Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit, aki az 1,7 cdti Astrám komputerébe be tudja programozni az automata ajtózárást, a pillanatnyi és egyéb fogyasztások megjelenítését, esetleg az ablakfelhúzást.

az ablak felhúzás az benne van csak hosszan kell nyomnod a zárás gombot a kulcson,

ha csak röviddel akarod akkor kell egy modul hozzá kb 8000 ft

Link to comment
Megosztás:

Kormányról vezérelhető dolgok lassan horror kategória...volt 1 nap,amikor nem ment a duda!!! azóta,azelőtt igen... mi a sz@rért? ez balesetveszélyes:( A kormány BC gombok nem igazán mennek általában,csak néha...de lassan betérek a szervízbe,ha megjön végre a tempomatkar...

Másnak is volt már ilyen,h duda megkukult minden ok nélkül,aztán megint jó?

Link to comment
Megosztás:

Kormányról vezérelhető dolgok lassan horror kategória...volt 1 nap,amikor nem ment a duda!!! azóta,azelőtt igen... mi a sz@rért? ez balesetveszélyes:( A kormány BC gombok nem igazán mennek általában,csak néha...de lassan betérek a szervízbe,ha megjön végre a tempomatkar...

Másnak is volt már ilyen,h duda megkukult minden ok nélkül,aztán megint jó?

Ha a bc gomb nem müködik az nem nagy ugy elvileg ha kecskmeéten a szervizben jársz akkor a Bazsit kell keresni és kormány nál lévő vezetég köteget fogja cserélni és utánna jo lesz nekem is azt tette. valószínű a dudának is ez a baja mert minden azon megy keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Ha a bc gomb nem müködik az nem nagy ugy elvileg ha kecskmeéten a szervizben jársz akkor a Bazsit kell keresni és kormány nál lévő vezetég köteget fogja cserélni és utánna jo lesz nekem is azt tette. valószínű a dudának is ez a baja mert minden azon megy keresztül.

Köszi! No,megjött a tempomatkar meg pedál is,megyek reggel a szervízbe. Viszont szükségük van az immobilizer kódra,amit nem tudom,hol van... A car pass kártyán megtalálható? Amit mondtatok,hogy rádiókód van rajta,az sem volt,remélem, ez rajta van. Valaki plz erősítsen meg,hogy ott van ez a kód,nem ott van,más papírban keressem, kérdezzem meg az előző tulajt:) Bocsi,h így látatlanban kérdezem,de késő este jutok papírközelbe,akkor meg már hiába kérdezősködöm.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! No,megjött a tempomatkar meg pedál is,megyek reggel a szervízbe. Viszont szükségük van az immobilizer kódra,amit nem tudom,hol van... A car pass kártyán megtalálható? Amit mondtatok,hogy rádiókód van rajta,az sem volt,remélem, ez rajta van. Valaki plz erősítsen meg,hogy ott van ez a kód,nem ott van,más papírban keressem, kérdezzem meg az előző tulajt:) Bocsi,h így látatlanban kérdezem,de késő este jutok papírközelbe,akkor meg már hiába kérdezősködöm.

Elvileg az auto biztosagi kodja kell ami a carpas on rajta van de ha nincs is rajta akkor le tudjak kerdezni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

a rádióm vétele egyre csak xarabb és xarabb... :( lehet valahol megtört a vezeték, és egyre jobban szétrezeg, oxidálódik a felület. van a kocsiban valahol antenna erősítő? esetleg onnantól új vezetéket húznék be. vagy ha nincsen, akkor az antenna talptól, csak ahhoz nehéz hozzájutni a tetőkárpit miatt...

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: a műanyag lökhárító és a fém lökhárító alatti kereszt 'gerenda' közötti fekete hungarocell(vagy olyanszerű) szivacsról lenne kérdésem... egyik kereskedésnél azt mondták,hogy 2100ft, másiknál azt,hogy 4028 forint... ez utóbbi 1 méter hosszú... csakhogy nekem úgy tűnik, a 2 fele közüli egyik van meg,amit a műanyag lökösre lehet rögzíteni, olyan 30centi hosszú...

Kérdem én, most akkor ez hogy is néz ki valójában (5 ajtós 2004es H Astra)? 1 vagy 2 darab? Ha megrendelem az egyik Opel kereskedésnél az alkatrészt, azt ugye le kell előlegezni...ha leelőlegezem,aztán mégsem azt hoznak, ami jó az autómhoz,akkor ezt megmondva visszaadják a pénzem? Vagy elhajtanak a búsba és lenyelik az előleget???

Valaki otthon van ebben a témában, szedett már le lököst és tudja,miről beszélek?

