Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra H TwinTop


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Már írtam hogy az enyémben a csomagtér pakolás segítő rendszere nem működik, vagyis nyomom a gombot nyitott tetővel de nem emeli ki hogy könnyebben tudjak pakolni. Írtátok h kábel szakadás lehet! De kérdem én hol lehet megtalálni azt a fránya szakadt kábelt?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
  • 3 months later...

Sziasztok!


Három hete rendesen megszívatott a 2005-ös Astra TwinTopunk. Hétfo délután indultam haza munkából, le akartam nyitni a tetot, erre fél állásban megállt. (Kinyitott csomagtérajtóval, levegoben álló kalaptartóval, behajtogatott tetoelemekkel.) Se teljesen lenyitni, se visszazárni nem lehetett. Nyomtam a gombot, mint ha az életem múlna rajta, de csak csipogott. Az egyik kalaptartó fülecske nem nyílt ki, így ebben a szerencsétlen félállásban kénytelen voltam a munkahelyemen teto alá vinni az autót mert este jött az eso. (Még szerencse, hogy volt hova beállni vele.)

Három Opel márkaszervizt is felhívtam a problémával, de mindenhonnan elhajtottak, azt mondták Magyarországon csak a gödölloi Opel Gaál foglalkozik Astra TwinTop javítással. Felhívtam oket is, az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy 30 ezer forint önmagában a probléma megállapítása, majd csak ezután jön a javítási és alkatrészköltség. Húztam a számat, de mivel muszáj megcsináltatni kértem tolük idopontot.

A tetot közben röpke másfél óra matekozással sikerült mechanikusan becsukni: A félig kinyílt csomagtérajtó alsó reteszét kiakasztottam egy csavarhúzóval, majd a lenyitott tetoelemek között bebújva, a csomagtér közepén található imbuszcsavarral leeresztettem a hidraulikus nyomást a rendszerbol, ezután egy kollégám segítségével behajtogattuk és a megfelelo pontokon reteszeltük a tetot. A csomagtérajtót visszazártuk, viszont onnantól kezdve az úgy bereteszelt, hogy nem lehetett kinyitni.

Másnap reggel elvittem az autót Gödöllore, majd délután hívott az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy megvan a hiba oka, a kalaptartó fülek motorjaiban levo fogaskerekek adták meg magukat (az egyik elnyíródott, a másiknak a foga teljesen letört) de mivel ez egy általuk ismert típushiba, ezért ok legyártatták az alkatrészt fémbol, így van raktáron nekik, ki tudják cserélni. Kérdeztem, hogy mennyibe kerülne a javítás. A válasz 180 000 (!!!!!!!) forint volt. Azt is hozzátették, hogy a gyártól a fogaskereket önmagában nem lehet megrendelni, csak a motorral együtt, az meg kb 300 ezer jó magyar pengo motoronként. Közöltem, hogy ennyiért nem fér bele a javítás és elhoztam az autót, persze a diagnosztikai költséget ki kellett fizetnem ettol függetlenül. (A csomagtérajtót legalább megcsinálták ennyi pénzért, így újra nyitható lett.)

Még ott a helyszínen megkérdeztem az ügyfélszolgálatos hölgyet, hogy mégis mi a búbánatos lóhere kerül ennyibe, amire a válasz az volt hogy egy azaz 1 db fogaskerék kb. 70 ezer forint. Majdnem szemberöhögtem.

Miután hazaértem a kocsival, felmentem az eBay-re, ahol 16 ezer forintért találtam a kocsihoz való fém fogaskereket párban. Angliai gyártótól behozva, szállítási költséggel együtt 20 ezer volt cakumpakk. Jövo héten viszem az autót a saját szerelomhöz, hogy cserélje ki a fogaskereket. Töredék árért elvégzi a muveletet és csak egy kis utánajárás kellett hozzá az interneten.

