Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

  • 2 months later...

Tud valaki Budapesten vagy környékén olyan szakit, aki rendelkezik Tech2-vel, és vállal Corsa D-be multi kormány beszerelést?

Erről lenne szó: 2006/12 Corsa D 1.4, 5 ajtós. Sima, alap kormánnyal rendelkezik.

Link, amit találtam hozzá: http://www.ukcorsa-d.com/forum/showthread.php?68900-Retro-fitted-Steering-wheel-controls-missing-illumination-wire

Tud vállalni ilyet valaki? (Bármilyen multis Corsa D kormány jó hozzá?)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni! Olyan problémám lenne, hogy az autónak elkezdett olyan hangja lenni, mint egy 20 éves Diesel motornak, (enyém benzines). Elindítom szép hangja van, de mikor megyek vele pár kilométert, elkezd hangosan "kattogni" "ketyegni" mint egy öreg diesel motor. Két hete lett olaj cserélve, azóta még hangosabb. (Castrol Magnetec C3 5W-40) , előtte is ez az olaj volt benne, akkor is kattogott, de nem ilyen hangosan.

Az autó adatai:

Corsa D

1,4 benzines (Z14XEP)

78 000 Km.

8 éves.

Ha valaki tudna adni valami infót mi lehet ez, megköszönném.

Köszönettel

Mattlogen

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hellóka!

Az én gépem is hasonló tüneteket produkál. Ő egy 6,5 éves Opel corsa D egy 1.4 16v s motorral. Úgy olvastam hogy ezek a mocik olyan 100.000 körül ezt produkálják. az én motorom típusa Z14XEP. Most 92400km van benne. Szinte még új a kocsi és már cserélni kell a láncot. :/ Én úgy gondolom hogy a problémát az okozta amikor 2 és fél évig nem nagyon jártak a kocsival és hébe hóba haasználták. viszont olajat nem cseréltek benne. Bár a szervízintervallum lett tartva, de 30.000 km után cseréltek olajat. én meg ebbe nem nagyon hiszek hgoy 30.000 km ig az olaj megfelelő kenést biztosít a motor számára. Én úgy gondolom hogy nagyon jó a láncos vezérlés és tartósabb abban az esetben ha a karbantartást időben elvégzik. Máskülönben sokszázezerforintos a " kár"

Mellékelek egy kis vidit amin mindenki meg tudja lesni hogy milyen hangot ad ki a kis benzines ketyerém :)

Link to comment
Megosztás:

Hellóka!

Az én gépem is hasonló tüneteket produkál. Ő egy 6,5 éves Opel corsa D egy 1.4 16v s motorral. Úgy olvastam hogy ezek a mocik olyan 100.000 körül ezt produkálják. az én motorom típusa Z14XEP. Most 92400km van benne. Szinte még új a kocsi és már cserélni kell a láncot. :/ Én úgy gondolom hogy a problémát az okozta amikor 2 és fél évig nem nagyon jártak a kocsival és hébe hóba haasználták. viszont olajat nem cseréltek benne. Bár a szervízintervallum lett tartva, de 30.000 km után cseréltek olajat. én meg ebbe nem nagyon hiszek hgoy 30.000 km ig az olaj megfelelő kenést biztosít a motor számára. Én úgy gondolom hogy nagyon jó a láncos vezérlés és tartósabb abban az esetben ha a karbantartást időben elvégzik. Máskülönben sokszázezerforintos a " kár"

Mellékelek egy kis vidit amin mindenki meg tudja lesni hogy milyen hangot ad ki a kis benzines ketyerém :)

Szia!

Köszönöm az infókat, meg a videót! A videó mintha csak az én autómról készült volna, nagyon durva hangja van! Most már csak az lenne a kérdésem, hogy most láncot kell cserélni, vagy vezérlést, vagy mindkettőt? Nem nagyon értek a motorikus dolgokhoz, szóval ez mit takar? Mennyibe fog fájni kb? Továbbá ez SOS dolog, vagy lehet vele így közlekedni?

köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben a tulajdonomba került egy 3 ajtós, 2007-es Corsa D, minden szuper az autóval, egy apró esztétikai gubanc van vele.

