Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Szevasztok!

Átolvastam a fórumot, de nem találkoztam hasonló jellegű problémával. Az a gondom az X20DTL-es Zafirámmal, hogy ahogyan melegebbek lettek, meleg motorral rövidebb állás után (kb úgy 0,5-1 óra) nem akar indulni, ha beindul akkor is leáll, és ha nehezen sikerül is elindítanom, akkor is ingadozik a fordulat, mintha nem kapna gázolajat, ha sikerül forgatnom, utána helyreáll a fordulat és nincs tovább gond. Elsőre arra gondoltam, belevegőzik, de akkor ha 3 napig nem indítom be, utána miért ugrik elsőre? Találkozott valaki hasonló problémával? Merre induljak el keresgélni - motorhibát nem jelez ki.

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 99
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Már írtam a Meriva topikba de mivel esetlegesen azt kevésbé néznék illetve inkább ebbe a topikba illik így megemlíteném itt is a problémámat.

2005-ös meriváról lenne szó Z14XEP motorral

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a napokban felfigyeltem egy kerregő hangra a motortól. Eddig nem hallottam be az utastérbe most viszont annál inkább.

Ez mondjuk olajcsere után jelentkezett. Idáig mindig 5W30-al cserélték, most pedig 10w40-el lett. Mentem vele közel 1000km-t.

A mai nap vissza lett cseréltetve 5w30-ra de nem nagyon változott a hang. Leállításkor hallható még egy eddig nem hallott csörgő zörgő hang.

Mi a véleményetek erről?

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

ezt kicsit nehéz így megmondani...

lehet vezérmülánc, vizpumpa, generátor, mittómén....

Annyi kimaradt az, hogy hidegen ez a hang nem jelentkezik csak miután már bemelegedett a motor.

Az elején szépen majdhogynem hangtalanul jár a motor, de miután bemelegedett jelentkezik ez az iszonyatos zörgés.. B)

Az olaj mennyire befolyásolná a vezérműlánc működését?

Link to comment
Megosztás:

Annyi kimaradt az, hogy hidegen ez a hang nem jelentkezik csak miután már bemelegedett a motor.

Az elején szépen majdhogynem hangtalanul jár a motor, de miután bemelegedett jelentkezik ez az iszonyatos zörgés.. B)

Az olaj mennyire befolyásolná a vezérműlánc működését?

persze.

olajtól kapja a kenést. ha szar az olaj, akkor a lánc az elégtelen kenéstől megnyulik, illetve a láncfeszitő is olajnyomásra müködik.

ez lánchiba lesz....

Link to comment
Megosztás:

persze.

olajtól kapja a kenést. ha szar az olaj, akkor a lánc az elégtelen kenéstől megnyulik, illetve a láncfeszitő is olajnyomásra müködik.

ez lánchiba lesz....

Köszi a választ!

Annyi lenne még a kérdés, hogy csak egy lánc csere elég lenne ebben az esetben? ( Még csak 82 ezernél járok )

Köszi SáFi

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok! 2.0 DTI Zafira AGR szelep lezárható-e vagy ha nem hogyan lehet kipucolni.A jelenség ami miatt erre gondolok: nem lehet kihúzatni az autót mert 3000 fordulaton letilt a motor kigyullad a szerviz lámpa,és nem lehet az autót 100KM/h fölé kergetni.Leállítás után kialszik a lámpa,de újabb húzatás és kezdi elölről.Ha van valakinek ötlete szívesen venném. A kocsi fél évig állt esetleg üzemanyagszűrő probléma?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Termosztáttal kapcsolatban kérdezném azt, hogy hogyan tudom megállapítani legkönyeben ha hibás? Nagyon lassan melegszik üzemi hömérsékletre a mutató szerint.

Hőmérséklet jeladó lehet rossz vagy a termosztát ezt kellene kiderítenem. Beinditás után 4-5 km után langyosodik a hütő teteje.

