Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Igen TOSLINK... számítógéphez... Sajna nekem nincs ennyi időm, vágom amit mondasz, elvileg szakmám. (Elfajzott villamosmérnök)

Egy pillanatra elkezdtem bízni, hogy hátha valami csúcsszuper elektronika esik a kezembe, amivel a vacak hangkártyám analóg kimenetét kiválthatnám.

under construction :D

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Érdekesség! (legalábbis nekem)

Sokan ugy vannak hogy a gyári 2 dines fejegységet le cserélik 1 dinesre vagy 2 dines más modellre Pio Alpine , JVC stb!

Egy tippet adnék akinek van BC-je hogy hogyan lehet esetlegesen a BC system menüjében lépkedni a kormány távról ha nem a gyári infotaitment radio van benn/

pl alpine esetében ezt találtam

http://www.astra-h.ru/alpine_keys.html

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség! (legalábbis nekem)

Sokan ugy vannak hogy a gyári 2 dines fejegységet le cserélik 1 dinesre vagy 2 dines más modellre Pio Alpine , JVC stb!

Egy tippet adnék akinek van BC-je hogy hogyan lehet esetlegesen a BC system menüjében lépkedni a kormány távról ha nem a gyári infotaitment radio van benn/

pl alpine esetében ezt találtam

http://www.astra-h.ru/alpine_keys.html

HY

ezen gondolkoztam a napokban pont! hogy mit csináljak???:s vagy cseréljem le szines navisra a kijelzöt és dvdsre (kb 100ezer) vagy vegyek 2 dines fejet ami kicsit drágább lenne! de akkor nem menne a bc meg ilyen aproságok! nem tudok akkor belépni a test menübe stb....

Link to comment
Megosztás:

HY

ezen gondolkoztam a napokban pont! hogy mit csináljak???:s vagy cseréljem le szines navisra a kijelzöt és dvdsre (kb 100ezer) vagy vegyek 2 dines fejet ami kicsit drágább lenne! de akkor nem menne a bc meg ilyen aproságok! nem tudok akkor belépni a test menübe stb....

Hát a teszt menübe tutti nem csak ha mindig visszarakod a gyári fejet, de lehet hogy még az óra beállítást is csak úgy tudod majd.....

Ezeket mind ki kellene próbálni, egyenlőre csak ez van

http://www.astra-h.ru/images/view.php?foto...#1072;%20Alpine

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az autórádió (CD30 MP3, 2008-as) hátulján vannak a normál DIN csatlakozók (táp, kapcsolt 12V, hangszórók, stb) és vannak a "pici" csatlakozó lábak (AUX in, PHONE + és -). A kezelésiből kiderült (de azért a rádión is ellenőriztem), hogy kihangosítót lehet rá kötni. Tehát nem csak némít, hanem az autó hangszóróin keresztül szól a telefon. A gondom, hogy nem tudom, hogy hol lehetne beszerezni ezeknek a pici lábaknak az ellendarabját, ami a csatlakozó csokiban van (a képen a bekeretezett részben). Direktben nem akarok vezetékeket forrasztani a lábakra. Kérem, ha valaki tudja, hogy hívják, hol kapható ez a filléres csatlakozó elem, ossza meg velem.

H_tlap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi, üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Cserélném H astrámban a hangszorokat, mind a 4 ajtóban lévőt, csak foggalmam sincs hány cm-eseket vegyek, meg milyen márkát, mekkora teljesitményüt vegyek! egyenlöre fejet nem cserélnék esetleg a késöbbiekben!

Ha meghagyod a gyári kábeleket akkor nincs nagy baj mert előre a közép-mély 165mm-es és kell kiemelő keret. A hátsók nem mondom biztosan 130mm esek!

Ha nem hagyod meg elég macerás a kábel elvezetése az ajtóknál! Furás faragás de HIC kartárs tud egy két tippet !!

