Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

Sziasztok. Köszöntök mindenkit. Nem rég lett egy szép kis corsank 2008as. 1,3 cdti. Lenne néhány kérdésem.

1.A kocsiban beinditás után nem sokkal viszajelez a szervizkulcsos kisautó ikon és többségében ugy is marad. Már probóltuk kiolvastatni a hibát olcsóbb hibakód olvasókkal 3al is de egyik sem érzékelt hibát. (Mind a 2 kulcs jól müködik, a Üa szürö frissen cserélve). Ötlet hogy mi lehet a gond?

2. A fényszóró autómatikusan bekapcsól ahogy a motor elindul nappal és este is. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? Tudom hogy némelyik szériában van a világitás kapcsolóba autómata funkció de ebben nincs.

3. Szeretnék bele tempómatot és fedélzeti számitógépet.  Már a kapokat megvettem és beleraktam. A tempómat ha jól néztem akkor ki is van vezetékelve. Viszont a BC-el elakdtam mert a kocsiban csak TID van. de az Astrás csoportban olvastam valamit egy Veramonte nevü cuccról amive igy is kivitelezhető. Valakinak valami infó?

4. A CD30 mp3 fejegységet szeretném cserélni valami komolyabra amiben van sd kártya foglalat. Viszont ragaszkodnék a  kormánytávvezérléshez ha már van benne. Valakinek ötlet?

Ha van valaki aki Nagykörös közelében tudna segiteni azt nagyon értékelném :) Szép estét mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

A14XER motorral kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A motor hideg időben (-5/-8 fok) indításkor reccsenő hangot ad ki magából kb 2-3 sec erejéig. Önindítóra gyanakszom, meg kenőanyag problémára (zsír?), mivel garázsban +5/+10 fokban indításkor nem produkálja a hangot. Csak hidegben, huzamosabb állás (minimum 8 óra) után. Ilyet tapasztaltatok már? 

Módosítva : motorosgabor
Link to comment
Megosztás:

12 órája, motorosgabor írta:

Sziasztok!

 

A14XER motorral kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A motor hideg időben (-5/-8 fok) indításkor reccsenő hangot ad ki magából kb 2-3 sec erejéig. Önindítóra gyanakszom, meg kenőanyag problémára (zsír?), mivel garázsban +5/+10 fokban indításkor nem produkálja a hangot. Csak hidegben, huzamosabb állás (minimum 8 óra) után. Ilyet tapasztaltatok már? 

Amikor már jár a motor? Olyan hang mint amikor ráindítasz járó motorra és a lendkerék darálja az önindítót? Egy rugó húzza vissza az indító fogaskereket, ha lassan tér vissza alaphelyeztbe akkor az rugó vagy régi zsír gond lehet. Leveszed, szétszeded, megnézed a rugót, ha az rendben van lemosod a szírt és újat ( hőállót) teszel oda.

2435358-20170103-KUDwRS.jpg

Ott a réz henger a rugóval. Magát a motort nem kell ennyire lebontani , de kiviteltől függ egyáltalán szét lehet-e szedni. 

 

Link to comment
Megosztás:

Igen, pont erre gondoltam. -5 fok alatt (kb 8-10 óra állás után) indításkor reccseg az indító, valahol halottam, hogy kenőanyag probléma. A napokban mínuszok is voltak, és munka után elég ronda volt a hangja, Ezt mennyire macera szétszedni? Nekem még motorvédő pajzsom is van, ha alulról kell megbontani. Inkább szerelőre bízzam?

Link to comment
Megosztás:

55 perce, motorosgabor írta:

Igen, pont erre gondoltam. -5 fok alatt (kb 8-10 óra állás után) indításkor reccseg az indító, valahol halottam, hogy kenőanyag probléma. A napokban mínuszok is voltak, és munka után elég ronda volt a hangja, Ezt mennyire macera szétszedni? Nekem még motorvédő pajzsom is van, ha alulról kell megbontani. Inkább szerelőre bízzam?

