Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Kicsit böngészgettem a kérdésem után, de egyértelmű választ nem kaptam rá:D!

Lehet-e Aux bemenetet varázsolni a sima cd 30-ra és ha igen, hogyan ? Plusz TID kijelzőm van, ez fogja tudni kezelni ezt (és hogyan?) vagy muszáj feljebb lépni (és ha igen meddig BID/GID)?

Ha a cd30-ra esetleg nem lehet, azt tudom, hogy a cd 30 mp3-nál van olyan ami gyárilag tartalmazza. Ha veszek egy cd 30 mp3-at biztosan lehet rá szerelni aux-ot?

Kinek milyen tapasztalatai vannak az FM transmitterekkel (van-e olyan ami bevált)?

Én vettem egy alsó kategóriás 2000 ft-ost... Hát mit ne mondjak elég ratyi, bár nem is voltak nagy elvárásaim, de azokat sem teljesítette!:P

Köszi!^_^

Levente

Gyorsan egyszerűen lehet rá bemenetet szerkeszteni mivel hagytak egy bemeneti ágat bármelyik modellnek a navigáció és a telefon külsö hangjának igaz ez mono!!!

másik lehetőség kiveszed a rádiót és közvetlenül az első hangszórókat hajtó végfok lábaira forrasztassz rá és egy testet még pluszba akkor nem is kell bekapcsolni a rádiót csak a kulcsot a gyujtáskapcsolóba és alapban használja a rádió végfokát és az első hangszórókat a külső forrás de hangerőt és mély és magas hangot csak a külső forrásról tudsz állítani a rádiót ha véletlenül bekapcsolod a külső forrás hangja el és szól azktuális rádió vagy cd a fejen!!

nagyon azért nem tudsz csinálni!

viszont van egy link amit én nem tudok hova tenni

http://www.motor-talk.de/blogs/chrissmith/...n-t2569321.html

üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, akkor majd ezt megpróbálom megvalósítani!:D

Gyorsan egyszerűen lehet rá bemenetet szerkeszteni mivel hagytak egy bemeneti ágat bármelyik modellnek a navigáció és a telefon külsö hangjának igaz ez mono!!!

másik lehetőség kiveszed a rádiót és közvetlenül az első hangszórókat hajtó végfok lábaira forrasztassz rá és egy testet még pluszba akkor nem is kell bekapcsolni a rádiót csak a kulcsot a gyujtáskapcsolóba és alapban használja a rádió végfokát és az első hangszórókat a külső forrás de hangerőt és mély és magas hangot csak a külső forrásról tudsz állítani a rádiót ha véletlenül bekapcsolod a külső forrás hangja el és szól azktuális rádió vagy cd a fejen!!

nagyon azért nem tudsz csinálni!

viszont van egy link amit én nem tudok hova tenni

http://www.motor-talk.de/blogs/chrissmith/...n-t2569321.html

üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok,

A gyári kazettás rádiómat szeretném kicserélni CD30MP3-ra(használt).

TID kijelző van az autóban.

Csináltatok már ilyet?

Milyen problémákkal találkozhatok?

Vagy simán működni fog az egész.

üdv.:NI

Ha a hasznalt radio es a donor szet volt kodolva, akkor elvileg csak ossze kell kodolni a kocsiddal, es kesz is. A TID valoszinuleg nem fog mindent mutatni, amit a radio tudna.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hasznalt radio es a donor szet volt kodolva, akkor elvileg csak ossze kell kodolni a kocsiddal, es kesz is. A TID valoszinuleg nem fog mindent mutatni, amit a radio tudna.

Tehát, kiveszem a rádiósmagnót beteszem a CD30MP3-at és működik az egész.

De lehet, hogy kérni fogja az MP3-as kódját?

A TID kijelző, ki tudja jelezni az MP3as számokat?

Link to comment
Megosztás:

Tehát, kiveszem a rádiósmagnót beteszem a CD30MP3-at és működik az egész.

De lehet, hogy kérni fogja az MP3-as kódját?

A TID kijelző, ki tudja jelezni az MP3as számokat?

