Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Csak 97-től nézik a vezérlők (96 vége inkább, az volt a váltás) a map szenzoron keresztül

az AGR tesztet. Az előtte évjáratok nem fognak lámpát villantani ezért.

Az AGR mindig részterhelésen nyit, tehát ha egy sebességen haladsz az autóval pl.

Nekem '96 februári, sajnos villantja.

Ha valaki tud megoldást, h ne villantsa, érdekelne! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na ja, biztos vagy benne, hogy AGR hibákat villant? Mert nagy esélyes a lambda is.

Akkor nem évjárat szerint mondom, hanem így:

- régi vezérlő: sárga-piros csatlakozó (ez nem villant AGR hibát)

- újabb vezérlő: fehér-piros csatlakozó (ez villant)

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Na ja, biztos vagy benne, hogy AGR hibákat villant? Mert nagy esélyes a lambda is.

Akkor nem évjárat szerint mondom, hanem így:

- régi vezérlő: sárga-piros csatlakozó (ez nem villant AGR hibát)

- újabb vezérlő: fehér-piros csatlakozó (ez villant)

:huh:

Ki fogom olvasni. Viszont biztos vagyok benne, mert az AGR lezárása óta van.

Link to comment
Megosztás:

Ki fogom olvasni. Viszont biztos vagyok benne, mert az AGR lezárása óta van.

Attól még lehet véletlen is :lol:

De ha megnézed a vezérlőt (persze csak ha nagyon elvetemült vagy :D ), és a csatlakozói

színét, akkor eldőlhet a dolog :huh:

Amúgy éppenséggel lehet AGR kód is, ha már kikopott a tengely szára, akkor a lezárás sem

segít (max annyit hogy nem maradsz ott vele ha megszorul az AGR), utána is dobálja a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy éppenséggel lehet AGR kód is, ha már kikopott a tengely szára, akkor a lezárás sem

segít (max annyit hogy nem maradsz ott vele ha megszorul az AGR), utána is dobálja a hibakódot.

Most nem értem. Nálam AGR lezárás történt, azóta jelentkezik a hibaüzi.

A tengely 96.000 km alatt nem kopik ki ugye?

Link to comment
Megosztás:

Most nem értem. Nálam AGR lezárás történt, azóta jelentkezik a hibaüzi.

A tengely 96.000 km alatt nem kopik ki ugye?

kikophat az előbb is. pont hugom g astráján kellett annó 80ezernél cserélni, mert abszolút

behalt, szanaszét kopott. valószínű ebben az is nagy szerepet játszott, hogy céges kocsi

révén betartották a 30000-es olajcsereperiódust... :huh:

de egyébként marha kíváncsi lennék a csatlakozó színére az ecu-n, lehet egy elméletet

megdöntesz ezzel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérlek pontosíts: ECU jobb oldalon az A oszlop aljában?

Melyik lábát kellene megnéznem?

Igen, viszont ahhoz azt a küszöb elemet le kell venni (4csavar).

Simán csak meg kell jól nézni a csatlakozó színét (kettő van az ecun, egyforma méretűek),

vagyis az aljzat színét inkább, ami az ecuból lóg ki.

Ha fehér és piros, akkor az új vezérlőd van, ha fakó-sárgás (elég világos, kevés fényben

akár még piszkosfehérnek is nézhető) és piros, akkor a régi. Asszem különbség még annyi

van, hogy a kopogásszenzor más csatlakozóval csatlakozik a motortérben a kötegre az

új ecunál, mint a réginél.

Link to comment
Megosztás:

Ez az egr nem egy elektromotor? Miköze az olajhoz?

az egy ki-be mozgó szelepszár, ami zár-nyit egy járatot részben vagy egészen.

ez a járat közvetlen a kipufogótól megy a szívósorba. és ha relatíve sok olaj jut

fel az égéstérbe (márpedig a fáradtolajnak nagyobb az esélye erre), kormosabb

lesz a kipufogógáz, és ez a korom a szelep ellensége. kikoptatja a tengelyszárat,

mivel az szárazon fut.

Link to comment
Megosztás:

az egy ki-be mozgó szelepszár, ami zár-nyit egy járatot részben vagy egészen.

ez a járat közvetlen a kipufogótól megy a szívósorba. és ha relatíve sok olaj jut

fel az égéstérbe (márpedig a fáradtolajnak nagyobb az esélye erre), kormosabb

lesz a kipufogógáz, és ez a korom a szelep ellensége. kikoptatja a tengelyszárat,

mivel az szárazon fut.

