Jump to content

Recommended Posts

E témával kapcsolatosan érdeklődnék,2005 évjárat H Astra CD30 MP3 Rádió hangminőség ingadozásának milyen oka lehet és hogyan orvosolható.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Szeretném lecserélni a cd30-as rádiómat. Tudnék szerezni egy cd70- et. A baj hogy egyik rádiónak sem tudom a kódját.

Megoldható valahogy a csere kódok nélkül?

Módosítva : toma2105

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 08. 24. at 15:41, toma2105 írta:

Sziasztok! 

Szeretném lecserélni a cd30-as rádiómat. Tudnék szerezni egy cd70- et. A baj hogy egyik rádiónak sem tudom a kódját.

Megoldható valahogy a csere kódok nélkül?

Igen megoldható,csak a megfelelő embert kell megtalálni hozzá.Jelen esetben itt a topicban keresd Somi-t!Ő megoldja a problémádat. :)

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, rotel írta:

Igen megoldható,csak a megfelelő embert kell megtalálni hozzá.Jelen esetben itt a topicban keresd Somi-t!Ő megoldja a problémádat. :)

Rendben. Nagyon köszi! Ha meglesz a radió, és otthon leszek, megkeresem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 órája, ziplite írta:

Sziasztok!

Sima CD30-ra rá lehet valahogy kötni olyan egységet, ami lejátszik egy USB-ről MP3-at? Vagy mindenképp szükséges egy CD30 MP3 AUX rádió?

Ilyen kiegészítőre gondoltam:

https://yatour.en.made-in-china.com/product/eKQEuXywwjVs/China-for-Opel-CD30-MP3-CD-300-Radio-Aux-MP3-Adapter-SD-card-USB-.html

Köszönöm!!!

Nekem nem nagyon világos, hogy milyen bemenetet akar használni ? Szerintem ne vedd meg, ha most nincs AUX bemenet a rádiódon.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 hours ago, Zsolti25 said:

Nekem nem nagyon világos, hogy milyen bemenetet akar használni ? Szerintem ne vedd meg, ha most nincs AUX bemenet a rádiódon.

Nem tudtam előcsalogatni az AUX módot, de olvastam már olyanról, hogy telefon kihangosításhoz lehet forrasztgatni a rádión. Ez az eszköz azért volt tetszetős, mert a pendrive-ról közvetlenül játsza a zenét.
Közben találtam egy angol fórumot ahol pont erről beszéltek.
CD 30 rádió nem kompatibilis:
9epedysy.jpg

CD 30 MP3 kompatibilis:

atyga7aj.jpg

Próbáltam már több fm transzmittert, eddig egyik sem jött be igazán. Vagy újraindult a rászkódástól, vagy rossz volt a minősége, vagy tönkrement 1,5 hónap alatt. A Xiaomi Roidmi 2-esen keresztül nagyon szépen szól minden szám, de csak telefonról, az nem játszik pendrive-ról :( Apropó, eladnám :)

Tud vki jó minőségű FM transzmittert?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello. Ha kiszedem a rádiót-CD30MP3 akkor kérni fog bármilyen kódot? Lézerfejet szeretnék takarítani mivel ugrálnak a zenék lemezről. CarPass-t nem kaptam a kocsihoz. Astra H 2004

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Matisz írta:

Hello. Ha kiszedem a rádiót-CD30MP3 akkor kérni fog bármilyen kódot? Lézerfejet szeretnék takarítani mivel ugrálnak a zenék lemezről. CarPass-t nem kaptam a kocsihoz. Astra H 2004

Nem ker kodot, az csak akkor kell, ha masik radiot akarsz betenni helyette.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sziasztok !

Nem rég beszereltem egy Opel specifikus androidos fejegységet egy 2009-es Astra H Caravan Z16XER-be.
OPCOM-mal Not Present-re állítom az EHU-ba és a DIS-be az gyári CD-t.
CANBUS modult adtak a fejegységhez. Működik is szépen minden csak az a bajom hogy a gyári GID nem kapcsol ki ha az Androidos fejegységet kikapcsolom, és PRESENT-en van a DIS-be az EHU. De Not Present-en jól működne csak akkor szívja az akkumlátort pedig minden ki van kapcsolva. Ilyenkor tudom a fejegységet kulcs nélkül is ki-be kapcsolni és a GID kikapcsolva marad be nem indított autónál, valami meríti az akksit.
Tud valaki segíteni hogy úgy működjön az egész hogy ne szívja le akkut ?

köszönöm a válaszokat !

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, szucsim írta:
Nem rég beszereltem egy Opel specifikus androidos fejegységet egy 2009-es Astra H Caravan Z16XER-be.
OPCOM-mal Not Present-re állítom az EHU-ba és a DIS-be az gyári CD-t.
CANBUS modult adtak a fejegységhez. Működik is szépen minden csak az a bajom hogy a gyári GID nem kapcsol ki ha az Androidos fejegységet kikapcsolom, és PRESENT-en van a DIS-be az EHU. De Not Present-en jól működne csak akkor szívja az akkumlátort pedig minden ki van kapcsolva. Ilyenkor tudom a fejegységet kulcs nélkül is ki-be kapcsolni és a GID kikapcsolva marad be nem indított autónál, valami meríti az akksit.

Mit jelent, hogy szivja az akkut? Mekkora aramot vesz fel?

Amugy nyilvan a not present lenne a helyes beallitas, de a GID-rol ismert, hogy a titkos menu nezegetese utan mukodesben marad akkor is, ha a kijelzoje elalszik. Ez kb. 30mA-t vesz fel, es az akku allapotatol fuggoen akar 1-2 hetig sem feltuno. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

0.85 A vesz fel ha NOT PRESENT van beállítva a DIS menübe az EHU-ra.

Ha PRESENT akkor pedig 0.05 A.