A jobb oldali ablak keretének alsó, gumírozott része nincs a helyén, eláll a vége. Talán vízvető lehet a tisztességes neve?!?

Ahogy néztem, egy patent hiányzik belülről, az ajtóról, a B oszlop felőli résznél.

Sajnos töröttnek néz ki, a csonk alapján, ami a vízvető gumiban maradt, nem csak szimplán kiesett a helyéről és így, egy ránézésre olyan, mintha egybe lenne gumi csík a patenttal.

Remélem érthető nagyjából, hogy mire gondolok, ha nem, próbálok fotókat készíteni holnap.

Hogyan lehetne helyretenni? Lehet külön a patentot cserélni, vagy csak az egész vízvetőt?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy pár napja észrevettem, hogy pár óra állás után a fékpedált csak 1-2 centire lehet benyomni, utána felkeményedik. Úgy rélik, hogy előtte nem volt ilyen. Ha beindítom a motort akkor kb a pedálút felső harmadáig könnyen bemegy és utána keményedik fel. A fékhatáson semmit változást nem vettem észre. Ez normális így? (Szerintem nem az.) Mi adhatta meg magát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy pár napja észrevettem, hogy pár óra állás után a fékpedált csak 1-2 centire lehet benyomni, utána felkeményedik. Úgy rélik, hogy előtte nem volt ilyen. Ha beindítom a motort akkor kb a pedálút felső harmadáig könnyen bemegy és utána keményedik fel. A fékhatáson semmit változást nem vettem észre. Ez normális így? (Szerintem nem az.) Mi adhatta meg magát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Ehhez hasonló problémám nekem is van(Z14XEP). Nekem mikor kint áll a tűző napon az autó egész nap, és utána elindulok vele, teljesen fel van keményedve a fék. Úgy ahogy te is írtad, nekem is 1-2cm-re lehet benyomni csak a pedált. A fékhatás nem romlik, csak idegesítő!! Ha már megyek vele pár száz métert, akkor visszaáll rendesen. Nekem ez a gond már 3 éve megvan, és csak a nagy melegben jön elő!!! Télen, vagy hűvösebb napokon nem. Csak is kánikulában!!!! Autószerelő nem talált semmit. Csak arra tudok gondolni, hogy nagy melegben a hőtágulás, tesz be valaminek. Nem mondom, hogy normális dolog, érdemes lenne kivizsgáltatni.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ehhez hasonló problémám nekem is van(Z14XEP). Nekem mikor kint áll a tűző napon az autó egész nap, és utána elindulok vele, teljesen fel van keményedve a fék. Úgy ahogy te is írtad, nekem is 1-2cm-re lehet benyomni csak a pedált. A fékhatás nem romlik, csak idegesítő!! Ha már megyek vele pár száz métert, akkor visszaáll rendesen. Nekem ez a gond már 3 éve megvan, és csak a nagy melegben jön elő!!! Télen, vagy hűvösebb napokon nem. Csak is kánikulában!!!! Autószerelő nem talált semmit. Csak arra tudok gondolni, hogy nagy melegben a hőtágulás, tesz be valaminek. Nem mondom, hogy normális dolog, érdemes lenne kivizsgáltatni.

üdv.

Szia!