Elképeszto hogy a monopolhelyzetben levo gödölloi Opel Gaál így visszaél azzal, hogy egyedüli Opel kabriószervizként van jelen az országban és ilyen horribilis összeget kér két aprócska fogaskerék cseréjéért. Állítom egyébként, hogy nem is ok gyártatták le, hanem ugyanúgy külföldrol rendelték be az alkatrészeket. A tanulság nem kell egybol bedolni a márkaszerviznek, érdemes körülnézni az interneten, mielott egy havi magyar átlagfizetésnyi lóvét legombolnak rólad a semmiért.

Ha elkészült az autó, beszámolok róla, hogy szuperál az új, fém fogaskerék. Egyébként nem értem hogy a lökött germánok miért muanyagból csinálták az eredeti alkatrészt, amikor az ellendarabja fém, így törvényszeru, hogy egy ido után tönkremegy. Illetve bocs, értem. Menjen tönkre, te meg fizess az újért egy vagyont...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, astra_twintop írta:

Sziasztok!


Három hete rendesen megszívatott a 2005-ös Astra TwinTopunk. Hétfo délután indultam haza munkából, le akartam nyitni a tetot, erre fél állásban megállt. (Kinyitott csomagtérajtóval, levegoben álló kalaptartóval, behajtogatott tetoelemekkel.) Se teljesen lenyitni, se visszazárni nem lehetett. Nyomtam a gombot, mint ha az életem múlna rajta, de csak csipogott. Az egyik kalaptartó fülecske nem nyílt ki, így ebben a szerencsétlen félállásban kénytelen voltam a munkahelyemen teto alá vinni az autót mert este jött az eso. (Még szerencse, hogy volt hova beállni vele.)

Három Opel márkaszervizt is felhívtam a problémával, de mindenhonnan elhajtottak, azt mondták Magyarországon csak a gödölloi Opel Gaál foglalkozik Astra TwinTop javítással. Felhívtam oket is, az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy 30 ezer forint önmagában a probléma megállapítása, majd csak ezután jön a javítási és alkatrészköltség. Húztam a számat, de mivel muszáj megcsináltatni kértem tolük idopontot.

A tetot közben röpke másfél óra matekozással sikerült mechanikusan becsukni: A félig kinyílt csomagtérajtó alsó reteszét kiakasztottam egy csavarhúzóval, majd a lenyitott tetoelemek között bebújva, a csomagtér közepén található imbuszcsavarral leeresztettem a hidraulikus nyomást a rendszerbol, ezután egy kollégám segítségével behajtogattuk és a megfelelo pontokon reteszeltük a tetot. A csomagtérajtót visszazártuk, viszont onnantól kezdve az úgy bereteszelt, hogy nem lehetett kinyitni.

Másnap reggel elvittem az autót Gödöllore, majd délután hívott az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy megvan a hiba oka, a kalaptartó fülek motorjaiban levo fogaskerekek adták meg magukat (az egyik elnyíródott, a másiknak a foga teljesen letört) de mivel ez egy általuk ismert típushiba, ezért ok legyártatták az alkatrészt fémbol, így van raktáron nekik, ki tudják cserélni. Kérdeztem, hogy mennyibe kerülne a javítás. A válasz 180 000 (!!!!!!!) forint volt. Azt is hozzátették, hogy a gyártól a fogaskereket önmagában nem lehet megrendelni, csak a motorral együtt, az meg kb 300 ezer jó magyar pengo motoronként. Közöltem, hogy ennyiért nem fér bele a javítás és elhoztam az autót, persze a diagnosztikai költséget ki kellett fizetnem ettol függetlenül. (A csomagtérajtót legalább megcsinálták ennyi pénzért, így újra nyitható lett.)

Még ott a helyszínen megkérdeztem az ügyfélszolgálatos hölgyet, hogy mégis mi a búbánatos lóhere kerül ennyibe, amire a válasz az volt hogy egy azaz 1 db fogaskerék kb. 70 ezer forint. Majdnem szemberöhögtem.

