Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Eléggé hintázik az autó a kanyarokban, megmozgattam a hátsó kereket ki-be és bő 1-2 mm-ert kotyog az egész.

Szóval az jutott eszembe, hogy ha már lúd akkor legyen kövér felújíttatom az egész futóművet januárban, de nem tudom pontosan (értsd: sehogy), hogy milyen alkatrészeket kell vennem hozzá. Vagyis egyet tudok, lengéscsillapító :D

Elmondaná valaki, hogy mit vegyek meg?

Ez így szerintem logikátlan! Menj el a szerelőhöz, aztán ő majd mindent megmozgat és megmondja mit kell cserélni. Nem kell annak a lúdnak feleslegesen kövérnek lennie!

Link to comment
Megosztás:

Ez így szerintem logikátlan! Menj el a szerelőhöz, aztán ő majd mindent megmozgat és megmondja mit kell cserélni. Nem kell annak a lúdnak feleslegesen kövérnek lennie!

A szerelő magyarországon van, én angliában, itt viszont olcsóbb az alkatrész, ergó mikor hazamegyek a szerelőhöz már minden alkatrészt vinnem kell magammal.

Igy már van logika?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Akadt egy kis problémám és nagyon számítok a segítségetekre.

Sajnos amint az lenni szokott viszonylag sürgős lenne.

Igaz ugyan, hogy friss vagyok a fórumon de szerintem ezen a történeten sokan meg fogtok lepődni.

Tavaly májusban vettem egy Vectra C-t benzin 2,2 Direct motor Z22 YH évjárat 2005. 110000 Km

Annyira meg voltam vele elégedve, hogy mindenkinek csak dícsértem a verdát.

December 30-án este beáltam vele a garázsba, és Dec 31-én már nem indult az autó.

Indításkor szinte üresjáratban tekert a motor és nem is indult el.

Tévedés ne essék az akksi nem merült le.(minden visszajelző működik)

A pótkulcsal sincs semmi probléma.

Hibaüzenet szintén nem jelenik meg sehol.

Mindezek ellenére nem indul az autó.

Kihívtam egy szerelőt aki 90%-ban azt mondta, hogy a vezérműláncot dobta le vagy szakadt el vagy fordult át, és ennek köszönhetően az egész vezérlés és minden cucc (szelepek stb) elszálltak.

Persze pontos diagnózist nem tudott mondani csak annyit, hogy szét kell szedni az egész motort, hogy pontosan lássa a hibát.

Ha a szerelő általa mondott helyzet áll fenn akkor a várható költsége a dolognak 250-300.000 FT.

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy 5 éves autónál ami láncos, ilyen megtörténhet.

Azt meg főleg nem akarom, hogy szétszedjék a motort és akkor majd meglátjuk.....című műsor.

Amit még muszáj hozzátennem az az, hogy ha valóban a vezérműlánc ment el akkor ennek semmi jelét nem lehetett észrevenni.

Se egy furcsa hang se csattanás se semmi.

Amint már írtam este 10-kor beálltam vele a garázsba és reggel 8-kor már nem indult el.

Ha valaki tudna segíteni akár a diagnózisra vonatkozóan akár a jelenségre vonatkozóan akkor azt szívesen veszem.

Mégegyszer előre is kössz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Akadt egy kis problémám és nagyon számítok a segítségetekre.

Sajnos amint az lenni szokott viszonylag sürgős lenne.

Igaz ugyan, hogy friss vagyok a fórumon de szerintem ezen a történeten sokan meg fogtok lepődni.

Tavaly májusban vettem egy Vectra C-t benzin 2,2 Direct motor Z22 YH évjárat 2005. 110000 Km

Annyira meg voltam vele elégedve, hogy mindenkinek csak dícsértem a verdát.

December 30-án este beáltam vele a garázsba, és Dec 31-én már nem indult az autó.

Indításkor szinte üresjáratban tekert a motor és nem is indult el.

Tévedés ne essék az akksi nem merült le.(minden visszajelző működik)

A pótkulcsal sincs semmi probléma.

Hibaüzenet szintén nem jelenik meg sehol.

Mindezek ellenére nem indul az autó.

Kihívtam egy szerelőt aki 90%-ban azt mondta, hogy a vezérműláncot dobta le vagy szakadt el vagy fordult át, és ennek köszönhetően az egész vezérlés és minden cucc (szelepek stb) elszálltak.

