Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

On 2017. 06. 23. at 21:38, kobraCode írta:

Bár még nem építettem ilyet a kocsimban, de pár dolgot már igen.

A bal hátsó lámpa környékén mintha lenne testélési pont. Vagy a csomagtér ajtó alatti részen, ha leveszed a műanyag burkolatot. Remélem érted melyik részre gondolok. Pótkerék és az csomagtérzár közötti rész.

Kábelt a motortérből a fékrásegítő melletti vakdugóban tudsz átvinni, ki kell fúrni persze előtte a dugót.

A kábelek bőven elférnek a küszöbben.

Remélem tudtam segíteni.

Sajnos nekem ott nincs vakdugó. Ott megy a gazpedál bowden. Tudnál esetleg képet kuldeni?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, NánDee86 írta:

Sajnos nekem ott nincs vakdugó. Ott megy a gazpedál bowden. Tudnál esetleg képet kuldeni?

A képen pont árnyékban van a dugó, de az összekötegelt, fekete és piros vezetékek ott jönnek át:

https://get.google.com/albumarchive/105711764262201946747/album/AF1QipOKB_KEzJaUkBoMKGfdHkN1VNpiwzZerlAFNuWf/AF1QipNRK7qyHbN03cHfsqqgVhx2QEhZ7YvzVd2sfD0F

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
16 perce, AstryG írta:

Egy ilyen fejegységet betudok passzintani vezeték darabolás újra kötés nélkül simán csak a csatlakozókkal?

https://digitalszalon.hu/kdc-110ub-usbcd-autoradio-kek-megvilagitassal

Jó lenne egy új fejegység.

Be tudsz a megfelelő csatlakozóval. Elméletileg amit adnak is majd hozzá. Ha nem akkor sincs gond 1000-2000 Ft-os tétel az ISO csatlakozó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

28 perce, kobraCode írta:

Be tudsz a megfelelő csatlakozóval. Elméletileg amit adnak is majd hozzá. Ha nem akkor sincs gond 1000-2000 Ft-os tétel az ISO csatlakozó.

Értem, köszönöm! Jó lenne ha menne is. Nézegettem pár napja ezeket a rádiókat, ez megtetszett és jó minőségű márka. Pioneer-t is figyeltem olcsóbban, de akkor nincs CD játszó és azért nem baj ha van hátha kell. Meg a led színe is király. Ezt a kéket főképp, esetleg zöldet is lehetne, de előbbi jobban bejön, a piros pedig felejtős. Kár hogy nem találtam ingyen szállítást hozzá vagy lenne kicsikét kevesebb :)

 

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég tettem szert egy Astra G Cabrio ra gyári siemens vdo ncdr 1100 as fejegység cd tárral és navigácóval nem tudjátok hogy ehhez a navihoz lehet e cd-t szerezni vagy ha nem milyen navis lehetőleg gyári fejegységre tudnám kicserélni?

Előre is köszi Üdv:Gábor

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Gábor630 írta:

Sziasztok!

Nemrég tettem szert egy Astra G Cabrio ra gyári siemens vdo ncdr 1100 as fejegység cd tárral és navigácóval nem tudjátok hogy ehhez a navihoz lehet e cd-t szerezni vagy ha nem milyen navis lehetőleg gyári fejegységre tudnám kicserélni?

Előre is köszi Üdv:Gábor

Rossz hírem van: ha magyar térképet keresel G Astra navihoz, akkor felejtős a történet, gyárilag sem volt hozzá, és azóta sem készült. Viszont ha átmész a határon nyugat felé, akkor kifogástalanul működik, de Ausztriától keletre semelyik országról nincs hozzá térkép.

Az utód H Astra/C Vectra DCD70/90-es rendszeréhez már van magyar térkép, de amennyire tudom, azt nem fogod tudni átépíteni a G Astrába, leginkább azért mert a H Astra és társai már CAN-buszosak, a G Astra pedig nem.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, tgabika76 írta:

Rossz hírem van: ha magyar térképet keresel G Astra navihoz, akkor felejtős a történet, gyárilag sem volt hozzá, és azóta sem készült. Viszont ha átmész a határon nyugat felé, akkor kifogástalanul működik, de Ausztriától keletre semelyik országról nincs hozzá térkép.

Az utód H Astra/C Vectra DCD70/90-es rendszeréhez már van magyar térkép, de amennyire tudom, azt nem fogod tudni átépíteni a G Astrába, leginkább azért mert a H Astra és társai már CAN-buszosak, a G Astra pedig nem.

Sajna ettől féltem de köszönöm szépen az útbaigazítást.

