Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Látom sajnos hogy mindenki segítőkész.......a mai napig nem érkezett korrekt válasz a kérdésemre... eléggé haldoklik az astra H fórum.....

Szia!

Az fel sem merült benned, hogy az olvasók talán nem tudják a korrekt választ? Ez egy Astra H fórum, kis eséllyel fogja tudni a közönség, hogy a Corsa D cuccok méretpontosak-e Astrába is.

Egyébként pedig Te is csak kérdezni tudsz, köszönni nem nagyon. Május 22-én elsőként válaszoltam a kérdésedre (szín neve) és belinkeltem egy külföldön kapható - Astra H - terméket - a "köszöneted" egy következő kérdés volt.

Pedig ha elolvasnád az angol leírást, egyértelműen írja az eladó, hogy Astra H-ba és Corsa D-be is jó a darab.

A 100%-osan korrekt válaszhoz javaslok egy e-mailt bármelyik Opel márkakereskedés infó email címére. Nekem eddig minden kérdésemet nagyon korrektül megválaszolták, és ajánlatot is adtak az adott alkatrészre, elvégre ott futnak össze ezek a szálak.

Üdv,

HG

Link to comment
Megosztás:

Látom sajnos hogy mindenki segítőkész.......a mai napig nem érkezett korrekt válasz a kérdésemre... eléggé haldoklik az astra H fórum.....

Hali!

Akitől rendelnéd, érdeklődd meg, hogy jó-e. Amint látom, vaterás, ott van rá lehetőség. Ráadásul cég lehet, aki árulja. Amúgy teljesen igaza van az előttem szólónak.

Üdv,

(Kis Gúglizás után: http://hififutar.hu/...380#prettyPhoto ugyan ez fekete, de tök úgy néz ki, és írja mindkét autótípust. )

Bézs szín : http://www.phonocar....=34&AK=&ID=5379

Link to comment
Megosztás:

Látom sajnos hogy mindenki segítőkész.......a mai napig nem érkezett korrekt válasz a kérdésemre... eléggé haldoklik az astra H fórum.....

Ehhez kapcsolódóan hg001 cartárs elmondta szinte minden gondolatomat, ne hidd azt, hogy minket itt azért fizetnek és az a dolgunk, hogy non-stop válaszolgassunk... Mindannyian ugyanolyan H Astrások vagyunk mint te, azzal a különbséggel, hogy belénk némi udvariasság is szorult... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ehhez kapcsolódóan hg001 cartárs elmondta szinte minden gondolatomat, ne hidd azt, hogy minket itt azért fizetnek és az a dolgunk, hogy non-stop válaszolgassunk... Mindannyian ugyanolyan H Astrások vagyunk mint te, azzal a különbséggel, hogy belénk némi udvariasság is szorult... ;)

:D
Link to comment
Megosztás:

Ehhez kapcsolódóan hg001 cartárs elmondta szinte minden gondolatomat, ne hidd azt, hogy minket itt azért fizetnek és az a dolgunk, hogy non-stop válaszolgassunk... Mindannyian ugyanolyan H Astrások vagyunk mint te, azzal a különbséggel, hogy belénk némi udvariasság is szorult... ;)

szia!

Azért egy kicsit állj meg! Nincs igazad, mert nem egyszer segítettem én is a kedves fórumtársaknak tanáccsal, attól függetlenül, hogy 2 és fél hónapja van meg az astra h combim.

Végignézed a hozzászólásaimat, láthatod hogy udvariasan, és tiszteletet megadva írok.

Amikor több hete nem válaszolnak egy kérdésedre és felteszed többször és nem jön segítség, te is csalódott leszel.

Igérem többet nem fogok ezen a fórumon segítséget kérni, mert ti csak leszidni tudjátok az embert és te csak még tetézed a dolgot!! Baromira udvarias vagy. Büszke lehetsz magadra kedves HARMLEVI!

További szép napot neked!

Link to comment
Megosztás:

szia!

Azért egy kicsit állj meg! Nincs igazad, mert nem egyszer segítettem én is a kedves fórumtársaknak tanáccsal, attól függetlenül, hogy 2 és fél hónapja van meg az astra h combim.

Végignézed a hozzászólásaimat, láthatod hogy udvariasan, és tiszteletet megadva írok.

Amikor több hete nem válaszolnak egy kérdésedre és felteszed többször és nem jön segítség, te is csalódott leszel.

Igérem többet nem fogok ezen a fórumon segítséget kérni, mert ti csak leszidni tudjátok az embert és te csak még tetézed a dolgot!! Baromira udvarias vagy. Büszke lehetsz magadra kedves HARMLEVI!

További szép napot neked!

Nem kell megsértődni, nem szidott le senki, csak elmondta a véleményét és nem bántóan. (mellesleg igaza van)

Link to comment
Megosztás:

Uraim!

Én ritkán szólok, főleg azért mert ritkán járok erre. Így egyben elolvasva az utolsó néhány hozzászólást annyit mondanék, hogy ha már eleve kevesen írogatunk ide, lassan pörög a fórum, akkor egymással legyünk toleránsabbak. Értem ezt arra aki kérdez, és arra is aki válaszol.

