Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok!

Amióta gazdagodtunk egy H Kombival (Z16XEP) olvasgatom a fórumot. Szeretnék a zenei lehetőségeken javítani benne, de sok kérdésre nem találtam egyértelmű választ.

Jelenleg sima CD30 fejegység van benne. Még nem szedtem ki, hogy ellenőrizzem a csatlakozást is, de elég gyanús, hogy nem is volt cserélve sosem, nincs AUX sem kivezetve és az előlapon is csak CD30 felirat virít, AUX gomb nélkül (egyébként 9 gombos ha ez jelent valamit ez esetben). Amit viszont szeretnék, hogy legalább egy AUX-om legyen, erre már Bluetooth adaptert vagy bármit tudnék kötni. Ahogy olvasom a gyárira való csere nem feltétlenül triviális, először is jó lenne szerezni lehetőleg szín azonos letanított lejátszót.

Továbbá a kocsihoz sajnos nincs kódunk, így ha találnék is újat, nem tudnám feltanítani. Bár nemtom ez a lépés kötelező dolog-e, ez nem derült még ki számomra.

Ahogy az sem, hogy ha nem gyári fejegység mellett döntenénk mikre van pontosan szükségem. Nekünk személy szerint az aux és/vagy bluetooth megléte a fontos, nem kell cd sem, a rádió meg ugye lényegtelen, mert azt úgysem lehet kihagyni a képletből. :) Szóval ha a kormányvezérlést szeretném megtartani, kéne CAN BUS adapter, ami annyiba kerül ahogy látom, mint egy alap 1 DIN-es fejegység. Mivel úgyis főleg bluetoothon játszanánk át a zenét, nem hiszem, hogy zavaró lenne a hiánya, hisz ott már olyan fejegység kéne, ami visszafelé is vezérli a lejátszást. Első kérdésem, kihagyható-e a CAN BUS adapter, érint-e másban is, mint a kormányvezérlés elvesztése?

Második, ezen túlmenően gondolom elvesztem a BC menüt, mivel nem lesz gombom hozzá, de nekem elegendő, ha továbbra is kiírja a pillanatnyi fogyasztást. Ez megmarad és a GID (2 soros) kijelző fog működni továbbra is gyújtásra (tehát nem marad bekapcsolva, illetve bekapcsol gyújtásra)?

Harmadik ennél egyszerűbb kérdés, ez utóbbi így kivitelezhető-e, ha igen a válasz ez előző kettőre? Kell-e kódolnom bármit is? A gyári fejegységet megtartanánk biztonsági tartaléknak, meg ha később eladnánk a kocsit, visszatennénk, tehát azt nem feltétlenül kódolnánk le. Viszont a kocsit fogja-e bármiben zavarni, ha nem csinálok mást, csak beteszek egy nem gyári általános fejegységet? Ilyen szettben gondolkozom például, elegendő-e ez nekem ebben az esetben?

Módosítva : ntomka
Link to comment
Megosztás:

2 órája, ntomka írta:

Sziasztok!

Amióta gazdagodtunk egy H Kombival (Z16XEP) olvasgatom a fórumot. Szeretnék a zenei lehetőségeken javítani benne, de sok kérdésre nem találtam egyértelmű választ.

Jelenleg sima CD30 fejegység van benne. Még nem szedtem ki, hogy ellenőrizzem a csatlakozást is, de elég gyanús, hogy nem is volt cserélve sosem, nincs AUX sem kivezetve és az előlapon is csak CD30 felirat virít, AUX gomb nélkül (egyébként 9 gombos ha ez jelent valamit ez esetben). Amit viszont szeretnék, hogy legalább egy AUX-om legyen, erre már Bluetooth adaptert vagy bármit tudnék kötni. Ahogy olvasom a gyárira való csere nem feltétlenül triviális, először is jó lenne szerezni lehetőleg szín azonos letanított lejátszót.

Továbbá a kocsihoz sajnos nincs kódunk, így ha találnék is újat, nem tudnám feltanítani. Bár nemtom ez a lépés kötelező dolog-e, ez nem derült még ki számomra.

Ahogy az sem, hogy ha nem gyári fejegység mellett döntenénk mikre van pontosan szükségem. Nekünk személy szerint az aux és/vagy bluetooth megléte a fontos, nem kell cd sem, a rádió meg ugye lényegtelen, mert azt úgysem lehet kihagyni a képletből. :) Szóval ha a kormányvezérlést szeretném megtartani, kéne CAN BUS adapter, ami annyiba kerül ahogy látom, mint egy alap 1 DIN-es fejegység. Mivel úgyis főleg bluetoothon játszanánk át a zenét, nem hiszem, hogy zavaró lenne a hiánya, hisz ott már olyan fejegység kéne, ami visszafelé is vezérli a lejátszást. Első kérdésem, kihagyható-e a CAN BUS adapter, érint-e másban is, mint a kormányvezérlés elvesztése?

