Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

On 2018. 08. 24. at 15:41, toma2105 írta:

Sziasztok! 

Szeretném lecserélni a cd30-as rádiómat. Tudnék szerezni egy cd70- et. A baj hogy egyik rádiónak sem tudom a kódját.

Megoldható valahogy a csere kódok nélkül?

Igen megoldható,csak a megfelelő embert kell megtalálni hozzá.Jelen esetben itt a topicban keresd Somi-t!Ő megoldja a problémádat. :)

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
22 órája, ziplite írta:

Sziasztok!

Sima CD30-ra rá lehet valahogy kötni olyan egységet, ami lejátszik egy USB-ről MP3-at? Vagy mindenképp szükséges egy CD30 MP3 AUX rádió?

Ilyen kiegészítőre gondoltam:

https://yatour.en.made-in-china.com/product/eKQEuXywwjVs/China-for-Opel-CD30-MP3-CD-300-Radio-Aux-MP3-Adapter-SD-card-USB-.html

Köszönöm!!!

Nekem nem nagyon világos, hogy milyen bemenetet akar használni ? Szerintem ne vedd meg, ha most nincs AUX bemenet a rádiódon.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Zsolti25 said:

Nekem nem nagyon világos, hogy milyen bemenetet akar használni ? Szerintem ne vedd meg, ha most nincs AUX bemenet a rádiódon.

Nem tudtam előcsalogatni az AUX módot, de olvastam már olyanról, hogy telefon kihangosításhoz lehet forrasztgatni a rádión. Ez az eszköz azért volt tetszetős, mert a pendrive-ról közvetlenül játsza a zenét.
Közben találtam egy angol fórumot ahol pont erről beszéltek.
CD 30 rádió nem kompatibilis:
9epedysy.jpg

CD 30 MP3 kompatibilis:

atyga7aj.jpg

Próbáltam már több fm transzmittert, eddig egyik sem jött be igazán. Vagy újraindult a rászkódástól, vagy rossz volt a minősége, vagy tönkrement 1,5 hónap alatt. A Xiaomi Roidmi 2-esen keresztül nagyon szépen szól minden szám, de csak telefonról, az nem játszik pendrive-ról :( Apropó, eladnám :)

Tud vki jó minőségű FM transzmittert?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
1 órával ezelőtt, Matisz írta:

Hello. Ha kiszedem a rádiót-CD30MP3 akkor kérni fog bármilyen kódot? Lézerfejet szeretnék takarítani mivel ugrálnak a zenék lemezről. CarPass-t nem kaptam a kocsihoz. Astra H 2004

Nem ker kodot, az csak akkor kell, ha masik radiot akarsz betenni helyette.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok !
 
Nem rég beszereltem egy Opel specifikus androidos fejegységet egy 2009-es Astra H Caravan Z16XER-be.
OPCOM-mal Not Present-re állítom az EHU-ba és a DIS-be az gyári CD-t.
CANBUS modult adtak a fejegységhez. Működik is szépen minden csak az a bajom hogy a gyári GID nem kapcsol ki ha az Androidos fejegységet kikapcsolom, és PRESENT-en van a DIS-be az EHU. De Not Present-en jól működne csak akkor szívja az akkumlátort pedig minden ki van kapcsolva. Ilyenkor tudom a fejegységet kulcs nélkül is ki-be kapcsolni és a GID kikapcsolva marad be nem indított autónál, valami meríti az akksit.
Tud valaki segíteni hogy úgy működjön az egész hogy ne szívja le akkut ?
 
köszönöm a válaszokat !
 
Link to comment
Megosztás:

1 óra, szucsim írta:
Nem rég beszereltem egy Opel specifikus androidos fejegységet egy 2009-es Astra H Caravan Z16XER-be.
OPCOM-mal Not Present-re állítom az EHU-ba és a DIS-be az gyári CD-t.
CANBUS modult adtak a fejegységhez. Működik is szépen minden csak az a bajom hogy a gyári GID nem kapcsol ki ha az Androidos fejegységet kikapcsolom, és PRESENT-en van a DIS-be az EHU. De Not Present-en jól működne csak akkor szívja az akkumlátort pedig minden ki van kapcsolva. Ilyenkor tudom a fejegységet kulcs nélkül is ki-be kapcsolni és a GID kikapcsolva marad be nem indított autónál, valami meríti az akksit.