Persze pontos diagnózist nem tudott mondani csak annyit, hogy szét kell szedni az egész motort, hogy pontosan lássa a hibát.

Ha a szerelő általa mondott helyzet áll fenn akkor a várható költsége a dolognak 250-300.000 FT.

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy 5 éves autónál ami láncos, ilyen megtörténhet.

Azt meg főleg nem akarom, hogy szétszedjék a motort és akkor majd meglátjuk.....című műsor.

Amit még muszáj hozzátennem az az, hogy ha valóban a vezérműlánc ment el akkor ennek semmi jelét nem lehetett észrevenni.

Se egy furcsa hang se csattanás se semmi.

Amint már írtam este 10-kor beálltam vele a garázsba és reggel 8-kor már nem indult el.

Ha valaki tudna segíteni akár a diagnózisra vonatkozóan akár a jelenségre vonatkozóan akkor azt szívesen veszem.

Mégegyszer előre is kössz a segítséget.

Ha elszakadt vagy ugrott volna akkor azt biztos, hogy érezted volna! Az, hogy 5 éves és ilyen megtörténhet nem kell meglepődni, ismerős 1,5 éves corsája dobta le magáról a láncot, úgyhogy ez kortól függetlenül előfordulhat! Olajat milyet használsz? Gondolom mikor megvetted lecseréltél rajta mindent, amit kell?!(Szűrők, olaj) Mindenesetre szerintem biztos, hogy szedjétek szét, mert szerintem ez lehet vagy az lehet munkával nem fogtok rájönni a hibára! Ha megtudtál valamit majd írd meg, nekem is ilyen autóm van 58000km-el és érdekel, hogy mi volt a gond!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Akadt egy kis problémám és nagyon számítok a segítségetekre.

Sajnos amint az lenni szokott viszonylag sürgős lenne.

Igaz ugyan, hogy friss vagyok a fórumon de szerintem ezen a történeten sokan meg fogtok lepődni.

Tavaly májusban vettem egy Vectra C-t benzin 2,2 Direct motor Z22 YH évjárat 2005. 110000 Km

Annyira meg voltam vele elégedve, hogy mindenkinek csak dícsértem a verdát.

December 30-án este beáltam vele a garázsba, és Dec 31-én már nem indult az autó.

Indításkor szinte üresjáratban tekert a motor és nem is indult el.

Tévedés ne essék az akksi nem merült le.(minden visszajelző működik)

A pótkulcsal sincs semmi probléma.

Hibaüzenet szintén nem jelenik meg sehol.

Mindezek ellenére nem indul az autó.

Kihívtam egy szerelőt aki 90%-ban azt mondta, hogy a vezérműláncot dobta le vagy szakadt el vagy fordult át, és ennek köszönhetően az egész vezérlés és minden cucc (szelepek stb) elszálltak.

Persze pontos diagnózist nem tudott mondani csak annyit, hogy szét kell szedni az egész motort, hogy pontosan lássa a hibát.

Ha a szerelő általa mondott helyzet áll fenn akkor a várható költsége a dolognak 250-300.000 FT.

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy 5 éves autónál ami láncos, ilyen megtörténhet.

Azt meg főleg nem akarom, hogy szétszedjék a motort és akkor majd meglátjuk.....című műsor.

Amit még muszáj hozzátennem az az, hogy ha valóban a vezérműlánc ment el akkor ennek semmi jelét nem lehetett észrevenni.

Se egy furcsa hang se csattanás se semmi.

Amint már írtam este 10-kor beálltam vele a garázsba és reggel 8-kor már nem indult el.

Ha valaki tudna segíteni akár a diagnózisra vonatkozóan akár a jelenségre vonatkozóan akkor azt szívesen veszem.

Mégegyszer előre is kössz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Ha elszakadt vagy ugrott volna akkor azt biztos, hogy érezted volna! Az, hogy 5 éves és ilyen megtörténhet nem kell meglepődni, ismerős 1,5 éves corsája dobta le magáról a láncot, úgyhogy ez kortól függetlenül előfordulhat! Olajat milyet használsz? Gondolom mikor megvetted lecseréltél rajta mindent, amit kell?!(Szűrők, olaj) Mindenesetre szerintem biztos, hogy szedjétek szét, mert szerintem ez lehet vagy az lehet munkával nem fogtok rájönni a hibára! Ha megtudtál valamit majd írd meg, nekem is ilyen autóm van 58000km-el és érdekel, hogy mi volt a gond!