Második, ezen túlmenően gondolom elvesztem a BC menüt, mivel nem lesz gombom hozzá, de nekem elegendő, ha továbbra is kiírja a pillanatnyi fogyasztást. Ez megmarad és a GID (2 soros) kijelző fog működni továbbra is gyújtásra (tehát nem marad bekapcsolva, illetve bekapcsol gyújtásra)?

Harmadik ennél egyszerűbb kérdés, ez utóbbi így kivitelezhető-e, ha igen a válasz ez előző kettőre? Kell-e kódolnom bármit is? A gyári fejegységet megtartanánk biztonsági tartaléknak, meg ha később eladnánk a kocsit, visszatennénk, tehát azt nem feltétlenül kódolnánk le. Viszont a kocsit fogja-e bármiben zavarni, ha nem csinálok mást, csak beteszek egy nem gyári általános fejegységet? Ilyen szettben gondolkozom például, elegendő-e ez nekem ebben az esetben?

Ha a gyari radiot siman csak kiszeded, akkor kesobb vissza tudod dugni, es fog mukodni, kod nem kell.

Ha a kormanygombok es BC elvesztese nem zavar, akkor nem kell CAN modul, a fogyasztas es hatotav megmarad a GID-en.

Siman berakhatsz barmit, az majd mukodik a maga feje szerint, de pl. a gyujtasra valo ki/bekapcsolas nem fog menni, mert ahhoz a CAN buszon megy a jel. De meg lehet oldani, ha hozol valahonnan gyujtas jelet.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, csaba66 írta:

Siman berakhatsz barmit, az majd mukodik a maga feje szerint, de pl. a gyujtasra valo ki/bekapcsolas nem fog menni, mert ahhoz a CAN buszon megy a jel. De meg lehet oldani, ha hozol valahonnan gyujtas jelet

Vagyis folyamatosan kap tápot? Mert akkor ugye a hagyományos ON/OFF gomb azért csak működik. :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Opelesjoco írta:

Sziasztok! Valaki megtudna mondani hogy az astraban honnan kell levenni gyújtás jelet a multimédiás fejegysegnek? Mert a gyári rádió csatlakozóban csak fix 12 Volt van! Nekem kellene egy gyújtás jel valahonnan de még nem találtam!! Köszönöm 

A szivargyujto vilagitasa pl. jo.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Tanácsot szeretnék kérni fejegység csere ügyében!
Szeretném a gyári CD30 jelzésű fejegységet kicserélni valamilyen 1 DIN-es mechanika nélküli fejegységre! 
Milyen kellékekre lenne szükségem illetve milyen lehetőségeim lennének! AUX-Bluetooth mindenképp kellene!
A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!
Astra H 5 ajtós, CD70 + CID kijelzőm van. AUX csatlakozó van, de nincs bekábelezve.
Szeretnék a telefonomról, vagy USB-ről zenét hallgatni. 
Ezt találtam, ezt magam is be tudom szerelni ? Vagy kell szakember hozzá ? 
Meglehet oldani, hogy ez a kis kütyü a kesztyűtartóban lapulna meg a "látványt" ne zavarja ? 
Link: https://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=826&termek=19275

Ha ez az amire gondolok, és jelen esetben megfelelő lenne, vennék ilyent, de nem tudom, hogy hol még. 
 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Első körben meg kellene tudni biztosan, hogy van-e AUX az autóban. Mi kell hozzá? AUX-hoz szükséges alkatrészek megléte a rádióban, AUX menüelem bekapcsolása a rádión, kábelezés és aljzat megléte. Ha a rádió nem AUX képes, akkor keresd itt SOMI kollégát, ő gyári minőségben megoldja, programozással együtt.

A Dension egy kiváló (és drága) eszköz, nagyon jól használható, az autó eredeti kapcsolóival kezelhető (rádió számgombok és a kormánytávirányító). AUX kiválasztásakor kapcsol be automatikusan, a forrást ezután lehet választani (USB, AUX, iPod). Magát az eszközt én elástam a rádió mellé/mögé, csak az AUX és USB aljzatokat hoztam ki elérhető helyre (lehet az akár a kesztyűtartó belső oldala is).

Ha van kérdésed segítek szívesen. Nekem DVD90+CID+Dension+Komfort modul van az autóban. Komfort modul: www.pepas.cz

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia, koco!

Tudomásom szerint a rádió AUX képes.
A menüben jelzi, hogy van ilyen opció.
Akitől vettem azt mondta van.

