Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

:( átment! a munkalapra CO% 0,04/0,0x értéket irtak, igaz mindezt cirka 5 óra alatt :) hihetetlen gyorsasággal dógoznak a szakik !! Csak tudnám, mi értelme van az időpontnak (Jöjjön akkor 9re, de azt neem mondják, hogy hozzon magával enni-inni valót, ja és a szabadságot se felejtse el kiiratni)

ez szerintem evidens ;)

nekem is majdnem 4 óra volt, hogy ismerős intézte.

mondjuk nem az ott dolgozó szakik hibája... sok mérést kell csinálni, egy autó

majdnem egy órát van bent a soron (legalábbis ott ahol én voltam), és utána

még el kell küldeniük központba az eredményeket, amit jóváhagynak, kb egy

óra alatt. Utána jön a papírmeló, és végül az örvendés :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nos mióta lezártam az AGR szelepet, azóta nem akar meghalni a moci lámpáknál elinduláskor, nem limbózik az alapjáratom, szóval ez oké. Azonban már az elmúlt 2 hétben legalább 4x csinálta azt a moci, hogy már kicsit járt majdnem meleg mocit leállítva, ha be akarom indítni oan nehezen akarja elkapni. Dadog, nem veszi fel a fordulatot, sőt még le is áll, mintha nem menne valamelyik henger, sőt ha beindul akkor néha olyan jellegzetes szagú a kipuffogott gáz. Ezzel 1gyütt jár hogy megemeli a fordulatot, de a moci hamar kidolgozza és vissza áll a normális fordulatra.

Gyertya csere 2pólusú BOSH van benne nekem bizonyított (kb 6hete) azt megelőzően gyujtókábel csere is volt már, és ez után jött az hogy elvittem a szerelőhöz, aki kitisztitott (alapjárati moci, AGR szelep), +nézett minden kis furatot. A nyáron emiatt a jelenség miatt lett hengerfej tömítés+szelepszár szimering cserélve (azt hittem, hogy bemegy a víz az égéstérbe). Minden második olajcserénél üziszűrő csere is van, ami szerintem nem baj.

De most ezek után kissé idegesít, hogy mé'?

Link to comment
Megosztás:

Vagy ereszt az injektorfejed, vagy rossz az egyik hőmérséklet jeladód (víz vagy beszívott levegő).

Szóval kopik a vas :(

A direkt szűrő okozhat ient? A műszerre, mikor rá volt téve, az mutatta, hogy a levegő hőmérsékletét adta a jeladó. A termosztátház mellet van a vízhőfok jeladóm? Az injektofej eresztésnek van-e vmi látható jele (a szívó oldalon vmi szivárgásnyom pld) ?

Link to comment
Megosztás:

Az injektorfej eresztése a szívósorba juttat egy csomó benyát, amitől nehezen fog beindulni.

Látni nem lehet, de okozhatja a tömény szagot a kipuffnál.

Hideg motornál is pörgetni kell több mp-ig, mire beindul?

Hideg motornál nem. Szinte 2-3fordulatot követően elkapja. A jelenséget mindíg csak akkor csinálja, ha már járt 1 kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem ártana biztosra menni :(

Nincs valaki hasonló autóval a közeledben? Elég könnyű átpróbálni a levegőhőmérőt.

Nos biztosra mentem :( OPEL kereskedés vízhőfok jeladó 3200 píz. Már bent is van ;) Az első 8-10 indítás egyenlőre probléma mentes ! :)

Link to comment
Megosztás:

Nos azóta túlvagyok vagy 100 indításon még egyx sem hozta a hibát. Szóval cce !

Ez a moci x14xe ott a vízhőfok jeladó mellet még van 1 kis pöcs oda megy 1 szál vezeték az mi?

A vízhőfok jeladó = gomba?

Az is egy vízhőfokjeladó, az a műszeregységé :(

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep le lett zárva. Olvastam korábban, h motorhibalámpa fel fog villanni, mikor kinyitja az AGR.

Megmondom őszintén, azt hittem csomószor kellene világítania. Ezzel szemben nagyon ritkán világít.

Ez azt jelenti, h nem minden AGR szelepnyitáskor kell világítania, vagy ilyen ritkán kapcsol az AGR?

Tulajdonképpen mikor is nyit az AGR szelep?

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep le lett zárva. Olvastam korábban, h motorhibalámpa fel fog villanni, mikor kinyitja az AGR.

Megmondom őszintén, azt hittem csomószor kellene világítania. Ezzel szemben nagyon ritkán világít.

Ez azt jelenti, h nem minden AGR szelepnyitáskor kell világítania, vagy ilyen ritkán kapcsol az AGR?

Tulajdonképpen mikor is nyit az AGR szelep?

Gázadásnál visszazár tök nullára, mikor elveszed a gázt és motorféken van, akkor nyit és az ecu csinál 1 tesztet, annak az eredménye zárt állás, akkor benyomja a "hiba" jelzést.

Próbáld + 110ről lassits vissza 50re (ez ugye nem 5másodperc) mert ennek is van némi türelmi ideje tuti benyomja a jelzést. De ez legyen a legkisebb boj ! Az a lényeg menjen, és ne tököljön, ne akarjon +dögleni gázadásnál :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.