Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

On 2013. 04. 08. at 14:10, Glare68 írta:

 

Nem kell külön kapcsoló az átváltáshoz.

Lehet kapni beépített kapcsolós 3,5mm-es JACK aljzatot, azt kell beépíteni.

Ha bedugod az MP3 lejátszó dugóját, automatikusan átkapcsol a 3-as (Telefon) bemenetre,

a kijelzőn pedig megjelenik a "MESSAGE" felirat.

 

DELCO-sok figyelem, vonalbemenet megoldva!!!!

 

A DELCO CDR500-nál meg ide kell kötni a kondikat (piros-jobb, kék-bal, a többi meg mint a VDO-nál):

 

024072073.jpg?r=0

 

 

 

Szia próbálkoztam aux bekötéssel delco cdr500 rádión de sajnos nem szól esetleg kérhetek segítséget privátban?  köszi. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!

Gyári hangszóró cseréken gondolkozom! Mit érdemes, hogy hozza a gyári hangszínt,- legalább ilyen mélyet, ennyire tisztán! A két hátsó elszakadt(gyári papír volt még benne) nekem nagyon tetszett ahogy szólt.

G astra caravan.

Fejegység: egy BLAUPUNKT 4x50. 8 hangszórós a rendszer. Van négy csipogóm is, nem akarom őket kiiktatni, de akkor miket milyen hangszórókat kell vennem? És nem horrór árra gondolok!

KÖSZÖNÖM

:icon13:!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, 8x57js írta:

SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!

Gyári hangszóró cseréken gondolkozom! Mit érdemes, hogy hozza a gyári hangszínt,- legalább ilyen mélyet, ennyire tisztán! A két hátsó elszakadt(gyári papír volt még benne) nekem nagyon tetszett ahogy szólt.

G astra caravan.

Fejegység: egy BLAUPUNKT 4x50. 8 hangszórós a rendszer. Van négy csipogóm is, nem akarom őket kiiktatni, de akkor miket milyen hangszórókat kell vennem? És nem horrór árra gondolok!

KÖSZÖNÖM

:icon13:!

3000ft-ért vettem bontóban gyári hátsó hangszórókat.

1500/db

Módosítva : gezoli
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 órája, 8x57js írta:

SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!

Gyári hangszóró cseréken gondolkozom! Mit érdemes, hogy hozza a gyári hangszínt,- legalább ilyen mélyet, ennyire tisztán! A két hátsó elszakadt(gyári papír volt még benne) nekem nagyon tetszett ahogy szólt.

G astra caravan.

Fejegység: egy BLAUPUNKT 4x50. 8 hangszórós a rendszer. Van négy csipogóm is, nem akarom őket kiiktatni, de akkor miket milyen hangszórókat kell vennem? És nem horrór árra gondolok!

KÖSZÖNÖM

:icon13:!

egy nekem is van plusszban, télen vettem, és még nem volt időm kicserélni, közben a másik is megadta magát. Aztan gondoltam ha ezek igy lassan elfekszenek, jönnek az elsők is :D akkor meg ha újakat vennék... csak milyen típust éárdemes, mert ugye...elöl is sztem csak 2 utasok vannak nem 3...vagy tulajdonképpen milyenek a gyáriak...van e ilyen paraméterű...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

3000ft-ért vettem bontóban gyári hátsó hangszórókat.

1500/db

Nem tudom nektek (mármint a hagyományos karosszériaváltozatoknak) mekkora jangszórók vannak hátul, de keressétek a Bertonek gyárijait, sokkal jobban szólnak mint a többi. A coupéé 16cm-es, a cabrioé 13cm-es hátul. Elöl mindegyik 16-os.:cool:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tgabika76 írta:

Nem tudom nektek (mármint a hagyományos karosszériaváltozatoknak) mekkora jangszórók vannak hátul, de keressétek a Bertonek gyárijait, sokkal jobban szólnak mint a többi. A coupéé 16cm-es, a cabrioé 13cm-es hátul. Elöl mindegyik 16-os.:cool:

Szintén 13-as hátul.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 óra, tgabika76 írta:

Nem írtad hogy vannak-e hátsó oldalajtóid. Mert ha nincs, mint nekem a coupéban, akkor hátsó ülés kiszereléssel kell kezdeni... :blush:

Hááát, pár hsz-el fentebb írta hogy caravan és a profil képen is egy kombi látható... :icon13:  Neki az ajtó kárpitot kell levennie (gyanítom)... 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
On 2015. 08. 10. at 21:25, paparelli írta:

Sziasztok!

A problémám a rádió kijelzéssel lenne.Nem tudom összefügg-e,de cseréltem kormánylégzsák burkolatot(akksisaru lent volt).Azóta a rádió rds-em néha van néha nincs.Gyári car300 magnó van bent.Ha kikapcsolom, a dátumot mindig mutatja a bc,amint bekapcsolom néha mutatja az adott rádióállomást,néha nem.ötlet?

Sziasztok! Friss tulaja vagyok egy G Astrának, és ugyan ezt csinálja az én rádióm is... Van erre ismert megoldás? Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

2002-es G Astrában most cseréltem le a gyári fejegységet egy JVC KD-X342BT-re. Minden teljesen jól működik (főleg az itteni hozzászólásokban megtalált piros-sárga vezetékcsere után), egyedül az elektromos ablakemelő automata funkciója szűnt meg létezni. Amíg nyomvatartom, emeli/süllyeszti az ablakot, de a hosszan nyomásra automatán végállásig menés nem működik. A gyári fejegység meglétéig ez tökéletesen működött, úgyhogy ezért gyanakszom arra, hogy a cserénél zavarodott meg valami.