De minden féle képp nagy érzékenységűt válassz 90dB vagy a felettit ritka de lehet találni!

ezen az oldalon látsz pár átalakítást és építési fotókat lapozgass hátha valamivel könnyebb lesz a döntés

http://www.astra-h.ru/change_columns.html

http://www.astra-h.ru/columns_v3.html

http://www.astra-h.ru/columns_v4.html

http://www.astra-h.ru/podium.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autórádió (CD30 MP3, 2008-as) hátulján vannak a normál DIN csatlakozók (táp, kapcsolt 12V, hangszórók, stb) és vannak a "pici" csatlakozó lábak (AUX in, PHONE + és -). A kezelésiből kiderült (de azért a rádión is ellenőriztem), hogy kihangosítót lehet rá kötni. Tehát nem csak némít, hanem az autó hangszóróin keresztül szól a telefon. A gondom, hogy nem tudom, hogy hol lehetne beszerezni ezeknek a pici lábaknak az ellendarabját, ami a csatlakozó csokiban van (a képen a bekeretezett részben). Direktben nem akarok vezetékeket forrasztani a lábakra. Kérem, ha valaki tudja, hogy hívják, hol kapható ez a filléres csatlakozó elem, ossza meg velem.

H_tlap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi, üdv: Laci

Azt hiszem:

de hivd fel őket:

www.pitoncaraudio.hu

http://marion.atw.hu/

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem:

de hivd fel őket:

www.pitoncaraudio.hu

http://marion.atw.hu/

Köszönöm a tippet. Közben kedden megoldódott a probléma: az F Astra (de lehet, hogy más típusnak is) BC kijelzőjének csatlakozójából szedtem ki a lábakat, amik a B Zafira (H Astra, stb) rádió csatlakozójába pontosan illeszkednek, bepattannak. Az egész szerelést sikerült a legkisebb kókányolás nélkül megcsinálni.

Mostmár az autó hangszóróin keresztül szól a telefon, és a rádió hangerő szabályzójával tudom a telefon hangerejét is változtatni.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélném H astrámban a hangszorokat, mind a 4 ajtóban lévőt, csak foggalmam sincs hány cm-eseket vegyek, meg milyen márkát, mekkora teljesitményüt vegyek! egyenlöre fejet nem cserélnék esetleg a késöbbiekben!

előre 16-os, az tuti, hátulra meg nem kell, azt is ki kell kötni ami van ha normális zene kell <_<

ha gyári fejről, gyári kábelekkel akarod hajtani, akkor pl ő jó választás: Audio_system_MX-165_Plus - médijamárktos hertz, fröccsöntött pio és sony vackok kerülendőek, ott minőséget éppeszű pénzért nem lehet kapni...

mivel a gyári műanyag izé 3 ponton van felrögzítve, ezért kell egy kiemelőgyűrű - átlagos hangszóróhoz elég az 1 centi vastag MDF-ből vágott gyűrű, 70mm mélység felett már dupla kell belőle. facsavarok kerülendőek, dupla anyacsavaros, körmös alátétes csavarokat mindenhová, én most javítottam a darabokra rángatott ajtómat: facsavarok menete kiszakadt az MDF-ből, egyik lemezcsavar is megszakadt... :lol: "picit" nehezebb a hangszóróm a gyári izénél :lol:

hatalmas előrelépést jelent az ajtó bitumenlapos bélelése, meglepő mélyek bújnak elő bármilyen egyszerű hangszóróból is tőle, ez 10e-ből kihozható a két első ajtóra - többet ér sokkal mint egy 20e-es teszkó gazdaságos erősítő+mélyláda páros!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Nekem egy cc20-as magnós rádióval felszerelt Astrám van (sajnos) és nem vagyok elégedett a hangzással (már ha lehet itt olyanról beszélni), aztán egy opeles ismerősöm mondta, hogy az essentiába még ilyen papírhangszórókat szereltek, nem pedig valami mágnesest, ha jól emlékszem :lol: . Úgyhogy megtetszett az FPeter által javasolt megoldás és egyenlőre lehet hogy ezt is fogom megvalósítani, csak azért még lenne egy pár kérdésem, ha esetleg van időtök meg kedvetek válaszolni:D!

