Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

35 perce, OpelAtti írta:

Srácok, jól bírja a festés, semmi elszíneződés.

Több mosás után sincs semmi fakulás.

Kíváncsi vagyok hogy tavasszal hogy fog kinézni.

A kilincset én is lefújtam három hónapja még bírja.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Láttam, itt nem rég volt téma a szélvédő díszléc csere. Az én Astrámon szintén szét volt rohadva az alsó díszléc, vettem új gyárit, simán kicseréltem. Előző tulaj valószínűleg a szilos megoldást választotta, mert rengeteg szilo volt alatta a két szélén, de azt le tudtam szedni, főleg az üvegről pengével nagyon könnyen lejött. 

A kérdésem: a felső díszcsíkot hogy a viharba kell leszedni? Abból is vettem újat, látom is rajta, hogy hogyan lehet rögzítve, de egyszerűen meg se moccan. Ráadásul a két vége belóg a tetőn végigfutó csíkok (tetőcsomi-rögzítős cuccosok) alá, így onnan se férek hozzá. Alápiszkálni nem akartam szerszámmal - sem a szélvédőrepedés, sem a sérült festés miatti rozsda nem hiányzik oda... Valaki cserélte már a felső díszcsíkot?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
25 perce, BoMa írta:

Sziasztok!

Sikerült 2-3 elég mély kavicsfelverődést szereznem, még frissek lehetnek. Szürke rétegig leverte a festéket. Mit javasoltok mit lehet ezzel tenni?  Szeretném időben javítani mielőtt elkezdi enni a rozsda... :(

Le kell festeni.Lehet rendelni szinkód alapján .Nagyobb sérüléshez spray formátumban is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
8 órája, exiles86 írta:

Sziasztok

Valaki szedte már le a jobb első sárvédő ívet? Mire kell figyelni illetve az első lökhárítót le kell szedni hozzá?

Köszönöm

Hali.Dobbetétet le kell szedni./Uj patenteket beszerezni nem árt/ Nem kell leszedni a lököst de oldani kell egy csavar fogja össze a sárvédővel.Meglátod úgy is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok ! Valóban nem létezik caravanhoz hátsó doblemez  javító ív? Külső javító ív azt tudom hogy van és van dobbetet javito ív 5 ajtóshoz is . Honnan lehet szerezni ha valóban nincs caravanhoz doblemez javito ív? Köszönöm!

Módosítva : Lbag
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Lbag írta:

Sziasztok ! Valóban nem létezik caravanhoz hátsó doblemez  javító ív? Külső javító ív azt tudom hogy van és van dobbetet javito ív 5 ajtóshoz is . Honnan lehet szerezni ha valóban nincs caravanhoz doblemez javito ív? Köszönöm!

Szerintem sincs, legalábbis én nem találok. Bontóban keresel egy orrtörött bódét és kivágod belőle azt ami neked kell. 

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 05. 09. at 15:51, Lbag írta:

Sziasztok ! Valóban nem létezik caravanhoz hátsó doblemez  javító ív? Külső javító ív azt tudom hogy van és van dobbetet javito ív 5 ajtóshoz is . Honnan lehet szerezni ha valóban nincs caravanhoz doblemez javito ív? Köszönöm!

http://www.patacsi.hu/pages/index.php?sid=87963975e766fb0252f80d3&p=12&catf=

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
38 perce, gedikart írta:

Apám kocsijáról le akarjuk szedni a hátsó szárnyat, a két-két csavar helyét mivel lehetne eltűntetni? A csomagtartó-ajtó szélén van rögzítve, beázni akkor sem tud, ha ott lyuk tátong, csak hát csúnya.

Esetleg belepasszoló műanyag patent színrefújva? Ha esetleg ezüst vagy fehér abba nem olyan nehéz hasonló színű sprét vagy ecsetes javítófestéket találni. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kezd igen komoly mennyiségű, eltérő súlyosságú kavicsfelverődés lenni az autón, amiből nem kevés sajnos egész a fémig ment, van ahol rozsdásodást is okozva, van ahol csak "kilátszik" a galvanizált felület. Főleg a motorháztetőn és a hátsó kerékíveknél és szeretném ezeket javítani. Nyilván sem tartósságban, sem esztétikailag nem lesz olyan, mint a gyári (esetleg egy profi fényező által javított) elem, de szerintem mindenképp jobb lenne mint a jelenlegi állapot.

Gondolom, ahol elkezdett rozsdásodni, de legalábbis elérte a fémet, ott a csiszolás után mindenképp rozsdaátalakítóval kéne kezdeni. Tudnátok konkrét anyagot javasolni ehhez, ami megfelelően működik? Pl. Impa Kela Rust vagy Loctite Super Rost Killer?

A rozsdaátalakítóra illetve a többi felverődésre következő lépésként a töltőalapozót és csiszolás után a színre kevert fedőfestéket ("sima" fehér) tervezem felvinni. Lehet hülye kérdés, de ezek az autók (2007 -es 5 ajtós Astra G) kaptak még lakkozást vagy itt már - költségcsökkentési vagy hasonló céllal - elhagyták és a színt adó fedőfesték a legfelső réteg? Spray kiszerelésű töltőalapozóra, fedőfestékre illetve (ha van) lakkra is szeretnék konkrét javaslatot kérni.

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.