Ja és ha Not Present akkor a titkos menü nem aktív. Elő sem lehet hozni.

remélem van még ötletetek :):)

Az a rohadt canbus rendszer...........

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
32 perce, szucsim írta:

0.85 A vesz fel ha NOT PRESENT van beállítva a DIS menübe az EHU-ra.

Ha PRESENT akkor pedig 0.05 A.

Ja és ha Not Present akkor a titkos menü nem aktív. Elő sem lehet hozni.

remélem van még ötletetek :):)

Az a rohadt canbus rendszer...........

Akkor is felveszi, ha az uj ketyere es CAN modul le van kotve?

Mivel a titkos menut az EHU-n levo gombok vezerlik, abban van logika, ha nem megy, amikor nincs ott...

Persze lehet onnan is kozeliteni, hogy van EHU, csak eppen nem gyari.

Egyebkent a GID-nek nem is kell a radio kikapcsolasakor kikapcsolni, hiszen jelzi a fogyasztast es hasonlokat, azaz a kulcs kivetelekor kene lezarjon. Akkor sem teszi? Illetve ilyenkor is felvesz 0.85A-t? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Gondoltam én is erre hogy lekötöm a canbus modul-t de akkor bukom a kormány vezérlést ugye ? Hétvégén kipróbálom.

A GID kulcs kivételekor kikapcsol de akkor is 0,85 A az áramfelvétele valaminek ha Not Present-en van az EHU a DIS menüben.

A GID ha leveszem a gyujtást not present-en kikapcsol együtt. Present-en nem kapcsol ki csak ha ki veszem a slusszkulcsot.

Szerény véleményem szerint a canbus modul- androidos fejegység combo zabálja valamiért az áramot.

Kulcs nélkül is bekapcsol az androidos fejegység ezzel a beállítással.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 perce, szucsim írta:

Szerény véleményem szerint a canbus modul- androidos fejegység combo zabálja valamiért az áramot.

A modul lekoteset nem veglegesen gondoltam, csak hogy kideruljon, mi eszi az aramot.

A gyari radio fix tapot kap, lehet, hogy az ujnak kell egy gyujtas altal vezerelt tap is (vagy esetleg csak az). Nezd meg a leirasat, de ha nem kap tapot, akkor csak nem fogyaszt :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A másik helyre válaszoltam (minden egységben a közepes sebességű can konfigurációt módosítani kell), itt csak folytatom: a kulcs kivétele után tartósan (több óra múlva is) fennáll a 0,85A áramfelvétel?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Igen, ha kiveszem a kulcsot este reggel is annyi az áram felvétel mivel az akkumulátor 12,7-ről 12,1re merül. Garázsban. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Mértem az áram felvételt Not Presenten az akkumlatoron. Ha lehuztam a Canbus modult amit az Android fejegységhez adtak akkor lement 60mA-re. Csak ugye ilyenkor nem kapcsol be sehogy sem a fejegység.

Nem értem hogy miért van kikapcsolt állapotban 0.85 A aramfelvetel ??? Minden ki van kapcsolva. Ilyenkor kulcs nélkül azonnal be tudom kapcsolni a fejegységet . Nem boot-ol hanem egyből be jön a rádió. Olyan mintha csak sleep módban lenne. 

Ötlet ?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 11. 09. at 10:30, szucsim írta:

A GID ha leveszem a gyujtást not present-en kikapcsol együtt. Present-en nem kapcsol ki csak ha ki veszem a slusszkulcsot.

Es ez miert baj? Gondolom, nem tartod a kulcsot az autoban :)

Ez amugy nalam is igy van, es a gyari radio is bekapcsolva marad, csak a kulcs kihuzasakor hallgat el.

Ha az uj fejegyseg kikapcsol bent levo kulcs mellett is, akkor ebben elter a gyaritol, de szerintem itt nincs mit "megjavitani", mert ezzel igy siman el lehet lenni...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Es ez miert baj? Gondolom, nem tartod a kulcsot az autoban :)

Ez amugy nalam is igy van, es a gyari radio is bekapcsolva marad, csak a kulcs kihuzasakor hallgat el.

Ha az uj fejegyseg kikapcsol bent levo kulcs mellett is, akkor ebben elter a gyaritol, de szerintem itt nincs mit "megjavitani", mert ezzel igy siman el lehet lenni...

De pontosan sokszor benne marad. Nem is zárom. Garazsba beallok,falun mozgok soha nem veszem ki a kulcsot. Ekkor a GID nem kapcsol ki. Ha kikapcsolná mikor leallitom az autót és benne hagyom a kulcsot öröm és boldogság lenne de valamiért ez a Canbus baromság biztos nem engedi. VW csoport autókról jöttem át Opelre kb 5 hónapja de vannak furcsaságok. 

Van esetleg valami ötleted ?

Módosítva : szucsim

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, szucsim írta:

De pontosan sokszor benne marad. Nem is zárom. Garazsba beallok,falun mozgok soha nem veszem ki a kulcsot. Ekkor a GID nem kapcsol ki. Ha kikapcsolná mikor leallitom az autót és benne hagyom a kulcsot öröm és boldogság lenne de valamiért ez a Canbus baromság biztos nem engedi. VW csoport autókról jöttem át Opelre kb 5 hónapja de vannak furcsaságok. 

Van esetleg valami ötleted ?

Pl. huzd ki a kulcsot? :) Nem kell teljesen, eleg kb. fel centire.

Vagy marad az, hogy egy gyujtasrol vezerelt relevel elveszed a tapjat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.