Ezek szerint nem egyedi esetről van szó. Az az érdekes, hogy nálam csak pár napja jelentkezett. Meg mindegy volt, hogy a tűző napon állt vagy a mínuszban. Reggel elmentem dolgozni még semmi nem volt, délután kettőkor meg már beton kemény volt a pedál. Most annyit változott, hogy nem azonnal keményedik fel, hanem fokozatosan. Tehát egy darabig benyomható. Motor indításra azonnal húzza a vákum befele. Meg amit még észrevettem, hogy harapósabb a fék. Nem kell annyira taposni, hogy fékezzen. Lehet egy fékfolyadék csere megoldaná a gondot. Csak tipp.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

kb 1 hónapja elkezdett kopogni az autó menet közben, azt hittem, hogy a kerék az. Két hetembe telt mire rájöttem, hogy a kormány kopog mikor tekerem. Vagy is, ha elfordítom valamelyik irányba koppan egy nagyot, utána abbamarad. Ha megint kanyarodok, megint koppan egy nagyot. Összegezve miden kanyarodásnál van egy kopp! A legfurcsább hogy ez csak melegben jön elő, (kb 20C felett), nem tudom az én autóm érzékeny a melegfrontra :). Autószerelő azt mondja, hogy a melegben a kormánygömbfej tágul és összefeszülnek, és az Kopog. Most be lett olajozva, de nem használt, szóval ugyanúgy kopog! Nincs más hátra beviszem az Opel szervizbe, hátha többet mondanak, csak nem tudom hogy nem e veszélyes vele így közlekedni. Mindenki azt fújja, hogy 80 000 km-nél nem lehet baj a kormányművel, de azért engem ez nem nyugtat meg. Esetleg valaki nem találkozott hasonló problémával?

köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy pár napja észrevettem, hogy pár óra állás után a fékpedált csak 1-2 centire lehet benyomni, utána felkeményedik. Úgy rélik, hogy előtte nem volt ilyen. Ha beindítom a motort akkor kb a pedálút felső harmadáig könnyen bemegy és utána keményedik fel. A fékhatáson semmit változást nem vettem észre. Ez normális így? (Szerintem nem az.) Mi adhatta meg magát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Ehhez hasonló problémám nekem is van(Z14XEP). Nekem mikor kint áll a tűző napon az autó egész nap, és utána elindulok vele, teljesen fel van keményedve a fék. Úgy ahogy te is írtad, nekem is 1-2cm-re lehet benyomni csak a pedált. A fékhatás nem romlik, csak idegesítő!! Ha már megyek vele pár száz métert, akkor visszaáll rendesen. Nekem ez a gond már 3 éve megvan, és csak a nagy melegben jön elő!!! Télen, vagy hűvösebb napokon nem. Csak is kánikulában!!!! Autószerelő nem talált semmit. Csak arra tudok gondolni, hogy nagy melegben a hőtágulás, tesz be valaminek. Nem mondom, hogy normális dolog, érdemes lenne kivizsgáltatni.

üdv.

Úgy néz ki megoldódott a felkeményedő fékpedálpedál esete.

A bal első fékdugattyú volt megszorulva. A jobb oldali működött rendesen. Nem teljesen, mert nagyobb pedálerőre mozgott. A gumi porvédő alatt tiszta dzsuva volt. Ezt és a féknyereg vezetőcsapjait is kipucoltuk és többször megjárattuk a dugattyút. Azóta olyan, mint újkorában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kb 1 hónapja elkezdett kopogni az autó menet közben, azt hittem, hogy a kerék az. Két hetembe telt mire rájöttem, hogy a kormány kopog mikor tekerem. Vagy is, ha elfordítom valamelyik irányba koppan egy nagyot, utána abbamarad. Ha megint kanyarodok, megint koppan egy nagyot. Összegezve miden kanyarodásnál van egy kopp! A legfurcsább hogy ez csak melegben jön elő, (kb 20C felett), nem tudom az én autóm érzékeny a melegfrontra :). Autószerelő azt mondja, hogy a melegben a kormánygömbfej tágul és összefeszülnek, és az Kopog. Most be lett olajozva, de nem használt, szóval ugyanúgy kopog! Nincs más hátra beviszem az Opel szervizbe, hátha többet mondanak, csak nem tudom hogy nem e veszélyes vele így közlekedni. Mindenki azt fújja, hogy 80 000 km-nél nem lehet baj a kormányművel, de azért engem ez nem nyugtat meg. Esetleg valaki nem találkozott hasonló problémával?

köszi

Üdv!