Miután hazaértem a kocsival, felmentem az eBay-re, ahol 16 ezer forintért találtam a kocsihoz való fém fogaskereket párban. Angliai gyártótól behozva, szállítási költséggel együtt 20 ezer volt cakumpakk. Jövo héten viszem az autót a saját szerelomhöz, hogy cserélje ki a fogaskereket. Töredék árért elvégzi a muveletet és csak egy kis utánajárás kellett hozzá az interneten.

Elképeszto hogy a monopolhelyzetben levo gödölloi Opel Gaál így visszaél azzal, hogy egyedüli Opel kabriószervizként van jelen az országban és ilyen horribilis összeget kér két aprócska fogaskerék cseréjéért. Állítom egyébként, hogy nem is ok gyártatták le, hanem ugyanúgy külföldrol rendelték be az alkatrészeket. A tanulság nem kell egybol bedolni a márkaszerviznek, érdemes körülnézni az interneten, mielott egy havi magyar átlagfizetésnyi lóvét legombolnak rólad a semmiért.

Ha elkészült az autó, beszámolok róla, hogy szuperál az új, fém fogaskerék. Egyébként nem értem hogy a lökött germánok miért muanyagból csinálták az eredeti alkatrészt, amikor az ellendarabja fém, így törvényszeru, hogy egy ido után tönkremegy. Illetve bocs, értem. Menjen tönkre, te meg fizess az újért egy vagyont...

Egy ismerősömnek eladtak egy G Astrát úgy, hogy sérülésmentes. Aztán később derült ki, hogy kis mértékben ugyan, de sérült volt. Megkerestük az első tulajt, aki elmondta, hogy valóban nála sérült egy balesetben az autó, márkaszervizben javíttatta. Természetesen az alufelnikkel adta le az autót a Gaálnál. Ezután ők eladták lemezfelnivel, sérülésmentesként. Amikor megkérdeztük, hogy miért nem szóltak, csak annyi volt a válasz, hogy nem vették észre, amikor beszámították az autót. Ja, pont ők. :-)  

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2015. 06. 05. at 18:26, TwinTop írta:

Sziasztok!

Már írtam hogy az enyémben a csomagtér pakolás segítő rendszere nem működik, vagyis nyomom a gombot nyitott tetővel de nem emeli ki hogy könnyebben tudjak pakolni. Írtátok h kábel szakadás lehet! De kérdem én hol lehet megtalálni azt a fránya szakadt kábelt?

Köszi előre is

Szia,

kaptál választ a kérdésedre? vagy sikerült kiderítened valamit kábel ügyben?

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 12. 13. at 7:37, motu01 írta:

Sziasztok,

Látom végre újra beindult ez a topic is.

 

Akkor én is bemutatkozom.

Én is kezdő kabriós vagyok, szeptemberben vettem a TT-met. A kocsit közvetlenül külföldről hozták nem nyíló tetőhibával.

Mielőtt megvettem utánanéztem a gyári hibáknak és szerencsére csak a vezeték volt megtörve és megoldódott egyszerűen a probléma.

Jópofa autó bár erőben meg sem közelíti az előző autómat (mondjuk nem is érdekel mert elég volt a sok gyorshajtásból).

 

Felszereltsége szerintem az alapverzió de már folyamatban vannak az átalakítások.

 

Egyszer szervezhetnénk egy kis találkozót ahol megcsodálhatjuk egymás gépét és megoszthatjuk az eddigi tapasztalatokat.

Szia,

megkérdezhetem hogy hogyan sikerült megoldani a szakadt kábel problémád? Hol / kivel csináltattad?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 03. 25. at 22:17, motu01 írta:

 

Szia,

 

Én is ugyanígy vettem, csak nekem a csomagtér sem nyílt fel.

