Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

példának okáért mire gondolsz? mert a piacon ennyi pénzért ilyen erős kis kocsi csak a Reanult Clio RS III. van.

van ennyiért Merci A, meg BMW 1 is, csak hát azért ne keverjük a 80...100LE-s átlagos műszaki tartalmú kocsit az OPC kicsit magasabb műszaki tartalmával. egy 6 milkás 116-os BMW a közelében nincs műszakilag ennek, ezt azért kijelenthetjük. presztízse az nagyobb lehet, de sztem épp ez a célja az Opelnek, hogy a presztízse emelkedjen. azt pedig éppen így lehet elérni, jó kocsikkal. amik emiatt persze drágák is két okból. egyrészt mert jó kocsihoz jó műszaki háttér, meg tervezés, stb. kell, ami drága, másrészt a direkt sznobhatás. nem mindenki engedheti meg magának, hogy 5,5 milkáért egy kis kocsit vegyen magának. amíg a G Astra-ból lehetett 2.2 millióért venni egy darabot (1.2 VIVA, '2004-ben), addig egyszerűen nem lehetett presztízsből eladni egy 7 milliós OPC-t. a Bertone az más, annak ugye egyedi kasznija volt, és ez eladta.

most olvastam, tudod mennyi Astra H OPC-t adnak el évente? 5000 db-ot. Ez hatalmas szám, G OPC-ből öszesen 3000-et adtak el (igaz a széria is annyira volt limitálva). H OPC-ből 2010-ben 25-30ezer lesz az utakon. 15 év év múlva gyerekeink GSi-je lesz... :blush: és ez nem vicc, ennek jó ára lesz a nagy kínálat miatt. a G OPC kuriózum marad, addigra jó ha 1000 fog az utakon szaladgálni belőle.

nekem az az érzésem, hogy 5 milkáért lesz a kis Corsa OPC-re kereslet, 6-ért már kisebb, de talán még annyiért is...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Helló,

Itt mindenkinek savanyú a szőlő vagy tényleg tapasztalat az alapja a fikázásnak?

A fórum tényleg nem erre való :lol:

Nekem van egy D Corsám, mindenki csak jót és szépet mondott róla nekem. Kérem, hogy csak azok írjanak/válaszoljanak,akik építő jellegűen teszik, vagy kérdésük van, esetleg megosztanák velem tapasztalataikat.

Az első kérdésem: van itt olyan, aki benzines C Corsából ült át rövid időn belül benzines D-be? Ha igen, szivesen olvasám a tapasztalatait, észrevételeit.

Üdv

B.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Itt mindenkinek savanyú a szőlő vagy tényleg tapasztalat az alapja a fikázásnak?

A fórum tényleg nem erre való :lol:

:lol:

Sztem C Corsa esetében semmi ilyet nem mondtunk, vannak azért a típusnak rákfenéi, és a D Corsánál is voltak.Minden első szériának vannak.utána már persze kinövik, hála a sok módosításnak, garis cserének.....

Egy ismim Swift I.-ből ült át Corsa C 1.2Twinportba.Ki nem lehetne belőle robbantani.Egy másik ismi pedig szintén Swiftből, Corsa C 1.0 Viva-ba.Azóta is bánja a cserét, mert baró sokat szívott, és szív a géppel........

Vagy itt van egy másik klubtárs, aki Corsa C 1.0-ból ül tát Corsa C GSi-be......nem véletlenül. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Sztem C Corsa esetében semmi ilyet nem mondtunk, vannak azért a típusnak rákfenéi, és a D Corsánál is voltak.Minden első szériának vannak.utána már persze kinövik, hála a sok módosításnak, garis cserének.....

Egy ismim Swift I.-ből ült át Corsa C 1.2Twinportba.Ki nem lehetne belőle robbantani.Egy másik ismi pedig szintén Swiftből, Corsa C 1.0 Viva-ba.Azóta is bánja a cserét, mert baró sokat szívott, és szív a géppel........

Vagy itt van egy másik klubtárs, aki Corsa C 1.0-ból ül tát Corsa C GSi-be......nem véletlenül. :lol:

Viszont,ha egy D Corsa árát nézem és mondjuk egy Kia Ceed vagy Hyundai i30 árát,hát nem tudom hogy márkahű maradnék-e.

De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Viszont,ha egy D Corsa árát nézem és mondjuk egy Kia Ceed vagy Hyundai i30 árát,hát nem tudom hogy márkahű maradnék-e.

De ez csak az én véleményem.

