez a típushoz külön szilentet vagy javítót szettet!

Esetleg nem tudtok rá valami megoldást vagy valami címet ahol be lehetne szerezni a szilenteket!

Segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.