Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy elvileg az autóm felszereltségében benn van a szervízintervallum kijelző,de én a könyv szerinti leírás alapján nem tudom bekapcsolni.Valaki tud segíteni ebben?

Autóm:H Astra sedan 1.6

Na ez nekem uj! Hogy is kéne annak funkcionalni? megmondja meg mennyi van a szervizig. elvileg tudtak a 2005 elött i modelek de utánna mar nem.

Link to comment
Megosztás:

pontosítok:

Ha 3 fok alá esik a hőmérséklet akkor kiírja : "Slippery Road" + hópihe, ami betölti az egész képernyőt.

Na, ha ekkor nem nyomsz egy OK-t, akkor egész nap ottmarad a kijelzőn.

Az Ok viszont kikapcsolt zene mellet nem világít, tapogatni kell.

2007-es októberi a járgány...

ja és amig ezt nem okézod addig a tempomat nem is müködik legalábbis nálam így volt

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Attila vagyok, uj tag, Opel Astra H 1.6 benzines tulajdonos.

Szereztem egy NCDR 2001es szerkezetet, csak kellene ehhez meg egy szines kijelzo es akkor allitolag majd lehet meg GPS-t is hasznalni.

Van valakinek valami otlete arra vonatkozoan, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni, milyen szines kijelzot kellene szereznem es hogy hogyan lehetne megtanitani a kocsit a kijelzo es a gepezet hasznalatara??

Nagyon szepen koszike, kellemes hetveget!!!

Attila :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok,

Attila vagyok, uj tag, Opel Astra H 1.6 benzines tulajdonos.

Szereztem egy NCDR 2001es szerkezetet, csak kellene ehhez meg egy szines kijelzo es akkor allitolag majd lehet meg GPS-t is hasznalni.

Van valakinek valami otlete arra vonatkozoan, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni, milyen szines kijelzot kellene szereznem es hogy hogyan lehetne megtanitani a kocsit a kijelzo es a gepezet hasznalatara??

Nagyon szepen koszike, kellemes hetveget!!!

Attila :)

NCDR 2001 ha nem volt benne gyárilag csak kocsihoz illesztéssel (összehangolással) tudod majd életre kelteni (alvázszám illesztésnek hívják) a többire nem tudok érdemlegeset mondani bocsánat irni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Attila vagyok, uj tag, Opel Astra H 1.6 benzines tulajdonos.

Szereztem egy NCDR 2001es szerkezetet, csak kellene ehhez meg egy szines kijelzo es akkor allitolag majd lehet meg GPS-t is hasznalni.

Van valakinek valami otlete arra vonatkozoan, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni, milyen szines kijelzot kellene szereznem es hogy hogyan lehetne megtanitani a kocsit a kijelzo es a gepezet hasznalatara??

Nagyon szepen koszike, kellemes hetveget!!!

Attila :)

Hello!

Nem tartom alószinünek hogy beraktható er an a CD90 és ha jolt tudomm a cs70 es fejegység ami mar navigaciós és jar hozza szines kijelző

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Én is új H tulaj vagyok (lehet hogy sajnos???). 1.7 cdti caravan 80LE. Szóval első nap kb 50 km után sárga villáskulcs motor elkezdi ejteni a fordulatot egyet visszakapcsolok még úgy sem bírta aztán mégegy és így tovább majd vészvillogó és félreálltam. Aztán reset (leállítom kulcs ki-vissza indítás) azóta nem voltz gondom. Ez mai story holnap megyek kiolvastatom de előre látom hogy nem lesz semmi kézzelfogható. Nagyon megköszönném mindenkinek bármilyen tapasztalat megosztását, esetleg hasonló jelenség megoldását, vagy ne foglalkozzak vele néha megesik. Továbbá kérdezném kinek mi a tapasztalata az 50000-es olajcsere periódusról? Szerintem állat volt aki kitalálta de hátha én tévedek.

P L E A S E H E L P ME!!!! Szegény kis F astrám :)

Link to comment
Megosztás:

Mégegy! Szerintem egy picit lassan alszik ki az olajlámpa kb 2-3 mp. Ezzel kapcsolatban vmi tapasztalat?? Előre is köszi!

Persze lehet hogy csak a már 30 ezret elment olaj a baja. Holnap azt is ledobom. És azt hogy gondolják hogy pl a légszűrő kibír 50 ezret?? Mostanában tisztább a levegő mint 20 éve??? Marketing buziság....

