Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Hát pedig sajnos ezek megintcsak azok a dolgok ami ellen nem nagyon lehet mit tenni...

Ügyvéd szerint olyan 150.000 Ft büntire kalkulálhatok minimum ... de ugye ez még csak a rendőrség/bíróság felé.

Aztán majd ha akar el kezd ő külön perelgetni engem.Amint látjuk a volt munkahelyemet már elkezdte.

Én azt nem értem az egészben, hogy még ha szabálytalan volt is, hogy kiszálltál az autóból, azt miért hagyják

figyelmen kívül, hogy ő meg szabálytalanul közlekedett, jobbról nem kerülhette volna az autót! Ezzel mi van?

Januártól érik a DAS szerződésem, hasonló esetek elkerülése végett. Remélem náluk vannak olyan rafkós

ügyvédek, hogy az ilyen élősködő barmoktól megvédjenek, még ebben a "frankó" jogállamban is...

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt ilyen Das-os motyóm 2 éven keresztül...

Van aki jót mond róla, hogy ezt azt elintéztek, van aki meg azért mondta fel, mert szartak rá, amikor kellett volna valamit intézni...

Várom az olyan tapasztalatú emberek történetét, akik csalódtak benne... egyelőre jónak tartom

a dolgot. Gondolom ők se foglalkoznak mindenféle mondvacsinált kis dolgokkal, amit az emberek

szeretnek kitalálni, de azért egy ilyen szabálytalanul közlekedő motoros, aki 50 millára perel,

biztos érdekelné őket :(

Link to comment
Megosztás:

Az az oldal hogy a motoros jobb oldalról került álló sort valószínű sisak nélkül (de rendesen nem volt a fején a sisak az biztos) úgy áll hogy őt megbüntetik a kresz szerint majd mittudomén 13 bünti pontra vagy elveszik a jogsiját fél évre .. ilyesmi...

engem meg nem is közlekedési baleset miatt hanem testi sértésért ítélnek majd el ...

ha rajta van rendesen a sisak akkor valószínű fele ennyire se sérül meg ... de ez úgy tűnik senkit sem érdekel hiába adtunk be indítványt ...

decemberben lesz 1 éves az ügy ... még húzódik akármeddig, nevetséges az egész ...

DAS-t nekem is ajánlották de aztán anyagi dolgok meg bizalmatlanság miatt nem foglalkoztam vele ...

Link to comment
Megosztás:

jah a tükrömre visszatérve, hátha rosszul gondolkozom:

van a házból kifele jövet 2 fém nyelv ezt kéne alulra felülre bekattintani a konzolba és eközben egy harmadik fém talpat középre a konzol túlsó felébe, ez gyakorlatilag lehetetlen ujjakkal, illetve ugy emlékszem a fényezés után ugy raktuk be hogy a ház nem volt rajta a tükrön és igy csavarhuzoval sikerült a 2 nyelvet be pattintani, de a ház most rajta van a tükrön igy nem lehet csavarhuzolval oda férni de a házat meg csak ugy tudom leszedni ha nincs benne maga a tükörlap mert a lap alatt van 2 kipattintos pöcök ami tartja a borítást. Na ez most biztos érthető és biztos sok értelme volt hogy ide írjam :(

Link to comment
Megosztás:

jah a tükrömre visszatérve, hátha rosszul gondolkozom:

van a házból kifele jövet 2 fém nyelv ezt kéne alulra felülre bekattintani a konzolba és eközben egy harmadik fém talpat középre a konzol túlsó felébe, ez gyakorlatilag lehetetlen ujjakkal, illetve ugy emlékszem a fényezés után ugy raktuk be hogy a ház nem volt rajta a tükrön és igy csavarhuzoval sikerült a 2 nyelvet be pattintani, de a ház most rajta van a tükrön igy nem lehet csavarhuzolval oda férni de a házat meg csak ugy tudom leszedni ha nincs benne maga a tükörlap mert a lap alatt van 2 kipattintos pöcök ami tartja a borítást. Na ez most biztos érthető és biztos sok értelme volt hogy ide írjam :(

Hajtsd ki azt a két fém bizbaszt és akkor már jobban hozzáférsz, de csak csavarhúzóval fog menni. Ha Lurdynál kint vagy valamikor (meg én is), akkor szívesen segítek (ha tudok).

Link to comment
Megosztás:

... de ez úgy tűnik senkit sem érdekel hiába adtunk be indítványt ...

Igen, ezt a hozzáállást tapasztalom én is a közelmúltbeli kölcsönzős ügyekben, ezért is haragszom

már nagyon én is a jogállamunkra, és közvetetten a jogászokra is, úgy ánblokk... hiszen emberi

tényező is nagyrészben szerepet játszik a döntésekben, és nem tudom felfogni, miért annak segítenek,

aki a szart kavarja, és akasztófára való... asszem elég szignifikánsan megkülönböztethető, ki a sáros,

és ki nem, mégis ellene szeretnek menni manapság ennek. :(

Link to comment
Megosztás:

igaz sajnos... a jegyzőkönyv alapján már egyértelmű lenne számomra mondjuk külsősként, hogy ki a hibás.És nem magam felé hajlok most. De hogy mi lesz velem vagy az üggyel az nagyon könnyen lehet a biró saját döntése ami az épp aktuális kedvétől függ.És mint mondtam már, még csak tanulság sincs számomra igazán, óvatosabban szállok majd ki, és a motorosok meg majd óvatosabban cikáznak mindnehol sisak nélkül...

Sajna ebbe a világba születtünk ...