Értem. Akkor, amikor először lehetett venni CD majd DVD írót, plazmatévét, mobiltelefont (zsebben elférőt) stb stb, te inkább kazettát másoltál, junosztyot nézted a meccset vagy lerohantál a sarki érmés készülékhez, ha a barátodat akartad felhívni. (kissé sarkitva ezt mondod :lol:) Kia Ceed be és Hyundaiba kik ülnek át/be? Azt is nézheted. Más a D Corsa és a Kia Ceed megcélzott vevőköre.

Tiszteltben tartom a véleményed :lol:

Üdv

A.

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Itt mindenkinek savanyú a szőlő vagy tényleg tapasztalat az alapja a fikázásnak?

A fórum tényleg nem erre való :lol:

Nekem van egy D Corsám, mindenki csak jót és szépet mondott róla nekem. Kérem, hogy csak azok írjanak/válaszoljanak,akik építő jellegűen teszik, vagy kérdésük van, esetleg megosztanák velem tapasztalataikat.

Az első kérdésem: van itt olyan, aki benzines C Corsából ült át rövid időn belül benzines D-be? Ha igen, szivesen olvasám a tapasztalatait, észrevételeit.

Üdv

B.

Helló,

Egyrészt számomra ez a "biztos savanyú a szőlő" hozzállás roppant mód unszimpatikus.

Nem lenne egyszerűbb elfogadni a másik véleményét csak úgy ?

Másrészt miért ne írhatná le bárki, ha egy kocsi nem tetszik neki még ha nem is rendelkezik tapsztalatokkal a használata kapcsán ?

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Egyrészt számomra ez a "biztos savanyú a szőlő" hozzállás roppant mód unszimpatikus.

Nem lenne egyszerűbb elfogadni a másik véleményét csak úgy ?

Másrészt miért ne írhatná le bárki, ha egy kocsi nem tetszik neki még ha nem is rendelkezik tapsztalatokkal a használata kapcsán ?

Helló,

Egyrészt nem irtam olyat, hogy biztos savanyú a szőlő... Azt írtam, hogy savanyú a szőlő... Megkérdeztem egyes szám első személyben a fórumra irogatóktól, miután átolvastam a kezdetektől a tartalmat, hogy egy fórumon miért csak! fikáznak!? (na, legyen egy opel fórum, ahol az opelt jól ki lehet fikázni... kelt fel egy szép nap az Alkotó .. tuttira igy volt??)

Az, hogy unszimpatikus... az is egy vélemény. Én elfogadom... De te is tedd ezt, ahogy írtad... Azt viszont tisztelettel megkérdezem, hogy egy felszines kép, tudás vagy ismeret alapján miért állít bárki is bámit (kijelentő módban!!) és azt miért egy nyilvános helyen... Ezzel önmagáról állítja ki azt a bizonyos bizonyítványt... Engem érdekel más D Corsások véleménye, ezért is kérdeztem, kértem, hogy csak építő jellegű hozzászólást várnék. Ezzel szemben nem az jön. Én abban a reményben jötem fel erre a fórumra, hogy értelmes írásokat olvassak használatról, tapasztalatról, bármiről... Ha te / ti nem, nem baj, nem zavar. Ki tudom szűrni a számomra fontos infókat.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Egyrészt nem irtam olyat, hogy biztos savanyú a szőlő... Azt írtam, hogy savanyú a szőlő... Megkérdeztem egyes szám első személyben a fórumra irogatóktól, miután átolvastam a kezdetektől a tartalmat, hogy egy fórumon miért csak! fikáznak!? (na, legyen egy opel fórum, ahol az opelt jól ki lehet fikázni... kelt fel egy szép nap az Alkotó .. tuttira igy volt??)

Az, hogy unszimpatikus... az is egy vélemény. Én elfogadom... De te is tedd ezt, ahogy írtad... Azt viszont tisztelettel megkérdezem, hogy egy felszines kép, tudás vagy ismeret alapján miért állít bárki is bámit (kijelentő módban!!) és azt miért egy nyilvános helyen... Ezzel önmagáról állítja ki azt a bizonyos bizonyítványt... Engem érdekel más D Corsások véleménye, ezért is kérdeztem, kértem, hogy csak építő jellegű hozzászólást várnék. Ezzel szemben nem az jön. Én abban a reményben jötem fel erre a fórumra, hogy értelmes írásokat olvassak használatról, tapasztalatról, bármiről... Ha te / ti nem, nem baj, nem zavar. Ki tudom szűrni a számomra fontos infókat.

