Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Az jo ha blau, abban egy jól bevált végfok van, az a lényeg,hogy érzékeny hangszórókat vegyél 90dB felett.

Nem tudom hogy más modellek milyen gyártásúak, a szigetelés azért jó dolog mert láda hatásúvá teszi az ajtókat és jobb lesz a mély hatás, de viszont a bitumen lapos megoldás egyetlen hátránya hogy ha nem tiszta felületre ragasztod akkor hamar leválik !

lakkbenzinnel vagy valami hasonló agresszív oldószerrel végig kell törölni előtte a felületet - nem folyik meg tőle a fényezés, de ne áztasd vele feleslegesen sokáig! utána biztos ami biztos alapon úgy tettem fel a lapokat az ablak mögött, hogy a felső élüket pálmatex-el is bekentem és úgy simítottam fel jó erősen

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Sziasztok!

Gyári CD30-at CD30 MP3-ra szeretném cserélni.

Kérdés: hogyan tudom kivenni a CD30-at? (kezdő vagyok a témában)

A fizikai kivetel egyszeru, plane, ha van hozza celszerszamod... Ha nincs, akkor allitolag sima szogekkel is potolhato, akadnak ilyen leirasok a neten. Viszont: kiszedes elott a Tech2 nevu muszerrel le kell valasztani a kocsirol, hogy egy masikba be lehessen tenni, amit pedig beraksz, azt ossze kell kodolni az uj gazdajaval.

Szerintem kar ezzel kinlodni, hacsak nem pottyant ingyen az oledbe egy CD30 MP3, mert egy USB-s mp3 lejatszo FM adoval olcsobb, tobb fer ra, nincs benne mozgo alkatresz, stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyári CD30-at CD30 MP3-ra szeretném cserélni.

Kérdés: hogyan tudom kivenni a CD30-at? (kezdő vagyok a témában)

Ne foglalkozz vele húzd ki a rádiót és közvetlen a végfok lábaira forrasz rá kábeleket majd a testet vezesd ki jól a magnóból egy jack dugóval és kösd rá az mp3 lejátszódat úgyanazt a hatást éred el csak a hangerőt a bass és treble funkciókat csak az mp3 lejátszón tudod állítani!

Ha nincs kiszedőd hozzá 5 db kicsi imbuszkulcs is jó 4 a lyukakba 3cm -nél egy kicsit mélyebben hogy oldajanak a fülek egy óvatosan a cd nyíilásba és szépen nem erőltetve ki lehet huzni az első 1 cm nehézkess!

Vigyázz mert a hengerőszabályzó gomb le jön a helyéről ott ne húzd!

Link to comment
Megosztás:

A fizikai kivetel egyszeru, plane, ha van hozza celszerszamod... Ha nincs, akkor allitolag sima szogekkel is potolhato, akadnak ilyen leirasok a neten. Viszont: kiszedes elott a Tech2 nevu muszerrel le kell valasztani a kocsirol, hogy egy masikba be lehessen tenni, amit pedig beraksz, azt ossze kell kodolni az uj gazdajaval.

Szerintem kar ezzel kinlodni, hacsak nem pottyant ingyen az oledbe egy CD30 MP3, mert egy USB-s mp3 lejatszo FM adoval olcsobb, tobb fer ra, nincs benne mozgo alkatresz, stb.

Ha nem is ingyen, de elég olcsón tudok szerezni egy garantáltan vadi újat.

Az összekódoláshoz is kell Tech2, vagy azt meg lehet csinálni a rádión keresztül, ha a cucc még nem volt autóban?

Más:

Nekem a CD-30 eléggé rázkódásérzékeny írott CD-ékkel, eredeti lemezekkel viszont egyáltalán nem ugrik.

A gépkönyv írj, hogy lehet gond írott CD-ékkel, és érdemes más típust választani. Valami tapasztalat esetleg?

A CD-30 MP3-nak jobb a rázkódás védelme?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem is ingyen, de elég olcsón tudok szerezni egy garantáltan vadi újat.