üzemi höm. kb 25-30 km után. 2.2 dti

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello! Egy 2004 es 2.0 dti zafira tulajdonosa vagyok. Már kb egy honapja probalok megoldast talalni a problemamra,mar tobb szerelonel is jartam már kozel 80 ezret koltottem , de a problema nem tunt el. Nehezen indul az auto hidegben. Percekig kell probalkozni,nehe sikerul nehe nem. nincs semmi hibauzenet. a motorban 110 ezer van,nagyon szepen dolgozik.nem eszik olajet,nem fustol.de nehezen indul. Csereltem izzitogyertyákat, relét, az osszes szurot,olajat, eger szelepet is megneztek, tobbszor is megneztek szamitogepen. a markaszervizben az adagolot akartak kicsereltetni velem,de nem hiszem hogy ez a megoldas mert akkor meleg motorral is ereznek valami rendellenesseget. Ha van valakinek valami otlete kerem irjatok.Koszonom

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok !

Segítséget szertnék kérni,hátha találkoztatok hasonló problémával !

Nekem Y20DTH Zafirám van,idestova 5.éve!

55 ezrnél már egyszer cseréltek traverz gyűrűket a verdámban ,mert rendszeresen fellevegősödött a gázolajrendszerem !

Most 142 ezer van benne és ugyan az a fíling volt ,mint 5 éve!

Reggelente röfögve indul,hideg időben méginkább és amit még észrevettem,hogy ha lejtőn állok orral lefelé,gond nélkül indul!Ellenben ,ha a tank van alacsonyabban,azonnal jelentkezik a gebasz !

Gondoltam sebaj,megint traverz,amit a múlt héten ki is cseréltettem a résolajcsövekkel együtt !

A rossz poén az,hogy ugyan úgy megmaradt a hibajelenség !

Valakinek lenne ötlete,mit berheljek még szét a szerelmemen?

Előre is köszönöm a segítséget !

Frontosa

Nem tudom
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az egyik havercsaj Zafirájával járok néha ha megkér,hogy intézzem a dolgait./ő németben melózik/

Sajnos elég sok gond volt/van az autóval,hordta/hordtam/ rendesen a szerelőhöz hol a váltó,hol a kuplung nem volt jó.

Azt már le sem írom,hogy télen szinte képtelenség volt elindítani hiába a szinte új akksi...

A mostani probléma ami a legzavaróbb a járgányon az,hogy valószínüleg nem megy rajta a turbó,menet közben nagyon nehezen gyorsul el,szinte egy örökkévalóság még a100km-es sebesség elérése is.

Az autó nagyon sokat áll,lehet hogy ez sem használ neki?

Motor:2.0 DTH ecotec diesel

Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello! Egy 2004 es 2.0 dti zafira tulajdonosa vagyok. Már kb egy honapja probalok megoldast talalni a problemamra,mar tobb szerelonel is jartam már kozel 80 ezret koltottem , de a problema nem tunt el. Nehezen indul az auto hidegben. Percekig kell probalkozni,nehe sikerul nehe nem. nincs semmi hibauzenet. a motorban 110 ezer van,nagyon szepen dolgozik.nem eszik olajet,nem fustol.de nehezen indul. Csereltem izzitogyertyákat, relét, az osszes szurot,olajat, eger szelepet is megneztek, tobbszor is megneztek szamitogepen. a markaszervizben az adagolot akartak kicsereltetni velem,de nem hiszem hogy ez a megoldas mert akkor meleg motorral is ereznek valami rendellenesseget. Ha van valakinek valami otlete kerem irjatok.Koszonom

Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám, csak én már kétszázötvenezer forintnál járok és még mindig ugyanott tartok. Astra H-m van, 140.000 km-rel, amikor nagy hideg volt akkor kezdődött, hogy elindult ugyan, de leállt. Aztán már csak nagy nehezen tudtam elindítani. A hiba csak akkor jön elő, ha két napig áll az autó, egyébként tökéletesen működik. A szerelő azt mondta, hogy közös nyomócső és porlasztócsúcs a probléma (bevizsgálták, jó sok pénzért), aztán vettem egy bontottat, szuperjól megy a kocsi, viszont két nap pihi után megint ugyanaz... Nem akar indulni, aztán nagy nehezen, esetleg le is áll, miután elindult, aztán megint nehezen... és utána nincs gond. A szerelő tanácstalan...

Patrol2000, Neked megoldódott?