Link to comment
Megosztás:

Hm, Bluetooth csatlakozás a CAR300-hoz? 

Én sajna nem értek annyira ehhez hogy akár csak értelmezni tudjam, mi van az alsó képen, de a koncepció figyelemreméltő, főleg eredetiségmániásoknak akik ragaszkodnak a gyári fejegységhez, de mégsem akarnak lemaradni a technológiai fejlődésről.:icon13:

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Fulmen írta:

Üdv!

Nem szól a bal első hangszóróm. Hol kezdjem a hibakeresést?

Hát indulhatsz a fejegységtől is. De a kábeleket végig mérni/tapogatni húzós feladat lesz. Én a helyedben a hangszórót és a csatlakozóit nézném meg első körben, rá is mérhetsz vagy kiveszed a másik ajtóból is a hangszórót és rápróbálod. Ha azzal szól, akkor a hangszóró adta meg magát de ez nem annyira jellemző hogy teljesen "néma" lesz hirtelen. Ahhoz a membránnak kell leszakadnia, de akkor is inkább "berregne". Ha a porvédő levált akkor a légrésbe kerülhetett szennyeződés és akkor a lengőtekercset nyírja ki, de az sem csak úgy hirtelen, először torzít. Ha a póluslap vagy a mágnes részben engedett el a ragasztás (mert mondjuk a mágnes nem szegecselt), akkor megszorul a teljes lengő rész pillével együtt, akkor néma lesz a hangszóró, de ez sem egy gyakori hiba, ez hamar kiderülne a hangszórónál, garis autókba szokott elfordulni esetleg.  Jó eséllyel az ajtóátvezetőben tört meg a vezeték, de ez kiderül ha rádugsz egy másik hangszórót mert az sem fog szólni. akkor meg kell keresni a szakadást én onnan kábelezni az autót a hangszóróig. Esetleg lehet fejegység hiba, de az elektronika annyira nem erősségem. Én a helyedben elvinném az ismerősömhöz (tudom, ezzel nem mész semmire), vagy az első olyan helyre ahol foglalkoznak autóhifivel. Ők hamar ki tudják deríteni a dolgot és nem biztos hogy a végén drágább lesz mintha Te szívsz vele és még esetleg tönkre is teszel valamit a barkácsolás közben. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On ‎2017‎.‎07‎.‎16‎. at 21:02, tgabika76 írta:

Hm, Bluetooth csatlakozás a CAR300-hoz? 

Én sajna nem értek annyira ehhez hogy akár csak értelmezni tudjam, mi van az alsó képen, de a koncepció figyelemreméltő, főleg eredetiségmániásoknak akik ragaszkodnak a gyári fejegységhez, de mégsem akarnak lemaradni a technológiai fejlődésről.:icon13:

Ez engem érdekelne de nagyon. Van hozzá valami leírás, esetleg valaki megépítette már? Tisztelet a megalkotónak ;) Illetve van lehetőség car300ba vonal ki- és/vagy bemenet kiépítésére?

Módosítva : gyurigyerek
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
7 órája, Geopake írta:

A hangszóróra a saru forrasztva van vagy csak rá van dugva? Holnap szedem le a kárpitokat,mert üregelem ki a kocsit.Elég gagyik a hátsó hangszórók,Gondoltam akkor már veszek oda is valami normálisat.De ha műszerész végzettség kell hozzá akkor hagyom az egészet :)

Ha gyári a hangszóró akkor csatlakozó van. De spec, mert egybe van öntve a két csati és egymáshoz képest 90o-kal el van fordítva.

Ilyet vegyél hozzá:

https://www.google.hu/search?q=opel+hangszóró+csatlakozás&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiolNX39-7VAhUFnRoKHa3rAngQ_AUICigB&biw=1366&bih=628#imgrc=S0oVtRoNCy1O3M:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, gezoli írta:

Ha gyári a hangszóró akkor csatlakozó van. De spec, mert egybe van öntve a két csati és egymáshoz képest 90o-kal el van fordítva.

Ilyet vegyél hozzá:

https://www.google.hu/search?q=opel+hangszóró+csatlakozás&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiolNX39-7VAhUFnRoKHa3rAngQ_AUICigB&biw=1366&bih=628#imgrc=S0oVtRoNCy1O3M:

Köszi.Levettem ma a kárpitokat mert üreg védőztem a kocsit.Nem tudom gyári-e a hangfal de elég gagyin szól.Valami matrica van csak rajta,de GM -et nem találtam.Holnap leszedem a sarukat megnézem hogyan állnak.A hátsó csipogóról is leszakadt az egyik vezeték a saruról.Szerezhetek forrasztót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.