 

A nyitási sorrend ha jól emlékszem:

1: csomagtér ajtó nyit

2: tető összecsuk és betesz a csomagtartóba

3: közben a kalaptartó kiemelkedik

4: kalaptartó fülei kinyitnak

5: csomagtérfedél fülei kinyitnak

6: kalaptartó leereszkedik

7: csomagtérajtó visszazár.

 

Neked a 2. pontra nem kapcsol valami.

Szerintem lehet:

-eldurrant hidraulika cső (vedd le a tető burkolatot és a csomagtér burkolatot és nézd meg hogy épek e a csövek)

-nem működik valamelyik érzékelő (sztem tech2-vel leelenőrizhető)

-meg van törve a tető nyitásáért felelős vezetékkötegnél valamelyik (ki kellene mérni első körben a tetőburkolat alatti vezetékeket, majd a többit)

 

Én ezekre gondolok első körben, de lehet hogy csak rá kell tenni egy Tech2-t és megmondja hogy hol a hiba.

De ha nem haladsz, adhatok egy kontaktot aki megcsinálja neked jó pénzért.

Szia,

én nagyon hálás lennék azért a kontaktért:-). Nem megy a tetőm...

Köszi

Balázs

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 03. 25. at 22:17, motu01 írta:

 

Szia,

 

Én is ugyanígy vettem, csak nekem a csomagtér sem nyílt fel.

 

A nyitási sorrend ha jól emlékszem:

1: csomagtér ajtó nyit

2: tető összecsuk és betesz a csomagtartóba

3: közben a kalaptartó kiemelkedik

4: kalaptartó fülei kinyitnak

5: csomagtérfedél fülei kinyitnak

6: kalaptartó leereszkedik

7: csomagtérajtó visszazár.

 

Neked a 2. pontra nem kapcsol valami.

Szerintem lehet:

-eldurrant hidraulika cső (vedd le a tető burkolatot és a csomagtér burkolatot és nézd meg hogy épek e a csövek)

-nem működik valamelyik érzékelő (sztem tech2-vel leelenőrizhető)

-meg van törve a tető nyitásáért felelős vezetékkötegnél valamelyik (ki kellene mérni első körben a tetőburkolat alatti vezetékeket, majd a többit)

 

Én ezekre gondolok első körben, de lehet hogy csak rá kell tenni egy Tech2-t és megmondja hogy hol a hiba.

De ha nem haladsz, adhatok egy kontaktot aki megcsinálja neked jó pénzért.

Szia,

én nagyon hálás lennék azért a Kontaktért:-). Nem megy a tetőm...

előre is köszi

Balázs

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Július elején vettem az autómat, 2007-es TT. Nagyon szeretem meg vagyok vele elégedve, de van egy pár hibája. Találkozott valaki hasonló hibákkal? Hogy javítottátok? Tudtok jó szervízt rá?

Az anyós ülés ajtajában fura hangja van az üvegnek amikor le-fel húzom. Valószínű mindenki csapkodja mivel a 3 hónap alatt én is azt tapasztaltam, hogy aki először ül be meglepődik mekkorát csattan az ajtó és valami kilazulhatott benne.

Vezető mögött a tető zajos, ott is tippre csavarok lazulhattak meg.

Nagy melegben (ha pl 2 órája már süti a nap a kocsit) nem mozog az anyós ülés oldali kapaltartó fül, ezt a hibát már sokan írtátok itt is. Van rá bármi megoldás?

2007es az autóm tehát még pont nincsen benne AUX bemenet. Ez megoldaná a problémám?:
http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-VECTRA-AUX-IN-ADAPTER-CD30-MP3-IPHONE-IPOD-IPAD-CD70-NAVI-CDC40-/201671609028?hash=item2ef4908ac4:g:9UcAAOxygPtSvCLo

Illetve a legzavaróbb. Nagyon kemény a rugózása magyar utakon ráz mint a szemét, cserébe ha csak egyedül is ülök benne, van hogy leér az alja nagyobb fekvőrendőröknél (Nem vagyok kis darab, 115kg de azért na) Meg lehet emelni az autót, vagy tudtok ajánlani valami rugót ami emelné picit meg javítana a rugózásán?