Köszi a gyors választ.

Sajnos tényleg az lehet a gond.....vezérműlánc,vezérlés stb.

Már megmozgattam minden követ és mindenki ugyanazt gyanítja.

Mindenesetre az Opel kereskedő még nem is hallott ilyenről.

Szerintük nem a lánc...

Köszi mégegyszer.

megírom ha kiderül a dolog....de ha valakinek van ötlete az is megírhatja.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ.

Sajnos tényleg az lehet a gond.....vezérműlánc,vezérlés stb.

Már megmozgattam minden követ és mindenki ugyanazt gyanítja.

Mindenesetre az Opel kereskedő még nem is hallott ilyenről.

Szerintük nem a lánc...

Köszi mégegyszer.

megírom ha kiderül a dolog....de ha valakinek van ötlete az is megírhatja.

Ha nem a lánc mit mondanak mi lehet?!Egyébként visszább már írtam hogy nekem gyorsításnál míg el nem ér egy bizonyos sebességet ilyen horkoló hang hallatszik! Vagy 2, 3 oldallal visszább le van írva pontosan! Van neked ilyen vagy hasonló tapasztalod?Illetve volt, amikor jó volt az autó??

Link to comment
Megosztás:

Ha nem a lánc mit mondanak mi lehet?!Egyébként visszább már írtam hogy nekem gyorsításnál míg el nem ér egy bizonyos sebességet ilyen horkoló hang hallatszik! Vagy 2, 3 oldallal visszább le van írva pontosan! Van neked ilyen vagy hasonló tapasztalod?Illetve volt, amikor jó volt az autó??

Igen tegnap végigolvastam a fórum ezen részét.

A poén, hogy semmilyen hangot nem adott!!!!

Illetve egyszer hallottam benne valamit zörögni de az 10 perc után abba maradt és azután még 1 hetet használtam.

Aztán megadta magát.

Olajat pedig azt tettem bele ami a szervízkönyvbe is le van írva és ami benne is volt.(de ennek már 3 hónapja, hogy az olajat töltöttem rá)

Azóta változtatott a "Márka" szervíz is.....azóta azt mondják, hogy valóban a lánc lehet.

Most abban reménykedek, hogy csak elszakadt vagy átugrott a lánc, és a szelepek nem kaptak.

Mostanra már az egyik okostojás szervizes kitalálta, hogy ez nagyon ritka motor és kevés van belőle és csak gyári alkatrész van hozzá és ha minden tropa akkor 1 Mio körülire rúg a költség stb.

Most hordom ki az infarktusom lábon emiatt

De bármi is lesz...holnap szedik szét, és mindenkivel megosztom az eredményt akivel csak lehet.

Link to comment
Megosztás:

Igen tegnap végigolvastam a fórum ezen részét.

A poén, hogy semmilyen hangot nem adott!!!!

Illetve egyszer hallottam benne valamit zörögni de az 10 perc után abba maradt és azután még 1 hetet használtam.

Aztán megadta magát.

Olajat pedig azt tettem bele ami a szervízkönyvbe is le van írva és ami benne is volt.(de ennek már 3 hónapja, hogy az olajat töltöttem rá)

Azóta változtatott a "Márka" szervíz is.....azóta azt mondják, hogy valóban a lánc lehet.

Most abban reménykedek, hogy csak elszakadt vagy átugrott a lánc, és a szelepek nem kaptak.

Mostanra már az egyik okostojás szervizes kitalálta, hogy ez nagyon ritka motor és kevés van belőle és csak gyári alkatrész van hozzá és ha minden tropa akkor 1 Mio körülire rúg a költség stb.

Most hordom ki az infarktusom lábon emiatt

De bármi is lesz...holnap szedik szét, és mindenkivel megosztom az eredményt akivel csak lehet.

De akkor gyorsításnál, ahogy írtam a régebbi hozzászólásokban neked nem volt hasonló tapasztalatod?! Nekem zörögni még nem zörgött soha csak ahogy leírtam olyan hangja volt!Hát ez különös, hogy csak nálam jelentkezett még! Na mindegy, a lényeg, hogy holnap többet tudsz! Neke

Link to comment
Megosztás:

Mostanra már az egyik okostojás szervizes kitalálta, hogy ez nagyon ritka motor és kevés van belőle és csak gyári alkatrész van hozzá és ha minden tropa akkor 1 Mio körülire rúg a költség stb.

