Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

5 órája, outsider írta:

Blaupunkt Car 300 csak Opelbe tehető bele?

Ha nem, a középkonzol kijelző nélkül hogy lehet kikódolni?

Kódom van hozzá.

Pont ezért gondolom, hogy csak Opelbe...

Beteszed egy Opelbe. Beütöd a kódot és utána beállítod, hogy ne kérje a kódot. Beteszed a másik autóba és lehangolod.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, odorgg írta:

Valakinek van valami ötlete, hogy ha ráadom  a gyújtást, az míért zavarja a rádiót, míg anélkül tisztán jönnek az adók?  Nagyon idegesítő hogy ebben sz autóban nem  lehet rádiót halgatni. (Z14xe )

Valamilyen elektromos eszköz zavarhatja. Vagy sérült az antenna kábeled. Próbáld meg, hogy  a közvetlen közelében más rádiókat is zavar-e a gyújtás. Az a kérdés rádiós szempontból, hogy az éteren keresztül, vagy a tápláláson keresztül érkezik a zavar.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 12. 24. at 12:04, KMilán írta:

Valamilyen elektromos eszköz zavarhatja. Vagy sérült az antenna kábeled. Próbáld meg, hogy  a közvetlen közelében más rádiókat is zavar-e a gyújtás. Az a kérdés rádiós szempontból, hogy az éteren keresztül, vagy a tápláláson keresztül érkezik a zavar.

Jelentem, meg oldódott. Elég vicces a dolog. Korábban vásároltam egy 2A-es szivargyújtós töltőt, és az a zavar forrása. Mihelyst kihúztam, meg szünt a zavar, és szépen tisztán szól a rádió.

Gondoltam visszajelzek, hátha valaki más is kűzd, vagy küzdeni fog ilyen problémával.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
22 órája, hood 21 írta:

Sziasztok!

Vett már Valaki közületek utángyártott antenna szárat? Tönkre ment a gumi a tövénél, gondoltam lecserélném. A talp rész még bírja....

Üdv: Robi

Igen, vettem. Egész korrektek. Mivel hosszabb az eredetinél, jobban is veszi az adásokat. Ráadásul az egyik olyan 600 Ft körül volt, de a legdrágább is csak 2500 Ft.
Sajnos viszont az anyagával nem vagyok megelégedve. Hajlékony ugyan, de pont ezért rosszabb szerintem a vételi tulajdonsága, mint egy tömör és merev antennának. Sajnos ilyet nem kaptam sehol.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, KMilán írta:

Igen, vettem. Egész korrektek. Mivel hosszabb az eredetinél, jobban is veszi az adásokat. 

Nem hosszabb az, csak a Classicnál már ezen is spóroltak. Bár nem tudom számszerűleg mennyi eurocentet lehet spórolni egy uszkve 7-8 centivel rövidebb antennával, de tény hogy a német gyártású G Astrákon még a hosszabb van.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, tgabika76 írta:

Nem hosszabb az, csak a Classicnál már ezen is spóroltak. Bár nem tudom számszerűleg mennyi eurocentet lehet spórolni egy uszkve 7-8 centivel rövidebb antennával, de tény hogy a német gyártású G Astrákon még a hosszabb van.

Hát az enyémen 28cm-es volt eredetileg és most 40 cm-es amit feltettem. Azt hiszem a 43 cm lenne ideális a rádióhullámok szempontjából. De ebben már nem vagyok biztos. A csere előtt ezt körüljártam a jobb vétel érdekében.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 07. at 20:59, tgabika76 írta:

Nem hosszabb az, csak a Classicnál már ezen is spóroltak. Bár nem tudom számszerűleg mennyi eurocentet lehet spórolni egy uszkve 7-8 centivel rövidebb antennával, de tény hogy a német gyártású G Astrákon még a hosszabb van.

Hosszabb és nem is jó a classicra.Akartam venni egy hosszabb szárat bontóból.Vastagabb a menete.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Geopake írta:

Hosszabb és nem is jó a classicra.Akartam venni egy hosszabb szárat bontóból.Vastagabb a menete.

M5-ös menet kell rá. (5mm) Nem érdemes szerintem bontóban kutakodni. Itt van ez 480 Ft-ért: http://homasita.hu/product/10985762

Nekem pontosan ez van fent: http://webshop.sziklairacing.hu/alkatreszekfelszereles/kulso-ter/antennak-es-tartozekok/spiral-antennaszar-5mm-40cm-oc-3628-tun-4c90618#prettyPhoto

 

De van még pár:

https://www.somogyi.hu/product/autoantenna-szar-40cm-spiral-m5-90618-13827

Cromaxnál is.

Módosítva : KMilán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Siemens VDO CDR500 hangerő szabályzó kérdés: Olvastam hogy ha a hangerő összevissza kezd működni akkor cserélni kell a potmétert, de egy külföldi fórumon ma azt olvastam hogy ha az ember szétszedi a rádiót, és befújja közvetlen a potmétert, segíthet rajta egy időre. A kérdés az hogy van arra esély hogy valóban segítsen/javítson rajta bármit is egy kontakt spray, vagy wd40?