Az összekódoláshoz is kell Tech2, vagy azt meg lehet csinálni a rádión keresztül, ha a cucc még nem volt autóban?

Más:

Nekem a CD-30 eléggé rázkódásérzékeny írott CD-ékkel, eredeti lemezekkel viszont egyáltalán nem ugrik.

A gépkönyv írj, hogy lehet gond írott CD-ékkel, és érdemes más típust választani. Valami tapasztalat esetleg?

A CD-30 MP3-nak jobb a rázkódás védelme?

ez sok mindentől függ annyit tudsz tenni a legegyszerűbben hogy minnél lassabb sebességgel irod meg a cd ket és rá állsz egy tutti cd márkára amit a legjobban kezel!

Igen a rádió instalhozl (kivétel, új berakás) kell a tech2 a nélkül nem fog menni a dolog

Link to comment
Megosztás:

Nekem CD30 MP3 van és szinte kizárólag MP3-as lemezeket hallgatok. Eddig bármilyen nyersanyagra írtam (akár RW is) hibátlanul, akadásmentesen vitte, rossz úton sem szaggatott. Gondolom az MP3-nál több másodpercet tud előre beolvasni, ezért nem gond neki a rázkódás.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nagy szükségem lenne a segítségetekre.

A barátnőmnek megígértem, hogy beszerelem neki a mélynyomóját, és az erősítőjét a GTC astrájába, de elakadtam. Cd 30-as fejegysége van, és mivel nem iso csatis, nem találok remote szálat rajta. Hova kössem a kapcsolószálat ennyi az össz kérdésem, minden más megy. Ti hogy oldottátok meg? Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Helló

meg tudná nekem valaki mondani,h a gtc astrában mekkora hangszórók vannak alől/hátul?

sehol nem találok technikai adatokat.és esetleg beépítési mélység is jól jönne.

ja meg még 1 kérdés.nem kell semmit átalakítani,h lecseréljem a gyári hangszórókat?

Köszönöm

helló

Link to comment
Megosztás:

Helló

meg tudná nekem valaki mondani,h a gtc astrában mekkora hangszórók vannak alől/hátul?

sehol nem találok technikai adatokat.és esetleg beépítési mélység is jól jönne.

ja meg még 1 kérdés.nem kell semmit átalakítani,h lecseréljem a gyári hangszórókat?

Köszönöm

helló

Elöl biztos 165mm esek a közép mélyek és sajnos kell venned beépítő keretet speciálisan opelhez és a beépítési mélység kb 60mm a beépítőkerettel szerelve anélkül biztos kevesebb! magasról nincs infóm!

http://translate.google.hu/translate?hl=hu...w.astra-h.ru%2F

menj a zene gyik re!

Link to comment
Megosztás:

Helló

meg tudná nekem valaki mondani,h a gtc astrában mekkora hangszórók vannak alől/hátul?

sehol nem találok technikai adatokat.és esetleg beépítési mélység is jól jönne.

ja meg még 1 kérdés.nem kell semmit átalakítani,h lecseréljem a gyári hangszórókat?

Köszönöm

helló

A válaszokat nagyrészt megkaptad Levtől, de én javasolnám, hogy saját magad gyártsd le a beépítő keretet. Sokkal olcsóbban kijön, és nem egy vékony műanyag "távtartód" lesz, hanem egy masszív, jól csillapító kereted. Az anyaga lehet pozdorja, vagy mdf, mindkettő jól alakítható.

Egyébként én is készülök cserélni a gyári rendszert, de ez még a jövő zenéje. Viszont a tapasztalatodat a hangszóró csere után nyugodtan megoszthatod velünk :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Vettem egy H-s astrát Enjoy 2007-es!

Viszont rádió kódot nem kaptam hozzá! Nincs is meg sehol a könyvbe! Mi van ha aksi csere lesz? Honnan fogom tudni, hogy mi a kód? Kulcskódom van, nics valami progi amivel lehet generálni kódodt? Vagy az opelbe megmondják gondolo jópézért!