Mit jelent, hogy szivja az akkut? Mekkora aramot vesz fel?

Amugy nyilvan a not present lenne a helyes beallitas, de a GID-rol ismert, hogy a titkos menu nezegetese utan mukodesben marad akkor is, ha a kijelzoje elalszik. Ez kb. 30mA-t vesz fel, es az akku allapotatol fuggoen akar 1-2 hetig sem feltuno. 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, szucsim írta:

0.85 A vesz fel ha NOT PRESENT van beállítva a DIS menübe az EHU-ra.

Ha PRESENT akkor pedig 0.05 A.

Ja és ha Not Present akkor a titkos menü nem aktív. Elő sem lehet hozni.

remélem van még ötletetek :):)

Az a rohadt canbus rendszer...........

Akkor is felveszi, ha az uj ketyere es CAN modul le van kotve?

Mivel a titkos menut az EHU-n levo gombok vezerlik, abban van logika, ha nem megy, amikor nincs ott...

Persze lehet onnan is kozeliteni, hogy van EHU, csak eppen nem gyari.

Egyebkent a GID-nek nem is kell a radio kikapcsolasakor kikapcsolni, hiszen jelzi a fogyasztast es hasonlokat, azaz a kulcs kivetelekor kene lezarjon. Akkor sem teszi? Illetve ilyenkor is felvesz 0.85A-t? 

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam én is erre hogy lekötöm a canbus modul-t de akkor bukom a kormány vezérlést ugye ? Hétvégén kipróbálom.

A GID kulcs kivételekor kikapcsol de akkor is 0,85 A az áramfelvétele valaminek ha Not Present-en van az EHU a DIS menüben.

A GID ha leveszem a gyujtást not present-en kikapcsol együtt. Present-en nem kapcsol ki csak ha ki veszem a slusszkulcsot.

Szerény véleményem szerint a canbus modul- androidos fejegység combo zabálja valamiért az áramot.

Kulcs nélkül is bekapcsol az androidos fejegység ezzel a beállítással.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, szucsim írta:

Szerény véleményem szerint a canbus modul- androidos fejegység combo zabálja valamiért az áramot.

A modul lekoteset nem veglegesen gondoltam, csak hogy kideruljon, mi eszi az aramot.

A gyari radio fix tapot kap, lehet, hogy az ujnak kell egy gyujtas altal vezerelt tap is (vagy esetleg csak az). Nezd meg a leirasat, de ha nem kap tapot, akkor csak nem fogyaszt :)

Link to comment
Megosztás:

Mértem az áram felvételt Not Presenten az akkumlatoron. Ha lehuztam a Canbus modult amit az Android fejegységhez adtak akkor lement 60mA-re. Csak ugye ilyenkor nem kapcsol be sehogy sem a fejegység.

Nem értem hogy miért van kikapcsolt állapotban 0.85 A aramfelvetel ??? Minden ki van kapcsolva. Ilyenkor kulcs nélkül azonnal be tudom kapcsolni a fejegységet . Nem boot-ol hanem egyből be jön a rádió. Olyan mintha csak sleep módban lenne. 

Ötlet ?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 09. at 10:30, szucsim írta:

A GID ha leveszem a gyujtást not present-en kikapcsol együtt. Present-en nem kapcsol ki csak ha ki veszem a slusszkulcsot.

Es ez miert baj? Gondolom, nem tartod a kulcsot az autoban :)

Ez amugy nalam is igy van, es a gyari radio is bekapcsolva marad, csak a kulcs kihuzasakor hallgat el.

Ha az uj fejegyseg kikapcsol bent levo kulcs mellett is, akkor ebben elter a gyaritol, de szerintem itt nincs mit "megjavitani", mert ezzel igy siman el lehet lenni...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Es ez miert baj? Gondolom, nem tartod a kulcsot az autoban :)

Ez amugy nalam is igy van, es a gyari radio is bekapcsolva marad, csak a kulcs kihuzasakor hallgat el.

