Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszi a gyors válaszokat!!

Hát akkor asszem a Hi-Fi építés késöbb lesz, úgyis van még egy csomó fontosabb dolog az autón. Csak lett volna egy elég korrekt használt szett 60K-ért, de egy normális fejegység min. még egyszer ennyi.

1ébként akkor ez CAR300as rendszer elérte teljesítőképessége hatátárát, vagy lehet még finom belenyúlni (pl. hátsó szélessávúak cseréje valami akciós 3-4e forintos Magnatra, vagy ilyesmi)? Érdemes? :)

Tom

Link to comment
Megosztás:

Érdemes? :)

Nem.

Hol ülsz?

És ha elől, akkor miért nem oda teszel normális cuccot? Hátul a gyerekek a gyári hanxórón is fogják tudni hallgatni a mesekazettát! :)

Egyébként egy hosszú távon hallgatható fej már 30K-ból is megvan, veszel hozzá egy első szettet ugyanannyiért, és már egész tűrhető! Erősítő, meg ha kell mélyládikó, ráér később is!

Majdelfelejtettem!

Minden fillér, amit ilyen emencísalmegnetmekaudiósatöbbi gagyikra költesz, kidobott pénz! De komolyan!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat!!

Hát akkor asszem a Hi-Fi építés késöbb lesz, úgyis van még egy csomó fontosabb dolog az autón. Csak lett volna egy elég korrekt használt szett 60K-ért, de egy normális fejegység min. még egyszer ennyi.

1ébként akkor ez CAR300as rendszer elérte teljesítőképessége hatátárát, vagy lehet még finom belenyúlni (pl. hátsó szélessávúak cseréje valami akciós 3-4e forintos Magnatra, vagy ilyesmi)? Érdemes? :)

Tom

Engem is foglalkoztatott már ez a kérdés, de a hozzáértők lebeszéltek róla.A car300 sajnos nem erre teremtetett.Most én is egy MP3 cd-t is játszani tudó magnót keresek, de kék kijelzővel.Függetlenül attól, hogy minden megoldás érdekel, nem sok terem mostanság.Nincs 50-60e.ft-om csak a magnóra! :)

Link to comment
Megosztás:

1ébként szerintem a saját kategóriájában elég igényes ez a GYÁRI installáció (CAR300)! Persze vannak jobbak, de azért azt ne felejtsük el, hogy az F Astra 92ben jelent meg (mondjuk azt nemtom, hogy a kezdetektől szerelik-e ezzel a rendszerrel)!! Milyen hangtechnika volt akkoriban az azonos kategóriájú és korú autókban? Még ma is nagy durranás és jelentős reklámértéke van a 6 hangszórónak!

Most nem dicsérni, csak megvédeni akartam az Astrát! :) Persze én is látom a rendszer korlátait, nem véletlenül szeretnék modernizálni, de ennyit azért megérdemel hogy kiálljak mellette! :) :D

Tom

Ez a Brighton vezérli a gyári kijelzőt?

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem kell szégyenkeznie az Opelnek a gyári "hi-fi"-vel,mert sztem minden gk.kategóriában a csúcson van.Pl nekem a '94-es omegámban gyárilag 10 hangszórós Bose rendszer van,de a magnó már cserére került egy Kenwood MP3-ra,ami vezérli a gyári kijelzőt és a kormtávir-t.Csak az a baj hogy ez az egység kb 50 ropi :) és az enyémben nincs kormtávir, de vannak kék kijelzős modellek,igaz azokat a szín miatt OFF (fócvágen)ON autókba ajánlják :twisted:

Link to comment
Megosztás:

1ébként szerintem a saját kategóriájában elég igényes ez a GYÁRI installáció (CAR300)! Persze vannak jobbak, de azért azt ne felejtsük el, hogy az F Astra 92ben jelent meg (mondjuk azt nemtom, hogy a kezdetektől szerelik-e ezzel a rendszerrel)!! Milyen hangtechnika volt akkoriban az azonos kategóriájú és korú autókban? Még ma is nagy durranás és jelentős reklámértéke van a 6 hangszórónak!