A bitumenlapos bélelés az csak a hangszóró fészkére vonatkozik vagy valahogy az egész ajtóba kell egy réteg? (előre leszögezem, teljesen laikus vagyok a témában! :lol: ))

Ha a későbbiekben mégis szeretnék a hátsó ajtóba is hangszórókat, akkor milyet vegyek, mekkorát, hogy vezessem el a kábeleket, a kábelek milyenek legyenek, és kell-e valami erősítő vagy valami ilyesmi?:lol:

Nekem elsősorban arra lenne szükségem, hogy korrektül szóljon az egész de nem akarok sokat költeni és csak mindennapi felhasználásra lenne!

Másik kérdésem, hogy erre a cc20-as "hifi"-re lehet-e valahogy usb csatlakozást kötni vagy valami hasonlót? Mert akkor egyenlőre eltekintenék a fejegység cd-s mp3-asra cserélésétől :lol:

Tudtok-e ajánlani valami jó Hifis szakműhelyt?

Köszi szépen:)

Levente

előre 16-os, az tuti, hátulra meg nem kell, azt is ki kell kötni ami van ha normális zene kell :P

ha gyári fejről, gyári kábelekkel akarod hajtani, akkor pl ő jó választás: Audio_system_MX-165_Plus - médijamárktos hertz, fröccsöntött pio és sony vackok kerülendőek, ott minőséget éppeszű pénzért nem lehet kapni...

mivel a gyári műanyag izé 3 ponton van felrögzítve, ezért kell egy kiemelőgyűrű - átlagos hangszóróhoz elég az 1 centi vastag MDF-ből vágott gyűrű, 70mm mélység felett már dupla kell belőle. facsavarok kerülendőek, dupla anyacsavaros, körmös alátétes csavarokat mindenhová, én most javítottam a darabokra rángatott ajtómat: facsavarok menete kiszakadt az MDF-ből, egyik lemezcsavar is megszakadt... :D "picit" nehezebb a hangszóróm a gyári izénél :D

hatalmas előrelépést jelent az ajtó bitumenlapos bélelése, meglepő mélyek bújnak elő bármilyen egyszerű hangszóróból is tőle, ez 10e-ből kihozható a két első ajtóra - többet ér sokkal mint egy 20e-es teszkó gazdaságos erősítő+mélyláda páros!

Link to comment
Megosztás:

szia!

mágnes minden hangszóróban van - egy permanens mágnes a kosár fenekén és egy elektromágnes tekercs a membánon - szóval az ismerősöd nem tudom pontosan mire gondolt... van valami "opera" sorozata az opelnek, az már talán a "teszkós teknika" színvonalat is megüti, annyi pénzt tuti nem ér amennyiért adják...

magától a papírtól nem kell megijedni - sok igazán ütős méregdrága hangszóró membránja szintén papír alapú - csak nem mindegy a körítés, impregnálás, peremezés, stb...

USB-t biztosan nem lehet a CC20-ra varázsolni, esetleg egy külső forrás bemenet megoldható ha feláldozod a magnó részt, ahová rádughatsz valami mp3 lejátszót

a bitumenezést az egész ajtón érdemes végezni: egy erős műszálas fonat két oldalára bitumenréteget dolgoznak fel, egyik oldalára fóliát ragasztanak hogy ne tapadjon bele semmi, a másik felét pedig beragasztózzák hogy úgy rakhasd fel. az ajtólemezt belülről végig kell rakni vele - darabokban lehet felrakni az ablakemelő mechanika alá benyúlva, valamint az ajtó belső felére a vízzáró fólia helyére érdemes még egy réteget rakni, amitől az egész ajtó egy zárt hangdobozzá válik, és nem fog zizegni a kárpit. az ajtólemezt ajánlott valami intenzívebb oldószerrel - higító, lakkbenzin, etc lemosni, mert a ráült olajos, poros rétegről hamar leválik a bitulap, valamint a nagyobb lapok felső élét érdemes még egy kis palmatex-el végigkenni - nekem sajnos az egyik nagy darab a nyári melegben elkezdett leválni, és kente az üveget - amióta kapott ragasztót, szépen fent maradt. nem egy iszonyat nagy meló, a két ajtó egy délután alatt megcsinálható