Ha az uj fejegyseg kikapcsol bent levo kulcs mellett is, akkor ebben elter a gyaritol, de szerintem itt nincs mit "megjavitani", mert ezzel igy siman el lehet lenni...

De pontosan sokszor benne marad. Nem is zárom. Garazsba beallok,falun mozgok soha nem veszem ki a kulcsot. Ekkor a GID nem kapcsol ki. Ha kikapcsolná mikor leallitom az autót és benne hagyom a kulcsot öröm és boldogság lenne de valamiért ez a Canbus baromság biztos nem engedi. VW csoport autókról jöttem át Opelre kb 5 hónapja de vannak furcsaságok. 

Van esetleg valami ötleted ?

Módosítva : szucsim
Link to comment
Megosztás:

11 órája, szucsim írta:

De pontosan sokszor benne marad. Nem is zárom. Garazsba beallok,falun mozgok soha nem veszem ki a kulcsot. Ekkor a GID nem kapcsol ki. Ha kikapcsolná mikor leallitom az autót és benne hagyom a kulcsot öröm és boldogság lenne de valamiért ez a Canbus baromság biztos nem engedi. VW csoport autókról jöttem át Opelre kb 5 hónapja de vannak furcsaságok. 

Van esetleg valami ötleted ?

Pl. huzd ki a kulcsot? :) Nem kell teljesen, eleg kb. fel centire.

Vagy marad az, hogy egy gyujtasrol vezerelt relevel elveszed a tapjat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Tud valaki  a következő problémában segíteni?

Opel Astra H típusú autómban van egy CD30 Mp3-as fejegység, gyári Auxal. Az a probléma, hogy ha átváltok Auxra és nincs még rákötve semmi, akkor az első hangszórók (magas sugárzók) hangosan recsegnek. Ha rádugom a telefont és elindítok egy zenét, akkor is lehet minimálisan hallani. Nagyon idegesítő :( Viszont nem tudom ,hogy a hangszórók mentek tönkre vagy valahol valami zavar lehet. 

Előre is köszönöm a segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, markiadam27 írta:

Opel Astra H típusú autómban van egy CD30 Mp3-as fejegység, gyári Auxal. Az a probléma, hogy ha átváltok Auxra és nincs még rákötve semmi, akkor az első hangszórók (magas sugárzók) hangosan recsegnek. Ha rádugom a telefont és elindítok egy zenét, akkor is lehet minimálisan hallani. Nagyon idegesítő :( Viszont nem tudom ,hogy a hangszórók mentek tönkre vagy valahol valami zavar lehet. 

Ha a radiot hallgatva nincs ilyesmi, akkor nyilvan nem a hangszorokkal van baj.

Probalj jatszani a telefonon a hangerovel, az talan segit, de egy aux bemenet alapvetoen nem arra van, hogy egy fulhallgatonak szant kimenetrol hajtsak. 

Az uresen recsegesre nem igazan tudok magyarazatot, hacsak nincs valamilyen automatikus erosites szabalyozas az aux bemeneten.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tudnátok valakit ajánlani Pécs és környékén, aki fel tudná programozni a rádiómat? Beraktam egy CD70-et, CID kijelzővel, működik a rádió, és a CD része, de fogyasztási adatokat nem ír.

Op-Com-al be lehet ezt állítani? és ha igen akkor hogyan?

Ja és az hogy lehet hogy nem kért semmilyen kódot az új rádió? Csak rádugtam és működött.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, toma2105 írta:

Üdv!

Tudnátok valakit ajánlani Pécs és környékén, aki fel tudná programozni a rádiómat? Beraktam egy CD70-et, CID kijelzővel, működik a rádió, és a CD része, de fogyasztási adatokat nem ír.

Op-Com-al be lehet ezt állítani? és ha igen akkor hogyan?

Ja és az hogy lehet hogy nem kért semmilyen kódot az új rádió? Csak rádugtam és működött.

Kodot nem ker, csak amikor majd hozza akarod tanitani ehhez a kocsihoz (de a kod sosem a radiohoz tartozik). A fogyasztast azert nem irja, mert az elozo kijelzo tipusa van beallitva. Jo esetben allithato OpCommal, a DIS es EHU menukben kell kutakodni.  

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.