Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nekem asszem jövő hétvégére marad a kérdés, mert most a 4 nap alatt nem volt rá időm, hét közben meg nem használom az autómat. Pedig nagyon itt az ideje, sosem hittem volna hogy a legalapabb Calibra tud másodikból indulva folyamatosan kipörgő kerékkel menni egészen leszabályozásig (80km/h). Pedig egyszerű. Nem kell hozzá más csak közepesen kopott nyári gumik, fehér aszfalt meg 3,5C fokos külső hőmérséklet.

Link to comment
Megosztás:

Jaja! Lassan tényleg esedékes lesz, mert nyáriakkal már nagyon nem úgy tapad a gép, mint 30 fokban...

De nekem csak decemberben lesz meg hozzá a pénzmag, addig marad a fokozott óvatosság, meg ha nem létszükséglet a kocsi, akkor a nem használás.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez jó üzletnek tűnik, ahogy a gumit nézem! Gratula!

Nekem már elég régóta téligumma van fenn, pontosan 2004 szeptember óta, ezzel vettem a vasat, és ugye nem volt értelme télig nyárit felraknom. Erre a télre meg már nem lettek volna jók, mert nem elég mélyek a barázdák. Így elhasználtam őket. Most viszont újat kellene venni :roll:

Egyébként nem volt olyan vészes télivel közlekedni, de azért próbáltam óvatosabb lenni (pl: nagyobb követési távolság). Szerencsére nem nagyon voltak necces esetek, de az ABS azért néha dolgozott! Meg egyszer-kétszer sodródott a hátulja (igaz, nem véletlenül :roll: :P )!

Ja, egyébként Michelin Alpine 2 van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Nekem megvannak a tavalyiak, még teljen jók. Puntós kollégától vettem 8-ért a négyet, rárakattam az elfüstölt gumik helyére a lemezfelnire, és tök jók. Nem szeretem havazás előtt sokkal felrakni őket, és még két projektem is van velük, kiváncsi vagyok mit ajánlotok:

1. Jelenleg fémszürke a felnim, és szeretném ha fekete lenne. Lefesthetem-e valamivel, vagy úgy nagyon gagyi lesz. Vagy esetleg van valami festék amit ajánlotok?

2. Idén is el kell vinni grammolni? Vagy csak ha ráz a kormány?

Link to comment
Megosztás:

Mint az a tavaszon kiderült, mióta megvettem a vasat(tavaly március) azóta téli volt rajta(furcsáltam is, hogy milyen jól kapar a gép. Tavasszal kellett vennem szálszakadás miatt két gumeszt, akkor derült ki mindez. Most meg szeretnék téliesíteni, viszont sikerült már az utóbbi hónapban sokat költenem.

Azért szerintem max. dec. elején felkerülnek a téli papucsok.

Link to comment
Megosztás:

Én a 7n megjátszom a kerékcserét, mert ma kicsit későn jöttünk haza vidékről, és 1.5 fokot mutatott a külső hőmérő.Az meg nem jó.

Szal komplett kerékcsere, Dayton DW500, és 175/65-14.Tavaly vettem.

Na ma felkerültek a téligumák, aztán az első egy-két kanyar után majdhogynem sírva fakadtam.Ez nagyon nemjó.De megpróbálok most néhány hónapig normálisan közlekedni. :P

Link to comment
Megosztás:

új Dayton DW 500 elöl, Continentál (kaptam) hátul!

Fent vannak, A Trabimra is feltettem ma Dayton DW500 csak kicsit kisebb:)

A fene.. kérdezni akartam hogy milyenek a dayton gumeszok.. bár látom origik, így nincs tapasztalatod velük. De nem is ez a fene, hanem hogy nézem az árlistát.. ahol eddig 12/db volt, most felment 15/db-ra :P

Asszem 4db használt lesz.. ha még megvan a srácnak, és szemre is ok.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.