Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

Köszi a válaszokat, ezek nagyon jó adatok számomra, de ami tetszik az egy 2002.07. havi 2.2 GTS és csak 5 sebességes. Nem tudom mennyi lehet a különbség.

A motorproblémákat olvasgatva, biztos nem vennék direktet. Nagyon szép a vas. A fekete nagyon ütős. Egyedül a tisztántartása egy rémálom :D Két észrevétel a kocsival kapcsolatban: Az egyik a telefontartó. Aki keveset autózik, nem vesz ilyen komoly kihangosítót. Második a sofőrülés. Olyan, mintha a szélén a háttámla varásánál kopott lenne a bőr. 180e km alatt nem kopik meg ennyire. De ezektől függetlenül, még lehet korrekt gép, de márkaszervízben mindenképp nézesd át, esetleg vigyél magaddal vkit, aki ért az autókhoz. Több szem többet lát B) Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 59
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 1 month later...

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, van-e valakinek tapasztalata a diesel autóba való fűtőolaj tankolásáról. Közel 100 Ft-al olcsóbban beszerezhető külföldön, és elviekben nem nagyon különbözik a sima gázolajtól.

Esetleg ha van itt szervízben dolgozó, és lenne erről szakmai véleménye, tapasztalata, hogy nem okoz-e motor károsodást véletlenül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, van-e valakinek tapasztalata a diesel autóba való fűtőolaj tankolásáról. Közel 100 Ft-al olcsóbban beszerezhető külföldön, és elviekben nem nagyon különbözik a sima gázolajtól.

Esetleg ha van itt szervízben dolgozó, és lenne erről szakmai véleménye, tapasztalata, hogy nem okoz-e motor károsodást véletlenül.

Csak a mobil-labor ne állítson meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, van-e valakinek tapasztalata a diesel autóba való fűtőolaj tankolásáról. Közel 100 Ft-al olcsóbban beszerezhető külföldön, és elviekben nem nagyon különbözik a sima gázolajtól.

Esetleg ha van itt szervízben dolgozó, és lenne erről szakmai véleménye, tapasztalata, hogy nem okoz-e motor károsodást véletlenül.

Én azért nem kockáztatnék egy többszázezres javítást. Itthon is lehet olcsó gázolajat kapni, csak meg kell találni a forrást. Nekem omv-ről hozzák 300-ért, de még azt is megszűröm, mielőtt beletöltöm.

Link to comment
Megosztás:

Nem elég az? :D

De, viszont ha nem jársz az autóval Ausztriában, és van valaki, aki benzinessel behoz pár 20L-es kannát neked tele fűtőolajjal, akkor igazából bármennyi, nem érint. De nem próbáltam, nem is akarom, félek, hátha baja lesz tőle, csak írtam, hogy van ilyen lehetőség, és hogy van-e ezzel valakinek tapasztalata, csupán érdekelt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap kíváncsiságból megnéztem, mennyire pontos a fedélzeti által kiírt fogyasztási érték. Autó pár hete csurig lett tankolva. Tegnap lefogyott annyira, hogy az utolsó vonalon állt az üzemanyag mutató. Beálltam ugyanazon kútra, ugyanúgy csurig tankoltam:

BC szerint:

45,5 L ment el, amióta utoljára teletankoltam, és nulláztam

829 Km-t mentem vele amióta utoljára teletankoltam, és nulláztam

Fogyasztás: 5,4 L/100Km

Hagyományos fogyasztásmérés:

829 Km a kilométer órán is, ez rendben van

Kúton beletankolt liter: 51,7 !!!