Tehat nem :D Mint irtam volt, ossze kell tanitani a radiot a kocsival. Ezeknek mar nincs kulon kodjuk, egy celmuszer kell a dologhoz. Gyanithatoan nem tudja kijelezni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy jól megszívtam...:S A vásárolt cd30mp3, ha kiveszem a kulcsot, bezárom az autót egy idő után magától bekapcsol, elindítja a cd lejátszást, ha pedig az nincs benne, akkor error cd-t ír ki, így átvált a rádióra:S, aztán meríti nekem az akksit...

Mit kezdjek vele, mi lehet a probléma megoldása és mennyibe kerülhet ez nekem? (kóboráram, zárlat??)

Vagy mondjam meg az egyébként kedves eladónak, hogy rossz terméket adott el nekem, és küldjem vissza?

Igazából 5000 ft-ot megérne nekem a javítás mert kedvező áron jutottam hozzá...

Köszönöm segítségetek!

Levente

Kiírja a számcímeket, nekem is előtte cc20-am volt, most cseréltettem egy pár napja, teljesen jól kezeli:)
Link to comment
Megosztás:

Probléma megoldva, a kecskeméti Blaupunkt szerviz orvosolta a bajt 5000 ft-ért!

Valamilyen érzékelő volt zárlatos, azt cserélték:)

Gyorsak, kedvesek, rendesek!

Lehet, hogy jól megszívtam...:S A vásárolt cd30mp3, ha kiveszem a kulcsot, bezárom az autót egy idő után magától bekapcsol, elindítja a cd lejátszást, ha pedig az nincs benne, akkor error cd-t ír ki, így átvált a rádióra:S, aztán meríti nekem az akksit...

Mit kezdjek vele, mi lehet a probléma megoldása és mennyibe kerülhet ez nekem? (kóboráram, zárlat??)

Vagy mondjam meg az egyébként kedves eladónak, hogy rossz terméket adott el nekem, és küldjem vissza?

Igazából 5000 ft-ot megérne nekem a javítás mert kedvező áron jutottam hozzá...

Köszönöm segítségetek!

Levente

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Van egy 2003-as Merivám, CAR 2003-as kazettás magnóval. Vettem egy CD30MP3-at. Amit persze nem tudok betenni, mert más a csatlakozó <_<

Meg lehet ezt oldani vagy esélytelen?

Gondolom, azert mas a csatlakozoja, mert az a Meriva meg nem CAN buszos... Ha valoban nem az, akkor remenytelen az ugy, legalabbis a kijelzo mukodeset illetoen. Szolasra valoszinuleg ra lehetne birni, ha a tapot megkapja, es a hangszorok be vannak kotve.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, azert mas a csatlakozoja, mert az a Meriva meg nem CAN buszos... Ha valoban nem az, akkor remenytelen az ugy, legalabbis a kijelzo mukodeset illetoen. Szolasra valoszinuleg ra lehetne birni, ha a tapot megkapja, es a hangszorok be vannak kotve.

Köszi! Akkor ennyit erről.

Nem kell valakinek egy CD30 MP3 lejátszó? <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sikerült beszereznem egy Pioneer TS-Q172C szettet kedvező áron, viszont a hátsó ajtókban lévő hangszórókat (13 cm-esek) is szeretném cserélni!<_<

Tud valaki segíteni ill. tanácsot adni, hogy milyen hátsó szett illene ehhez az elsőhöz (teljesítményben, hangzásban, (konkrét típus)), koax-ot vegyek, vagy komponens szettet, és akkor hagyjam ki a csipogókat? Mekkora itt a gyári beépítési mélység kiemelő keret nélkül-> van-e ilyen szett ami pont passzol? Vagy egyszerűen hagyjam a gyárit bent (fejegységről (blau CD 30 mp3) gyári kábelekkel), mert érdemben úgysem lesz jobb és ha úgyis egyedül utazom fader-re állítom?

