Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Szép napot!

Kipakoltam a szervizkönyvet és láss csodát azóta bírja a kesztyűtartó!

Tegnap amikor indultam "kocsi benne szervizkulcs" piktogram fogadott,indítás után eltűnt majd a tempomat mellett jelent meg ez

könyv szerint kipufogó rendszerrel kapcsolatos hiba.

Valakinek volt már ilyen? Lambda szonda esetleg, ha igen az milyen költséggel járhat?

A kocsi ugyan úgy megy, nem fogyaszt többet sem, kb 3000 km kéne mennem a hónapban mielőtt tudnék vele foglalkozni, gond lehet belőle?

Sokat jarsz varosban, vagy esetleg jaratod egyhelyben?

Akkor szokott a lambda szonda kisse megbolondulni!

Magas fordulaton kozlekedj vele, es elhagyja!

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

90% autópályán közlekedem 2750 fordulattal 130 km/h-val, járatni nem nagyon szoktam, majd megkergetem legközelebb kézibe 3.-ba talán segít. Olvastam hogy a Bosch lambda szondát 160 ezernél cserélik, kocsiba 260ezer van lehet csak elöregedett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam szerelőnél, egr kábel szakadás volt a hibakód. Amíg nem jelentkezik valami hiba (magas fogyasztás, rángatás, erőtlen motor) addig nem foglalkozom vele mivel kb 90ezer a szelep és így is megy a kocsi. Tisztítani is meg lehet próbálni, az lesz előbb mint a csere. Műszaki lehet necces ha pont kidobja a hibát, vagy nem megfelelő kipugáz. Van aki ledugózta, ha igen mik a tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Voltam szerelőnél, egr kábel szakadás volt a hibakód. Amíg nem jelentkezik valami hiba (magas fogyasztás, rángatás, erőtlen motor) addig nem foglalkozom vele mivel kb 90ezer a szelep és így is megy a kocsi. Tisztítani is meg lehet próbálni, az lesz előbb mint a csere. Műszaki lehet necces ha pont kidobja a hibát, vagy nem megfelelő kipugáz. Van aki ledugózta, ha igen mik a tapasztalatok?

Én is gondolkodom a ledugózáson, illetve a DPF kiiktatásán. Van aki már túlvan ezeken, mik a tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy Vauxhall Vectra C 1.8 benzines szekerem(2003).

Beteg szegeny es a gyogyitashoz kernek segitseget itt toletek.

Idonkent elojon a check ledecske es 2 honap mulva muszaki de az elso es idegesito jelenseg nem ez.

A vizhofok nem allando 90 koruli hanem leesik palyan 70-75 re,futes van.

Tipikus termosztat hiba,kicsereltuk es semi valtozas otletek?

Van 3 hibakod is de azt gondolom nem mervado ennel a hibanal.

Koszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy Vauxhall Vectra C 1.8 benzines szekerem(2003).

Beteg szegeny es a gyogyitashoz kernek segitseget itt toletek.

Idonkent elojon a check ledecske es 2 honap mulva muszaki de az elso es idegesito jelenseg nem ez.

A vizhofok nem allando 90 koruli hanem leesik palyan 70-75 re,futes van.

Tipikus termosztat hiba,kicsereltuk es semi valtozas otletek?

Van 3 hibakod is de azt gondolom nem mervado ennel a hibanal.

Koszi.

Szia!

Mik a hibakódjaid?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Opel Zafira B 2005 2.2 direct autóm. Néha olyat produkál hogy indításnál elfordítom a kulcsot és se kép se hang meg se nyekken. A visszajelzőlámpák világítanak, meg működik minden csak épp a motor nem indul be. Az a szerencse hogy nem sűrűn csinálja de azért eléggé idegesítő. Valakinek esetleg ötlet hogy mi a probléma? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Opel Zafira B 2005 2.2 direct autóm. Néha olyat produkál hogy indításnál elfordítom a kulcsot és se kép se hang meg se nyekken. A visszajelzőlámpák világítanak, meg működik minden csak épp a motor nem indul be. Az a szerencse hogy nem sűrűn csinálja de azért eléggé idegesítő. Valakinek esetleg ötlet hogy mi a probléma? Köszi.

Hello!

Nekem akkor csinalta, mikor kevés volt az akku feszültség!

11,5 voltnál már ezt produkálja!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C vectra vásárlás előtt állok , 1.8 benzin 2006 utánit szeretnék ...

kérdésem a következő a 122 lovas vagy a 140 lovas motort ajánlanátok inkább ???

Továbbá ha valakinek van tapasztalata a fent említett motorokkal kapcsolatban, típus hibák , fogyasztás , megbízhatóság , szervíz és hogy vásárláskor mire kell odafigyelni ???

1000xköszönet :smartass:

üdv. Klins

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kérdésem hozzátok, most vettem egy 2006.os 1.6-os Zafirát. Szeretnék bele chiptuningot rakatni. (nem azért akarok bele mert száguldozni akarok vele, csak szeretném ha a gázadásra határozottan reagálna) Amit kinéztem az ugy 13+lóerőt ad. Ha valakinek van tapasztalata erről vagy chiptuningos az autója vagy tanácsot tud adni annak örülnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kérdésem hozzátok, most vettem egy 2006.os 1.6-os Zafirát. Szeretnék bele chiptuningot rakatni. (nem azért akarok bele mert száguldozni akarok vele, csak szeretném ha a gázadásra határozottan reagálna) Amit kinéztem az ugy 13+lóerőt ad. Ha valakinek van tapasztalata erről vagy chiptuningos az autója vagy tanácsot tud adni annak örülnék.

