Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy CD 30 Mp3-ra (9 gombos) hogyan tudnék AUX-ot csatlakoztatni?

Már kb 6 helyen voltam és mindenki elhajtott ezzel kapcsolatban...

Részletes leírást megköszönném illetve valakit, aki megcsinálná az lenne a legjobb!

Blaupunktra (6 gombos) eszkábálni lehet de a tiedre nem... (a szürke előlaposoknál 9gombbal nem volt gyárilag aux-os asszem..) Viszont mivel 9 gombos könnyűszerrel le tudod cserélni az előlapját egy olyan szaténszínűnek a tiedre ami tudja az aux-ot...:lol:! Viszont egy ilyet szerezned kell...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy CD 30 Mp3-ra (9 gombos) hogyan tudnék AUX-ot csatlakoztatni?

Már kb 6 helyen voltam és mindenki elhajtott ezzel kapcsolatban...

Részletes leírást megköszönném illetve valakit, aki megcsinálná az lenne a legjobb!

Hello!

Csak mono rendszerű hangot lehet rá csatlakoztatni mert annak van helye (pl külső navigáció hang; telefon kihangosító) számára és hangsúlyozom mono lesz a jel!

FM transmitter lesz számodra a nyerő az stereo

Üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Csak mono rendszerű hangot lehet rá csatlakoztatni mert annak van helye (pl külső navigáció hang; telefon kihangosító) számára és hangsúlyozom mono lesz a jel!

FM transmitter lesz számodra a nyerő az stereo

Üdv

L.

Köszönöm a segítséget, de az FM transmitter dologról nem sok jót hallottam!

Tényleg megfelelően tud működni egy ilyen szerkezet vagy csak pénzkidobás??

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, de az FM transmitter dologról nem sok jót hallottam!

Tényleg megfelelően tud működni egy ilyen szerkezet vagy csak pénzkidobás??

Pénzkidobás leszámítva azt a fajtát ami az antennakörre csatlakozik, és nem szivargyújtóba dugós... Nekem ilyen van és nagyon bevált, elrejtettem a műszerfalba, a szivargyújtóról kap tápot és csináltam neki egy kapcsolót a kézifék alá és a Jack dugót is ott vezettem ki... Ha bekapcsolod leveszi a legyengíti többi adót így egy nagyon jó jelet ad... De én rászánnám a helyedben fejegységcserét, ha sokat hallgatsz így zenét mert amit én vettem éppen kifogtam 3-4000 forintért vaterán, újonnan amúgy ez is 10-15000-be kerül... Egy Auxos fejegység meg megvan 20-ból... A mono jel szerintem elég igénytelen, de több mint a semmi...

Amúgy a Mono-ról itt egy video

Link to comment
Megosztás:

Pénzkidobás leszámítva azt a fajtát ami az antennakörre csatlakozik, és nem szivargyújtóba dugós... Nekem ilyen van és nagyon bevált, elrejtettem a műszerfalba, a szivargyújtóról kap tápot és csináltam neki egy kapcsolót a kézifék alá és a Jack dugót is ott vezettem ki... Ha bekapcsolod leveszi a legyengíti többi adót így egy nagyon jó jelet ad... De én rászánnám a helyedben fejegységcserét, ha sokat hallgatsz így zenét mert amit én vettem éppen kifogtam 3-4000 forintért vaterán, újonnan amúgy ez is 10-15000-be kerül... Egy Auxos fejegység meg megvan 20-ból... A mono jel szerintem elég igénytelen, de több mint a semmi...

Amúgy a Mono-ról itt egy video

Értem, már láttam ezt a videót korábban is!

Elég sokat hallgatok CD-ről zenét AUX hiányában...pedig az lenne a legjobb!

Nézegettem ,de nem találtam sehol 20-ért AUX-os fejegységet...hol keressem?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali valakinek van ötlete hogy kellene a cd 70 navi-ba auxot varázsolni ? köszönöm előre is.

Szia!

Ki tudod választani a rádión az AUX kimenetet? Ha nem akkor frissítened kell a szoftverét egy cd lemezről a dvd olvasóba kell tenne (néz utána a neten fellelhető). Utána manuálisan be kell kötni egy jack dugót a megfelelő lábakra (valahol van egy rajzom majd megkeresem ha érdekel). És végül az egészet élesíteni Tech2-vel. Ezután elvileg működik, a többségében mert nekem nem sikerült mert valami ismétlődő hang (pam-pam-pam) hallható, ha Aux-ra állítom a rádiót és eddig egy szerelő sem tudta megmondani miért nem megy.

Üdv,

Laci

Link to comment
Megosztás:

Hali valakinek van ötlete hogy kellene a cd 70 navi-ba auxot varázsolni ? köszönöm előre is.

Szia!

Ki tudod választani a rádión az AUX kimenetet? Ha nem akkor frissítened kell a szoftverét egy cd lemezről a dvd olvasóba kell tenne (néz utána a neten fellelhető). Utána manuálisan be kell kötni egy jack dugót a megfelelő lábakra (valahol van egy rajzom majd megkeresem ha érdekel). És végül az egészet élesíteni Tech2-vel. Ezután elvileg működik, a többségében mert nekem nem sikerült mert valami ismétlődő hang (pam-pam-pam) hallható, ha Aux-ra állítom a rádiót és eddig egy szerelő sem tudta megmondani miért nem megy.