a kábelezés nehéz ügy, mert a gyári hangszórókábel nem sokra elég - helyette sokkal vastagabbat viszont nem lehet behúzni, mert az ajtóélnél átmenő gumicső végén egy csatlakozó van, amin fel kell fúrni néhány üres lyukat, hogy egy nagyobb kábel átmenjen rajta - de igazi vastag kábel azon se fér át... én inkább vettem a kácsánál 2.5-es lapos hangszórókábelt, és kívül vittem át. nem a leg esztétikusabb megoldás, de nem showcar-nak építettem, el meg nem törik a kábel, nem feszül, bírja

ha jó hangszórókat teszel előre, nem fogod hiányolni a hátsókat... :P amíg egy egyszerű készlet cicergett elől, addig hiányoltam én is. de amióta bekerül a ciare rendszer, eszem ágában se lenne, mert ezzel van színpadkép, hallani honnan jön a hang, kár lenne elrontani...

Sziasztok!

Nekem egy cc20-as magnós rádióval felszerelt Astrám van (sajnos) és nem vagyok elégedett a hangzással (már ha lehet itt olyanról beszélni), aztán egy opeles ismerősöm mondta, hogy az essentiába még ilyen papírhangszórókat szereltek, nem pedig valami mágnesest, ha jól emlékszem :lol: . Úgyhogy megtetszett az FPeter által javasolt megoldás és egyenlőre lehet hogy ezt is fogom megvalósítani, csak azért még lenne egy pár kérdésem, ha esetleg van időtök meg kedvetek válaszolni:D!

A bitumenlapos bélelés az csak a hangszóró fészkére vonatkozik vagy valahogy az egész ajtóba kell egy réteg? (előre leszögezem, teljesen laikus vagyok a témában! :lol: ))

Ha a későbbiekben mégis szeretnék a hátsó ajtóba is hangszórókat, akkor milyet vegyek, mekkorát, hogy vezessem el a kábeleket, a kábelek milyenek legyenek, és kell-e valami erősítő vagy valami ilyesmi?:lol:

Nekem elsősorban arra lenne szükségem, hogy korrektül szóljon az egész de nem akarok sokat költeni és csak mindennapi felhasználásra lenne!

Másik kérdésem, hogy erre a cc20-as "hifi"-re lehet-e valahogy usb csatlakozást kötni vagy valami hasonlót? Mert akkor egyenlőre eltekintenék a fejegység cd-s mp3-asra cserélésétől :lol:

Tudtok-e ajánlani valami jó Hifis szakműhelyt?

Köszi szépen:)

Levente

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy így leírtad ilyen részletesen=)

szia!

mágnes minden hangszóróban van - egy permanens mágnes a kosár fenekén és egy elektromágnes tekercs a membánon - szóval az ismerősöd nem tudom pontosan mire gondolt... van valami "opera" sorozata az opelnek, az már talán a "teszkós teknika" színvonalat is megüti, annyi pénzt tuti nem ér amennyiért adják...

magától a papírtól nem kell megijedni - sok igazán ütős méregdrága hangszóró membránja szintén papír alapú - csak nem mindegy a körítés, impregnálás, peremezés, stb...

USB-t biztosan nem lehet a CC20-ra varázsolni, esetleg egy külső forrás bemenet megoldható ha feláldozod a magnó részt, ahová rádughatsz valami mp3 lejátszót

a bitumenezést az egész ajtón érdemes végezni: egy erős műszálas fonat két oldalára bitumenréteget dolgoznak fel, egyik oldalára fóliát ragasztanak hogy ne tapadjon bele semmi, a másik felét pedig beragasztózzák hogy úgy rakhasd fel. az ajtólemezt belülről végig kell rakni vele - darabokban lehet felrakni az ablakemelő mechanika alá benyúlva, valamint az ajtó belső felére a vízzáró fólia helyére érdemes még egy réteget rakni, amitől az egész ajtó egy zárt hangdobozzá válik, és nem fog zizegni a kárpit. az ajtólemezt ajánlott valami intenzívebb oldószerrel - higító, lakkbenzin, etc lemosni, mert a ráült olajos, poros rétegről hamar leválik a bitulap, valamint a nagyobb lapok felső élét érdemes még egy kis palmatex-el végigkenni - nekem sajnos az egyik nagy darab a nyári melegben elkezdett leválni, és kente az üveget - amióta kapott ragasztót, szépen fent maradt. nem egy iszonyat nagy meló, a két ajtó egy délután alatt megcsinálható

