Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Rossz az elképzelés. A hangváltó lényege, hogy egy bejövő jelet választ szét. Tehát beviszel valamilyen széles sávú jelet, és szétválasztja közép-magas jelekre...

Ez alapján azt tudod csinálni, hogy 1-2csat. hídba - hangváltó - bal(magas-közép), 3-4csat. hídba - hangváltó - jobb(magas-közép)

Azért kell vigyázni, mert hídba kötésnél változik az erősítő frekvencia tartománya, és min. impedanciája. Mivel a tiédről nem találtam leírást, így mutatóba itt az enyém (folyamatos zenei telj.):

14.4V (20Hz-20kHz/4Ω): 4 x 50W <LI>14.4V (20Hz-20kHz/2Ω): 4 x 75W <LI>14.4V (Bridged 120Hz-20kHz/4Ω): 2 x 150W

Még annyi hozzáfűzni való, hogy a jelenlegi beállításaimmal a 16cm átmérőjű mélyközepem 40Hz alatt vág... azzal amit Te szeretnél, ez a lehetőség, és ezzel a dinamika is ugrik...

Link to comment
Megosztás:

Na most kavarodtam össze igazan:)

Akkor nekem mi a jó dönté! Mert ugy Hic előrébb azt mondta ne kössem hidba a 4 csatornát 2 csatornává mert az jobban tozít!

Maradjak csak símán ugy hogy 1-2es csatorna előre 3-4 szabadon 5-6 hidba subbra?

Link to comment
Megosztás:

höhöhöhöhö... szopni fogsz <_<

Jah, viszont Dynamat extreme Bulk kitet érdemes beszerezni, ha már úgy is bontod a kárpitokat. Csodákra képes :rolleyes:

Szopást mar érzem!

Ezt a dynamatot hol lehet beszerezni meg milyen áron és milyen kiszerelésben mert www.autohifibolt.hu oldalon néztem de ott ilyet nem találtam! minden féle képp akarok csilapitást rakni de ha te ezt ajánlod akkor valami ilyemsi lesz!

Link to comment
Megosztás:

Na most kavarodtam össze igazan:)

Akkor nekem mi a jó dönté! Mert ugy Hic előrébb azt mondta ne kössem hidba a 4 csatornát 2 csatornává mert az jobban tozít!

Maradjak csak símán ugy hogy 1-2es csatorna előre 3-4 szabadon 5-6 hidba subbra?

Ejnye no, ne paráztasd má' szegény srácot, Balázska!

Hídban ne hajts első szettet, mert (főleg a magasaknál) elszarja a hangzást. Szerintem.

Az egyes csatornák válogatott komplementer meghajtótranyókkal vannak kialakítva, de ezeket csak egymáshoz válogatják, a szomszéd csatornához nem feltétlen, így lehet eltérés a két csatorna között. Emellett a torzítás négyzetesen nő. Hacsak nem lehet minden egyes csatornára külön-külön (nem csatornapárokra, mint általában szokás!!!) szintet állítani, szerintem nem érdemes küzdeni. Nem hiszem, hogy simán bekötve ne hajtaná meg a hangszórót rendesen...

Az első szettel két eset van:

- vagy a passzív váltót használod, akkor ahogy mondtad, használj két csatornát az erősítőn (pl. 1-2), és a másikat (3-4) meg hagyd, lehet, jó lesz később még az, vagy kick-re, vagy esetleg még egy szubra (persze, csak ha az erősítő ezt engedi, mert nem szokott mind a hat csatorna ugyanolyan LPF/HPF szűrőt kapni)

- ha aktívban akarod hajtani az első szettet, és nincs 100-150 ezred a fejre, akkor inkább kb. 15 pénzért vegyél eBayen egy aktív váltót, (pl. egy ilyet) akkor oda megy az RCA, majd onnét két pár az erősítő 1-2 (pl. magas) és 3-4 (pl. közép) csatornájára. A vágási frekvenciát és a jelszinteket külön-külön tudod szabályozni a váltón.

Mondjuk így, hogy a mély-közép és magas hangszóróid nem ugyanabból a szettből vannak, inkább az aktív megoldásban gondolkodnék, mert 90% az esély, hogy a szetted passzív váltója nem lesz ideális az Audiphile sorozatú magashoz. De nem akarlak ijesztgetni, inkább próbáld ki, aztán majd meglátod. Egyébként indíthatsz a sima passzív megoldással, aztán aktív rendszerre később is áttérhetsz, csak ne felejts el rendesen kábelezni, hogy később a passzív váltót le tudd cserélni....

Link to comment
Megosztás:

Aha értem a dolgot mostmár! Modjuk most rástartoltam 1 monoblockra hatha össze jön jo lenne a Subbnak!

Amugy az emberke akitől vettem igy árulja az Audiophile magasokat nem tudom hogy nekem hogy csomagolta marmint hogy a hagváltokat is hozzá rakta vagy sem! Audiophile

Ha aktívba akarom késöbb hajtani az első szettem akkor ugy 2 pár hagszoro kabel kell hogy menjen előre ugye?

Amugy annyira nem tudom de a Blaupunkt Seattle MP74 ha jol tudom elég komoly proceszorral rendelkezik nem lehet hogy radion belül lehet alitani hogy mi menjen ki a RCA-kon?

Link to comment
Megosztás:

Ejnye no, ne paráztasd má' szegény srácot, Balázska!

