Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Lenne egy gondom a Corsaval. Nem tudom, hogy találkozatok-e már ilyesmivel. Szóval reggel indítani akartam, kulcs elfordít, de ahogy ráadtam a gyújtást, csak vmi tekerést hallok a fordulatszámmérő mögött és a kocsi nem indul. Viszont a vészvillogó visszajelzője a műszerfalon veszettül villog. Az ajtókat pedig nem zárja be a központi, csak villog a visszajelzője. Ilyet látott már valaki?

Link to comment
Megosztás:

27 perce, motorosgabor írta:

Sziasztok!

 

Lenne egy gondom a Corsaval. Nem tudom, hogy találkozatok-e már ilyesmivel. Szóval reggel indítani akartam, kulcs elfordít, de ahogy ráadtam a gyújtást, csak vmi tekerést hallok a fordulatszámmérő mögött és a kocsi nem indul. Viszont a vészvillogó visszajelzője a műszerfalon veszettül villog. Az ajtókat pedig nem zárja be a központi, csak villog a visszajelzője. Ilyet látott már valaki?

Akkufesz rendben van? 

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok..

 

Nem talalok Corsa D-nel hangtechnikai temat, igy ide irom a problemam, segitseg keresemet..

 

Adott egy CD30 Mp3 lejatszo.. Az autoba beszerelesre kerult egy erosito es egy melylada.. A problema az, hogy nem tudom a gyari lejatszon levenni a bass-t nullara, hiaba nyomkodom a Settings gombot, nem tortenik semmi, a Sound gombra kiirja, h No Function.. 15-20 percig szol is, de utana elhallgat a melylada, par perc utan ujra szol, illetve ha kikapcsolom a fejegyseget es fel perc mulva be, akkor is mukodik.. Tud nekem segiteni valaki h hogyan tudom a bass-t kikapcsolni ezen a gyari fejegysegen? 

 

 

212b78e978ed7a98f0ddf6324b176b54.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok !

... előre is elnézést , ha esetleg nem jó helyre írok , de a dízel motoros alfórumban nem nagy a mozgás

A beteg : OPEL CORSA D 1,7 cdti  (92kW/125LE) / 2007 

gyorsításnál , főleg a második fokozatban ~2000 fordulat környékén "recsegő" hangot kiadva  EGY-KÉT PILLANATRA  valami visszafogja az autót, aztán gyorsul "szépen"

Üdv:
Kriszta

Módosítva : Kriszta7
Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Kedves Márkatársak!

Utazni készülök nagyobb csomagmennyiséggel. Tetőboxot kellene felpattintani de tetősínem nincsen, meg most hirtelen 30 ezrem se, hogy vegyek egyet. A szigetelőszalag pedig nem megoldás ugye. Szóval jó magyar szokás szerint kuncsorognék egyet valakitől március idusán pár napra (ígérem, hozok hűtőmágnest szuvenírnek). A kicsikocsim Meriva A. Ahogy néztem a Corsa D/E, Astra J, Zafira C is ugyan olyan rögzítéssel bír. Pécsi vagyok. Előre is köszönöm segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
On 2020. 02. 12. at 19:47, Z 16 XEP írta:

Sziasztok! A napokban vásároltam egy Corsa D-t,aminek sajnos nincs meg az antennája.Az a kérdésem,hogy ennél a típusnál is van/volt rövidebb(28 cm-es) és valamivel hosszabb verzió is,mint a G Astránál vagy csak egy méret volt?

Háromféle antenna volt hozzá gyárilag: a 280mm-es az alap, a 283mm-es a DAB-rendszerű rádióhoz, illetve a 360mm-es a gyári GPS-hez. Ezek egymással nem kompatibilisek, mert nem egyforma a menetük (sorrendben M6, M7 és M5), de a vétel minőségét amúgysem az antenna hossza befolyásolja, mert az antennaerősítő a talpban van beépítve. Ha szól a G Astra antennájával, akkor az is tökéletes lesz hozzá.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 13. at 20:17, tgabika76 írta:

Háromféle antenna volt hozzá gyárilag: a 280mm-es az alap, a 283mm-es a DAB-rendszerű rádióhoz, illetve a 360mm-es a gyári GPS-hez. Ezek egymással nem kompatibilisek, mert nem egyforma a menetük (sorrendben M6, M7 és M5), de a vétel minőségét amúgysem az antenna hossza befolyásolja, mert az antennaerősítő a talpban van beépítve. Ha szól a G Astra antennájával, akkor az is tökéletes lesz hozzá.

Szia! Nagyon szépen köszönöm az igazán részletes választ :):-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Sziasztok,

Nekem a 2008-as 1.3CDTI corsám olyat csinál, hogy egyenetlen alapjárata van, "rángatózik" az autó, és a alig akar gyorsulni. Indulásnál lefullad, és menet közben is úgy jár/rángat a motor, mintha földúton mennék vele. Néhányszor "kitisztult" korábban, és ment simán, mintha semmi baja nem lenne, aztán azóta folyamatosan csinálja. Üzemanyagszűrő cserélve lett, mert egy szerelő arra gyanakodott. De sajnos nem oldotta meg a problémát.

Hibakódot nem dob fel. Szerelő megnézte az üzemanyagellátást, de azt mondja, azzal minden rendben. Ő mechanikus problémára gyanakszik (alacsony kompresszió, vagy valami ilyesmi.. Ezt nem mérte meg.)

Van valami ötletetek?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.