Nem ismerem ezt a motortípust, de szerintem lentről könnyebb szerelni, sőt 16szelepesnél már szinte csak onnan lehet. Hát te tudod hogy állsz szerszámokkal, hellyel és műszaki érzékkel. Ha szoktál autót szerelni menni fog, ha nem, akkor inkább szerelő.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Először is üdvözölnék mindenkit mivel új vagyok itt így, tennék egy apró bemutatkozást mindenek előtt és utána kérdeznék is :)

Szabolcsnak hívnak és autó őrültnek tartom magam. Mindíg egyedi autóm volt, és itt nem a "homashita" oprikára meg hasonlókra gondolok, hanem főleg a limitált szériás sportosabb autókra. Az előzőm egy Accord Type-R volt (amiről néha még a márkaszervízben se tudták, hogy létezik), azt 440.000 km-el adtam el (soha nem lesz még egy olyan jó vasam mint az, de sajnos már benne volt a korban :( ) Jelenleg az ATR eladása miatt VITO-val kaparom Budapest utcáit és ez már kezd kicsit idegesíteni és arra jutottam, hogy kéne venni megint valami városi "taktikai csapásmérőt" ami ha úgy alakul és kikeveredek a városból akkor okozhat némi örömöt. Jelenleg van még egy 2.0 literes sor 4-es turbós összkerekes autó is a garázsban, de az alkalmatlan a napi haszálatra és sokszor fáj a szívem, amikor felkeveredek egy szerpentínre, hogy nem azzal vagyok és kicsit élvezkednék. Gondolom ebből a kisebb "katyvaszból" kitalálható, hogy csak és kizárólag az OPC-ben gondolkozom.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy a Corsa D OPC-nek mik a típus hibái? Annyit sikerült már kiderítenem külföldi embertől, hogy okozhat problémát a kettős tömegű lendkerék illete valamit írtak a váltóval kapcsolatban is, de az nem volt kifejtve teljesen. Feltételezem, hogy szinkron problémák lehetnek ezek? Írtak még ilyen üzemagyagszint kijelző pontatlanságot ami zavaró lehet stb stb, de ezek annyira nem érdekelnek. Inkább olyan főbb mechanikai gondokra szeretnék felkészülni amit azért húzósabb összeg megjavíttatni. Pl, mennyi egy turbó kb az autóra, mennyit bír a motorja? (ATR-be 2 motort rakattam dobozból és 440.000 km-el adtam el mert 200-at bír egy motor...)

Ezzel lehet-e ilyenre számítani, van-e tapasztalata bárkinek ezzel kapcsolatban? Futómű problémák? Mennyinél kell esetleg vezérlést cserélni, mennyinél az olajat, elég-e az olaj hűtő mérete az autóban, vagy érdemes abból is belerakni egy nagyobbat? Egylátalán van-e olajhűtő benne külön radiátorral? Speer van-e benne (erről se találok semmi információt). Kapcsolható-e az ESP benne, vagy nem? Kb 3 évre vennék autót, utána eladom, de azt a 3 évet szeretném "gondmentesen" eltölteni. Ahogy nézegetem, nagyon sok km-el nincsenek OPC-k, vagyis gondolom nem használják nagyon sokan naponta. Én azért napi szinten legalább 100km-et autózom, szóval km fog belekerülni elég szépen.

Előre is köszönöm a segítségeteket és további szép napot!

Üdvözlettel,

Szabolcs

Módosítva : FQ-400
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Sajnos tegnap megtörtént a katasztrófa. Amitől mindig is féltem, meghúztam az autó jobb oldalát. Pontosabban a jobb hátsó ajtót, de úgy kompletten. 12 éve vezetek, és még soha egy koccanásom sem volt. Tudnátok ajánlani bontóst/alkatrészt ahol lehet ezüst, Z157-es színben hátsó ajtót venni? Válaszokat előre is köszi!

 

 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Lasiadad írta:

Sziasztok!

Olyan Problémám lenne, hogy az OPC(3ajtós) D corsámban sikeresen eltörtem a jobb hátsó ülés ledöntőfülét....megoldható a fülnek a cseréje, vagy a szerkezet cseréje a komplett ülés cseréje nélkül?

 

Előre is köszönöm!

Szia!

 

Itt találod a cikkszámot: http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/17/134/1838/17223,17222,17218,17220,17221/

Ha minden igaz a 6-os számú kell neked.