Ezek szerint a valós fogyasztásom 6,2 L/100Km

Valakinek hasonló tapasztalata? A BC ezek szerint valami marketingfogásnak az eszköze lehet? Vagy ennyit csal egy Mol kút órája???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap kíváncsiságból megnéztem, mennyire pontos a fedélzeti által kiírt fogyasztási érték. Autó pár hete csurig lett tankolva. Tegnap lefogyott annyira, hogy az utolsó vonalon állt az üzemanyag mutató. Beálltam ugyanazon kútra, ugyanúgy csurig tankoltam:

BC szerint:

45,5 L ment el, amióta utoljára teletankoltam, és nulláztam

829 Km-t mentem vele amióta utoljára teletankoltam, és nulláztam

Fogyasztás: 5,4 L/100Km

Hagyományos fogyasztásmérés:

829 Km a kilométer órán is, ez rendben van

Kúton beletankolt liter: 51,7 !!!

Ezek szerint a valós fogyasztásom 6,2 L/100Km

Valakinek hasonló tapasztalata? A BC ezek szerint valami marketingfogásnak az eszköze lehet? Vagy ennyit csal egy Mol kút órája???

Lehűlt a levegő, és összement a gázolaj a tankban :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap kíváncsiságból megnéztem, mennyire pontos a fedélzeti által kiírt fogyasztási érték. Autó pár hete csurig lett tankolva. Tegnap lefogyott annyira, hogy az utolsó vonalon állt az üzemanyag mutató. Beálltam ugyanazon kútra, ugyanúgy csurig tankoltam:

BC szerint:

45,5 L ment el, amióta utoljára teletankoltam, és nulláztam

829 Km-t mentem vele amióta utoljára teletankoltam, és nulláztam

Fogyasztás: 5,4 L/100Km

Hagyományos fogyasztásmérés:

829 Km a kilométer órán is, ez rendben van

Kúton beletankolt liter: 51,7 !!!

Ezek szerint a valós fogyasztásom 6,2 L/100Km

Valakinek hasonló tapasztalata? A BC ezek szerint valami marketingfogásnak az eszköze lehet? Vagy ennyit csal egy Mol kút órája???

Nekem 2.2 YH benzines van 2006-os évj.A BC nekem hajszál pontos,többször ellenőriztem és mindig pontos volt.A régi bevált módszer a legmegbízhatóbb ez biztos,viszont a körülményeknek mindig 1formának kell lennie.1 kút,tele 1 kattanásra,vízszintes helyzet,.....!Úgy tudom hogy a BC-t lehet kalibrálni,finomítani.Kérdezz rá a M.szervizben!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2.2 YH benzines van 2006-os évj.A BC nekem hajszál pontos,többször ellenőriztem és mindig pontos volt.A régi bevált módszer a legmegbízhatóbb ez biztos,viszont a körülményeknek mindig 1formának kell lennie.1 kút,tele 1 kattanásra,vízszintes helyzet,.....!Úgy tudom hogy a BC-t lehet kalibrálni,finomítani.Kérdezz rá a M.szervizben!

Igen, én is úgy csináltam, ugyanaz a kút, ugyanaz a kútfej. Jah, és nem csak Mol-nál, OMW-nél is ugyanez volt.

Ezt még nem is hallottam, hogy tudják márkaszervizbe kalibrálni. Sajnos most ez a legkisebb problémám vele, de jövő hónapba úgyis megyek vele, rákérdezek.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Hali!

A 122 lovas 1.8-as fogyasztása után érdeklődnék. Abból is olyan ami GTS-ekbe került. (Nem tudom van e egyáltalán különbség a sedanok motorjához képest.)

Normál méretű kerékkel(ől 16-17coll) átlagban 8 liter körül van, ettől országúton kevesebb, városban több!

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Üdv mindenkinek!

Jó rég lett ide írva, gondoltam megszakítom a sort! Nemrég értem haza egy kis hegyi útból, keresztül a Tátrán és gondoltam megosztom veletek a fogyasztást!

Vectra C 2.2 Direct Benzin 155LE

http://www.kephost.c...4ggjcnc5mrh.jpg

Ez egy Magyarország-Lengyelország túra volt, oda-vissza, hegyekkel, sok várossal és néhány városon kívüli szakasszal!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Jó rég lett ide írva, gondoltam megszakítom a sort! Nemrég értem haza egy kis hegyi útból, keresztül a Tátrán és gondoltam megosztom veletek a fogyasztást!