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, marosige írta:

Nagy melegben (ha pl 2 órája már süti a nap a kocsit) nem mozog az anyós ülés oldali kapaltartó fül, ezt a hibát már sokan írtátok itt is. Van rá bármi megoldás?

2007es az autóm tehát még pont nincsen benne AUX bemenet. Ez megoldaná a problémám?:
http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-VECTRA-AUX-IN-ADAPTER-CD30-MP3-IPHONE-IPOD-IPAD-CD70-NAVI-CDC40-/201671609028?hash=item2ef4908ac4:g:9UcAAOxygPtSvCLo

Illetve a legzavaróbb. Nagyon kemény a rugózása magyar utakon ráz mint a szemét, cserébe ha csak egyedül is ülök benne, van hogy leér az alja nagyobb fekvőrendőröknél (Nem vagyok kis darab, 115kg de azért na) Meg lehet emelni az autót, vagy tudtok ajánlani valami rugót ami emelné picit meg javítana a rugózásán?

 

Köszi!

Nekem pont hidegben nem nyit ki elsőre, de csak akkuról (12V). Mondjuk tízből egyszer beragad. Melegben soha.

Ha jár a motor (14.4 V) akkor mindig kinyit, akár hideg van akár meleg. Szerintem 12V-on kisebb a villanymotor nyomatéka, az okozhatja a nehézséget. Szezon elején egyszer megmozgatom a vezetékköteget, ami az elefántfül motorjához vezet, lehet, hogy ez is segít.

A TT gyárilag 30 mm-rel lejjebb van, mint a sima H Astra. Ráadásul 17" kerékkel a gumija is vékonyabb. Én első héten lecseréltem a 17"-os kerekeket (225/45 R17) 16"-ra (205/55 R16). Ezzel komfortosabb lett. A másik H Astránkon (5 ajtós) 195/65 R15 gumik voltak, azzal még komfortosabb, de a 15" kerék a TT-re nem biztos, hogy felfér (az első féktárcsa méretétől függ).

Itt a tél, vegyél rá 16"-os téli garnitúrát és hasonlítsd össze a menetkomfortot. De ha erre jársz (Tatabánya) kölcsön adom a 16"-os nyári garnitúrámat, hogy kipróbáld. Most úgyis a raktárban pihen.

Rugócserével meg lehet emelni az autót, de az már elég komoly beavatkozás a gumicseréhez képest.

Az Ebayes kábel csak akkor oldja meg a gondodat, ha van hová bedugni a rádió hátuljába. Mielőtt megvennéd, ellenőrizd a rádiót. 80% az esély, hogy nem lesz rajta csatlakozóhely.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kezdőkabriós írta:

Rugócserével meg lehet emelni az autót, de az már elég komoly beavatkozás a gumicseréhez képest.

Az Ebayes kábel csak akkor oldja meg a gondodat, ha van hová bedugni a rádió hátuljába. Mielőtt megvennéd, ellenőrizd a rádiót. 80% az esély, hogy nem lesz rajta csatlakozóhely.

Neked nem ér le az alja könnyen? Azért gondoltam a rugócserére, mert meg kellett tanulnom úgy vezetni, hogy figyeljek rá nehogy leérjen az alja és még így is sikerül néha meghúznom alulról. (D corsáról váltottam, az jó magas volt ugye)

Ha nem kompatibilis a rádióm vele, tudsz javasolni valami megoldást? Nem szeretném lecserélni a fejegységet, mert tetszik ez a gyári opel kinézet, hasonló kinézetű de bluetoothos rádióknál pedig a kijelző lekerül és a fenti kijelző csak pár adatot jelenít meg. Az nem tetszik. A parrot mki egységeket nézegettem, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 14. at 11:29, marosige írta:

Sziasztok!