 

Itt meg megkapod a cikkszám alapján az árat is: http://csergowebshop.hu/

 

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Első autó ként vettem használtan egy 2009-es D-s Corsa-t, (1.0-s és alapfelszereltség.) a családi autónk egy kis daewoo matiz, tehát nekem ezek az elektronikai fejlesztései nagyon újak.

Egy alapvető kérdésem lenne, hogy gyújtáson a helyzetjelző felkapcsol, ha pedig jár a motor akkor a tompított fényszóró kapcsol fel automatikusan. Olvasgattam az online kézikönyvét de nem tudtam rájönni, hogy hogyan lehet kikapcsolni ezt a funkcióját, a kormány melletti fényszórókra szolgáló kapcsolóm, csak 0, helyzetjelző, és a tompított van. (automata szint nincs!) Hiába állítom 0 -ra felkapcsolnak a fényszórók. Ez pl nagyon zavaró ha egy parkolóban várok valakire járó motorral és feleslegesen égnek a fényszórók.

Örömmel venném a segítségeteket ezzel kapcsolatban. :)

Köszönöm

Üdv

Attila

 

szerk: közben megtudtam, hogy ha minden igaz akkor csak programozással kapcsolható ki. de javítsatok ki ha tévedek mert ez így elég idegesítő tud lenni :/

Módosítva : Pry
Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy programozással orvosolható, Op-com vagy Tech2 (márkaszervizben) segíthet.

Amúgy szerintem hasznos funkció, mióta nappal lakott területen kívül kötelező a nappali fény vagy ennek hiányában a tompított világítás, sokat segít hogy olyankor nem kell kapcsolgatni. Szerintem ez gyakrabban fordul elő, mint hogy járó motorral vársz valakire, olyankor legfeljebb visszaveszed helyzetjelzőre.

Link to comment
Megosztás:

igen így vagyok vele én is, de a gond az, hogy egyáltalán nincs hatalmam felette :D

tehát helyzetjelzőre sem tudom visszakapcsolni. járó motor = tompított, minden esetben....

pl ha az este folyamán sorompónál állok, szokás ugye helyzetjelzőre kapcsolni, hogy feleslegesen ne vakítson, pl ezt sem tehetem meg :/

de mindenesetre köszönöm, a lényeget megtudtam, majd lesz valahogy... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Segítséget szeretnék kérni!

1.4 benzines Corsa d vízpumpát szeretnék cserélni, csinált már valaki ilyet? Nagyon-nagyon közel van a motortartó az oldalsó lemezhez, ha azt leveszem, akkor sem férek oda a torx kulccsal a csavarokhoz, mivel olyan kicsi a hely.

Szóval ha le is veszem a motortartó szerelvényt, akkor ott marad egy másik profil amihez maga a motortartó van csavarozva. De ezt is le kellene venni, hogy hozzáférhessek a vízpumpa csavarjaihoz illetve a vízpumpát hajtó tárcsához és az ékszíjhoz. Tehát ezt a profilt 3db torx csavar rögzíti a motorblokkhoz, de a torx kulcs feje nem fér be az oldalsó karosszéria lemeztől a csavar fejéhez, de még ha oda is férne, akkor sem tudom kihajtani, mivel egyből megakad az  oldalfal lemezben....

Mi ennek a trükkje?

Módosítva : ROLÓ
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hellosztok!

Volna egy olyan problémám, hogy a páromnak van egy 2008as évjáratú Corsája. Minden flottul működik, csak a km óra sebességmutatója valamilyen oknál fogna ki akad.
Amennyiben leveszem az akksiról a negatív sarut akkor a sebességmutató vissza áll nullára és normálisan működik. Vannak pillanatok pedig amikor ki akad és nem áll vissza magától hanem muszáj vagyok levenni a sarut az akksiról.

Az  autó motorja szemmel láthatóan rendszeresen volt mosva. Megnéztem a motortérben lévő biztosítékok közül egy pár biztosítékot és olyan mintha vízkövesek lennének.