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: a műanyag lökhárító és a fém lökhárító alatti kereszt 'gerenda' közötti fekete hungarocell(vagy olyanszerű) szivacsról lenne kérdésem... egyik kereskedésnél azt mondták,hogy 2100ft, másiknál azt,hogy 4028 forint... ez utóbbi 1 méter hosszú... csakhogy nekem úgy tűnik, a 2 fele közüli egyik van meg,amit a műanyag lökösre lehet rögzíteni, olyan 30centi hosszú...

Kérdem én, most akkor ez hogy is néz ki valójában (5 ajtós 2004es H Astra)? 1 vagy 2 darab? Ha megrendelem az egyik Opel kereskedésnél az alkatrészt, azt ugye le kell előlegezni...ha leelőlegezem,aztán mégsem azt hoznak, ami jó az autómhoz,akkor ezt megmondva visszaadják a pénzem? Vagy elhajtanak a búsba és lenyelik az előleget???

Valaki otthon van ebben a témában, szedett már le lököst és tudja,miről beszélek?

Én passzolom a dsolgot igazabol miért is van neked erre szükséged?

Link to comment
Megosztás:

Én passzolom a dsolgot igazabol miért is van neked erre szükséged?

Hát azért,mert az előző gazdi elhagyta az egyiket,no meg belémjöttek és a maradék is kicsit leamortizálódott...mindenesetre ma voltam a Schillernél,meg is találtak a gépben valamit...1 darabosat...aztán biztonság kedvéért elvitte a nő ami nálam volt...és kiderült,hogy ez mégsem az,hanem 2 darabos (ahogy én is állítottam)... valami zajcsökkentő vagy milyen hülye neve van:) (miféle zajt csökkent?) No mind1,lényeg,h megoldódott....amúgy valaki mondta,h vegyek acélfelnit,4-5 ezer forint, bontóban 3... ehhez képest rákérdeztem és 16280forint darabja,aminél az egyik típusból van 25% kedvezmény. Így úgy döntöttem,marad az alufelni a téli papucs alatt is. (Ami ma kerül föl rá). Amúgy igen érdekes,hogy volt olyan alkatrész,amit itt 5ezerért adtak volna, a másik szervízben 4ért... volt,amit egy harmadikban 18600-ért adtak volna, egy negyedikben pedig 16200-ért... én,laikus fejjel azt hittem,hogy eredeti opel alkatrész az mindenhol ugyanannyi,ha szakszervíz szerzi be,de ezek szerint ez korántsincs így....

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: a műanyag lökhárító és a fém lökhárító alatti kereszt 'gerenda' közötti fekete hungarocell(vagy olyanszerű) szivacsról lenne kérdésem... egyik kereskedésnél azt mondták,hogy 2100ft, másiknál azt,hogy 4028 forint... ez utóbbi 1 méter hosszú... csakhogy nekem úgy tűnik, a 2 fele közüli egyik van meg,amit a műanyag lökösre lehet rögzíteni, olyan 30centi hosszú...

Kérdem én, most akkor ez hogy is néz ki valójában (5 ajtós 2004es H Astra)? 1 vagy 2 darab? Ha megrendelem az egyik Opel kereskedésnél az alkatrészt, azt ugye le kell előlegezni...ha leelőlegezem,aztán mégsem azt hoznak, ami jó az autómhoz,akkor ezt megmondva visszaadják a pénzem? Vagy elhajtanak a búsba és lenyelik az előleget???

Valaki otthon van ebben a témában, szedett már le lököst és tudja,miről beszélek?

hmm...

megnézem a "könyvecskét", hátha írnak benne erről...

Link to comment
Megosztás:

hmm...

megnézem a "könyvecskét", hátha írnak benne erről...

köszi..fura,hogy elsőre majd' mindenhol valami ütközéselnyelő 1 darabosat akartak adni...aztán megtekintve azt,h mi az,amiről beszélek rögtön 2 darabos lett...erre azt írja az alkatrészlista,hogy zajcsökkentő... én azt furcsálltam,hogy ennyire hogy lehet pontatlan a szoftver vagy mittomén...

Link to comment
Megosztás:

Nem a szoftver, hanem a magyar fordítás a gázos :(

Igen, méghozzá annyira,hogy amikor telefonban a Szellő kék színkódját kérdeztem, megadták a 21C -t...és szerencsére elárulták,a kocsin hol tudom megnézni... szerintetek az volt? Nem... 20N volt... a fazon azt mondta arra, az nem az a szín, más szín,mert az a Breeze Blue....(amarra nem emlékszem,milyen angol megfelelőt mondott,mindenesetre a színkódtáblázatban nem találtam..pontosítás,rákeresve láttam valami Medium Blue (metal), de nem az Opeleknél (vauxhall),hanem a GM színkódok között) nomármost kérdem én, miért az alkatrészes angoltudásán múlik az,hogy jó színű lesz-e a kocsim avagy sem? Miért nincs magyar fordításként bent a rendszerben a színkód? Amúgy a gugli kidob találatot színkódokra,ha azt írja be az ember: colour codes vauxhall (esetleg jól jöhet másnak is)

Nem okolom én az alkatrészest,jót akart,segített is,a szoftver nem jó...ha nem nézem meg a kocsin,akkor...most verhetném a fejem a falba:)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hi!