Nem az volt a cél :rolleyes:

A lényeg végül is ugyan az volt... Nálam a 2-3 "szabadon marad" verzsön kimaradt <_<

Első szettnél a hídba kötés mindenképp felejtős - ez viszont már biztos

Link to comment
Megosztás:

A használati utasítása szerint nem tuggya..... legalábbis nem találtam benne semmi ilyesmit.

Viszont a belső erősítője kikapcsolható, ez jó.

Legalabb valami pozitiv van benne!

Annyir majd kerhetek ha bekerül a rendszer akkor esetleg ha össez futunk valahol tudtok nekem segíteni a beálításban?

Link to comment
Megosztás:

???

Erősítőnél lényeges a kihajtás (2ohm v 1ohm stabil, stb.) meg a damping faktor - az minél nagyobb annál jobb (min. 300, de inkább több). Ez utóbbi a csillapítás, praktikusan azt mutatja, mekkora tömeget képes mozgatni a cucc (hangszóró mozgó tömeg) anélkül, hogy az a rezonanciafrekin belengene.. (kemény amikor az erősítő behajtogatja a membránt :rolleyes: - de szarul szól.... ).

Ja, meg szerintem a Balázs a karosszéria csillapításról regélt, Dynamat meg ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

NA ugydöntöttem piacba bocsájtom a 6 csatornás erősítőmet! Hatha sikerül eladnom jó áron ugy hogy kufutja a monoblockot meg a 2 csatornás erősítőt!

Nézegettem erősítőket de nem igazan kötik az ember orrá Damping faktort, Pl a 6 csatornásomrol se tudom hogy ez mit produkal!

Egyébként szerintetek mit kérjek érte? Ujonnan 80.000ft volt és gyakorlatilag vadonat uj állapotban van!

Milyne erősítőket ajánlanátok! Olyanba gondolkodom ami elérhető áron van és tudja is a dolgát, 1 mono vagy 2 csatis a mélynek, és terveim szerint egy 2 csatornás az első szetnek!

Link to comment
Megosztás:

Na össze ált a projekt!

Megvan minden a hifi építéshez!

Blaupunkt Seattle MP74

Phase Evolution CFS 165.25

Emphaser Impuls S3

Caliber Ca660

35mm2 tápkábel (Megfogadva FBalázs tanácsát)

3 pár rca

2,5-ös hangszoró kébel

Lassan be lesz szerelve, utánna már csak a hozzá értő emberkéket szeretném ünnepélyesen megkérni hogy segítsenek nekem a beállításban!

Link to comment
Megosztás:

Na össze ált a projekt!

Megvan minden a hifi építéshez!

Blaupunkt Seattle MP74

Phase Evolution CFS 165.25

Emphaser Impuls S3

Caliber Ca660

35mm2 tápkábel (Megfogadva FBalázs tanácsát)

3 pár rca

2,5-ös hangszoró kébel

Lassan be lesz szerelve, utánna már csak a hozzá értő emberkéket szeretném ünnepélyesen megkérni hogy segítsenek nekem a beállításban!

Na ez a jó hozzáállás! Csináld, aztán még lehet majd variálni... de addig is szól a zene :rolleyes:

Segítünk, ne félj. Talán Balázs ezen a téren jobban felszerelt, nekem csak a fülem adott....

Link to comment
Megosztás:

Hello Hic!

Kerestem ebayon olyan aktiv hangváltot amit mulkor belinkeltél! ahogy nézegettem ebből 1 darab elég ugy! Masik tipust is ajánlasz esetleg mert sony bol volt többradab is! Meg találtam hangváltot kimondottan a Audiophil magasokhoz! az nem jo megoldás hogy a mélyközép meg a gyári hangváltójárol1-2 csatornán a magas meg ugyszint kap 1 hangváltót a 3-4 csatornára!

Link to comment
Megosztás:

Hello Hic!

Kerestem ebayon olyan aktiv hangváltot amit mulkor belinkeltél! ahogy nézegettem ebből 1 darab elég ugy! Masik tipust is ajánlasz esetleg mert sony bol volt többradab is! Meg találtam hangváltot kimondottan a Audiophil magasokhoz! az nem jo megoldás hogy a mélyközép meg a gyári hangváltójárol1-2 csatornán a magas meg ugyszint kap 1 hangváltót a 3-4 csatornára!

Inkább a rendes aktív váltó..... Persze, egy darab, ez nem párban jár, mint a passzív váltó. Ki lehet fogni olyat is, (kb. 80-100EUR) ami nem csak kétutas, hanem 3 vagy több. (Pl. szub / mély-közép / magas - esetleg még kick ) Mivel 6 csatornás az erősítőd, az lenne optimális, ha háromutas lenne, persze nem muszáj, de ezekben van rendes szubszonikus filter is, ami jót tesz a szubnak (terhelhetőség)

Nemtom, biztos jó a Sony is, bár én max. walkmant vagy TV-t vennék tőlük.....

Elvben persze lehet úgy, ahogy írtad, csak a passzív váltónak mind a mély/közép mind a magas kimenetét terhelni kell, különben nem igaz a fele sem, amit specifikálnak.

Link to comment
Megosztás:

Mert lehet megeszem azt hangváltot a magashoz mert ezekben az aktiv valtokban egyenlőre nem latom a raciot annyi minden lesz az automban hogy nem tudom mar hova tenni!

szerintem a pasziv valtoval is mar klasszisokkal jobb lessz majd a hangzás!

Abban reménykedek hogy egy szinpadot lehet majd összehozni igy is! ha nem akkor fejlesztünk tovább!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.