Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Nekem azt a tapasztalatom, hogy a biztosítók először megpróbálják lerázni az ügyfelet, pl hiába látszik hogy a két sérült autó sarka tökéletesen "illeszkedik egymásba", bemagyarázzák hogy márpedig az nem úgy van. Ha csak 10-ből egy ügyfél itt feladja, már megérte... Azonban néhány kevésbé kedves levél után igenis kifizetik a javítás árát. Nem hozattak édesapám 1999-es Daewoo Lanosához 2009-ben eredeti karosszériaelemeket gyári fényezéssel egyenesen Koreából (talán már a gyár sincs meg) de az utángyártott elem, a szerelés, és a fényezés reális árát kifizették. És olyan elem árát is kifizették ahol csak a lakkréteg sérült, mert a kárszakértő összeikszelt mindent. Szerintem ez egy akkor 600 ezret érő autónál korrekt eljárás volt.

A probléma akkor kezdődik, mikor valaki az árösszehasonlító oldalakon végignézi, hogy 15 biztosító pl 40-60ezer forint körül ajánl biztosítást az adott autóra. Viszont van egy 20.000-es is. Ahelyett hogy gyanakodna, miért olcsóbb, már köti is.. és az első káresetnél fog kiderülni miért volt olcsóbb.

Pár napja mentem a Family center parkolójában, amikor láttam hogy valaki tolat kifelé, megálltam, gondoltam megvárom amig kifordul. Abban a pillanatban pont mögötte a másik oldalról is elkezdtek tolatni ( két nő volt) , rátehénkedtem a dudára mert egyértelmű volt hogy nem látják a másikat, mindenki engem nézett a parkolóban csak ők nem, össze is mentek. Kiszálltak és összevesztek ki volt a hibás. Mivel személyi sérülés nem történt, láthatólag nem volt szükségük tanúra mert mindegyik meg volt győződve róla hogy ő a vétlen szépen visszatolattam és elmentem másfelé. Ebben a nyilvánvaló patt helyzetben nem irigylem sem a rendőrt akit kihívtak sem a biztosító szakembereit. :-)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, L.Fazakas írta:

Egyáltalán nem nonszensz! Inkább természetes kellene legyen! Mit érdekel engem a biztosítók meggazdagodása, ha valóban annyira nagyon rám fizetnek! A kötelezővel - ami persze sosem az ő pénzük, azt a károkozók fizették be, sok-sok éven keresztül - akkor ugyan mit veszít vele a biztosító? Ki kell adnia a nyereségéből? Kevesebb lesz tőle a haszna? Nézd csak végig egyszer az összes biztosítótársaságnak (és persze a bankoknak) az év végi pénzügyi zárásait (a nyereség előtti adózásról meg más egyéb hasonlók)! Bizony mindnek nagyon jól megy! Nem egy rozsdás fémkonténerben lapulnak meg valahol valamelyik külterületi út szélén, hanem csodás nagy palotáikban! Az autósok (és más egyéb biztosítások utáni) beszedett nagy pénzekből. Valójában ennyivel károsították meg ügyfeleiket, hogy nekik utána ilyenekre fussa! A múltkoriban pl. jártam a K & H Biztosítónál - A Leichner Ödön sétányon - a Duna-parton! Na az aztán a csili-vili palota! Tudom persze, az a K & H Bankkal együtt van! No de a bankokat se kell túlzottan félteni, hogy azok hűű de mennyire ráfizetésesek!

Azt írod - "Olaszban a rokonnak 130Huf/év átszámítva.) Neked mennyi? 20000Ft/év?" Hát akkor? Ahogy írod - az az olasz - szinte bagót fizet - pl. hozzám képest!

Ráadásul elég szépen összekevered hozzá a kötelező biztosítást az önkéntesen befizetett cascó biztosítással!  Mert _ "Szerinted ha árokba teszel egy két éves BMW-t, azon mekkora lesz a kár? 2 millió... Ahhoz mennyi 20000Ft-os ügyfél kell?"

- Nos - én egyáltalán sosem tettem árokba, mert valójában nekem MÁS OKOZTA A KÁRT! Nem pedig az az árok, ahová szerinted "én tettem"! (persze mindezt jelképesen) Így egyáltalán nem keresek felelőst se arra, aki azt az árkot oda építtette. A cascónál viszont van önrész is, ami a kötelezőnél NINCSEN! És az mind a saját maga okozta és CSAKIS a saját kárra vonatkozik!