Július elején vettem az autómat, 2007-es TT. Nagyon szeretem meg vagyok vele elégedve, de van egy pár hibája. Találkozott valaki hasonló hibákkal? Hogy javítottátok? Tudtok jó szervízt rá?

Az anyós ülés ajtajában fura hangja van az üvegnek amikor le-fel húzom. Valószínű mindenki csapkodja mivel a 3 hónap alatt én is azt tapasztaltam, hogy aki először ül be meglepődik mekkorát csattan az ajtó és valami kilazulhatott benne.

Vezető mögött a tető zajos, ott is tippre csavarok lazulhattak meg.

Nagy melegben (ha pl 2 órája már süti a nap a kocsit) nem mozog az anyós ülés oldali kapaltartó fül, ezt a hibát már sokan írtátok itt is. Van rá bármi megoldás?

2007es az autóm tehát még pont nincsen benne AUX bemenet. Ez megoldaná a problémám?:
http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-VECTRA-AUX-IN-ADAPTER-CD30-MP3-IPHONE-IPOD-IPAD-CD70-NAVI-CDC40-/201671609028?hash=item2ef4908ac4:g:9UcAAOxygPtSvCLo

Illetve a legzavaróbb. Nagyon kemény a rugózása magyar utakon ráz mint a szemét, cserébe ha csak egyedül is ülök benne, van hogy leér az alja nagyobb fekvőrendőröknél (Nem vagyok kis darab, 115kg de azért na) Meg lehet emelni az autót, vagy tudtok ajánlani valami rugót ami emelné picit meg javítana a rugózásán?

 

Köszi!

Aux bemenetben tudok segiteni, ha gondolod!

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎10‎.‎14‎. at 15:17, marosige írta:

Neked nem ér le az alja könnyen? Azért gondoltam a rugócserére, mert meg kellett tanulnom úgy vezetni, hogy figyeljek rá nehogy leérjen az alja és még így is sikerül néha meghúznom alulról. (D corsáról váltottam, az jó magas volt ugye)

Ha nem kompatibilis a rádióm vele, tudsz javasolni valami megoldást? Nem szeretném lecserélni a fejegységet, mert tetszik ez a gyári opel kinézet, hasonló kinézetű de bluetoothos rádióknál pedig a kijelző lekerül és a fenti kijelző csak pár adatot jelenít meg. Az nem tetszik. A parrot mki egységeket nézegettem, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.

Csak elöl a lökhárító alatti koptatólemezt szoktam meghúzni, egyébként máshol nem okozott gondot az ültetés.

Az AUX-os fejegység ugyanúgy néz ki, mint az AUX nélküli, SOMI tud segíteni Budán.

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Segitsegre lenne szuksegem. Tetocsukaskor minden mozdulat vegbemegy. A csomagter ajto is lecsukodik, viszont a sipolas elmarad es a csomagterajto lotyog. 30 felett jelez is, hogy nyitva. Bemasztam es megneztem mukodes kozbe. A csomagterajto lecsapodasa utan nem indul be a lezarasert felelos motor. Ami erdekes, hogy cabrio modban a vegen mikor lecsukodik a csomagterajto akkor igen... Egybol razar es jon a sipolo hang. Csak csukott allapotnal nem zar a vegen... Van otletetek? Esetleg aki erthet hozza?

Koszonom a segitokesz valaszokat!

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Nem akarok már állandóan offolni az Astrát vennék topikba, így inkább ide írom, hátha feltámasztható ez a topik is.

2 kérdésem lenne, így mínuszok beáltával.

Mit lehet kezdeni az ajtónyitásra lehúzódó ablakkal, ha befagy? Gondolom nem tesz jót neki.

Másik igazából nem a hideghez kapcsolódik, de csak az én központi záram olyan csodálatos, hogy kulccsal csak a vezető oldali ajtót zárja, távirányítással meg működik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

23 órája, bazsiihmv írta:

Másik igazából nem a hideghez kapcsolódik, de csak az én központi záram olyan csodálatos, hogy kulccsal csak a vezető oldali ajtót zárja, távirányítással meg működik rendesen?

