Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tetőablak


gabo007

Recommended Posts

...azt is meg kell még nézni, hogy alul a lefolyónak van-e kivezetése, egyébként a vázban végződik maga a cső, alatta vhol van egy lik a vázban azon keresztül távozik a víz. Ha ez a lik a vázon el van tömve pl. alvázvédővel, meg kell szüntetni, mert akkor meg a váz belselyében fog állni a víz, ami még rosszabb.

Mint ahogy nálam is történt anno a Kadettnél. Az összes víz egyenesen belefolyt a küszöbbe. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a két első lefolyó az A-oszlopok mentén, a küszöbbe érkezik. A tisztítás elég egyszerű, hozzányomtam felül egy kellően vastag csövet, és belefújtam. Érdemes az oszlopok alján lévő burkolatokat kivenni, és valamit a cső alá tenni, hogy a benne lévő levelek ne a küszöbben landoljanak, mert aztán jól magukban tartják a vizet. A hátsók nálam a C-oszlop alján, a szellőzőnél végződnek, de más típusoknál érdemes megnézni, hova is kapjuk a beérkező leveleket :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem is hittem volna h ennyi gáz lehet egy szaros tetőablaktól :shock:

már sajnálom h van....

kell valami hozzáértés a szakszerű cseréhez ? adnának másikat nekem 5000ért csak nem mertem még belevágni a házilagos cserébe.esetleg egy olcsó és jó munkaerőt tud vki ? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Apa 81-es Asconáján is van hátrahúzható tetőablak, elvileg gyári.

Sosenem ázott be neki. Annyit csinál vele, hogy a kertben rárak egy gumiszőnyeget a tetejére, amikor áll, hogy véletlen se ázzon be.

És fél évente körbekeni a gumikédert ilyen szilikonos gumiápoló cuccal.

Ő is a dejó hogy van-ra szavaz :lol:

Link to comment
Megosztás:

...kell valami hozzáértés a szakszerű cseréhez ?

Nagy szakértelemre nincs szükség, egyedül a tetőkárpit gáz az Asconáknál. Ki kell venni a két szélvédőt, mert azok alá van ragasztva, meg levenni mindent, ami útban lehet. A mechanikát körben csavarok fogják, asszem, nem kell elmagyarázni a működésüket! :lol: :wink:

De azt írtad, körbe van ragasztva. Nem lehet, hogy csak eltömődtek a levezetőcsövek, vagy valami más baja van, és így oldották meg? :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
sziasztok

mindenki a beázásról beszél!

Nem tudna valaki abban segíteni,hogy rakhatnék én egy asconába tetőablakot?

Bármilyen életképes és tartós megoldás érdekelne ;)

annyit tudok h C ascona komplett tetőablak plexivel és mechanikával 5e körül van....bár ha jól látom neked B kéne :)

Link to comment
Megosztás:

Igen az lenne az ideális...

Igazából nem a mérettel van a gond,szerintem egyezik a C asconáje méretileg az enyémmel...

A kadett gsi-jé pl. csont ugyanaz mint az A omegájé( tudom mert cseréltem is)

Igazából az számomra a kérdés,hogy hogy tudnám én az ablakot befaragni?

Nem úgy megy hogy csak vágok egy lyukat a tetőre,aztán annyi...

Visszaperemezni,meg kéne egy olyan fém keret(sín) amire felcsavarozom az ablakszerkezetet...

Meg lehet ezt csinálni? Csinálta már valaki? Hogy sikerült? Reménykedjek? vagy hagyjam a fenébe?

Link to comment
Megosztás:

Igen az lenne az ideális...

Igazából nem a mérettel van a gond,szerintem egyezik a C asconáje méretileg az enyémmel...

A kadett gsi-jé pl. csont ugyanaz mint az A omegájé( tudom mert cseréltem is)

Igazából az számomra a kérdés,hogy hogy tudnám én az ablakot befaragni?

Nem úgy megy hogy csak vágok egy lyukat a tetőre,aztán annyi...

Visszaperemezni,meg kéne egy olyan fém keret(sín) amire felcsavarozom az ablakszerkezetet...

Meg lehet ezt csinálni? Csinálta már valaki? Hogy sikerült? Reménykedjek? vagy hagyjam a fenébe?

Én bontottam szét C Asconát, tetőablakkal. Ott valaki úgy csinálta,hogy levágta 1 másik autóról az egész tetőt és felrakta erre. Ha érdekel megvan még!

Vagy 2 ajtosról tolótető!

Link to comment
Megosztás:

Én bontottam szét C Asconát, tetőablakkal. Ott valaki úgy csinálta,hogy levágta 1 másik autóról az egész tetőt és felrakta erre. Ha érdekel megvan még!

Vagy 2 ajtosról tolótető!

Hát nem tudom :)

Igazából megfontolandó,mivel az egész padlólemez ki lesz vágva,most cseréljem az autót alul felül? ;)

Lehet hogy marad úgy ahogy van...

Amúgy B asci-hoz kellene,olyat meg nem hiszem hogy tudnék szerezni,amelyiknek ép a teteje,és van rajta tetőablak is...azért köszi

Link to comment
Megosztás:

megkeresem a papírját a tetőnek és írok neked pü-t. A kasztnisom meg tetűűűűű lassan dolgozik, én már azon gondokodok, hogy figyelmeztetésül lófejet küldök neki nemsokára.....

küldj neki egy kis pénzt inkább meg egy levelet,ezzel az írással,hogy :

"megtarthatod,ha kész az meló ekkor és ekkor"

vagy: " ennyit fizetsz ha nincs kész időben amit kértem" :)

várom az üzit!

és köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Szevasztok!

Ma reggel igazán kellemesen indult! Esik az eső, beülök a kadettomba indulnék melózni erre érzem h a hátsom tiszta víz, na mind1 hát menni kell, kihajtottam a kapun billent az auto, még egy pohár viz rámfolyt. Ne mondjam h kiakadtam, az első gondolatom h kellett nekem tető ablak meg ez a kocsi rögtön eladom.

Szerencse ottvolt nálam a szüleim ladája és az kimentett. Jobb a lada :lol:

Mind1 majd lenyugszom.

Én azt hittem h nem jó a tömités még jó h van ilyen fórum ahol megtudhatom h azt a vizet el kell vezetni.

És szét kell szednem az egész ablakot, vagy h lehet ahhoz hozzáférni?

A kadettnál hol vannak a lefolyó csövek?

Nagyon megköszönném ha valaki segitene.

Tavaj decemberben vettem a kocsit, de azóta állandóan valamit javitok rajta, és mostmár kezd aggasztani.

Előre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.