Annyi még az egésszel kapcsolatban, hogy a napi és össz km számláló megfelelően számol illetve, ha ráteszem laptopra akkor is megfelelő sebességet ír ki, csak a km óra mutatója valamilyen oknál fogva nem a megfelelő sebességet mutatja, hanem ki akad.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

 A kérdésem az lenne, hogy akinek corsaja van 1,4 A14XER motorkod elönyben!

Fentebb olvastam hogy motorosgabor neked ez van! Nekem is csak inditásnl jelentkezett hidegben aztan már melegben aztán már nem maradt abban ez a traktor hangszeruség! Az autot ujonnan vásároltuk 21000 kmnél jeleztem a szervizbe hogy fura hang inditáskor! Nem foglalkoztak vele.  Idén volt müszaki vizsgán ahol szintén jeleztem ,mert már nem csak hidegben , hanem minden inditásnál. 51000 kmrel ment április közepén az auto vizsgázni.. akkor mondtam a pult mögött ülö embernek, hogy nézzék már meg a vezérlését mert tuti gond van vele... rám nézett és kiröhögött hogy tuti nem!!!  

Sajnos junius elején bekövetkezett a legrosszabb. Már folytonosan hallhato volt a hang, ekkor több opel márkaketeskedésbol kértem ajánlatot vezérlés cserére! Érdekes mindenhol más árat kaptam 125000-250000ig bezárolag... 

Autom a mai napig nincs ugyanis állitolag szetszedve várja az alkatrészt ami két hét még megérkezik( nö vagyok, de nem hülye) persze hirtelen már mégtöbb baja lett a kocsinak, pl az elsöfék komplett csere... én meg mondtam hogy ne haragudjanak de 2000 km rel ezelött volt cserelve! 

Történetem még nem ért végét, és részemröl folytatás is lesz, mert egy kicsit nonszensz hogy 53000 kmnél szethullik az auto vezerlése!

U.i. az egesz kb a 3. Honaptol kezdödött, hogy 12 litert fogyaszt az auto.. 

Kérem akinek hasonlo gondja van keressen meg minnél hamarabb

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Corsa D első spirálrugó méretet tud valaki írni? Z13DTJ, 2008, 5 ajtó.
Több oldalt is végig néztem, pár mm eltérés van közöttük átmérőt, illetve hosszt tekintve. Az átmérő aggaszt igazából...

Ez jó lehet? https://alkatreszek.hu/trw_jcs989_be

Teljes fékfolyadék cseréhez elég az 1l?

Köszönöm a segítséget!
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy 2007-es opel corsa d autóm.Hidegen erősebben,melegen gyengébben a motortérből csattogó hang hallatszik,61000 km van benne.Vezérműlánc csere??? 1.2 -es motor. (Z12XEP motorkód ) Hidegindításnál 10 másodperc elteltével,elkezd dadogni a kocsi mintha le akarna állni, ez tart kb 5 másodpercig,aztán visszaáll a megfelelő fordulatra.Ez összefügg az esetleges lánccserével???Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Dekor írta:

Sziasztok.Van egy 2007-es opel corsa d autóm.Hidegen erősebben,melegen gyengébben a motortérből csattogó hang hallatszik,61000 km van benne.Vezérműlánc csere??? 1.2 -es motor. (Z12XEP motorkód ) Hidegindításnál 10 másodperc elteltével,elkezd dadogni a kocsi mintha le akarna állni, ez tart kb 5 másodpercig,aztán visszaáll a megfelelő fordulatra.Ez összefügg az esetleges lánccserével???Köszönöm.

Szia! A vezérműláncnak traktor hangja van, ha kezd megnyúlni. (Videót találsz róla a Youtube-on) Ha rendesen karbantartott a motor, akkor az még korai. Lehet még szelep vagy akár befecskendező is. Az enyémnek sokszor van hangja rendesen, mármint az injektoroknak.

A hidegindítási dadogás szintén megvan nálam is újkora óta. Nyáron, vagy melegebb időben nem csinálja. Érdekes, hogy meleg időben tovább tartja az emelt fordulatot, de mikor bejön ez a hideg idő, pár másodperc után le akarja venni normál alapjáratra. Ezt eljátssza 2-3-szor, utána tartja az emeltet. Nem tudom miért. Szerintem pont fordítva kéne neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.