Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Azért az olajat és a szűrőket Yo, ha 10-12 ezrenként cseréled a gépben. B)

De vajon ha te azt mondod hogy a gyári 30e helyett legyen 10nél csere akkor evvel az erővel lehetne 5nél is vagy akár 1000km-ként cseréljük le az olajat nem? Talán ne is menjünk az autoval és felbakolva naponta cseréljünk benne olajat nem? Engem csak az érdekelne miért ajánlod ennyire megrögzötten ezt a rövidített olajcserét? A vélemény egy idézet anno egy közlekedési, gk üzemeltetési könyvből, ne sértődj meg rajta én is csak nevettem. B)

Link to comment
Megosztás:

De vajon ha te azt mondod hogy a gyári 30e helyett legyen 10nél csere akkor evvel az erővel lehetne 5nél is vagy akár 1000km-ként cseréljük le az olajat nem? Talán ne is menjünk az autoval és felbakolva naponta cseréljünk benne olajat nem? Engem csak az érdekelne miért ajánlod ennyire megrögzötten ezt a rövidített olajcserét? A vélemény egy idézet anno egy közlekedési, gk üzemeltetési könyvből, ne sértődj meg rajta én is csak nevettem. B)

Azért, mert az euro3-as motoroknál 15e km volt, és amikor euro4-es lett, akkor lett bevezetve a 30e km-es csereperiodus!(kevesebb károsanyagterhelés miatt)....Azért az nevetséges, hogy 3.5l olajjal 30e km-t elmegy!!!150e-nél meg szétpotyog?

Link to comment
Megosztás:

A vélemény egy idézet anno egy közlekedési, gk üzemeltetési könyvből,

Sajnos már ezt is marketingesek írják, s nem az a cél, hogy sokáig megmaradjon neked az autó hibátlan állapotban.

Meg fog sz lepődni: VW autóknál, már olajat sem kell cserélni a gyártó szerint csak 100 ezer km után...

Te járnál így egy autóval.....? fűrdeni is lehet havonta, vagy félévente is..... B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem se tojja a Jézuska a pénzt, hogy csak úgy elherdáljam a gépkocsi fölösleges szervízére..nekem hosszátvon kell, hogy beváljon a gép, nem tervezhetek 2-3 évre valamint nem szeretnék kompletten motort vagy akár szívósort cserézni, mert szar üzemanyagot tankolok bele és a szűrőket meg az olajat 30ezrenként cserélem. A nyugodtság többet ér! Minden alkalommal csere: levegő-olaj-pollen-üzemanyagszűrő..+Mobil1. B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem se tojja a Jézuska a pénzt, hogy csak úgy elherdáljam a gépkocsi fölösleges szervízére..nekem hosszátvon kell, hogy beváljon a gép, nem tervezhetek 2-3 évre valamint nem szeretnék kompletten motort vagy akár szívósort cserézni, mert szar üzemanyagot tankolok bele és a szűrőket meg az olajat 30ezrenként cserélem. A nyugodtság többet ér! Minden alkalommal csere: levegő-olaj-pollen-üzemanyagszűrő..+Mobil1. B)

Mely szar üzemanyagokra gondolsz?

Kis kutaknál nem tankolok, Shell vagy JET, esetleg Esso...motoros pályafutásom alatt ezekkel nem volt gond, havár egyszer tankoltam egy diszkont benzinkuton, allig várrtam, hogy kifogyjon a motorbol, alapjárat össze visza volt, meg indulni is allig akart..... B)

Link to comment
Megosztás:

Mely szar üzemanyagokra gondolsz?

Kis kutaknál nem tankolok, Shell vagy JET, esetleg Esso...motoros pályafutásom alatt ezekkel nem volt gond, havár egyszer tankoltam egy diszkont benzinkuton, allig várrtam, hogy kifogyjon a motorbol, alapjárat össze visza volt, meg indulni is allig akart..... B)

Nem tisztem moderátorkodni de ez nem az a topic..... Itten a karosszériaápolásról lenne szó.... Kéretik ott folytatni...

Link to comment
Megosztás:

melyik vw nél van 100ezres periódus??

Ismerősöm mondta, de ha hülyeséget mondott akkor most én is!

Meg fogom kérdezni, de bevallom én is szkeptikus vagyok..... 100 ezer azért sok, ott már sokmindent kaphat egy motor.... B)

Kicsit olyan "Prolong -os " filing, oda már olaj sem kell.... B)

Link to comment
Megosztás:

Még egy dolog, bár nem karosszériához tartozik.

Szélvédő:

A "mindig olcsó" áruházban lehet kapni W5 szélvédő bevonatot, 1500 Ft! 60 km/h-nál kezd el dolgozni, és szépen letolja a vizet a szélvédőről. Láttam drágább változatban autós boltban de 2000 alatt nem nagyon volt. Szal az is bejött 2 autón használom. Az egyiken már 1 éve és tökéletesen működik.

Megpucolod a szélvédőt, átörlőd, szárítod felfújod szétkened és kész. 2 óráig ne érje víz. Utánna mehetsz!

Nem kell az ablaktörlőt nyomatni menet közben! B)

Megvettem, felkentem, tegnap főpróba volt az M3-as kb. gödöllői szakaszán - belefutottam egy szabályos felhőszakadásba. Jééé... látok :-) Legjobban én voltam meglepődve, hogy egy ilyen "csodatrutyi" működik.

Link to comment
Megosztás:

G-Astra elején azt a lökhárító alatt végigfutó, majdnem földig leérő fekete sz*rt (köpenynek hívják?), ami miatt nem lehet rendesen egy magasabb padkára fölállni, le lehet szedni szakszerűen anélkül, hogy valami problémát okozna? Hogy legalább egy kicsit nagyobb legyen a kocsi orra és a föld közötti szabadmagasság? Most komolyan: mi a fenének van az ott, véd valamit, vagy aerodinamikai szerepe van?

Link to comment
Megosztás:

Légyszi mondmár meg mi a pontos neve a csoda trutyinak?

Köccce.

W5 asszem, de nem kapni máshol, én legalábbis nem láttam csak a "mindig olcsó", meg az "anyák barátja" boltjában. ( LIDL)

Ott vettem a gumi ápolót is az is jól szuperál csak ajánlani tudom. Lila kupakja van.

Link to comment
Megosztás:

W5 asszem, de nem kapni máshol, én legalábbis nem láttam csak a "mindig olcsó", meg az "anyák barátja" boltjában. ( LIDL)

Ott vettem a gumi ápolót is az is jól szuperál csak ajánlani tudom. Lila kupakja van.

hát ezt én is kifogom probálni.

Köcce az infot.

Link to comment
Megosztás:

hát ezt én is kifogom probálni.

Köcce az infot.

Ajánlom jó szívvel, még a bogarakat is ablakmosóval lemostam a pálya után, amik régebben dinamittal sem jöttek le. W5, kis doboz, benne két kendőféle+szivacska, meg egy kis flakon pumpás spray, de nekem még maradt is, pedig körbehordtam az összes üveget.

macz

így néz ki: w5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom jó szívvel, még a bogarakat is ablakmosóval lemostam a pálya után, amik régebben dinamittal sem jöttek le. W5, kis doboz, benne két kendőféle+szivacska, meg egy kis flakon pumpás spray, de nekem még maradt is, pedig körbehordtam az összes üveget.

macz

így néz ki: w5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IGEN EZ AZ!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.