Nekem már az is jó ha csak kicsivel jobb lesz, sajnos már bármerre akarom tekerni, összevissza ugrál a hangerő.

Vannak erről tapasztalatok hogy mennyit segít a spray ha segít?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, nyolc8 írta:

Siemens VDO CDR500 hangerő szabályzó kérdés: Olvastam hogy ha a hangerő összevissza kezd működni akkor cserélni kell a potmétert, de egy külföldi fórumon ma azt olvastam hogy ha az ember szétszedi a rádiót, és befújja közvetlen a potmétert, segíthet rajta egy időre. A kérdés az hogy van arra esély hogy valóban segítsen/javítson rajta bármit is egy kontakt spray, vagy wd40?

Nekem már az is jó ha csak kicsivel jobb lesz, sajnos már bármerre akarom tekerni, összevissza ugrál a hangerő.

Vannak erről tapasztalatok hogy mennyit segít a spray ha segít?

Tudtommal a kis lemezkék deformálódnak el. Tehát azon nem hinném hogy a spray segít, vissza kell egyengetni őket de ez sem olyan egyszerű (a szétszedése sem). ellenben van aki tudja javítani, illetve még megoldás hogy egy másik bontott rádióból kerül át a még jó állapotú gomb. Nekem is már kezd bohóckodni, mindösszesen annyival vagyok bentebb hogy van egy pót rádió amiből majd átrakatom a gombot illetve én a kormányról tudom a hangerőt vezérelni. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Janó32 írta:

Tudtommal a kis lemezkék deformálódnak el. Tehát azon nem hinném hogy a spray segít, vissza kell egyengetni őket de ez sem olyan egyszerű (a szétszedése sem). ellenben van aki tudja javítani, illetve még megoldás hogy egy másik bontott rádióból kerül át a még jó állapotú gomb. Nekem is már kezd bohóckodni, mindösszesen annyival vagyok bentebb hogy van egy pót rádió amiből majd átrakatom a gombot illetve én a kormányról tudom a hangerőt vezérelni. 

Köszi, van esetleg erről a potméterről valahol a neten akár egy kép? Én egyszerűen nem találok semmit róla. Ha látnám mégis mire számítsak, akkor könnyebb lenne eldönteni hogy nekiálljak e szétszedni. És gondolom valami speciális potméter, hogy még véletlen se lehessen magában megvenni ebay-en vagy ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Highsmith írta:

Sziasztok most tervek az autóba (Astra G 2004) egy ilyen kis aktív ládikát (Blaupunkt GTb 8200 A) az lenne a kérdésem hogy az aksitól a csomagtartóig hol  a legegyszerűbb bevinni a táp kábelt vagy valahonnan máshonnan is rá lehet kötni a tápot?

A motortérből nézve a devander (fékszervó dobja) mellett bal oldalon van egy gumidugó, amin keresztül a régebbi Astráknál a gázbowden volt átvezetve. Mivel a tied elektromos gázos, így ez a lyuk most használaton kívül van ledugózva. A belső oldala a műszerfal mögött valahol a gázpedál felett van.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, tgabika76 írta:

A motortérből nézve a devander (fékszervó dobja) mellett bal oldalon van egy gumidugó, amin keresztül a régebbi Astráknál a gázbowden volt átvezetve. Mivel a tied elektromos gázos, így ez a lyuk most használaton kívül van ledugózva. A belső oldala a műszerfal mögött valahol a gázpedál felett van.

nagyon szépen köszönöm a választ 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 05. at 11:26, nyolc8 írta:

Siemens VDO CDR500 hangerő szabályzó kérdés: Olvastam hogy ha a hangerő összevissza kezd működni akkor cserélni kell a potmétert, de egy külföldi fórumon ma azt olvastam hogy ha az ember szétszedi a rádiót, és befújja közvetlen a potmétert, segíthet rajta egy időre. A kérdés az hogy van arra esély hogy valóban segítsen/javítson rajta bármit is egy kontakt spray, vagy wd40?

Nekem már az is jó ha csak kicsivel jobb lesz, sajnos már bármerre akarom tekerni, összevissza ugrál a hangerő.

Vannak erről tapasztalatok hogy mennyit segít a spray ha segít?

https://www.dropbox.com/s/gw1pbb9ecmtjee3/20170801_164628.jpg?dl=0 Nem biztos hogy cserélni kell! Ha Philips gyártású, akkor elképzelhető, hogy a több éves használat és a hőtágulás hatására, a forrasztások kitörnek. A képen a középtájon elhajlított lábak a hangerő encoder lábak. Mindegyik körkörösen ki van törve! Csak át kellett forrasztani, és egy kis WD40. Olyan mint új korában!

