Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Én már lecseréltem a Cabrión... :D Nem bírtam tovább... ;)

én még gondolkozom az új gumikon..mindjárt kérdezek is egy másik topicban ;) ;) :D

nem találtam topicot :lol:

szóval ki mit tud a Pirelli P5000 Drago-ról ? majdnem 10e dbja

ilyen árban lenne még Dayton,Debica vagy Matador vagy Barum....sztem a pirelli lenne a legjobb nem ? :)

Link to comment
Megosztás:

Én már lecseréltem a Cabrión... :lol: Nem bírtam tovább... ;)
;) ;) :D

Nekem is ott toporognak a spincében, és a startparancsra várnak.Meg a 16-17 fokban eléggé felhangosodtak pl. ma du. is a télik.De megvárom még a lengéscsillapítóimat, aztán sztem be is ültetem majd.Úgy mindent 1Xre. :) :D

Link to comment
Megosztás:

szóval ki mit tud a Pirelli P5000 Drago-ról ? majdnem 10e dbja

ilyen árban lenne még Dayton,Debica vagy Matador vagy Barum....sztem a pirelli lenne a legjobb nem ? :)

Öcsém Rekordján P5000 Drago van, de sztem nagyon kopik. Nekem anno ugyanezen a gépen Barum volt fenn és az jól bírta.

Link to comment
Megosztás:

;) ;) ;)

Nekem is ott toporognak a spincében, és a startparancsra várnak.Meg a 16-17 fokban eléggé felhangosodtak pl. ma du. is a télik.De megvárom még a lengéscsillapítóimat, aztán sztem be is ültetem majd.Úgy mindent 1Xre. :) :D

Eddig biírtam. :D Jó volt végre normális kerekekkel közlekedni kicsit, és úgy kanyarodni, hogy közben nem nyikorognak a gumák.

A téliket meg szépen letörölgettem, aztán leraktam a spincébe.Majd október végén talizok velük újra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pifta Komám !

azok F és G astrán belül voltak ott nem is kerestem...ezek meg általános műszaki problémák ;)

javaslom a téli gumik topicot átnevezni...felnik gumikra vagy vmi ilyesmi és akkor lehetne itt csacsogni minden gumi skérdésről ! ;)

és h ne legyek off : csak szerdára lesznek meg a felnijeim és addig marad a téli ;)

Ahoj !

Link to comment
Megosztás:

....azok F és G astrán belül voltak ott nem is kerestem...ezek meg általános műszaki problémák :blink:....

Éssss ?

Gondolom, ha valakinek Astra-n van olyan gumi, amire rákérdeztél, azért még be tud neked hasznos informáciokkal szolgálni B)

Nem mindegy milyen kocsi koptatja gummát ?

Jó lenne, ha elfelejtenétek a "tipusbezártságot".

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
A kérdés állandó...............

Mikor kb.? Vagyis ki, és mikor teszi fel a téli cuccost?

Tegnap este én kicsit úgy éreztem, mintha nem tapadt volna már olyan jól a kerekem, mint néhány hete...

De lehet, hogy csak volt valami az úton...

Mindenesetre én azért még várnék vele. Elvileg a hétvégén még 19 fokok lesznek nappal. Akkorra pedig nem a legjobb a téli guma.

Hm?

De egyébként esélyes, hogy lassan fel kellene pattintani. Ha bejönnek a rendszeres hidegek... elvileg napok, max 1-2 hét kérdése... akkor azért csak fel kellene.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Az autó használatától függően kell ezt az időpontot kalkulálni. Ha valaki hajnalban vagy késő este

használja leginkább, annak értelemszerűen mostanság kell elgondolkoznia a cserén, ugyanis ezen időszak

már eléggé fagyos, és nagyon nem is fog változni pozitív irányba. Aki viszont napközben használja többet,

annak még érdemes várnia egy-két hetet, amíg a napközbeni átlaghőmérséklet 10 fok alá csökken.

Egyébként a téli gumik 6-7 foktól lefelé érzik jól magukat. :lol:

Érdemes még a profilmélységet is ellenőrizni, ugyanis téliguminál ez lényegesebb mint a nyárinál!

4mm-nél már csak gumifüstölésre ajánlott! Továbbá a kiöregedése is fontos szempont, ugyanis az

öreg bekeményedett téligumi már nem az igazi... max 5 évig ajánlják (dot számból kideríthető a

gyártási időpont).

Link to comment
Megosztás:

Nagy a dilemma hogy mi hogy legyen. Mert vannak a Kadett GSi lemezfelnik, meg sima GM lemezfelnik. GSi felnin kopott a Semperit Top-Grip, GM-n viszont nagyon jó állapotú van. Meg kellene cserélni a kettőt, mert GSi felnit szeretnék a GSi alá tenni, de normális gumival.

Viszont akármilyen későn is teszem fel, már most ki kéne grammoltatni amig még nincsenek k***a nagy tömegek.

Link to comment
Megosztás:

A kérdés állandó...............

Mikor kb.? Vagyis ki, és mikor teszi fel a téli cuccost?

Jövő7 végén.

De előtte még kikenem a kerékdobokat alvázvédővel és hőlégfúvóval rámelegítem.

Ugyis szabin leszek. :D Nyáron b@sztam rá én hüe. :lol:

A Kadetten persze.

A Rekordra nem kell télimugi mert napokon belül megy téli álmot aludni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én sem raktam fel a téli kerekeket, mert nekem már lezsírozva-letakarva pihen az autó jövő tavaszig, viszont némileg aggódom amiatt, hogy nem árt-e a gumiknak hogy folyamatosan rájuk nehezedik az autó súlya úgy hogy egy helyben áll, mert sajna nincs módomban fölbakolni az autót... Mivel kéthetente azért be akarom indítani egy pár percre, az vajon elég ha olyankor kicsit előrébb/hátrább tolom hogy most másik részén feküdjön a guminak? Esetleg fújjak kicsit több levegőt a kerekekbe? Vagy fölöslegesen aggódom ennyit?

Link to comment
Megosztás:

Kezdem egyre sürgetőbbnek érezni a téli gumi felrakását.

Ma egy olyan helyzetben villant ki a kipörgésgátló visszajelzője, amiben nem lett volna még szabad ilyet csinálnia! (a szitut nem írom le, mert megint megkapom a jelzőket, mint a múltkor HIC-től! :lol:)

A lényeg, hogy nem lett volna szabad ott még megcsúsznia! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kezdem egyre sürgetőbbnek érezni a téli gumi felrakását.

Ma egy olyan helyzetben villant ki a kipörgésgátló visszajelzője, amiben nem lett volna még szabad ilyet csinálnia! (a szitut nem írom le, mert megint megkapom a jelzőket, mint a múltkor HIC-től! ;))

A lényeg, hogy nem lett volna szabad ott még megcsúsznia! ;)

Nem bántlak én, ha nekem olyan autóm lenne, biztos én is jobban nyomnám.... :D

Meg én már öreg családapa vagyok :D :lol: :lol:

Ma reggel vidékre mentem, 7-kor Vác felé -3,5 fok volt!!! Jobban éreztem volna magam, ha már a téli lett volna fenn... nemtom, lehet, hogy hétvégén fel is rakom.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.