Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Sziasztok!

Vettem a 94-es omegámba (:huh: Tempomatos indexkart. Az Opelnél sem tudták megcsinálni hogy működjön. Állítólag valamilyen vezeték nincs bekötve a motortérben. Ha valaki tud segíteni, vagy egy szerelőt akkor segítsen!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nem kell bovden huzogató bele, mert az enyém már hdk jeladós. Tehát a gázkar és az adagoló nincs mechanikai összköttetésben, csak elektromosan.

A fejet már kellett cserélnem, úgyhogy tudom. de állítólag onnan csak egy kábel hiányzik és menne a gép. Azt mondták, hogy a 98 utáni omegákban már volt tempomat előkészítés.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nem kell bovden huzogató bele, mert az enyém már hdk jeladós. Tehát a gázkar és az adagoló nincs mechanikai összköttetésben, csak elektromosan.

A fejet már kellett cserélnem, úgyhogy tudom. de állítólag onnan csak egy kábel hiányzik és menne a gép. Azt mondták, hogy a 98 utáni omegákban már volt tempomat előkészítés.

Köszi

bocsika. nem olvastam, hogy TD :D :lol: :huh: :)

Link to comment
Megosztás:

Látom már megint televan dízel szakértőkkel a topic!

Semmi nem kell, rá kell dugni és megy, ha véletlenül mégsem akkor TECH-kel fel kell programozni!

Sziasztok!

Vettem a 94-es omegámba (:huh: Tempomatos indexkart. Az Opelnél sem tudták megcsinálni hogy működjön. Állítólag valamilyen vezeték nincs bekötve a motortérben. Ha valaki tud segíteni, vagy egy szerelőt akkor segítsen!

Köszi

Hogyan kötötted be a kapcsolót és hogyan néz ki, mert 2 fajta van. A dízelhez 2 vezetékes kell, míg a benzines Omegákhoz 4 vezetékes...

Link to comment
Megosztás:

Látom már megint televan dízel szakértőkkel a topic!

Semmi nem kell, rá kell dugni és megy, ha véletlenül mégsem akkor TECH-kel fel kell programozni!

Hogyan kötötted be a kapcsolót és hogyan néz ki, mert 2 fajta van. A dízelhez 2 vezetékes kell, míg a benzines Omegákhoz 4 vezetékes...

Amit vettem azon annyi kábel van amennyi az autóban. Az összekötésen és a tech műszeres vizsgálaton túl vagyok. A műszer alacson feszültséget mutatott hibának. A Vincze Sanyival beszéltem, Ő azt mondta, neki sem ment a tempomat és amikor kábelkorbácsot cserélt a motorban utána király lett. Tehát nekem egy-két kábel minuszom lehet. Gondoltam van köztünk olyan ember aki vágja ezt a témát és segíteni tud.

Várom további segítségeket! Addig köszi.

Link to comment
Megosztás:

Amit vettem azon annyi kábel van amennyi az autóban. Az összekötésen és a tech műszeres vizsgálaton túl vagyok. A műszer alacson feszültséget mutatott hibának. A Vincze Sanyival beszéltem, Ő azt mondta, neki sem ment a tempomat és amikor kábelkorbácsot cserélt a motorban utána király lett. Tehát nekem egy-két kábel minuszom lehet. Gondoltam van köztünk olyan ember aki vágja ezt a témát és segíteni tud.

Na mégegyszer! Nem válaszoltál, mennyi kábel megy ki a csatiból. 2, vagy 4 vezetékes? Újat, vagy bontottat vettél? Hol mutatott alacsony feszültséget a tech? Milyen kábelkorbácsot kellett Sanyinak cserélni?

Amikor tempomatosra upgradeltem a kocsit (több mint 3 éve), vettem 1 db új kapcsolót. Lebontottam a kormányburkolatot, kivettem a régi kapcsolót, betettem az újat, és rádugtam a 2 vezetékes (ha jól emléxem barna és sárga) lengőcsatlakozót. Visszacsavaroztam a burkolatokat, mentem vele 1 kört és működött a tempomat. Hozzád hasonló hibával küzd Feri barátom, neki is azt mondták, hogy vezetékeket kell még húzni, mert nem jó a feszültség, de rá 4 vezetékest sóztak. Az én kocsim 95-ös, tehát 94-95-ös dízelekhez biztos, hogy 2 vezetékes tempomat kell. De nem kell nekem hinni, higyj azoknak akik nem csináltak ilyet és majd jól levesznek...

Link to comment
Megosztás:

Sanyinak gyárilag tempomatos a gépe, de mikor szarakodott a váltója és rákerült a mechanikus váltó akkor ki lett cserélve a motor kábelkorbácsa és azóta nem mükszik a tempomat.Sztem a tempomat előkészítés felszereltség függő lehetett, mert Qnié és amit Sanyi szétszedett erősen alapfelszereltségüek. Aki pedig CD felszereltséghez rakott utólag tempomatot annak megy.Grat az "új" vashoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Kell egy tempomatos kapcsolókar, egy Tech2-vel ( de láttam már dieselt amihez Tech1 kellett) ki kell ütni a tempomat tiltását. De ha abszolút peched van, akkor a tűzfaltól a kompjúterig nincs bekábelezve a tempomat, bár CD felszereltség mellett ezt kétlem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.