Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

És milyen hangszórókra érdemes cserélni?

Nem utolsósorban az ízlésednek megfelelőre. :)

Cimbora szerint, idézem: "nagy teljesítményű mélyközép egy normális keresztváltóval és egy igényes selyemdóm magas...ennyi. 20-tól felfele kezdődnek."

Link to comment
Megosztás:

Ezért mondom mindenki hagyatkozzon a maga ízlésére és pénztárcájára. :)

Én szeretem a SPAL dynamics, kenwood, blaupunkt hangszórókat, de elég sok cég gyárt előre olyan szettet ami tartalmaz csipogót és középmélyet hangváltóval. Áruk pár ezer forinttól a csillagos égig terjed.

Link to comment
Megosztás:

hali!

most szeretnek valami fejegyseget venni az uj astramba.

elso korben ugy gondolom hogy nem egy hatrany ha meghajtja a gyari kijelzot. ilyet elfogadhato arban egyet talaltam az pedig a vdo cd 783 mp3. (milzen erdekes, hogy a gyari cd-t is ugyanez a ceg gyartja...) +7e-ert mar kepes is vezerelni a kijelzot.

valaki talalkozott mar ezzel a tipussal? vagy a markaval ugy altalaban?

Link to comment
Megosztás:

valaki talalkozott mar ezzel a tipussal? vagy a markaval ugy altalaban?

Philips.

Próbáltak egy "elit" márkanevet kreálni, és amögé elbújni; kevés sikerrel.

Amúgy semmi különös, olyan senemjósenemrossz. Hirtelen csak a gyorsan kopó gombok jutnak eszembe, mint a márkra jellemző típushiba, amúgy rendben van. De csodát ne várj tőlük. Ha valaha is tervezed a gyárinál igényesebb rendszer építését, inkább Alpine-t vagy Clariont válassz, azoknak sokkal szebb a hangjuk. És ezt már jól észrevenni a gyári hangszórókon is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy milyen nagyságú hangszórók férnek be az első illetve a hátsó ajtóba. Azt sem tudom, hogy egyáltalán egyformák kellenek-e, mert már hallottam olyat is, hogy különböző nagyságúak. Aki tudja a méreteket légyszives írja meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy milyen nagyságú hangszórók férnek be az első illetve a hátsó ajtóba. Azt sem tudom, hogy egyáltalán egyformák kellenek-e, mert már hallottam olyat is, hogy különböző nagyságúak. Aki tudja a méreteket légyszives írja meg.

Egy cimbi aztmondja 16 centisek mennek bele. Azok között már lelni jó hangút. :)

"előre biztos hátra meg nemtudom hova akar, de ajtóba 16-os"

Link to comment
Megosztás:

Egy cimbi aztmondja 16 centisek mennek bele. Azok között már lelni jó hangút. :)

"előre biztos hátra meg nemtudom hova akar, de ajtóba 16-os"

Nem tudom te melyik tipusra gondoltál, de nekem Astra G Sedanba első ajtóban 16cm-es a hátsó ajtóban pedig 13cm-es van. Ha pedig nem gyári hangszórók kerülnek bele akkor mindegyik hangszóróhoz úgynevezett beépítőkeret szükséges. Kivétel a magasugárzók, ezeknek nem kell, a gyári helyre beépíthetőek. :?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem Astra G 5 ajtósba kéne, és nem gyári hangszórókat tennék bele.

Amúgy én is úgy hallottam, hogy a hátsó ajtókba kisebb hangszórók mennek.

Ez tuti mert én cseréltem az enyémben a gyári elsőket. Hátul nem volt hangszóró de oda is én magam raktam be. A beépítő keret kb. 3000ft volt egy pár. Ha a hátsó ajtódban nincs hangszóró és nincs behúzva a vezeték sem akkor a vezetéket a "B" oszlop aljánál keresd. Találsz ott egy kb.35mm átmérőjű gumidugót. Ha ezt kiveszed akkor nagyon valószínű, hogy ott megtalálod a csatit. A színeket ne kérdezd, de ha kiveszed a rádiót az alapján be tudod azonosítani a vezetékek színét. Nem túl bonyolult. Sok sikert hozzá. :oops:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez némi magyarázatra szorul, én spec. nem értem.

előre 16cm átmérő, mélységben pedig 54mm, hátra 13cm átmérőjű és 56mm mélységűt írtak...ezek szerint az tuti belefér, de nem kizárt hogy mélyebb is, de mint írtam Én is "csak" találtam ezt az írást!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.