Sziasztok!

Na erre en is kivancsi leszek!

En ugy tudom, hogy ez a "hatarozatlansag"-nak tuno dolog az elektromos gazpedaltol van!

Ezen viszont a chiptuning miert segitene? (persze ez csak tipp)

Eloszor nekem is furcsa volt, de mar eszre sem veszem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na erre en is kivancsi leszek!

En ugy tudom, hogy ez a "hatarozatlansag"-nak tuno dolog az elektromos gazpedaltol van!

Ezen viszont a chiptuning miert segitene? (persze ez csak tipp)

Eloszor nekem is furcsa volt, de mar eszre sem veszem!

Hello

Én egy Vectra B-ből ültem át a Zafirába és az is szintén 1.6-os volt, ott ilyet nem tapasztaltam. A chiptunigosok viszont mondtak olyat hogy a chiptől jobban fog gyorsulni. Nem arra kell gondolni hogy az ülésbe présel az erő, csak elindul a vas.

Azért kérdeztem tőletek is hátha volt igy valaki vagy van valami ötlete. Oké tudom vehettem vola 1.8-is de mikor vette ez volt a legjobb amit találtam a kertemen belül.

Még futok egy kört a chipeseknél is és ha bele kerülne a chip szivesen megoszom a tapasztalatomat itt ha valakit érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tavasszal szeretném kicsit pátyolgatni a 2.2 direct signumomat.

Hétvégén bal első ajtó határolót cserélem, meg a bal első ködlámpám ment ki, remélem csak az izzó h3 55w ha minden igaz.

Ha valaki tudja hol találom a benzin szűrőt és az olajszűrőt hogy kb merre keressem megoszthatná velem, vagy képen bejelölhetné. :D

Kell -e olajcserénél valamire különösen figyelni? (insp-t tudom nullázni)

Pollenszűrőt megtaláltam, légszűrőnél van egy csati azt csak lekötöm és gondolom mehet a csere.

Bocs ha valakinek ezek alap kérdések, de én még csak most sajátítom el ha segítetek picit.

Nem szeretnék szervizbe futkosni minden apró művelettel, elég lesz műszaki előtt az egr problémát orvosolni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

úgy látom kicsit pang a fórum, de tennék egy próbát a problémámmal, hátha értő fülekre/szemekre talál :)

Vectra C évj. 2002 motor Z18XE

Üzemi hőmérséklet elérése után aránylag nagyobb kigyorsításkor, de alacsony, 1500 és 2000 fordulat között szaggatottan gyorsul. Gyorsulás közben "kihagy" a motor. Ez kb. 2000 fordulat fölött teljesen elmúlik, akkor már koppanós padlógázra is szépen húz.

Már a gyújtótrafót cseréltük, plusz néhány, érintett vezetés+ csatlakozó is cserélve lett.

Volna ötletetek a hibára, hogy hol kellene keresni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Pénteken megyek megnézni egy 2007 -es 1.8 140LE (z18xer) vectrat , kérdésem hogy ennél a típusnál mire kell nagyon figyelni vásárláskor (típushibák stb.) ???

Továbbá van két dolog amit nem értek ... mit jelent az, hogy Z-C mert a hirdetés így szerepel, a törzskönyvben is ez van de a tulaj nem tudja hogy mi az ...

valamint adaptív lengés csillapítás van az autóban állítható felfüggesztéssel (gyári) ettől mennyire kell tartani ??? mennyire növelheti a futómű javítási költségeit ?

A válaszokat előre is köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Febr eleján vettem 1 vectra c -t, 1,8 benzin 2005 decemberi de már az új lámpás.

Sajnos zabálja az olajat :( az a kérdés h ezt miért csinálhatja?? szelepszárszimeringek cserélve lettek és meg és lett gyűrűzve, egyébként nagyon jól megy és szerethető meg minden.

Mi okozhat még ilyen problémát? v érdemes lenne várni amíg összekopnak az új alkatrészek??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Febr eleján vettem 1 vectra c -t, 1,8 benzin 2005 decemberi de már az új lámpás.

Sajnos zabálja az olajat :( az a kérdés h ezt miért csinálhatja?? szelepszárszimeringek cserélve lettek és meg és lett gyűrűzve, egyébként nagyon jól megy és szerethető meg minden.

Mi okozhat még ilyen problémát? v érdemes lenne várni amíg összekopnak az új alkatrészek??

Hello!

Az mit takar, hogy "zabalja"? L/Km ?

Mert az enyem is megeszik kb 1 decit 1000Km-enkent atlagba (varosi forgalomba tobbet is), de az normalisnak mondhato!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Pénteken megyek megnézni egy 2007 -es 1.8 140LE (z18xer) vectrat , kérdésem hogy ennél a típusnál mire kell nagyon figyelni vásárláskor (típushibák stb.) ???

Továbbá van két dolog amit nem értek ... mit jelent az, hogy Z-C mert a hirdetés így szerepel, a törzskönyvben is ez van de a tulaj nem tudja hogy mi az ...

valamint adaptív lengés csillapítás van az autóban állítható felfüggesztéssel (gyári) ettől mennyire kell tartani ??? mennyire növelheti a futómű javítási költségeit ?

A válaszokat előre is köszönöm :)

Szia!

Ez a zöld színű, barna velúr belsővel és háziorvostól eladó kocsi? Megnézted végülis? Gondolom nem vetted meg, mert még mindig hirdetik. Ha tényleg nem mi miatt nem vetted meg, ha nem vagyok indiszkrét?

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.