Esetleg más is futott már bele ilyesmibe?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, petymeg2033 írta:

Sziasztok!

2002-es G Astrában most cseréltem le a gyári fejegységet egy JVC KD-X342BT-re. Minden teljesen jól működik (főleg az itteni hozzászólásokban megtalált piros-sárga vezetékcsere után), egyedül az elektromos ablakemelő automata funkciója szűnt meg létezni. Amíg nyomvatartom, emeli/süllyeszti az ablakot, de a hosszan nyomásra automatán végállásig menés nem működik. A gyári fejegység meglétéig ez tökéletesen működött, úgyhogy ezért gyanakszom arra, hogy a cserénél zavarodott meg valami.

Esetleg más is futott már bele ilyesmibe?

Akksit nem kötötted le szereléskor? Újra kell tanítani utánna. Egyébként egyszer már nekem is felejtette el ok nélkül is az automata funkciót. Vagy nem is engedi újra tanítani?

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Stofl írta:

Akksit nem kötötted le szereléskor? Újra kell tanítani utánna. Egyébként egyszer már nekem is felejtette el ok nélkül is az automata funkciót. Vagy nem is engedi újra tanítani?

Örök hála! Nem is tudtam, hogy lehet/kell ilyet. Volt már akksi is cserélve (igaz azt szerelő csinálta), mióta nálam van a kocsi, és eddig tudtommal nem volt erre szükség. Aztán persze lehet, hogy a szerelők tudták, és meg is csinálták anno.

Most megcsináltam a betanítást, és működik is rendben.

Köszi még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, petymeg2033 írta:

Örök hála! Nem is tudtam, hogy lehet/kell ilyet. Volt már akksi is cserélve (igaz azt szerelő csinálta), mióta nálam van a kocsi, és eddig tudtommal nem volt erre szükség. Aztán persze lehet, hogy a szerelők tudták, és meg is csinálták anno.

Most megcsináltam a betanítást, és működik is rendben.

Köszi még egyszer!

Szuper! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 4 csipogóból csak 3 működik, méghozzá a jobb hátsó. Hogyan tudom ellenőrizni hogy maga a hangszórók jók, vagy csak a kábel sérült meg? Az ajtóban történik a kis és a nagy hangszóró elosztása, vagy már magánál a fejegységnél? Valami olyan megoldás kellene hogy a működő jobb hátsó ajtót ne kelljen szétszednem a teszteléshez, így is elég lesz a másik hármat bontani.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 4 csipogóból csak 3 működik, méghozzá a jobb hátsó. Hogyan tudom ellenőrizni hogy maga a hangszórók jók, vagy csak a kábel sérült meg? Az ajtóban történik a kis és a nagy hangszóró elosztása, vagy már magánál a fejegységnél? Valami olyan megoldás kellene hogy a működő jobb hátsó ajtót ne kelljen szétszednem a teszteléshez, így is elég lesz a másik hármat bontani.

Köszi!

Én eddig két Astrát bontottam meg. Egy 2001-est és egy 2003-ast. A közép mély magas szétosztás különbözőn volt megoldva, de mindegyik ajtón belül. Egyiknél már a kábelköteg elején szétágazott a két hangszóró, a másiknál az alsótól ment a csipogóhoz a vezeték. Én arra tippelnek, hogy elszálltak valamitől a csipogók. Mert arra nem látok esélyt, hogy a vezetékelés sérült volna 3 ajtón belül.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Én eddig két Astrát bontottam meg. Egy 2001-est és egy 2003-ast. A közép mély magas szétosztás különbözőn volt megoldva, de mindegyik ajtón belül. Egyiknél már a kábelköteg elején szétágazott a két hangszóró, a másiknál az alsótól ment a csipogóhoz a vezeték. Én arra tippelnek, hogy elszálltak valamitől a csipogók. Mert arra nem látok esélyt, hogy a vezetékelés sérült volna 3 ajtón belül.

Köszi!

Akkor mégiscsak ki kell szednem a működő csipogót és azzal letesztelni a többi ajtót. Mondjuk a hátsó csipogót kipattintottam a helyéről, arra úgy van ráforrasztva a kábel...

Link to comment
Megosztás:

13 órája, kobraCode írta:

Köszi!

Akkor mégiscsak ki kell szednem a működő csipogót és azzal letesztelni a többi ajtót. Mondjuk a hátsó csipogót kipattintottam a helyéről, arra úgy van ráforrasztva a kábel...

opel-vectra-b-csipogo-4b4a_1_big.jpg?v2

A képen a csatlakozó, és a felső perem között található egy leválasztó kondenzátor. Ez sorban van a hangszóróval. Tulajdonképen ez a magas hang  leválasztás. Vagyis a hangszóró megmérhető! 8 Ohm körül kell lennie. Ha megvan, akkor a kondi száradt ki. Csere. Fejből nem mondom meg mekkora, de 2,2-10 uF körül lehet.

Módosítva : DarthVödör
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.