Most nem dicsérni, csak megvédeni akartam az Astrát! :) Persze én is látom a rendszer korlátait, nem véletlenül szeretnék modernizálni, de ennyit azért megérdemel hogy kiálljak mellette! :) :D

Tom

Ez a Brighton vezérli a gyári kijelzőt?

Vitathatatlan, ha kutúráltan akar az ember fia zenét hallgatni, arra kiváló.Ha CD-s lenne, egy szavam se lenne.De kinőtte már magát, és ugye törekedni kell a tökéletességre. :D :DSajnos az új, majd nem vezérli, de hátha sikerül egy konvertert beszerezni, és akkor már két helyen lehet majd az RDS-t látni,bár nem ragaszkodom annyira hozzá. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem kell szégyenkeznie az Opelnek a gyári "hi-fi"-vel,mert sztem minden gk.kategóriában a csúcson van.Pl nekem a '94-es omegámban gyárilag 10 hangszórós Bose rendszer van,de a magnó már cserére került egy Kenwood MP3-ra,ami vezérli a gyári kijelzőt és a kormtávir-t.Csak az a baj hogy ez az egység kb 50 ropi :) és az enyémben nincs kormtávir, de vannak kék kijelzős modellek,igaz azokat a szín miatt OFF (fócvágen)ON autókba ajánlják :twisted:

Megírnád a Kenwood Mp3 pontos típusát. Hogyan tudtad a gyári kijelzővel összehozni? Az enyém: KDC-M4524GY :smt010

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szombaton megyek érte ha minden jól megy. Az a helyzet eléggé frászba voltam mikor átnéztem (gondolom mindenki izgatott ilyen helyzetben) elég sok mindent megnéztem, de pont az esett ki milyen hangcucc van benne.

Mindegy, szombaton kiderül. Plusz, kellene még valaki aki valamiféle szerelési utasítást, vagy robbantott ábrát tud nekem adni az elejéhez, mert azt is megnyomorgatta kicsit az előző tulaj.

Link to comment
Megosztás:

Gezoli!

A tiéd (M4524) nem viszi a gyári kijelzőt,csak a gyári távirányítót, de azt is csak adapterrel(tip.száma:CAW-OP706).

Az enyém M6024-es,de ez is csak adapterrel viszi a kijelzőt+távirt(adapter tip:KPA-SD 100).Én ezt nem vettem meg,mert elég drága és sztem annyira nem nagy szám a gyári kijelző :?

Remélem tudtam segíteni 8)

LEO!

Ha jól néztem akkor a CAR400 és a CCR600-as visz tárat,de lehet egylapos CD is benne.Egyik havernak ilyen egylapos cd van a B Vectrájában,de az újraírható cd-t egyáltalán, az írhatót nagyon nehezen viszi.Ha mindenképpen gyárit akarsz akkor a www.opelbonto.hu oldalon van használt.

Link to comment
Megosztás:

Nem ragaszkodom a gyárihoz, egy olyan fejegység is megfelel amit a kormányról is lehet irányítgatni plusz a fedélzeti "computer" kijelzőjére is ki tudja írni az okosságait.

Akkor vagy maradsz a gyárinál (amit nem ajánlok), vagy egy halom pénzbe fog kerülni. Az az átalakító, amivel kormányról tudod vezéreltetni a fejet, egy kisebb vagyon, a kijelzőmeghajtó kütyü, még egyszer ennyi! Ja, plusz a fej! Ennyiből már tisztességes fejeCCSéget lehet vásárolmányozni.

Sajnos ezt alapból egyik sem tudja, csak opció. Kenwoodhoz 50 ropi, Alpinehoz "csak" 25 az a kis kiegészítés, amivel működik a kijelző is, de ettől még nem távirányítod kormányról! Ennyiért inkább megszoknám ezek hiányát... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.