Módosítva : DarthVödör
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!
Tavaly vásároltam egy 2008-as Astra G-t,amelyben Pioneer fejegység van,az első két gyári hangszóróval,amik számomra remek párosításban szólnak,legalábbis azokkal a tuc-tuc zenékkel,amiket hallgatok vezetés közben.Nem szeretnék százezreket költeni külön erősítő,mélyláda,stb... beépítésére,de vásároltam a két hátsó ajtóba is pioneer hangszórókat+beépítő keretet,de sajnos Szolnokon és környékén nem találtam olyan szakit,aki beépítené őket,nem szalon áron.Sőt,egyik ismerősöm Opel szalonban dolgozik,ő is vizsgáztatta le,de elmondása szerint még náluk sincs,aki hifi szereléssel foglalkozna. :(
Első kérdésem,hogy tudtok-e valami olyan oldalt,ahol képes vagy videós segítséget találnék,hogy hogyan tudom beépíteni ezeket.
A kárpit levétele nem okoz gondot,de nem tudom,hogy abban a csonkban,ami belóg a hátsó ajtóba,megtalálhatóak-e a hátsó hangszórók kábelei és melyek azok.Ha pedig nincsenek elvezetve odáig,akkor hol kellene elvezetnem "szakszerűen",igazából ehhez kellene a képes/videós segítség.Nem vagyok autóvillamossági szerelő,csak olyan otthoni hakellmindentmegjavítok hozzáállású,bérből és fizetésből élő magyar embör,aki nem ijed meg,ha forrasztópáka , betonkeverő,vagy Opel Astra kerül a kezébe.
Próbáltam kutakodni a neten,akár külföldi leírás után is,de gondoltam talán időt spórolok,ha a régi fórum tagoktól,akik sok ideje böngésznek itt,kérek segítséget.
Köszönöm előre is,ha bármilyen mankót tudtok dobni,persze nem fikázót! :)
Szép napot és balesetmentes kilómétereket kívánok!

Link to comment
Megosztás:

59 perce, kisszoli0707 írta:

Sziasztok!
Tavaly vásároltam egy 2008-as Astra G-t,amelyben Pioneer fejegység van,az első két gyári hangszóróval,amik számomra remek párosításban szólnak,legalábbis azokkal a tuc-tuc zenékkel,amiket hallgatok vezetés közben.Nem szeretnék százezreket költeni külön erősítő,mélyláda,stb... beépítésére,de vásároltam a két hátsó ajtóba is pioneer hangszórókat+beépítő keretet,de sajnos Szolnokon és környékén nem találtam olyan szakit,aki beépítené őket,nem szalon áron.Sőt,egyik ismerősöm Opel szalonban dolgozik,ő is vizsgáztatta le,de elmondása szerint még náluk sincs,aki hifi szereléssel foglalkozna. :(
Első kérdésem,hogy tudtok-e valami olyan oldalt,ahol képes vagy videós segítséget találnék,hogy hogyan tudom beépíteni ezeket.
A kárpit levétele nem okoz gondot,de nem tudom,hogy abban a csonkban,ami belóg a hátsó ajtóba,megtalálhatóak-e a hátsó hangszórók kábelei és melyek azok.Ha pedig nincsenek elvezetve odáig,akkor hol kellene elvezetnem "szakszerűen",igazából ehhez kellene a képes/videós segítség.Nem vagyok autóvillamossági szerelő,csak olyan otthoni hakellmindentmegjavítok hozzáállású,bérből és fizetésből élő magyar embör,aki nem ijed meg,ha forrasztópáka , betonkeverő,vagy Opel Astra kerül a kezébe.
Próbáltam kutakodni a neten,akár külföldi leírás után is,de gondoltam talán időt spórolok,ha a régi fórum tagoktól,akik sok ideje böngésznek itt,kérek segítséget.
Köszönöm előre is,ha bármilyen mankót tudtok dobni,persze nem fikázót! :)
Szép napot és balesetmentes kilómétereket kívánok!

A Széchenyi végén az OMV kútnál van egy üzlet. Ők foglalkoznak beépítéssel.

Sajnos a tiéd már lengyel gyártású, így már sok mindent kihagytak belőle. A hangszoró vezetékét is (tudomásom szerint). Így végig be kell húzni. Gyárilag a vzetékek a két küszöbborítás mögöt mennek a B oszlopig, majd innen az ajtóátvezetőn az ajtóba. Ebbe a csatiba kellenek majd pinek is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok..

 

Nem talalok Corsa D-nel hangtechnikai temat, igy ide irom a problemam, segitseg keresemet..

 

Adott egy CD30 Mp3 lejatszo.. Az autoba beszerelesre kerult egy erosito es egy melylada.. A problema az, hogy nem tudom a gyari lejatszon levenni a bass-t nullara, hiaba nyomkodom a Settings gombot, nem tortenik semmi, a Sound gombra kiirja, h No Function.. 15-20 percig szol is, de utana elhallgat a melylada, par perc utan ujra szol, illetve ha kikapcsolom a fejegyseget es fel perc mulva be, akkor is mukodik.. Tud nekem segiteni valaki h hogyan tudom a bass-t kikapcsolni ezen a gyari fejegysegen

 

d5d4f8d57debeabb10d220ab94566e34.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.