Igen, ezt a hozzáállást tapasztalom én is a közelmúltbeli kölcsönzős ügyekben, ezért is haragszom

már nagyon én is a jogállamunkra, és közvetetten a jogászokra is, úgy ánblokk... hiszen emberi

tényező is nagyrészben szerepet játszik a döntésekben, és nem tudom felfogni, miért annak segítenek,

aki a szart kavarja, és akasztófára való... asszem elég szignifikánsan megkülönböztethető, ki a sáros,

és ki nem, mégis ellene szeretnek menni manapság ennek. :(

Link to comment
Megosztás:

Én is motoroztam mostanság elég sokat, és élvezem hogy ki tudom kerülni a sort a pirosnál, de

ésszel teszem ezt, szépen lassan, hogyha a következő autós esetleg index nélkül át akar menni

a másik sávba, tudjak megállni... jól tudom hogy én vagyok a szabálytalan, és biztos hogy nem

lett volna a képemen annyi bőr, hogy hasonló esetben, mint a tied, még én pereljek... persze lehet

én vagyok a hülye, mert ebből simán meg lehetne élni, nem kéne napi 14 órákat melóznom... :(

Link to comment
Megosztás:

Ige' hát vannak becsületes emberek és vannak akik nem azok...

Én is motoroztam mostanság elég sokat, és élvezem hogy ki tudom kerülni a sort a pirosnál, de

ésszel teszem ezt, szépen lassan, hogyha a következő autós esetleg index nélkül át akar menni

a másik sávba, tudjak megállni... jól tudom hogy én vagyok a szabálytalan, és biztos hogy nem

lett volna a képemen annyi bőr, hogy hasonló esetben, mint a tied, még én pereljek... persze lehet

én vagyok a hülye, mert ebből simán meg lehetne élni, nem kéne napi 14 órákat melóznom... :(

Link to comment
Megosztás:

Ige' hát vannak becsületes emberek és vannak akik nem azok...

Pontosan. És mostanság az a legnagyobb szívbánatom, hogy a magyar jog

sajnos nem a jó oldalt védi a tapasztalataim szerint...

Remélem az itt is fellelhető jogászpalánták tanulnak az itt hallottakból, és

a jövőnk már megnyugtatóbban fog alakulni. :( Másban már nem maradt

sok bizodalmam a jövőre nézve. :P

Link to comment
Megosztás:

Egy lehetőség az is pl. hogy az ember jogásznak/ügyésznek/politikusnak "tanul" és megpróbál változtatni a világ dolgain de gyakorlatilag ez is szép rózsaszín felhő marad...

Amúgy ma voltam a volt melohelyem könyvelőjénél és mint kiderült a volt főnököm nem akarja kifizetni nekem az elmúlt 3 és fél hónap után járó 6-7 szabadnapom árát... merthogy amugy sem kellett sokat dolgoznom igy az nekem nem jár és ne legyek rosszindulatú. Azért hagytam ott egy biztos állást 4 hónapja kb mert ide csalogatott azzal hogy itt többet fizet és ez hosszutávu munka nem kell tartanom attól hogy meg fog szűnni.Megszüntette a poziciómat és most 20-25 ezer ft-ot nem akar kifizetni.amúgy milliomos ...

na nem nyavajgok tovább csak hátha valakinek útmutató lehet hogy ne legyen kapzsi ne akarjon 100e ft-ot keresni amikor van neki biztos 85 pff...

und a termosztátom mostmár tuti szar ma sem melegedett rendesen az autó bár az egyik dugóban már 110 körül járt a víz...

Link to comment
Megosztás:

Egy lehetőség az is pl. hogy az ember jogásznak/ügyésznek/politikusnak "tanul" és megpróbál változtatni a világ dolgain de gyakorlatilag ez is szép rózsaszín felhő marad...

Amúgy ma voltam a volt melohelyem könyvelőjénél és mint kiderült a volt főnököm nem akarja kifizetni nekem az elmúlt 3 és fél hónap után járó 6-7 szabadnapom árát...

Munkaügyi bíróság.

Link to comment
Megosztás:

und a termosztátom mostmár tuti szar ma sem melegedett rendesen az autó bár az egyik dugóban már 110 körül járt a víz...

Az nem igazán egészséges. Akkor nem csak a termosztát a szar, hanem valamiért nem megy a venti sem.

Nálad bonyolult a dolog, mert van ugye a légkondi is, és ha jól emlékszem már nézegettük is egyszer, hogy

valami nem stimmelt ott.

Link to comment
Megosztás:

Igen tudom hogy nem jó hogy 100 fölé ment...gondolkoztam is hogy leállítom már de viszonylag hamar lejebb ment.

A venti meg általában jól kapcsol csak közben a reléje kattog ... de ettől még eddig mindig kapcsolt időben és nem engedte 100 fölé/felé a vizet... tegnap ez sem sikerült neki.A gond az volt mindig is hogy túl hamar fel melegedett szerintem, hiába nyár volt hiába dugó...most meg valahogy fordítva... talán a venti hatásfoka nem stimmel, csak igazából most nem nagyon szabadna az autóra költenem..

Link to comment
Megosztás:

igen valahogy így, dugóban álltunk melóból haza fele, piros volt a lámpa én ki akartam szállni , kinyitottam az ajtót de időm nem volt már kiszállni elvitte az ajtót ... onnan az oszlopra csapódott... a padka és az autónk közt ment... "súlyos maradandó egészségkárosodást okozó testi sértést követtem el" ...

Lacee ha jól értem bár nincs semmi közöm hozzá, te kiszálltál 1 autóból a jobb oldalon de pont ott jött 1 motoros?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.