Az hogy ritka motor szerintem nem igaz, mert szaladgál azért az országban belőle elég, az üzemanyag rendszere miatt mondhatták a költségességét, mert azok ha meghalnak ahogy nézegettem n(meg ahogy mondták:)) nem 2 forintos tételek!:S Viszont valaki segíthetne abban, hogy ha esetleg baj van hol juthatnék hozzá ezekhez az újfajta Continental márkájú üzemanyag-szivattyúkhoz? Mert külföldi oldalakon se találok!:S

Link to comment
Megosztás:

Az hogy ritka motor szerintem nem igaz, mert szaladgál azért az országban belőle elég, az üzemanyag rendszere miatt mondhatták a költségességét, mert azok ha meghalnak ahogy nézegettem n(meg ahogy mondták:)) nem 2 forintos tételek!:S Viszont valaki segíthetne abban, hogy ha esetleg baj van hol juthatnék hozzá ezekhez az újfajta Continental márkájú üzemanyag-szivattyúkhoz? Mert külföldi oldalakon se találok!:S

Monnd az valakinek valamit, hogy olajpatronos láncfeszítő?????

Az mindenesetre biztos, hogy mielőtt megállt a verda és amióta áll, lett egy kisebb olajfolt a kocsi alatt.

Most az nem fordulhatott elő, hogy az olaj elszállt és emiatt nem indít a moci?????

Link to comment
Megosztás:

Monnd az valakinek valamit, hogy olajpatronos láncfeszítő?????

Az mindenesetre biztos, hogy mielőtt megállt a verda és amióta áll, lett egy kisebb olajfolt a kocsi alatt.

Most az nem fordulhatott elő, hogy az olaj elszállt és emiatt nem indít a moci?????

Ha az olaj elszáll jeleznek a műszerfalon, ha láncfeszítő akkor elvileg nem indul! Nézd meg mennyi olaj van most benne, egyébként a láncfeszítőt több szervizes kollega írta itt a fórumon, hogy típushiba! Könnyen lehet hogy az a hibás!

Link to comment
Megosztás:

Az hogy ritka motor szerintem nem igaz, mert szaladgál azért az országban belőle elég, az üzemanyag rendszere miatt mondhatták a költségességét, mert azok ha meghalnak ahogy nézegettem n(meg ahogy mondták:)) nem 2 forintos tételek!:S Viszont valaki segíthetne abban, hogy ha esetleg baj van hol juthatnék hozzá ezekhez az újfajta Continental márkájú üzemanyag-szivattyúkhoz? Mert külföldi oldalakon se találok!:S

Én itt vettem: http://www.vauxhallworldparts.com/

De kár volt cserélni, mert végül egyedül a nyomásszabályozó is megoldotta volna.

Link to comment
Megosztás:

Igen tegnap végigolvastam a fórum ezen részét.

A poén, hogy semmilyen hangot nem adott!!!!

Illetve egyszer hallottam benne valamit zörögni de az 10 perc után abba maradt és azután még 1 hetet használtam.

Aztán megadta magát.

Olajat pedig azt tettem bele ami a szervízkönyvbe is le van írva és ami benne is volt.(de ennek már 3 hónapja, hogy az olajat töltöttem rá)

Azóta változtatott a "Márka" szervíz is.....azóta azt mondják, hogy valóban a lánc lehet.

Most abban reménykedek, hogy csak elszakadt vagy átugrott a lánc, és a szelepek nem kaptak.

Mostanra már az egyik okostojás szervizes kitalálta, hogy ez nagyon ritka motor és kevés van belőle és csak gyári alkatrész van hozzá és ha minden tropa akkor 1 Mio körülire rúg a költség stb.

Most hordom ki az infarktusom lábon emiatt

De bármi is lesz...holnap szedik szét, és mindenkivel megosztom az eredményt akivel csak lehet.

haras, ez nagyon durván hangzik. nekem is ilyen verdám van, igaz, h 60ezernél cserélve lett a lánc és most 145 van benne.

mindenképpen írj, ha van híred!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mire hazaértem melóból a szerelő elkezdte megbontani a motort, és láttm is, hogy mit csinál.