Link to comment
Megosztás:

Mégegy! Szerintem egy picit lassan alszik ki az olajlámpa kb 2-3 mp. Ezzel kapcsolatban vmi tapasztalat?? Előre is köszi!

Persze lehet hogy csak a már 30 ezret elment olaj a baja. Holnap azt is ledobom. És azt hogy gondolják hogy pl a légszűrő kibír 50 ezret?? Mostanában tisztább a levegő mint 20 éve??? Marketing buziság....

HA 1.7 cdti-d van akkor teljesen normalis mert gyárilag nincs benne egy nyomas tart oszelep. A levegőszüröt én 10-15 ezrenként kidobom azt a 2000-3000ft ot kibirom nem árt a motornak.

Link to comment
Megosztás:

HA 1.7 cdti-d van akkor teljesen normalis mert gyárilag nincs benne egy nyomas tart oszelep. A levegőszüröt én 10-15 ezrenként kidobom azt a 2000-3000ft ot kibirom nem árt a motornak.

Én is így fogok tenni, ja és este olvasgattam a könyvét az olajlámpát kifejezetten így írja sőt menet közben is fel-felgyulladhat ezt egy gázfröccsel orvosoljuk (???? állatok)!!!!! A 13 éves 1.7 DTL-emnél ilyen szóba sem jöhetett. Sőt a sárga villáskulcsról is írt ha néha-néha felvillan nem kell foglalkozni vele, ha égve marad próbáljuk meg az újraindítást (amit én is csináltam) és dízelnél még jelezheti azt hogy az üzemanyagszűrő megtelt vizzel. Magyarán bármikor bárhol lerohadhatsz (pl 120-nál előzés közben) és ez így teljesen normál. Ezektől eltekintve ku...ra tetszik a verda!

Azért még mindíg várok észrevételeket!

Link to comment
Megosztás:

....to be continue...

Ma voltam a hibakiolvasós emberkénél, aki csak OBD-sen tudott csatlakozni a géphez (az a lényege hogy nem minden funkcióhoz tudott csatlakozni) és nem tárolt be semmi hibát. Azt mondja hogy a Bosch még nem adta ki a komplett softwert (gondolom hogy az első pár évben még kasza legyen a márkaszervízben, vagy csak ő nem vette meg...). Szóval hétfőn még kajtatok valami opelos kapcsolatot és ott is megpróbálom rádugni hátha mégis betárolt vmit. Megvolt az olaj+ összes szűrő csere tanulság itt is volt.

Üzemanyagszűrőt (betétes) kivettem a házából viszont nem akartam alul leengedni a vizes gázolajat ezért felülről szivattam ki, be az új minden vissza, olajcsere levegő stb. Fel voltam készülve hogy sokáig kell indítózni míg újra felszívja magát de egyszerűen képtelen volt. Úgyhogy csövek le kéziszivattyú majd indítás és így már minden oké. Ja és már tudom hogy kell nullázni a szervízintervallumot!

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy 1 hónapos Astra H Sedanom az 1.7l-es CDTI (Isuzu) motorral de igencsak gyenge !! Vajon mért lehet??

Kérdés milyen autod volt mihez vagy szokva. ha 101 Le akkor gyengenek nem mondanám meg kell vel tanulni menni 2100 alá ha nem esik a fordulat megy nagyon

Link to comment
Megosztás:

Én is így fogok tenni, ja és este olvasgattam a könyvét az olajlámpát kifejezetten így írja sőt menet közben is fel-felgyulladhat ezt egy gázfröccsel orvosoljuk (???? állatok)!!!!! A 13 éves 1.7 DTL-emnél ilyen szóba sem jöhetett. Sőt a sárga villáskulcsról is írt ha néha-néha felvillan nem kell foglalkozni vele, ha égve marad próbáljuk meg az újraindítást (amit én is csináltam) és dízelnél még jelezheti azt hogy az üzemanyagszűrő megtelt vizzel. Magyarán bármikor bárhol lerohadhatsz (pl 120-nál előzés közben) és ez így teljesen normál. Ezektől eltekintve ku...ra tetszik a verda!

Azért még mindíg várok észrevételeket!

Na azért nem fogsz vele csak ugy lerohadni az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés milyen autod volt mihez vagy szokva. ha 101 Le akkor gyengenek nem mondanám meg kell vel tanulni menni 2100 alá ha nem esik a fordulat megy nagyon

Az Astram előtt egy 1.9l-es 105Le-s Seat Toledo-m volt ami ehhez képest 1 vadállat volt.Gondolom mert csak 8szelepes volt!!!