Azt szeretném tudni hogy ha BE van kapcsolva a Rádio vagy a CD akkor nem-e kellene világitania a muszerfalon a gomboknak ami a rádiohoz/CD-hez tartozik?

Ugyanis csak akkor világit ha be van kapcsolva a Világitás is (a lámpák)!!

Nekem ugy rémlik mintha eddig világitott volna mindig! vagy be kell ill. lehet külön állitani??

Koszi

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Azt szeretném tudni hogy ha BE van kapcsolva a Rádio vagy a CD akkor nem-e kellene világitania a muszerfalon a gomboknak ami a rádiohoz/CD-hez tartozik?

Ugyanis csak akkor világit ha be van kapcsolva a Világitás is (a lámpák)!!

Nekem ugy rémlik mintha eddig világitott volna mindig! vagy be kell ill. lehet külön állitani??

Koszi

Szia.

Nekem nem világit és ha jol tudom nem is világitot soha. De miota be van kapcsolva az automata világitás azota mindig világit a műszerfal is.

ÜDv

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Koszi a gyors választ Dini ;)

Nem voltam benne biztos hogy világitott-e eddig, csak valamit álitgattam és azot tunt fel hogy ha megy a rádio nem világit a muszerfal csak a lámpával!

De ez logikus mert ha sötét van akkor kell a lámpa használata és akkor világit a muszerfal is :(

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Koszi a gyors választ Dini ;)

Nem voltam benne biztos hogy világitott-e eddig, csak valamit álitgattam és azot tunt fel hogy ha megy a rádio nem világit a muszerfal csak a lámpával!

De ez logikus mert ha sötét van akkor kell a lámpa használata és akkor világit a muszerfal is :(

Ja, pl ez is bosszantó: kikapcsolom a zenét, elindulok sötét hidegben. Egyszer csak sikít, hogy slippery road. Na ekkor ugye az OK gomb sem világít, a figyelmeztetés pedig ott marad amíg le nem okézom. Vagy tapogatok a sötétben, vagy benyomom a zenét, kivilágosodik és meglelem. Kissé idióta...

Link to comment
Megosztás:

Ja, pl ez is bosszantó: kikapcsolom a zenét, elindulok sötét hidegben. Egyszer csak sikít, hogy slippery road. Na ekkor ugye az OK gomb sem világít, a figyelmeztetés pedig ott marad amíg le nem okézom. Vagy tapogatok a sötétben, vagy benyomom a zenét, kivilágosodik és meglelem. Kissé idióta...

Neked ilyenek hogy ir ki vagy mi a fene az mert én még ilyet sose láttam.

Link to comment
Megosztás:

Ja, pl ez is bosszantó: kikapcsolom a zenét, elindulok sötét hidegben. Egyszer csak sikít, hogy slippery road. Na ekkor ugye az OK gomb sem világít, a figyelmeztetés pedig ott marad amíg le nem okézom. Vagy tapogatok a sötétben, vagy benyomom a zenét, kivilágosodik és meglelem. Kissé idióta...

Ja én sem hallottam még ilyenről ! :(

Link to comment
Megosztás:

Ja én sem hallottam még ilyenről ! :(

pontosítok:

Ha 3 fok alá esik a hőmérséklet akkor kiírja : "Slippery Road" + hópihe, ami betölti az egész képernyőt.

Na, ha ekkor nem nyomsz egy OK-t, akkor egész nap ottmarad a kijelzőn.

Az Ok viszont kikapcsolt zene mellet nem világít, tapogatni kell.

2007-es októberi a járgány...

Link to comment
Megosztás:

pontosítok:

Ha 3 fok alá esik a hőmérséklet akkor kiírja : "Slippery Road" + hópihe, ami betölti az egész képernyőt.

Na, ha ekkor nem nyomsz egy OK-t, akkor egész nap ottmarad a kijelzőn.

Az Ok viszont kikapcsolt zene mellet nem világít, tapogatni kell.

2007-es októberi a járgány...

A multikormány bal görgetőjének (ami a BC) megnyomásával is eltűnik.

Link to comment
Megosztás:

pontosítok:

Ha 3 fok alá esik a hőmérséklet akkor kiírja : "Slippery Road" + hópihe, ami betölti az egész képernyőt.

Na, ha ekkor nem nyomsz egy OK-t, akkor egész nap ottmarad a kijelzőn.

Az Ok viszont kikapcsolt zene mellet nem világít, tapogatni kell.

2007-es októberi a járgány...

Neked GID van a kocsiban vagy CID Mert biztos nem BID mert az iylet szerintem nem tud Hipuhe nekem is van kb 5mm átmérővel a hőfok mellet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.