Link to comment
Megosztás:

AZ EGR szelep meghibásodásai

Az EGR szelep meghibásodására utaló jelek: Motorfüstölés, hidegindítási problémák, motorteljesítmény csökkenés, motormegtorpanás, rángatás bizonyos motorterheléseknél.

Az EGR szelep meghibásodásának okai: Mechanikai hiba: Ilyenkor a szelep elkokszolódása (kipufogógázból származó olajköd és korom lerakódás) miatt nem tud lezárni az EGR szelep, csökken a visszavezetett kipufogógáz mennyisége, ezáltal olyan motorüzemállapotoknál is kipufogógáz kerül a motorba, amikor nem szabadna pld: a hidegindítás vagy az üresjárat során. A vákuumcsövek, és a nyomás-átalakítók meghibásodása is kihat az EGR szelepre. Elektromos hiba: Ilyenkor a nagy hőterhelésnek kitett vezérlő elektronika megy tönkre.

A meghibásodott EGR szelepet illetve EGR nyomás-átalakító szelepet cserélni kell!

Amúgy én nem értek ezekhez a modern autókhoz, de ilyeneket szoktam hallani, mint a fenti - mantánál ha ilyen van, akkor az sima hidegindító szelep, amit egy nyolcszáz forintos hidegindító spray-vel meg lehet oldani... hát hiába... arra nem is rántanak le ilyen összegekkel - viszont nem is mered szervízbe vinni :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Az alábbi problémával állok szemben s ha valakinek van ötlete, kérem segítsen!

Van egy céges, 1.3-as cdti Opel combo, 2007-es amivel a probléma a következő: melegben( mint ami most is van) nehezen indul..hidegindításkor semmi baja, pöcre megy..de ha már bemelegszik-s nem tudom, valamiért köze van a forrósághoz) nem indul be! Elfordítom a kulcsot aztán semmi...négy-ötszöri próbálkozásra viszont indul..

Elvittem márkaszervizbe, ahol nem produkálta a hibát, ergo semmit nem tudtak vele mit kezdeni..check engine nem világít!

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, tegnap elementünk a kocsival (Opel Zafíra Y20DTH) és lefulladt a motor és azóta nem tudjuk beindítani. Az önindító forog és látszólag minden rendben van, de a motor nem indul be. Ellenőriztük az izzítógyertyákat és működik mind. Próbáltuk bebikázni, illetve másik akkumlátorral is beindítani, de továbbra sem indul be. Megnéztük a biztosítótáblát is de ott is minden rendben, illetve próbáltuk betolni is, de az sem segített.

Valakinek van valami ötlete?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy elég súlyos probléma történt 2003-as évjáratú Zafirámmal, kb. 100-as tempóról való gyorsításnál, autópályán, minden előzmény nélkül eltört a főtengely :(

Az autóban Y20DTH jelű 2.0 DTI motor van. 2003-as évjáratú a kocsi, 140 ezer km van benne (azonban 2 évesen vettem és nem tudom, az első 2 évben valójában mennyit tettek bele).

Jelenleg azon gondolkodom, hogy érdemes-e a meglévő motort javíttatni (csak a főtengely 200K-tól indul és számtalan további költség merül fel). Egy másik alternatíva a motorcsere. 200 ezer Ft alatt számtalan bontott motort találni a neten.

Összességében a motorcsere olcsóbb megoldásnak tűnik.

Mi a véleményetek, melyik lehet a jobb, hosszabb távú megoldás? Mit mérlegelnétek ebben a helyzetben?

Kornél

Hát tényleg súlyos probléma,és nem is kicsit az ,ugyanis egy főtengelytőrés nem mindennapi dolog de sajnos ezeknél az Y20 .DTH. típusú motoroknál .legalábbis az én tudomásom szerint ma Magyarországon több tucat ilyen eset van ami mind arra utal,hogy ez egy súlyos gyári hiba amit a nagy OPEL nem akar tudomásul venni.Ugyanis a 2001 és 2005 közötti Opel Zafira nagy része kb 120 ezer km után mind mind főtengelytörést szenved és érdekes módon mindenik ugyanott azaz egy helyen mégpedig a második hengernél.Nincsenek ezek a főtengelyek rendesen kiegyensúlyozva és ennél a km óra állásnál mind eltörnek sorra.Ezt az Opelnek orvosolni kéne ,mert ez az ők hibájuk.Vissza kéne hívni a gyárnak az összes ilyen autóját,de nem akarják elismerni egyelőre.Én már nagyon sok ilyen sorstárssal találkoztam.