Aha. Akkor olyasmi mint egy alapjárati motor, nem?

Link to comment
Megosztás:

Így elsőre (annak ellenére hogy még nem láttam :huh: ) nekem logikusabbnak tűnne egy alapjárati féle megoldás. De biztos nem volt hülye, aki ezt találta ki. :lol:

Hát azért ezen vitatkozhatnánk. Sztem egy forgó tengelyes, pillangószelep szerű megoldás kevésbé lenne érzékeny az elkoszolódásra.

Link to comment
Megosztás:

Opel16v! A CU színét meg fogom nézni majd egyik nap.

Most lehet, h alapvetően hülyeséget kérdezek, nem néztem meg van-e elektromos vezeték az AGR-hez.

AGR lezárás helyett nem lenne egyszerűbb lehúzni a vezérlő vezetéket róla?

Nem, mert akkor tuti folyamatos hibakód, és valszeg folyamatos vészprogram is lesz.

Link to comment
Megosztás:

ez biztosan rossz megoldás lenne

már csak a szűk keresztmetszett miatt is. azonkívül sok a dzsuva.

Ez ugyebár elvileg úgy műxik, hogy időnként rámér az ECU, hogy műxik-e, mégpedig ha jól értem úgy, hogy ilyenkor figyeli a MAP szenzor feszültségét. Mi lenne, ha egy kis elektronikával csökkentenénk a MAP szenzor feszültségét (úgy rémlik, kisebb nyomáshoz kisebb feszültség tartozik) akkor, amikor a tesztet csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Ez ugyebár elvileg úgy műxik, hogy időnként rámér az ECU, hogy műxik-e, mégpedig ha jól értem úgy, hogy ilyenkor figyeli a MAP szenzor feszültségét. Mi lenne, ha egy kis elektronikával csökkentenénk a MAP szenzor feszültségét (úgy rémlik, kisebb nyomáshoz kisebb feszültség tartozik) akkor, amikor a tesztet csinálja?

aham. és honnan tudod mikor csinálja a tesztet? :huh:

no meg aztán nem egyszerű ám egy olyan kütyü, ami az agr pozíció alapján táblaértékekkel befolyásolja

a map szenzor által mért jelet (az nem folyamatos jel, hanem folyamatosan változó, mivel a hengerek

által keltett depresszió sem folyamatos).

Link to comment
Megosztás:

aham. és honnan tudod mikor csinálja a tesztet? :huh:

no meg aztán nem egyszerű ám egy olyan kütyü, ami az agr pozíció alapján táblaértékekkel befolyásolja

a map szenzor által mért jelet (az nem folyamatos jel, hanem folyamatosan változó, mivel a hengerek

által keltett depresszió sem folyamatos).

Nyilván akkor, amikor feszültéget kap a szelep. A tesztnél folyamatosan változó jeleket figyel, vagy csak nyitja, és zárja a szelepet?

Link to comment
Megosztás:

Nyilván akkor, amikor feszültéget kap a szelep. A tesztnél folyamatosan változó jeleket figyel, vagy csak nyitja, és zárja a szelepet?

A teszt néha akkor van, amikor a folytószelep zárt állásban van, mivel ekkor lehet a legnagyobb depresszió.

Ekkor zárja-nyitja a szelepet, és nézi a depresszió csökkenését. Viszont ezek folyamatosan változó adatok, a

szelep állás (poti) és a depresszió is.

Link to comment
Megosztás:

Látom újra picit feléledt a topik. Gondoltam megemlítem, hogy már több mint 3 éve volt tisztítva az AGR-em, azóta több mint 35e-t mentem vele és még mindig jó. Eközben csak 1-2 hétig volt lezárva amikor egyszer tesztelgettem hogy milyen úgy.

A lényeg: nekem marad így amíg új fejlemény nem lesz az ügyben :huh:

Amúgy szerintem valószínűleg sokat számít, hogy a tisztán városi használat nagyon ritka, illetve 2000 alatt nem nagyon terhelem.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem valószínűleg sokat számít, hogy a tisztán városi használat nagyon ritka, illetve 2000 alatt nem nagyon terhelem.

Igen, ez lényeges. A másik lényeges pedig a rendszeres 10e km-es olajcsere jó minőségű olajjal :huh:

mert elhasználódott olajjal jobban kokszolódik a szelep is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.