Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

Az alvázkezelésről írhatnátok okosakat, hogy ki hogyan, mivel, és miért úgy?!

Ez a feladat még előttem áll, jól jönnének a tapasztalatok :lol:

Ha csak kisebb hibák vannak,akkor szerintem rtomi megoldása tökéletes!

De full alvázvédőzést otthon nem csinálnám a helyedben,mert nekem Udi azt mesélte,hogy ha nem megfelelő(PVC alapú)alvázvédővel mész neki,akkor nagyobb kárt okozol mint hasznot.

Én a hétvégén átnézem a jobb hátsó rugótányérnál az alvázat,egyedül ott csipett eddig bele a rozsda,persze az üa betöltőt kivéve.Az csak tavasszal lesz totál kicserélve.

Ablakmosó folyadék nyáron is téli volt :lol: ,ahhoz nem nyúlok.Fagyállót megméretem egy kútnál,de tavaly óta nem nyúltam hozzá,akkor -32fokos volt aszem.

Télikereket átnézem majd és amint a napi hőmérséklet 10 foka alá megy tartósan,akkor felrakom.

Zárakkal eddig nem volt gondom télen,remélem most sem lesz,télen napközben is garázsban fog pihenni a vas,amíg én melózok(céges garage).

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nah igen.. ez az alvázvédőzés engem is érdekel. Mert ugyan nem olyan nagyon öreg a vas, de szeretném óvni.. kellene majd valami jóó szagember.. izé szakember..

Meg a kis köfel-leverődéseket kellene kijavítgatni valamivel,hogy ne rohadjon el.. valamelyik nap letakaritottam a vasat, és van egy két elég szép kavicsnyom.. némelyik vassig, és az már szépen barnállik.. :D

A mocitetőn meg sok sok fehér pötty :lol:

téli felkészítés.. szintén ablakmosó, megnézetem a fagyállót.olajat még nem tom hogy cserélem, vagy csak utántöltetem.. (nem sok "kedvem" van hozzá)

téli gumi.. nah ezért fog utálni mindenki.. hacsak nem látok valami kihagyhatatlan ajánlatot, valszeg nem lesz ;) szerencsére nem munka autó, szal ha nagyon gázos, akkor nem megyek vele..

Illetve ha megyek vele, akkor is sokkal óvatosabban közlekedek.. ha vennék csak kettőt,lehet még rosszabb lenne, mert kicsit felbátorodnék.. és első télen volt h elöl 2 téli hátúl nyári.. csináltam 1-2 piruettett :D (szerencsére nem volt necces csak 2ő kicsit..de ebből egyik friss hó alatti tükörjég volt.. ott már a téli se segit sokat )

az elmúlt két télen meg nyárival jártam.. de csak pesten.. igaz baromi nagy hóban is.. és nem volt gáz.. csak nagyon nagyon ésszel kell.. igaz elindúlni nem egyszerű.. de jó gyakorlás, hogy megszokja az ember a kapar, nem kapar határt.. (piroslámpák rulez)

Sőőőt.. a hajógyárin én voltam a mentőautó egy havernak, meg egy OFF barátoközt szereplő gyereknek.. On a yardok jót mókáztak mig én nyárival kihúztam őket az "árokból"..

Igaz, a 2.kerületben a hegyre már nem tudtam felmenni ;) :D :P

Szal ha nem lesz is, kibírom. remélem most se lesz gáz... de tény,ez nem helyes, nem követendő, téligumi rulez!!!!

Jégkaparó szintén berak.. jégoldóból esetleg ha tudtok valami jót.. tavaly nem tom milyet vettem, de olyan szépen dobtam el a pibe, hogy öröm volt nézni ahogy repül, miután szép sárga csikokat kezdett húzni a fényezésre!! :D

Zárakkal szerencsére sose volt bajom.. igaz néha be beolajoztam őket.. a kédereket meg én is kenegetem.. igaz, most elmaradt, szal azt még átkenem..

Jah, és viccen kivül, meleg pulcsi hátsó üllésen figyel.. sose tudni..

Akksi szintje rendben... remélem a töltöttsége is okés. mióta megvettem(3év) ez van benne.. soha nem volt vele semmi gáz..igaz,elég méretes darabb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Laci!Nyárinál télen még a Matador is jobb......... KLIKK

A Matador MP58 elég jó téliguminak számít a tesztek alapján, én az előzőt verzióját használtam és teljesen meg voltam vele elégedve. Nem éreztem jobnak pl. az Alpint, pedig kb. ugyan olyan állapotban és korban voltak.

Link to comment
Megosztás:

A Matador MP58 elég jó téliguminak számít a tesztek alapján, én az előzőt verzióját használtam és teljesen meg voltam vele elégedve. Nem éreztem jobnak pl. az Alpint, pedig kb. ugyan olyan állapotban és korban voltak.

A Corsa alatt egy szezont én is végig használtam a Matador MP55-t, és nem volt vele gondom.Latyakban, hóban igazán elemében voltam a kisautóval, ott ahol más csak kapirgászott.

Az Astra alatt DW500 lesz/van.A hülyeséget nem bírja kivédeni, :lol: de összeségében nagyon jó kis középkategóriás téligumi.A célnak tökéletesen megfelel.Most kezdi majd a 3. szezonját.............

Ez tuti igy van.. csak épp most készülök a kocsiba tolni 60-70 rugót, amit majd 3hónap alatt szedtem össze..szal nincs nagy "kedvem"..