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/ma...ion-x-13.2.html -> egyébként én ezt néztem ki, de várom az egyéb javaslatokat, tapasztalatokat!:wacko:

Köszönettel és üdv:

Levente

Link to comment
Megosztás:

Sikerült beszereznem egy Pioneer TS-Q172C szettet kedvező áron, viszont a hátsó ajtókban lévő hangszórókat (13 cm-esek) is szeretném cserélni!<_<

Tud valaki segíteni ill. tanácsot adni, hogy milyen hátsó szett illene ehhez az elsőhöz (teljesítményben, hangzásban, (konkrét típus)), koax-ot vegyek, vagy komponens szettet, és akkor hagyjam ki a csipogókat? Mekkora itt a gyári beépítési mélység kiemelő keret nélkül-> van-e ilyen szett ami pont passzol? Vagy egyszerűen hagyjam a gyárit bent (fejegységről (blau CD 30 mp3) gyári kábelekkel), mert érdemben úgysem lesz jobb és ha úgyis egyedül utazom fader-re állítom?

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/ma...ion-x-13.2.html -> egyébként én ezt néztem ki, de várom az egyéb javaslatokat, tapasztalatokat!:wacko:

Köszönettel és üdv:

Levente

Amit kinéztél hátulra szerintem nem teljesen jó, túl mély 59mm az még szerintem elöl sem férne be., ha marad a gyári fejegység akkor szerintem nyugodtan hagyd meg a hátsókat!

Üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült beszereznem egy Pioneer TS-Q172C szettet kedvező áron, viszont a hátsó ajtókban lévő hangszórókat (13 cm-esek) is szeretném cserélni!<_<

Tud valaki segíteni ill. tanácsot adni, hogy milyen hátsó szett illene ehhez az elsőhöz (teljesítményben, hangzásban, (konkrét típus)), koax-ot vegyek, vagy komponens szettet, és akkor hagyjam ki a csipogókat? Mekkora itt a gyári beépítési mélység kiemelő keret nélkül-> van-e ilyen szett ami pont passzol? Vagy egyszerűen hagyjam a gyárit bent (fejegységről (blau CD 30 mp3) gyári kábelekkel), mert érdemben úgysem lesz jobb és ha úgyis egyedül utazom fader-re állítom?

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/ma...ion-x-13.2.html -> egyébként én ezt néztem ki, de várom az egyéb javaslatokat, tapasztalatokat!:wacko:

Köszönettel és üdv:

Levente

Ilyen Pioneer szettre vadászom én is, csak (még) sokallom érte a harminconX ezrest. Amúgy milyen tapasztalataid vannak vele, összehasonlítva a gyári hangszórókkal? Megéri beruházni ennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen Lev, akkor hagyom a gyárit bent, mert igen marad a gyári fej, meg kábelek meg stb:) amúgy a műszerfal tetején lévő hangszórónak van valami jelentősége? Az enyémben egyébként nincsen, nem is szeretnék, csak érdekel:)

Ilyen Pioneer szettre vadászom én is, csak (még) sokallom érte a harminconX ezrest. Amúgy milyen tapasztalataid vannak vele, összehasonlítva a gyári hangszórókkal? Megéri beruházni ennyiért?

Annyit nekem sem ért volna meg, én nzs nevű fórumozótól vettem majdnem egy tizessel olcsóbban mint a meghirdetett árak a neten, alkalmi vétel, így megérte, amúgy még az audio system mx 165 plus-ban gondolkodtam (csak jót hallottam róla 18000 ft-tól meg lehet kapni), viszont ahhoz kiemelőkeret kellett volna, meg mostmár nem tudom biztosan (visszautalva Lev hozzászólására), hogy befért volna!

Holnap korábban érek haza, majd kicserélem és megosztom a friss tapasztalatokat!

Üdv:

Levente

Amit kinéztél hátulra szerintem nem teljesen jó, túl mély 59mm az még szerintem elöl sem férne be., ha marad a gyári fejegység akkor szerintem nyugodtan hagyd meg a hátsókat!

Üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ezen gondolkozom Caska CA3038i Opel Astra H Autó-multimédia

Teljesen megfelelne az én igényeimnek,valakinek esetleg nincs e már beépítve.

Tapasztalatok?

Vélemény?

http://www.arukereso.hu/auto-multimedia-c3...mek-leiras.html

Előre is köszönöm,a segítséget:)

Sosem lattam meg ilyet eloben, de nezz korul az Ebay-en is; olcsobb, es elso ranezesre tobbet is tud pl. ezen a szamon egy ketyere: 170498533386.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.