Nekem is van pepas modulom, tolatókamera miatt. Ami működik is.
Lehet, hogy félre értek dolgokat e témában,  akkor bocsi!. De elvileg nekem olyan Dension kell, ami QuadLock csatlakozós, ha ez meg lenne, akkor elvileg a rádiót kell ki vennem, hátul beledugni gondolom a QuadLock csatlakozót az AUX -ba /hoz/ra.  aztán erről a QuadLock -s átalakító/csatlakozó/?  -t bedugom a Densionba, amit valahogy? a kesztyűtartóba teszek, és innentől már elvileg ha beledugok pl USB -t AUX-ra vátok róla szólna a zene. 
Hol tudnék ilyen komplekt csomagot szerezni ? 
Ez a QuadLock csatlakozó elegendő hosszú ahhoz, hogy a kesztyűtartóba tudjam tenni a Densiont ? 
Vagy valami még kell amiről per pill nem tudok. 


 

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor neked egy VCU-02 modulod van. Jó kis cucc (nekem CU+VCU-01+CAM-PS van).

A Dension szett tartalmazza a GW300-at, a quadlock közdarabot és egy kb 30 cm hosszú hosszabbítót a GW300-hoz. A Densiont így jó eséllyel be tudod tenni a kesztyűtartóba (elér odáig a hosszabbító).

Az ebay.de-n még vannak fent eladó új darabok. Arra kell figyelni, hogy a CD30-nak máshol van az aux kivezetése, mint a CD70-nek, emiatt van kétféle Dension szett. Ha csak CD30-as lenne, akkor azt a hozzá adott quadlock-ban kell átlábazni CD70-re (u.a. mint a DVD90).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia!

Ez szuper, használd egészséggel! Nekem kb.: 6-7 éve van meg, semmi gond vele. Letöltöttem még a Dension Gateway Indexer ingyenes programot, amivel a sok GB-os pendrive-ot is pillanatok alatt lehet indexelni a számítógéppel (a GW300 is megcsinálja, csak sokkal lassabban).

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Nemrég vettem 2008-as Astra H 1.6 Z16XER autómat. A gyári zene hangminősége nem nagyon tetszett ezért vettem egy JBL Stage 600 szettet bele előre. Beszerelés után ledöbbentem rajta, hogy a várt hatás mennyire elmaradt.

Az eredeti hangzással az volt az alapvető bajom, hogy kicsit telefonszerű, se mély se dinamika, csak középhang hangzás volt. Különösen kis hangerőn, nagyobb hangerőn kevésbé.

A JBL-t hallgatva, szinte ugyanez az eredmény. Sokkal-sokkal nagyobb javulást vártam. 

Az zavar a legjobban, hogy a nem tetsző, nagyon harsány középhangkiemelést ugyanúgy hallom a JBL hangszórókból, mint a régiekből. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy a hangszóró környezete az ajtóban (kvázi hangdoboz) van rosszul kialakítva, az űrtartalma, vagy csillapítás hiánya miatt. Ergo hasonló hangja van bármilyen hangszórót teszek bele. Még jó, hogy csak 20.000Ft-ot költöttem rá, nem 47-ezres Pioneert vettem.

Azt fogjátok mondani, hogy cseréljem ki a fejegységet is és megváltozik a világ. Sajnos nem hiszek ebben. Nem gondolom, hogy a Blaupunkt annyira rossz rádió lenne, sőt korábbról nekem kifejezetten jó tapasztalataim vannak vele.

Van egy eladó J Astrám is, a legegyszerűbb Selection kivitel, annyira jól szól benne a gyári zene, hogy eszembe sem jutna, bármit is cserélni benne.

Szeretném tudni, hogy miként lehetne a beépített zenéből normális hangot kihozni, további erősítő és mélyláda beépítése nélkül. Nem High End-re gondoltam, de legalább elviselhető legyen....

Üdv

Laci

 

Módosítva : feldelaci
Link to comment
Megosztás:

18 órája, feldelaci írta:

Szeretném tudni, hogy miként lehetne a beépített zenéből normális hangot kihozni, további erősítő és mélyláda beépítése nélkül. Nem High End-re gondoltam, de legalább elviselhető legyen....

Hulye kerdes, de a hangszint probaltad allitani? Kisse el van dugva a Settings menuben, de azert lehet...

Link to comment
Megosztás:

43 perce, csaba66 írta:

Hulye kerdes, de a hangszint probaltad allitani? Kisse el van dugva a Settings menuben, de azert lehet...

Hangszín nélkül kellene jól szólnia, akkor hallod meg, hogy a cuccod mire képes. 

A másik autóban nem kell semmit kiemelni, anélkül is hallod. EZ egyértelműen szemlélteti egy hangrendszer képességeit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.