a kábelezés nehéz ügy, mert a gyári hangszórókábel nem sokra elég - helyette sokkal vastagabbat viszont nem lehet behúzni, mert az ajtóélnél átmenő gumicső végén egy csatlakozó van, amin fel kell fúrni néhány üres lyukat, hogy egy nagyobb kábel átmenjen rajta - de igazi vastag kábel azon se fér át... én inkább vettem a kácsánál 2.5-es lapos hangszórókábelt, és kívül vittem át. nem a leg esztétikusabb megoldás, de nem showcar-nak építettem, el meg nem törik a kábel, nem feszül, bírja

ha jó hangszórókat teszel előre, nem fogod hiányolni a hátsókat... :lol: amíg egy egyszerű készlet cicergett elől, addig hiányoltam én is. de amióta bekerül a ciare rendszer, eszem ágában se lenne, mert ezzel van színpadkép, hallani honnan jön a hang, kár lenne elrontani...

Link to comment
Megosztás:

szia!

mágnes minden hangszóróban van - egy permanens mágnes a kosár fenekén és egy elektromágnes tekercs a membánon - szóval az ismerősöd nem tudom pontosan mire gondolt... ....

Van elektrosztatikus elven működő hangsugárzó. Pár mm vastag lap. Szélessávú hangszórót is csinálnak ilyet.

Meg van piezo hangsugárzó is. Ez csak magas.

Egyikben sincs mágnes.

A többi igaz.

Link to comment
Megosztás:

Van elektrosztatikus elven működő hangsugárzó. Pár mm vastag lap. Szélessávú hangszórót is csinálnak ilyet.

Meg van piezo hangsugárzó is. Ez csak magas.

Egyikben sincs mágnes.

A többi igaz.

igaz, én automatikusan a 16 centis első szett mélyközeépre gondoltam csak...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Valaki megtudja esetleg mondani, hogy az Opel Cd 30 rádiónak van- e hátul olyan kimenete ahova MP3 lejátszó beköthető?

Persze van csak milyen gyártmányú ha blaupunkt akkor az rsa jobb rsa bal és rsa grnd a bekötés ha grundig delphi akkor vagy ez vagy van rajta aux felirat !

Ezt csak akkor tudod meg ha kihuzod a helyéről a rádiót és a felső oldalán megnézed a csati kiosztást és a gyári számot mutató matricát!

Ha egyik sem szerepel a matricán akkor elég régi rádiód van akkor csak nagyon kokler módon lehet rákötni valamit is!

A youtube.com-on látsz a bekötésről még videót is ird be opel cd 30, cd 30 mp3!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Van ilyen valakinek? alpine APF D102OP + alpine fej,mert ezzel elvileg belehet menni az astra bc be.

http://www.youtube.com/watch?v=zcOtkWtNRDE

Ezzel teljesen menübe belehet menni?

Pionak is van ilyen vezérlője?

Nekem 1 pio-m van és kormányról a fogyiba tudok csak menni! dátum stb kapcsolását nem tudom kezelni+belese tudok menni.

Ezeket már láttad?

http://www.astra-h.ru/alpine_keys.html

http://www.astra-h.ru/pioneer_keys.html

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

üdv!

nekem is ilyen interface kellene!

elvileg ez ugyan az nem?

http://www.hajosaruhaz.hu/index.php?page=c...uct&id=3775

Alpine APF-S100OP

na ezzel meglehetne oldani a BC-menüt ha alpine fejegységet teszek bele?

illetve ha kiszedem a gyári fejet akkor nem fog hibákat kiirni a fedélzeti számitógép?

pl most is jelenleg ha +3fok alatt van akkor kiir egy figyelmeztetőt hogy rakjunk téligumit!

ezt ki lehet valahogy kapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.