Athosz

Link to comment
Megosztás:

Hát tényleg súlyos probléma,és nem is kicsit az ,ugyanis egy főtengelytőrés nem mindennapi dolog de sajnos ezeknél az Y20 .DTH. típusú motoroknál .legalábbis az én tudomásom szerint ma Magyarországon több tucat ilyen eset van ami mind arra utal,hogy ez egy súlyos gyári hiba amit a nagy OPEL nem akar tudomásul venni.Ugyanis a 2001 és 2005 közötti Opel Zafira nagy része kb 120 ezer km után mind mind főtengelytörést szenved és érdekes módon mindenik ugyanott azaz egy helyen mégpedig a második hengernél.Nincsenek ezek a főtengelyek rendesen kiegyensúlyozva és ennél a km óra állásnál mind eltörnek sorra.Ezt az Opelnek orvosolni kéne ,mert ez az ők hibájuk.Vissza kéne hívni a gyárnak az összes ilyen autóját,de nem akarják elismerni egyelőre.Én már nagyon sok ilyen sorstárssal találkoztam.

Athosz

Jelenteni kell az Opel Magyarországi képviseleténél az estet,mert arra hivatkoznak,hogy eddig még nem hallottak ilyen esetről,habár kétszer is bejelentettem saját magam is és még néhány ismerős sorstárs.

e.mail cimük cac@hu.gm.com vagy telefonon 06 12981800.

Mig a Suzuki 14 éves autókat hív vissza ,mert megrozsdáztak az első lökés gátlok és kicserélik újakra ami eredeti japán,akkor a híres OPEL nehogy egy ilyen súlyos motorhibát alig 10 év körüli autóknál ne orvosolhatna.

Egy Diesel Opel legalább 500 ezer Km. teljesítményt kellene tudjon.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Kollegámnál is ez volt a gond,szerelőhöz vitte,mondta turbo.

Nem az volt.Töbszöri próbálkozás és szerelő után rájött hogy az egyik vákumcső ki volt repedve,ezért nem ment az autó.

bo10

Sziasztok!

Az egyik havercsaj Zafirájával járok néha ha megkér,hogy intézzem a dolgait./ő németben melózik/

Sajnos elég sok gond volt/van az autóval,hordta/hordtam/ rendesen a szerelőhöz hol a váltó,hol a kuplung nem volt jó.

Azt már le sem írom,hogy télen szinte képtelenség volt elindítani hiába a szinte új akksi...

A mostani probléma ami a legzavaróbb a járgányon az,hogy valószínüleg nem megy rajta a turbó,menet közben nagyon nehezen gyorsul el,szinte egy örökkévalóság még a100km-es sebesség elérése is.

Az autó nagyon sokat áll,lehet hogy ez sem használ neki?

Motor:2.0 DTH ecotec diesel

Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szasztok! Lenne egy olyan kérdésem 2001es Y20dth zafira 150ekm a következő hiba:nehezen indul kevés volt benne kompresszió szétszed meggyürüzve hengerfej felújítva,csapágyak cserélve traverz gyűrű cserélve stb ugyan az a hiba nehezen indul de be van szerelve egy gomb plussz ízzítás gyanánt ha azt nyomom könnyebben indul ezért gondoltam arra hogy bekötném valahogyan pl:ajtónyitó gombra az izzitást és akkor pöccre menne vagy valakinek valami ötlete mi lehet a hiba?aki tudná hogyan kellene ezt így bekötni annak is örülnék előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok,

az 1.9-es (DTH) dízelhez a 6sebességes automatáról van vkinek véleménye?

Volna egy ilyen kocsi, amit megvennék (Zafira B) , de félek tőle..

100E km van a kocsiban. Ezek a váltók tipikusan ekkor kezdenek gyengülni. Nemdebár?

Amúgy jó ez a váltó?

Köszi, üdv - Gergő

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.