Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 59
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 1 year later...

10 liter városban, klímával. (9.2 - 9.5 között). Hosszú távon 7.5, normál tempó (130km/h) és kis kilépők (160 km/h).Átlag 8.0 liter.

Instant kérdés: ha a fedélzeti kiszámológép azt mondja hogy már csak 50 km-em van hátra, de valójában csak 52 litert evett meg a 61-ből, akkor mennyire merjem még húzni a tankolást? (Külföldön, ahol mondjuk egy liter kétszer annyi mint otthon)

Link to comment
Megosztás:

(Külföldön, ahol mondjuk egy liter kétszer annyi mint otthon)

Az milyen ország, ahol kétszer drágább a benya? :rolleyes:

Egyébként ha tudod, hogy 61-et tettél bele és csak 52öt használtál el belőle, akkor nyilván húzhatod még. A BC is elég pontos, de szerintem még megtehető km-et ez az utolsó 20 km. átlagából számol, tehát ha lassabban mész utána, akkor még tovább jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

Az milyen ország, ahol kétszer drágább a benya? :rolleyes:

Egyébként ha tudod, hogy 61-et tettél bele és csak 52öt használtál el belőle, akkor nyilván húzhatod még. A BC is elég pontos, de szerintem még megtehető km-et ez az utolsó 20 km. átlagából számol, tehát ha lassabban mész utána, akkor még tovább jó lehet.

.de az ország. a 95-ös 1,39 EUR per liter. Lehet költői túlzás a 2x, de szerintem hetek kérdése és valóság:(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

husszú idő után mértem most kétszer is fogyit csak úgy kiváncsiságból mert hát régen volt mérve . autópályán 110-130 (néha volt több is :wacko: ) as tempónál evett 6.2 L/100km .

aztán egy lazább tempó másnap (családdal) 5.7 L /100 km .

hozzátartozik hogy ezen mérések előtt 6.9-7.2 volt a fogyija amit kicsit sokaltam is . aztán szereztem műszert és belőttem az előgyujtást pontosan jelre és utána így alakult :lol:

"a suszter cipője lukas " mondás most tényleg megállt ....... :unsure: előbb kellett volna talán .. :lol:

ja izééé 1.3 S Kadett E .

Link to comment
Megosztás:

a CDTI motoroknál nem játék az ha kifogy a nyál, ugyanis a nagynyomásu szivattyú megnyekkenhet tőle... Sanos látteam már nemegy ilyet.

ammeg akkor egy háromszázezres játék volt...

vigyázz vele.

köszi a tanácsot, de még nem hagytam csutkára. Meg nincs is sok értelme. Az ember tankoljon időben. A BC elég sokat jelzi a tankolási időt.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Nekem 2.2 DTI Vectrám van. Városi fogyasztás 8,7L. Érdekes hogy az Omegában lévő 2.2 DTI motor igaz nem 125 csak 120Le, de az akár 6,4L-rel is beéri annak ellenére, hogy az Omega kb. 400KG-mal nehezebb. Na vajon mit csesztek el a mérnökök?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2.2 DTI Vectrám van. Városi fogyasztás 8,7L. Érdekes hogy az Omegában lévő 2.2 DTI motor igaz nem 125 csak 120Le, de az akár 6,4L-rel is beéri annak ellenére, hogy az Omega kb. 400KG-mal nehezebb. Na vajon mit csesztek el a mérnökök?

Itt is elég vegyes a kép:spritmonitor. És jól látszik, hogy városban néhol 11l is lecsúszik egyébként 6-7 l körül szalad.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Signum 2.2 Direct Automata váltóval. 1000 km-re vetített hideg téli városi átlag Budapesten. Ahogy látjátok 26km/h az átlagsebességem. <_<

Nem hajtom nagyon, sokat motorfékezek. Nyáron ugyanez bekapcsol légkondival 11-12l/100km.

[mg]http://lh4.ggpht.com/_ZuiQLqvOG5E/TSYq5vHTLxI/AAAAAAAAAA8/87rWbWqrs_A/DSC09704.JPG

javasolnám néha nullázd le...nekem a 2.2 gts télen 10.5-11.5

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
A 2.2 GTS fogyasztási adatai érdekelnének bővebben, mert gondolkodom egy ilyen vételén.

Helló

Nekem 2006-os 2.2 GTS van 155 ló.man. 6 seb. váltó! Téli városi fogyasztás csak hideg motorral 13 L.Feleségem jár vele(otthonról el-bölcsi-munkahely-bölcsi-haza.)nyugis utazás(80-100 km/ó) 5.5- 6 L. Tempós utazós 7-8 L (120-160 km/ó) 230 km/ó a vége.sok városival a nagy átlag 10 L.a computer 100% pontos mert többször kimértem!szerintem teljesen korrekt!

Link to comment
Megosztás:

A 2.2 GTS fogyasztási adatai érdekelnének bővebben, mert gondolkodom egy ilyen vételén.

Nekem is 2.2 Direct van manuális 6 sebességes váltóval, a fogyasztása nekem vegyesben (ami nálam 70-80% városi utat jelent) 8,5 liter, hosszú távon 6,5-7 liter körül mozog! Egyszer mértem vele 6,6 literes fogyasztást egy hosszabb úton átlag 100-120 km/h-s tempóval, meg kisebb kiugrókkal (190 km/h)! A végét nem tudom, mert még nem próbáltam! biggrin.gifSzóval én megvagyok vele elégedve!happy.gif

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, ezek nagyon jó adatok számomra, de ami tetszik az egy 2002.07. havi 2.2 GTS és csak 5 sebességes. Nem tudom mennyi lehet a különbség.

A különbség nagy is lehet mert az általad kinézett Vectra 147 le 5 sebességes sima szívócsőbe injektoros a miénk 155 le 6 sebességes közvetlen befecskendezéses.(olyan mint a commonrail modern Diesel)A két motor nem ugyan az!A váltó áttétel is különbözik mert 6.-ban sokkal kevesebbet forog a motor mint 5.-ben, ez az egyik különbség.A másik hogy a közvetlen befecskendezés is a takarékosság jegyében lett feltalálva ami megint a 155 le-s változat felé billenti a mérleget.Hát ez van de szerintem nem járnál rosszul azzal sem a különbség nem lehet nagyobb 1-2 liternél.Amúgy szép a kiszemelt masina és az ára is baráti a látható állapothoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.