Én még ránéznék az axiál csuklóra is és a kutyacsontra is.

A kutyacsont cserén épp most vagyok túl. Egyenesen, kanyarban, döccenőn mindig dübögött. és csak melegben. Télen meg sem nyikkant. Csere óta csendben van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

köszi a tippeket, de már úgy voltam vele, hogy a motor hangos, a kormány kopog, és senki nem tud konkrétumot mondani, irány az opel szervíz. Befizettem egy porblémafeltárást, az autót 1 órán át, fel-le emelték, a kormányt nyúzták húzták, majd közölték, hogy mindent patent vele, minden a helyén van, csak kopog :)) Szóval csak a kormánymű lehet a ludas, ami ugye egyben van, nem javítható.

A motorról pedig megállapították, hogy vezérműláncot kell cserélni (80 000Km van benne!!!). Továbbá közölték, hogy ez kb 250 000 Ft lesz, földig esett az állam.,,,viszem maszekhoz, azokban jobban meg is bízok kb...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motorról pedig megállapították, hogy vezérműláncot kell cserélni (80 000Km van benne!!!). Továbbá közölték, hogy ez kb 250 000 Ft lesz, földig esett az állam.,,,viszem maszekhoz, azokban jobban meg is bízok kb...

Bár nem biztos, hogy totál mérvadó, de érdekesség: úgy tudom, nagyon sok C Corsán is kellett láncot cserélni 75-80 ezernél, mégpedig a rossz olajválasztás miatt. Amelyiket 5W30-cal üzemeltették 0 km-es kora óta, annál ez nem jött elő (szüleiménél, viszont a szomszédságban 3 másik, ugyanolyan 1.4-es C-nél igen).

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Néhány napja a kocsinak (opel corsa d 1.0 sima szívó benzines 2014-es) fura hangja lett, kis gázfröccsökre susszanó hang jön a motortérből és egy csattanó hang is hallatszik, mintha egy szelep ki-be csukódna...

normális ez? eddig nem volt ez a hang gázadásra...üresben is jön gázfröccsre, sebességben is

ha szápen lassan kezdem nyomni a gázt nem hallani, meg menet közben sem folyamatos gáznál, maximum csak váltásnál ha hirtelen gázt adok

van róla egy videóm

mi lehet a baja?

 

https://drive.google.com/file/d/0B0yjSrzIifOqdzVjSVpTZnptR3R1ajBzTVlDNm5jLWp4ZEln/view?usp=sharing

 

Módosítva : spyderman
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Tulajdonosa lettem egy 1.4 benzines corsa nak Eléggé elhanyagolták szerintem az olajcserét biztos megvárták a 30 e az olajcserével Eléggé szutykos belülröl a blokk Az lenne a kérdésem javasoltok e valamilyen adalékkal olajcsere elötti tisztitást vagy nem érdemes vele foglalkozni

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok!

 

1.3 cdti-nél ki mennyinél cserél gázolajszűrőt? (z13dtj)

Én eddig 10.000 kilóméterenként cseréltem. Ti mit mondtok érdemes ilyen sűrűn cserélni? Mann Filtert veszek bele mindig, ami nem valami olcsó.

Olvastam valahol, hogy ezek már elég modern szűrők és nem szükséges ilyen időközönként cserélni.

 

Várom a válaszokat! :)

 

Üdv!

Módosítva : szemmelver
Link to comment
Megosztás:

T Szabi77!

"... olajcsere előtti tisztítás ..."

Wynn"s, Crc, Stp, Pro-Tec, Liqui Moly, Valvoline, SCT, Gunk.
Válassz izlésed szerint.

 

 

T szemmelver!

"... gázolajszűrő ..."
Az európai átvizsgálási ütemterv szerint csere 2 évente, vagy 60 ekm-ként.
Ezen belül azt csinálsz ami jólesik.

"... kilóméter ..."
Kilométer az.

Módosítva : zebra171
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.