Mindenki akit ismerek azt mondta, hogy biztos a vezérműlánc van elszakadva, vagy átugrott a vezérlés.

Nem hitte el senki, hogy semmilyen jele sem hangja nem volt.

Nos miután levették a szelepfedelet, kideült a lánc nincs elszakadva, csak kicsit meg van lazulva ami valóban a vezérlés átesését eredményezte.

Mechanikai sérülés nem látható sehol az viszont kiderült, hogy a jelek alapján a szelepek nem úgy zárnak ahogy kéne.

Hogy sérültek-e azt még nem tudja senki.

Holnap beállítják a holtpontot meg a jelzéseket és befújnak levegőt a gyertyák helyén.

Ha nem ereszt (0,5%) akkor megúszhatom egy lánc és görgőfeszítő patronnal.

Ha ereszt akkor.......nem tudom.

Szerintetek van esélyem?

A láncot mindenképp ki kell cserélni?

Én eléggé laikus vagyok ezekhez a dolgokhoz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mire hazaértem melóból a szerelő elkezdte megbontani a motort, és láttm is, hogy mit csinál.

Mindenki akit ismerek azt mondta, hogy biztos a vezérműlánc van elszakadva, vagy átugrott a vezérlés.

Nem hitte el senki, hogy semmilyen jele sem hangja nem volt.

Nos miután levették a szelepfedelet, kideült a lánc nincs elszakadva, csak kicsit meg van lazulva ami valóban a vezérlés átesését eredményezte.

Mechanikai sérülés nem látható sehol az viszont kiderült, hogy a jelek alapján a szelepek nem úgy zárnak ahogy kéne.

Hogy sérültek-e azt még nem tudja senki.

Holnap beállítják a holtpontot meg a jelzéseket és befújnak levegőt a gyertyák helyén.

Ha nem ereszt (0,5%) akkor megúszhatom egy lánc és görgőfeszítő patronnal.

Ha ereszt akkor.......nem tudom.

Szerintetek van esélyem?

A láncot mindenképp ki kell cserélni?

Én eléggé laikus vagyok ezekhez a dolgokhoz

Te a mediterránnál dolgozol? :D

Link to comment
Megosztás:

Te a mediterránnál dolgozol? :D

Nem.

De akkor lehet, hogy van közös ismerősünk a Mediterránnál.

Mindenesetre úgy néz ki, hogy a szerelőimnek nem lett igazuk.

Azon kívül, hogy a lánc egy kicsit lazább semmi komoly probléma nem merült fel.

A szelepek is rendben vannak a levegőpróba szerint.

Most épp a feszítővel vacakolnak.

De ha ez tényleg így van akkor a szerelőim nagyon mellé nyúltak.

(ez esetben hála istennek)

Link to comment
Megosztás:

Nem.

De akkor lehet, hogy van közös ismerősünk a Mediterránnál.

Mindenesetre úgy néz ki, hogy a szerelőimnek nem lett igazuk.

Azon kívül, hogy a lánc egy kicsit lazább semmi komoly probléma nem merült fel.

A szelepek is rendben vannak a levegőpróba szerint.

Most épp a feszítővel vacakolnak.

De ha ez tényleg így van akkor a szerelőim nagyon mellé nyúltak.

(ez esetben hála istennek)

már tudom hogy van.

érdemes lenne a vezérlési időket ellenörizni, mielött szétszedik a motort, vagy beruházol egy láncszettere...

Link to comment
Megosztás:

jaja.

mert én még nem láttam lánc átugrott autót, ami nem indul, de nem g9rbült egy szelep sem...

A Zafirán amit csináltam szemmel csak 4 szelep látszott elgörbülve,nyomáspróba után derült ki,hogy az a 4 tulajdonképpen 6. :D

De a tünetek szinte ugyanezek voltak,azt leszámitva,hogy a srácnak menet közben ugrott át.A helyszinem még melegen kinkeservesen elindult,de nagyobb hirtelen gázadásra azonnal befulladt.A garázsig még elvánszorgott,de másnap reggel már nem tudtam elinditani.

De ha jól tudom a Z22YH-nak amúgy is vannak kompresszióvesztéses problémái,a TIS is tesz róla emlitést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.