Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

  • Hozzászólások 59
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Csak horvátnak gondolom autópályán mentél, ami nagyban más, mint egy hegy út! És ahhoz képest hogy egy dízellel 5-6 liter az átlag, szerintem egy benzines 2.2-től egy 7 literes fogyasztás több, mint jó! Amúgy ez a fogyasztás nekem is telepakolva, 4 személyel jött ki! És ahol lehetett és se mentem 130 km/h alatt! Ja és persze itt is szerepelt a klímahasználat!

Szerintem is nagyon jó fogyasztás a 2.2-es benzinestől! :)

Amúgy a pillanatnyi fogyasztást nézve főutvonalon mondjuk 100-al nekem kevesebbet eszik mint 140-el autópályán. Biztos a hatos vátó miatt is van, meg az alacsony fordulatszámon már erős diesel motor miatt. Volt amúgy dögivel hegyes völgyes út is, mert kirándulgattunk, meg régi városrészekbe kocsikázás, de az annyira nem nyomta meg a fogyasztást, inkább a több órás állás alatt kúszott feljebb. 6 litert nekem városba szokott enni. Volt olyan helym ahol csak behajtott tükrökkel fértem el. :)

Ja, és természetesen nem a BC adatai ezek, ami amikor megvettem 7 decit csalt lefelé, hanem a pontosan mér valós fogyasztás. Igaz, már a BC is pontos, beállítgattam.

Link to comment
Megosztás:

Ja, szedi a lábát. Nem nézi az ember, és 170-180 :)

190-nél jön meg a szélzaj, meg ott már remeg a tükör.

Persze mindenzt a német autópályán :)

Amúgy általában okosan közlekedek, meg is látszik a 7,7-es átlagon...

Fenn vagy a C Vectra Facebook csoportban?

Itt egy kép onnan... túl sok kép nincs a gépről, eddig csak ment, és ment, nem volt idő fotózni :D

http://a5.sphotos.ak...360283931_n.jpg

Nagyon jó ez a Z20NET,én nem is gondoltam volna hogy ilyen fogyasztásokat tud produkálni.Én hosszútávon 7.2-7.6 körül járok el vele,ha sokat megyek rövid távon,vagy városba,akkor is 9 alatt van a fogyasztás,de átlagban mindíg tudja azt a 8 körüli értéket.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó ez a Z20NET,én nem is gondoltam volna hogy ilyen fogyasztásokat tud produkálni.Én hosszútávon 7.2-7.6 körül járok el vele,ha sokat megyek rövid távon,vagy városba,akkor is 9 alatt van a fogyasztás,de átlagban mindíg tudja azt a 8 körüli értéket.

jaja, korrekt kis motor. nem is vészes a fogyasztása, de ha kell, akkor megy mint a meszes.

Omegámban x20xev motor van, az decire ugyanennyit eszik. viszont 'csak' 137Ló (bár nem mint ha kevés lenne). ugye nemhiába, a 6os váltó nagyon spórolós...

pont ezek miatt (nameg azért mert egy nagyon kímélt példányt találtam) vettem turbóbenzinest, a 2,2-es helyett (ráadásul a közvetlen befecskendezésesről hallani elég sok rosszat).

Link to comment
Megosztás:

jaja, korrekt kis motor. nem is vészes a fogyasztása, de ha kell, akkor megy mint a meszes.

Omegámban x20xev motor van, az decire ugyanennyit eszik. viszont 'csak' 137Ló (bár nem mint ha kevés lenne). ugye nemhiába, a 6os váltó nagyon spórolós...

pont ezek miatt (nameg azért mert egy nagyon kímélt példányt találtam) vettem turbóbenzinest, a 2,2-es helyett (ráadásul a közvetlen befecskendezésesről hallani elég sok rosszat).

Jó motor ez 2.2YH is, hiába vészmadárkodnak sokan, ha odafigyelsz rá, semmi gond nincs vele! ;)

Mondjuk, ha lett volna 2.0 T a piacon mikor vettem, biztos most én is azzal furikáznék! :D

Link to comment
Megosztás:

Jó motor ez 2.2YH is, hiába vészmadárkodnak sokan, ha odafigyelsz rá, semmi gond nincs vele! ;)

Mondjuk, ha lett volna 2.0 T a piacon mikor vettem, biztos most én is azzal furikáznék! :D

az a baj, hogy hiába figyelsz oda, a szivattyú, meg a nyomásszabályzó beáll ha úgy tartja kedvét. persze a jó minőségű Ziemenz alkatrészek...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 4 years later...

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, mint friss Vectra C 1.8 (122LE)Opel tulajdonos.

Közel fapados verzióm van, a legegyszerűbb kijelzővel, nincs fedélzeti számítógépem, hogy a kocsi által kiírt/mért fogyasztást lássam.
Nekem az alábbiakat produkálja fogyasztás terén az autó: fagypont fölött, 2000-2500 fordulatot tartva normálisan fogyaszt, pontosan fél tanktól indulva vonásonként(üzemanyagszint) 100km-t tudtam vele menni, tehát saccper kb. olyan 7.5L/100 érték ez... Tegnap este elérte a piros területet, és a hőmérséklet is bement fagypont alá, és mintha egy teljesen más dimenzióba kerültem volna, 5km alatt a piros régió FELÉIG csökkent az üzemanyagszint, további 8km alatt pedig ott tartok hogy fekszik a mutató. Tehát kb. mintha 10x annyit kezdett volna el enni.

Úgy indult, hogy teletank, fagypont alatt voltunk, fél tank benzinnel összesen 200km-t tudtam menni, akkor állt a mutató pont középen, rgo fél tankon, onnantól kezdve elmúlt a fagyás, ment is a kocsi 300km-t, és a piros régió előtt megint jött a fagyás, és most hirtelen, pár kilométer alatt megfeküdt. MI lehet ennek az oka?

Mindenképp elmegyek egy Opel szervizbe/szakihoz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Ennyire el van kalibrálva az üzemanyagszint mérő? Vagy hidegben meghülyül a kocsi és nyomja a szivatót ezerrel? Egyáltalán probléma ez, vagy a Vectra C egyszerűen ilyen?

Minden érdemi választ előre is köszönök.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.