Ha meg jobban nyomom akkor sem az igazi és még benyeli a 6.5l gázolajat. Ha nem nagyon nyomom akkor meg 4.8-5l-el eljárogatok városban. :)

Link to comment
Megosztás:

:) Éljen a forradalmi új technika!

Ma talán választ kaptam arra hogy miért alszik ki később az olajlámpa! Ún. aktív műszercsoport van már az újabb kocsikban és mielőtt bármit kijelez fél órát beszélgetnek a különböző műszerek egymással. Pl gondolom azt mindenki tapasztalta hogy mikor lekapcsolod a lámpát eltelik egy kis idő mire tényleg lekapcsol... Tudod az a baj hogy sajnos ma azt is meg kell venni amire semmi szükséged az ég világon és így alakulnak ki a fölöslegesen drága fölöslegesen nehéz steril környezetű műanyag autók. A lábaddal nem pedált hanem potmétereket nyomkodsz ő meg kiszámolja hogy mehetsz-e vagy nem.

Ja és persze a felhasználó nincs megkérdezve hogy kell-e neki! 10 légzsák egy astrában??? Melyik bolygón vagyunk???

Az F caravanom 1095 kg volt ezt most kb 1350 kg-val sikerült megoldaniuk. Így a 12 Le erőtöblet pont fel lett zabálva. De mi lesz ezekkel 15 évesen??? Bocsánat egy kicsit off voltam de végülis ez is technika... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt egy OPEL CORSA B-m ami 200.000Km-t ment el anélkül hogy valami lényegeset ki kellet volna cserélni benne.A kocsi 1.2l-es 65Le-s volt de 160km/h-t lazán bírta.És abban nem sok technika volt csak a motor meg a kaszni!!Ez a lényeg, bár a mostani CORSA D-mmel is meg vagyok elégedve az 1.3l-es CDTI mottorral 1 üt szentem az 1-ik legjobb motorja a CORSA családnak!! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ma talán választ kaptam arra hogy miért alszik ki később az olajlámpa! Ún. aktív műszercsoport van már az újabb kocsikban és mielőtt bármit kijelez fél órát beszélgetnek a különböző műszerek egymással. Pl gondolom azt mindenki tapasztalta hogy mikor lekapcsolod a lámpát eltelik egy kis idő mire tényleg lekapcsol... Tudod az a baj hogy sajnos ma azt is meg kell venni amire semmi szükséged az ég világon és így alakulnak ki a fölöslegesen drága fölöslegesen nehéz steril környezetű műanyag autók. A lábaddal nem pedált hanem potmétereket nyomkodsz ő meg kiszámolja hogy mehetsz-e vagy nem.

Ja és persze a felhasználó nincs megkérdezve hogy kell-e neki! 10 légzsák egy astrában??? Melyik bolygón vagyunk???

Az F caravanom 1095 kg volt ezt most kb 1350 kg-val sikerült megoldaniuk. Így a 12 Le erőtöblet pont fel lett zabálva. De mi lesz ezekkel 15 évesen??? Bocsánat egy kicsit off voltam de végülis ez is technika... :)

Ne érts félre,nem vagyok ellene a fejlődésnek,sőt...csak engem marhára idegesít,amikor egy bevált dolgon változtatnak és plusz hibaforrást kreálnak így.Minek?

Pl potméteres gázpedál...simán lefulladtam a H astrával lámpától való elgyorsulásnál,mert hirtelen léptem le a kuplungról...menet közben 2-esbe rakva alapjáraton szintén zenész.

A súly pedig...minden gyártó törekszik jó autót csinálni,de a súlyra nem figyelnek,a Nissan próbál ezen most változtatni,fogyinak is jót tesz a kisebbb súly,valamivel kevesebb a környezetszennyezés is.

Link to comment
Megosztás:

a mostani CORSA D-mmel is meg vagyok elégedve az 1.3l-es CDTI mottorral 1 üt szentem az 1-ik legjobb motorja a CORSA családnak!! :D :)

Kicsit olvass azért utána annak az olasz blokknak...a szervízes tapasztalatok mást mondanak arról a mociról.

Mondom,senki ne értse félre,nem azt mondom,hogy a trabant motor a jó,csak olyan hülye hibákat/hibaforrásokat hagynak benne,amit nem értek miért jó nekik megkockáztatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.