Üdv,

Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy a 2007-től gyártott (grundig v. delphi) cd30 és cd30 mp3 között, az mp3 lejátszási képességen kívül van-e különbség. Arra gondolok, hogy az mp3-as jobb teljesítményű, szebben szól, vagy teljesen ugyanaz a hangzás.

Illetve azonos gyártmányú készülék esetén az előlapok és a nagy tekerőgomb körül a négy nagy gomb cserélhetőek-e, hogy igazodjon a középkonzol színéhez.

Akinek van tapasztalata, kérem írjon. Köszi

Link to comment
Megosztás:

A Grundig gyártmányúaknak kicsit teltebb a hangja, mondjuk úgy, jobban szól. Ezek a hat programgombos rádiók. A kilenc programgombos rádiók Siemens-VDO gyártmányúak. Mindkettőből van mp3-as változat. A grundig előlapja csavarral van rögzítve, a Siemens-é szegeccsel. Szóval a hatgombos rádiók gombjai kis munkával cserélgethetőek.

Link to comment
Megosztás:

A Grundig gyártmányúaknak kicsit teltebb a hangja, mondjuk úgy, jobban szól. Ezek a hat programgombos rádiók. A kilenc programgombos rádiók Siemens-VDO gyártmányúak. Mindkettőből van mp3-as változat. A grundig előlapja csavarral van rögzítve, a Siemens-é szegeccsel. Szóval a hatgombos rádiók gombjai kis munkával cserélgethetőek.

Szerintem a 6 gombosak Blaupunktok, legalabbis regebben biztos azok voltak, a kilencesek pedig Delphi-Grundigok. Ettol az igaz marad, hogy a 6 gombos elolapok cserelhetok konnyen.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 6 gombosak Blaupunktok, legalabbis regebben biztos azok voltak, a kilencesek pedig Delphi-Grundigok. Ettol az igaz marad, hogy a 6 gombos elolapok cserelhetok konnyen.

Értem. A 9 gombos lejátszok esetében hangzásban egy mp3 és sima lejátszó között van küldönbség? Vagy egyforma és az egyik annyival több, hogy mp3-as.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ki tudod választani a rádión az AUX kimenetet? Ha nem akkor frissítened kell a szoftverét egy cd lemezről a dvd olvasóba kell tenne (néz utána a neten fellelhető). Utána manuálisan be kell kötni egy jack dugót a megfelelő lábakra (valahol van egy rajzom majd megkeresem ha érdekel). És végül az egészet élesíteni Tech2-vel. Ezután elvileg működik, a többségében mert nekem nem sikerült mert valami ismétlődő hang (pam-pam-pam) hallható, ha Aux-ra állítom a rádiót és eddig egy szerelő sem tudta megmondani miért nem megy.

Üdv,

Laci

Ebben a témában van előrelépés? Mert ismerek egy megoldást a problémára.

Link to comment
Megosztás:

A legkorrektebb megoldás a gyári UHP 4-es Bluetooth modul, ezzel a kijelzőn megjelenik a hívó fél száma, neve, lapozhatsz a telefonkönyvedben, stb.

Az Ebay-ről használtan kábelekkel, mikrofonnal együtt 200 euró körül beszerezhető.

Tech 2-es aktiválást igényel.

Természetesen beszerelhetsz univerzális Bluetooth kihangosítót is (jóval olcsóbb), ennek a hangkimenetét a rádió EXT IN vezetékére kell rákötni.

Ilyenkor hívás esetén lenémítja a rádiót, a kijelzőn az EXT IN felirat látható, és a kihangosító az autó hangszóróin keresztül szól. Viszont a fenti extrák (telefonkönyv, híváskezdeményezés, stb.) nem működnek.

Üdv,

HG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy 2005-ös H Astra kombim amiben egy cd70-es fejegység található. Kérdés az hogy ugradelhető bluethooht-al vagy sem és ha igen tudtok valakit aki tud nekem ebben segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia! Ha komoly az elhatározás, akkor tudok segíteni a megvalósításban. Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

egy próbát megér, lehet nem is ez volt a rossz a kocsiban, ami miatt kicserélték. :)

gondolkoztam hogy kifaragom és teszek bele egy jó fejegységet, így építem be a kocsiba, azaz beépítő keretként használom, de hiányozna az a pár gomb a mostani mp3-as fejegységről.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

Segítségeteket kérem CD70 rádióval kapcsolatban.

Szóval az a lényeg, hogy megvan a gyári bluetooth adapterem gyárilag be is van szerelve működik is csak éppen az én telefonommal nem működik. Az említett telefon egy sony experia arc. Éredekes, hogy más telefonnal tökéletesen "párosodik" :) az enyémmel is csak éppen pár másodperc után megszakítja.

Hallottam, hogy van upgrade cd, de én nem leltem fel sehol sem.

Továbbá most látom, hogy lehet jack dugót rácsatlakoztatni ezt a vonalat tovább hosszabítva a kérdés, hogy esetleg Ipod csati? Természetesen nem vagyok telhetetlen elég a jack is :) nos ebben is szeretném segítségeteket kérni.

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm.

Sziasztok

ui.:06'Signum

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.