A témához: tudomásom szerint a H Astra, B Zafira, D Corsa rádiói megegyeznek (mindegyiken van egy él az előlapon, és egymás közt cserélgethetőek). Emiatt a H Astrába való keret biztosan jó a D Corsába és viszont.

Az új 1 vagy 2 dines rádió tudja majd kezelni a kijelzőt (ha van rajta BC, akkor azt, illetve a dátum idő beállítása is gondot okozhat)?

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Uraim!

Én ritkán szólok, főleg azért mert ritkán járok erre. Így egyben elolvasva az utolsó néhány hozzászólást annyit mondanék, hogy ha már eleve kevesen írogatunk ide, lassan pörög a fórum, akkor egymással legyünk toleránsabbak. Értem ezt arra aki kérdez, és arra is aki válaszol.

A témához: tudomásom szerint a H Astra, B Zafira, D Corsa rádiói megegyeznek (mindegyiken van egy él az előlapon, és egymás közt cserélgethetőek). Emiatt a H Astrába való keret biztosan jó a D Corsába és viszont.

Az új 1 vagy 2 dines rádió tudja majd kezelni a kijelzőt (ha van rajta BC, akkor azt, illetve a dátum idő beállítása is gondot okozhat)?

Üdv: Laci

Szia!

Köszönöm a segítséget Laci!

BC van az autóban, Tech2es programozó ismerősöm is, csak nem voltam biztos a beépíthető 1 din-es rádiókeret méretével!

Köszönöm +1xer a segítségedet!

Üdv: Jani

Link to comment
Megosztás:

Még valami: a BC-t lehet kezelni a kormányról, a Settings-ből meg félévente az időbeállítást kell valahogy (programozó ismerős) megoldani.

...vagy keresni egy Astrás/Vectrás/... ismerőst, és átrakni az ő CD30-át az óraállítás idejére. Ha jól emlékszem, az első 10-15 másodpercben még nincs Display Safe felirat, addig gyorsan át lehet küldeni az órát 1-gyel :)

Bár ha jobban belegondolok: a konkrét példában 1 DIN-es fejegység lesz berakva, és akkor a meglévő gyári fejegységet nem is kell letanítani a kijelzőről, így óraátállítás idejére simán visszatehető.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A minap vásároltam egy Astra H-t, amiben az alábbi CD30 MP3 van:

K_p0670__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szeretném átállítani a nyelvet és a dátumot, időt megadni. A SETTINGS gomb megnyomásával bejutok a beállításokhoz, de a nyilakkal csak az Audio és a System menü között tudok mozogni, az opcíókhoz nem férek hozzá.

K_p0675_www.kepfeltoltes.hu_.jpgK_p0676_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kézikönyvben OK gomb megnyomására hivatkozik, de ezen a fejegységen nincs ilyen gomb... Amit kaptam használati utasítást abban nem is ilyen fejegységet ábrázol. Letöltöttem az opel.hu-ról ennek a fejegységnek a leírását, de az ott leírtakkal nem múködik, ráadásul ott GID nincs is, csak TID. A kormány vezérlő gombbal csak a BC jön elő és állítható, illetve a rádió vezérlések működnek.

Ezen kívül még ez a felirat villog rádió halllgatás közben, ezt se tudom mi lehet, a kézikönyvben nem találtam infót:

K_p0674_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

magyf

Link to comment
Megosztás:

Ezen kívül még ez a felirat villog rádió halllgatás közben, ezt se tudom mi lehet, a kézikönyvben nem találtam infót:

Emlekeim szerint ez akkor van, ha a code index nincs beprogramozva. Gondolom, Opcommal tanitottak hozza, es az nem tudta a megfelelo indexet, igy Tech2 szagu a dolog.

Persze ha egyaltalan nem valo Astraba, akkor ezzel is csak a felirat tuntetheto el. Az elado nem volt igazan korrekt, ha nem emlitette ezt a reszt...

Link to comment
Megosztás:

Probléma megoldva, a kecskeméti Blaupunkt szerviz orvosolta a bajt 5000 ft-ért!

Valamilyen érzékelő volt zárlatos, azt cserélték:)

Gyorsak, kedvesek, rendesek!

Egy ismerősöm is úgy járt mint te, bekapcsol a rádiója megtudnád adni a szerviz telefonszámát?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most vettem egy 2006-os B zafira Enjoy-t Z16XEP motorral. CD30 radió van benne, van egy olyan gondom, hogy a hátsó ajtóban levő hangszórók nem szólnak, pedig van benne a lyukakon keresztűl látszik, a rádiót kiszedtem és a csatlakozón keresztül kimértem a hangszórókat 4 Ohm értéket mutatott mind a 4 hangszóró kábel. Ha belépek a SETTINGS menübe, akkor ott írja, hogy Fader, Balance, PTY, SDVC,...stb, de ha beljebb lépek a manübe ahol ezeket állítani is lehet, akkor a Balance az első menüpont és nincs benne Fader menüpont! Mielőtt elhoztam az autót nem volt benne Board Computer funkció ezt "rátanították".

Lehet, hogy a Fader funkciót is rákell "tanítani" ??

Tanácstalan vagyok, neten sem találtam róla infót.

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.