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy H-s astrát Enjoy 2007-es!

Viszont rádió kódot nem kaptam hozzá! Nincs is meg sehol a könyvbe! Mi van ha aksi csere lesz? Honnan fogom tudni, hogy mi a kód? Kulcskódom van, nics valami progi amivel lehet generálni kódodt? Vagy az opelbe megmondják gondolo jópézért!

Ötlet?

Kulon radio kod nincs. A radio, es mas eszkozok is ossze vannak hazasitva az autoval, azaz ha masik kocsiba teszed oket, nem fognak menni, de sajat hazajukba visszateve nem kernek kodot.

Ha masik autoban akarod hasznalni, akkor eloszor le kell valasztani a gazdajarol, amihez kell egy kod, de ez a kocsihoz tartozik. Ennek a kodnak illene meglenni, illetve vegszukseg eseten alvazszam alapjan kideritheto (hogy mennyi volt a gyarbol kijovet). Ha kozben atallitottak, az kinos...

Link to comment
Megosztás:

Akksi csere nem árt meg neki, nem kéri utána a kódot, minden marad a régiben (még a rádióállomások is meg stb:)

...

Sziasztok!

Vettem egy H-s astrát Enjoy 2007-es!

Viszont rádió kódot nem kaptam hozzá! Nincs is meg sehol a könyvbe! Mi van ha aksi csere lesz? Honnan fogom tudni, hogy mi a kód? Kulcskódom van, nics valami progi amivel lehet generálni kódodt? Vagy az opelbe megmondják gondolo jópézért!

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy H-s astrát Enjoy 2007-es!

Viszont rádió kódot nem kaptam hozzá! Nincs is meg sehol a könyvbe! Mi van ha aksi csere lesz? Honnan fogom tudni, hogy mi a kód? Kulcskódom van, nics valami progi amivel lehet generálni kódodt? Vagy az opelbe megmondják gondolo jópézért!

Ötlet?

Annyival egészíteném ki az előttem szólókat hogy így valszeg az egész kocsihoz nincs meg a security code ami viszont akkor kellhet ha pl utólagos extrákat akarsz feltanítani. Opelnél mindent pótolnak, ára: 8k.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Annyival egészíteném ki az előttem szólókat hogy így valszeg az egész kocsihoz nincs meg a security code ami viszont akkor kellhet ha pl utólagos extrákat akarsz feltanítani. Opelnél mindent pótolnak, ára: 8k.

Sztetek ez az? Ez a security kód? 2 szám 4 betű? A kulcsra volt alkoholossal irva!

76mkcq

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata ilyen utólagos rádióval?

Minden érdekel: hogyan lehet irányítani a kormánytávval, hogyan viselkedik az autó eredeti kijelzője (esetemben GID), meghibásodások, hangminőség, kezelhetőség. Az én autómban a satin stone fantázianevű középkonzol és díszítő elemek vannak, úgyhogy még a színegyezés is problémát okozhat (ha rászánom magam).

Köszi, üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Kicsit böngészgettem a kérdésem után, de egyértelmű választ nem kaptam rá:D!

Lehet-e Aux bemenetet varázsolni a sima cd 30-ra és ha igen, hogyan ? Plusz TID kijelzőm van, ez fogja tudni kezelni ezt (és hogyan?) vagy muszáj feljebb lépni (és ha igen meddig BID/GID)?

Ha a cd30-ra esetleg nem lehet, azt tudom, hogy a cd 30 mp3-nál van olyan ami gyárilag tartalmazza. Ha veszek egy cd 30 mp3-at biztosan lehet rá szerelni aux-ot?

Kinek milyen tapasztalatai vannak az FM transmitterekkel (van-e olyan ami bevált)?

Én vettem egy alsó kategóriás 2000 ft-ost... Hát mit ne mondjak elég ratyi, bár nem is voltak nagy elvárásaim, de azokat sem teljesítette!:P

Köszi!^_^

Levente

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.