Üdv

A "biztos savanyú a szőlő" hozzállást én írtam, nem kedvelem az irigységre való utalásokat.

Neked van egy D-d használ egészséggel, leld sok örömed benne.

Nos akkor biztosan nem olvastad figyelmesen a témát, mert sokan azt írták nekik tetszik a D Corsa.

Ugye nem akarsz egy olyan világban élni, ahol nem engednek teret a negatív véleményeknek ?

Tán jobb egy olyan fórum, ahol nem mindenki ért egyet mindenben, nem homályosítja el márkafanatizmus az emberek tisztánlátását. Hogy miért írja le, ha nem tetszik neki valami ? Mert így gondolja. Mindenki bevéste, neki a kép alapján tetszik / nem tetszik, ő kipróbálta ezért nem tetszik / tetszik neki, ő belehuppant ezért tetszik / tetszik neki.

ui: szerintem értelmes hagnemben írtam neked

Link to comment
Megosztás:

Értem. Akkor, amikor először lehetett venni CD majd DVD írót, plazmatévét, mobiltelefont (zsebben elférőt) stb stb, te inkább kazettát másoltál, junosztyot nézted a meccset vagy lerohantál a sarki érmés készülékhez, ha a barátodat akartad felhívni. (kissé sarkitva ezt mondod :lol:) Kia Ceed be és Hyundaiba kik ülnek át/be? Azt is nézheted. Más a D Corsa és a Kia Ceed megcélzott vevőköre.

Tiszteltben tartom a véleményed :lol:

Üdv

A.

Inkább nem indítok ebből vitát,én ültem mindkettőben(Corsa vs Ceed) és nekem egyértelmű melyiket választanám.

Opelem van,de nem vagyok vakon elfogult! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "biztos savanyú a szőlő" hozzállást én írtam, nem kedvelem az irigységre való utalásokat.

Neked van egy D-d használ egészséggel, leld sok örömed benne.

Nos akkor biztosan nem olvastad figyelmesen a témát, mert sokan azt írták nekik tetszik a D Corsa.

Ugye nem akarsz egy olyan világban élni, ahol nem engednek teret a negatív véleményeknek ?

Tán jobb egy olyan fórum, ahol nem mindenki ért egyet mindenben, nem homályosítja el márkafanatizmus az emberek tisztánlátását. Hogy miért írja le, ha nem tetszik neki valami ? Mert így gondolja. Mindenki bevéste, neki a kép alapján tetszik / nem tetszik, ő kipróbálta ezért nem tetszik / tetszik neki, ő belehuppant ezért tetszik / tetszik neki.

ui: szerintem értelmes hagnemben írtam neked

Igazad van. Naiv voltam abbéli hitembem, hogy az új autómról egy erre a célra létrejött fórumon fogok véleményt cserélni. Szabad a vélemény, bár én ezentúl csak a nekem szólóakra fogok reagálni.

... és igen, értelmes hangnemben írtál.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. Naiv voltam abbéli hitembem, hogy az új autómról egy erre a célra létrejött fórumon fogok véleményt cserélni. Szabad a vélemény, bár én ezentúl csak a nekem szólóakra fogok reagálni.

... és igen, értelmes hangnemben írtál.

Mint láthatod, a fórumon író Opel gazdik tárbora nem fed le minden tipust, így Corsa D tulajdonos sem vésett még.

Ha van kedved hozzá, akkor leírhatnád a saját tapasztalataidat a kocsid kapcsán.

Így legalább olvasható lenne egy tulajdonos véleménye is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én abban a reményben jötem fel erre a fórumra, hogy értelmes írásokat olvassak használatról, tapasztalatról, bármiről... Ha te / ti nem, nem baj, nem zavar. Ki tudom szűrni a számomra fontos infókat.

Üdv

Akkor talán mesélhetnél a gépedről, hogy a formáján kívül mi az ami tetszik benne?Mert a formájáról megoszlanak a vélemények.

Minden a kezedre áll-e, mennyire könnyű vele tolatni, milyen a futómű, mennyire ráz/nemráz, milyen motorral szereltet vettél, mennyire jön be az adott motor karakterisztikája, mire elég a forgalomban, milyenek a fékek.................ilyesmi.

Amúgy ezen fórumon nincsenek D Corsások.

1 volt, Mandino cartárs, de Ő is eltűnt a balfenéken.Mondjuk a Carstylingon elég aktív.........Ezen a Nicken el tudod ott érni.........

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.