Vectra C 2.2 Direct Benzin 155LE

http://www.kephost.c...4ggjcnc5mrh.jpg

Ez egy Magyarország-Lengyelország túra volt, oda-vissza, hegyekkel, sok várossal és néhány városon kívüli szakasszal!

Nálam így alakul a fogyi (z20net kombi):

http://www.spritmoni...ail/523356.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg rekord méretű hosszú úton mért fogyasztás jött ki egy horvátországi 1000km-es nyaralás után a Z19DTH-val. Mármint felfelé rekord, 6 liter átlag. Sajnos akkora dugók voltak, hogy álló helyzetbe töltöttünk vele órákat klímával. Néha tudtunk kicsit előbbre gurulni, és megint állás. Lemértem, volt olyan, hogy 25 km-t 2 óra alatt tettünk meg a KRK szigeten....

Amúgy 5-en mentünk tele csomaggal, és dinamikusan, előzgetve, emelkedőkön is, nyomtam neki rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg rekord méretű hosszú úton mért fogyasztás jött ki egy horvátországi 1000km-es nyaralás után a Z19DTH-val. Mármint felfelé rekord, 6 liter átlag. Sajnos akkora dugók voltak, hogy álló helyzetbe töltöttünk vele órákat klímával. Néha tudtunk kicsit előbbre gurulni, és megint állás. Lemértem, volt olyan, hogy 25 km-t 2 óra alatt tettünk meg a KRK szigeten....

Amúgy 5-en mentünk tele csomaggal, és dinamikusan, előzgetve, emelkedőkön is, nyomtam neki rendesen.

Csak horvátnak gondolom autópályán mentél, ami nagyban más, mint egy hegy út! És ahhoz képest hogy egy dízellel 5-6 liter az átlag, szerintem egy benzines 2.2-től egy 7 literes fogyasztás több, mint jó! Amúgy ez a fogyasztás nekem is telepakolva, 4 személyel jött ki! És ahol lehetett és se mentem 130 km/h alatt! Ja és persze itt is szerepelt a klímahasználat!

Link to comment
Megosztás:

Elég jó eredmények skyrangr! Gondolom megy is az 2.0 Turbo! :D Én is ilyet szerettem volna, csak mikor vettem egy darab se volt a piacon! Mutatnál róla esetleg képet?!

Ja, szedi a lábát. Nem nézi az ember, és 170-180 :)

190-nél jön meg a szélzaj, meg ott már remeg a tükör.

Persze mindenzt a német autópályán :)

Amúgy általában okosan közlekedek, meg is látszik a 7,7-es átlagon...

Fenn vagy a C Vectra Facebook csoportban?

Itt egy kép onnan... túl sok kép nincs a gépről, eddig csak ment, és ment, nem volt idő fotózni :D

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/531282_454979724526561_360283931_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja, szedi a lábát. Nem nézi az ember, és 170-180 :)

190-nél jön meg a szélzaj, meg ott már remeg a tükör.

Persze mindenzt a német autópályán :)

Amúgy általában okosan közlekedek, meg is látszik a 7,7-es átlagon...

Fenn vagy a C Vectra Facebook csoportban?

Itt egy kép onnan... túl sok kép nincs a gépről, eddig csak ment, és ment, nem volt idő fotózni :D

http://a5.sphotos.ak...360283931_n.jpg

Csinos gép, úgy látom kombis testvére az enyémnek, mert színben ugyanilyen az enyém is csak Sedan változatban!

Hát igen én még nem tudtam kivinni német pályára, egyszer mentem vele Debrecennek 190-et, csak lassítani kellett, mert átment az úton egy rendőr egy álló civil autóhoz, azt hittem fotóznak, na mondom kapok majd egy fotót, de azóta sem jött még semmi szerencsére! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.