Nyomós érv......... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vennem kéne egy szélvéd mosó motrot, mert a réginek eltört mindkét kivezetése, még tavaly télen :lol:

Fagyálló tavaji, az itt ajánlott perlix.

Sz@r téli gumma, inkább slick :D

Jövőhónapban vezérlés csere.

A középső levegő befúvó hidegcsatornájának lezárása.

Hútő takarás részben (tavasszal vett termosztát megint nem jó, mert a mutató nem megy ki 90fok-ig)

Jégoldó

A zár csak akkor fagy be ha odaverek neki a nagynyomásúval, addig meg szigszalag :lol:

pollenszűrő csere, hogy kilássak :D

Olajcsere 2 napja volt (4 rongyé 5l shell helix plus 10W-40, biznisz)

Apám műhelyében összepakolás hogy beférjek a vassal.

Link to comment
Megosztás:

Én is nemsokára cserélek téligumira (Goodyear), és mivel az utóbbi időben sokat piszkálták a fűtést, meg kéne mérni, hogy jó-e a víz fagyállósága.

A "vezetőskesztyűmet" is betettem - ez egy bőrkesztyű, hogy ne fagyjon rá a kezem a kormányra reggelente. :lol: Meg párátlanító sprével befújtam a szélvédőt, előtte lemostam belűlről az ablakot. Meg pesze van jégoldó az autóban, és ha hidegebbre fordul az idő, akkor a pici női retikülömet mindig kitömi egy nagy jégoldós flakon+zárolajozó. (bár, most központim van, de akkor is)

Egyébként azt vettem észre, hogy ez az autó sokkal jobban szigetel és tartja a meleget, mint a Corsa. (vastagabb a fala?) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én az Omegára fölrakom a Tastól szerzett felniken lévő tavalyi szettet, és ha mégis úgy döntök, hogy kigurulok vele, akkor ne nyárival tegyem. Fagyálló csekkolva, ablakmosó előkészítve.

Mama Vectrájához szintén ott a tavalyi téli szett lemezfelnin, fagyálló+ablakmosó már oké. Alvázvédelem volt tavaly, de lesz egy checkup.

A corsához meg veszek Nokiant. Asszem 145-ös lesz, mert télen a virsli a jó, 155-öst meg nem találtam. (H1) Fagyálló oké, ablakmosó megvan. Az alvázvédelmet már lesz@rom. Úgyis mindegy má neki. Htavasszal úgyis kihegesztjük. :lol:

Jó választás volt a Nokian :lol:

Tökéletes. Ha még nem volt olyanod, nagyokat fogsz nézni, garantálom! Mintha oda lenne szögelve a jégre is az autó. :D

Ez itt a lényeg. A téligumit meg ugyis sokk-sokkal több szezonban lehet használni mint a nyárit.

Ráadásul amíg a téli van fenn, a nyári nem kopik.

Link to comment
Megosztás:

Levettem a nyári kerekeket és felkerült a lemez a télimugival.

Tök béndzsán néz ki szegény autó. :lol:

De legalább ez is megvan. :lol:

ugyanez a program volt nálam is....

fagyállót meg tőtöttem bele..ablakmosó kell még mind3kocsiba meg az astrára a télikerék....

Link to comment
Megosztás:

ma téli szélvédőmosót öntöttem anyumék off verdáiba. Ha az enyém hazajön, akkor az is megkapja. bár nyáron is azzal használtam. Fagyállót nézni fogok feltétlen, mert a mai nap után már ki tudja, mit öntöttek a kocsiba. Mivel most nem lesz lehetőségem, így valszeg a kocsival vett téligumikon fogunk gurulni a hideg napokon. Azok a gumisnál vannak, futóművet meg most ellenőríztek a kocc miatt is, biztos ami biztos.

jégoldó bekészítve figyel a "ládikába"... :lol:

már csak egy ótó hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tervben volt a kerékcsere a Vectrán és az Omegán, de ma nem volt kedvem... A Corsán már félig megvan. :blink: Ellenben téliesítettem a motoromat. ;)

Most tettem a Vectrába vadi új fagyállót. -40 fokos. Az omega hűtővízhez nem nyúltam tavaly óta. Le sem vettem a hűtősapkát egy éve. :unsure:

A Corsáét viszont ma megnéztem. ...kék. ;)

Link to comment
Megosztás:

A tó is kékvót aztán befagyott. :P
Hű waze télleg. ;) ;) Anyukám áthozta az unokáját, aki nekiállt túrni a szerszámosban. Eltörte a fagyállómérőmet. :blink: Persze ha nyár lenne az akkusavmérőt törte volna el, mert akkor az kell. (Merthogy hasonlóan néznek ki). Mindegy úgyis gagyi volt. Majd beugrom a shell kútra. De csak ezért nem volt pofám a benzinkútra menni. :unsure:
Link to comment
Megosztás:

Tökéletes. Ha még nem volt olyanod, nagyokat fogsz nézni, garantálom! Mintha oda lenne szögelve a jégre is az autó. ;)

Ráadásul amíg a téli van fenn, a nyári nem kopik.

egyik barátom autóján próbáltam múlt télen ezt a gumit,és hát mit mondjak,igencsak meghasaltam,hogy hogyan fékezett havas úton :blink:

nekem akkor matador volt,de hát a fasorba se volt a képessége a nokianéhoz képest...

remélem astrán is beválik :unsure:

185/65ös méretben vettem,bár eleinte ragaszkodtam a gyári,195/60ös mérethez,de a szüleim falujában és környékén mindig hóval fedettek az utak,oda pedig jobb a véknyabb gumi...ha a gumis ráér,még a héten fel is kerül.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.