Ez ilyen gyárilag. Ha kulccsal akarod lezárni, akkor következő a dolog menete:

Lezárod a bal elsőt kulccsal, átmész a másik oldalra, majd a jobb első ajtót kinyitod, benyúlsz és lenyomod a középkonzolon a zárógombot. Ezután becsukod az ajtót és zárva az autó. Csak óvatosan, mert, ha véletlenül a kocsiban hagynád a kulcsot a jobb oldalról, akkor szopóroller lesz belőle.:-)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Astra555 írta:

Ez ilyen gyárilag. Ha kulccsal akarod lezárni, akkor következő a dolog menete:

Lezárod a bal elsőt kulccsal, átmész a másik oldalra, majd a jobb első ajtót kinyitod, benyúlsz és lenyomod a középkonzolon a zárógombot. Ezután becsukod az ajtót és zárva az autó. Csak óvatosan, mert, ha véletlenül a kocsiban hagynád a kulcsot a jobb oldalról, akkor szopóroller lesz belőle.:-)

akkor megnyugodtam :D végülis ameddig le nem merül a távirányító, amire meg ugye figyelmeztet is, addig talán nincs rá szükség. :D

Módosítva : bazsiihmv
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Astra555 írta:

Ez ilyen gyárilag. Ha kulccsal akarod lezárni, akkor következő a dolog menete:

Lezárod a bal elsőt kulccsal, átmész a másik oldalra, majd a jobb első ajtót kinyitod, benyúlsz és lenyomod a középkonzolon a zárógombot. Ezután becsukod az ajtót és zárva az autó. Csak óvatosan, mert, ha véletlenül a kocsiban hagynád a kulcsot a jobb oldalról, akkor szopóroller lesz belőle.:-)

 

Nem kell bezárni a bal elsőt kulccsal, hisz a középkonzolon a zárógomb az összes ajtót zárja, így a bal1-et is

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎12‎.‎16‎. at 16:52, bazsiihmv írta:

Mit lehet kezdeni az ajtónyitásra lehúzódó ablakkal, ha befagy? Gondolom nem tesz jót neki.

 

Nagyon vékonyan bekentem a felső gumikádert szilikonnal (Triszil A, még a légpuskámhoz vettem), így nem fagy hozzá az üveg. Nyitás előtt az üveg alsó részére ráfagyó külső gumicsíkot körömmel kicsit elemelem az üvegtől teljes hosszában és csak utána nyitom ki az ajtót. Egy perc babrálás, de megéri...:-)

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

15 órája, kezdőkabriós írta:

Nagyon vékonyan bekentem a felső gumikádert szilikonnal (Triszil A, még a légpuskámhoz vettem), így nem fagy hozzá az üveg. Nyitás előtt az üveg alsó részére ráfagyó külső gumicsíkot körömmel kicsit elemelem az üvegtől teljes hosszában és csak utána nyitom ki az ajtót. Egy perc babrálás, de megéri...:-)

köszi, ezt is kipróbálom :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

 

Pár éve elkezdtem foglalkozni Astra twintop tető hibákkal. Sajnos volt teszt alany. Saját járgányom. Most már kezdem megismerni :) Lekopogom a sajátom most már rendben van.

Rendelkezem szoftver részel illetve alkatrészekkel is. Kábelek, motorok, érzékelők.

Valakinek segítségre lenne szüksége és ha tudok szívesen segítek.

Itt a fórumon ne kérjétek hogy levelezésben oldjam meg a hibád mert nagyon sok problémát okozhat egy egyszerű dolog is és lehet hozzá nyúlsz és nagyobb gondot csinálsz.

Távsegítséget nem vállalok :)

Adatlapomon megtalálható az élérhetőségem.

Módosítva : laki
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.