"Te sem ingyen dolgozol" - nem bizony! Én egyáltalán NEM dolgozom! Te pedig - ahogyan hozzászólásaidból egy kissé gyanítom - ugye valami biztosítós emberke vagy? Annyira nagyon próbálod itt megvédeni ezek biztosítóknak a mundér becsületét ...

Hát ha szerinted az éves 130000Ft-os biztosítás "bagó", akkor Te háttal ülsz a moziban. Ez nem casco, ez ott a biztosítás költsége egy 45 éves, kis településen élő, sosem balesetezett embernek egy 170Le-s 10 éves Mercedes-re. Látom a lényeg neked sehogy nem jön át, nem is erőlködöm hogy megértsd miként működik a biztosítási biznisz. Keress egy olyat aminek a legrosszabb az éves mutatója, ami egy szakadt helyen működik pocsék ügyfélszolgálattal, és akkor hihetted azt, hogy ez azért van mert olcsók és jók mert nem akarják lehúzni az ügyfeleiket. Továbbá nem tudom miből hiszed, hogy a biztosítók az autósokból csinálnak profitot? Hallottál már olyat hogy otthonbiztosítás, életbiztosítás, nyugdíj biztosítás és sorolhatnám, ezek hozzák a valódi hasznot nekik.  

Amikor pár éve a céges Transit az iroda előtt megnyomta az Astra-t, a kárszakértő körbefotózta az autót, körbemérte a sérült elemet és melletti elemeket, mondta h minden gyári érték (pedig már volt javítva csak szakszervizben), annyit ajánlott gyorskárba amiből még maradt is. Szóval ha te nem tudod az érdekeid keresztül vinni egy biztosítón, akkor lehet hogy nem is a biztosítóval vannak a bajok....

2 órája, tgabika76 írta:

Nem tisztem állást foglalni a köztetek levő szócsatában, de azt azért te is érzed hogy egy új karosszériaelemre fújt bármilyen fényezés soha nem lesz egyenértékű a gyárival, bárki csinálja is! 

Nézd, én ezzel nem értek egyet. Egy gyári technológiával javított autó igenis lehet olyan mint a gyári, sőt gyakran még jobb is. Nem egy-két új szalonból kihozott autón láttam már fényezési hibát, ott is tűréseken belül dolgoznak... Szóval a szakszerű javítást én gyárival egyenértékűnek tudok tekinteni, pláne ha nem szerkezetileg sérült autóról van szó. http://www.origo.hu/auto/20161006-toresteszt-ketfele-javitott-autoval.htm

2 órája, zotya975 írta:

Talán ezért is szokták pölö a sárvédőt inkább bontott gyárira és nem után gyárira (színre fújva) cserélni. Ha hasonló korú autóról lett leszedve akkor meg még pont annyira van mattulva mint amire felteszik. 

Nem tudsz úgy bontani és átrakni karosszéria elemet, hogy ne kellejen lakkozni vagy fényezni (már csak a felfogatási pontok miatt sem, azok óhatatlanul sérülnek már bontáskor, és a felszereléskor sem megy ám csak úgy pont minden a helyére a megfelelő pozícióba). Én bontott és hibátlan (értsd: 1:1-ben átrakható) karosszéria elemet még sosem láttam, iszonyat miként bánnak a bontósok a kocsikkal és az elemekkel, ráadásul kevés olyan autót bontanak ami hibátlan lenne, mind futott már az utakon és kortól függően elég sokat kaptak már az élettől. Nem mondom hogy lehetetlen, de ez a fehér holló kategória. Anno mikor a fehér F Astra-m elejét összetörtem, akkor én is így gondoltam. 50-60km-en belül van vagy 5 komolyabb bontó, egy Opel-es ráadásul, de nem találtam sehol makulátlan első sárvédőt vagy géptetőt, mindegyiket kellett fényezni. Inkább végül már a szín nem is érdekelt, inkább az hogy horpadás (vagy egyéb sérülés) legalább ne legyen rajta. Ami még érdekes volt, hogy a motorháztető, a jobb első sárvédő és a műanyag hűtőmaszk szinte azonos évjáratú és ua színkódú autókról voltak, azonban a napfényben volt köztük árnyalatnyi eltérés. Szóval mindent fényezni kellett hogy egységes legyen, szomszédos elemekbe beleködölni majd az egész autót polírozni.  Így szép lett és igényes. Saját költség volt a buli, a 300-at érő autóra a koccanás miatt ráköltöttem 250-et pedig csak lámpákat vettem gyárit bontva, bontott hűtőmaszkot, új zárhidat, új lökhárítót, bontott két első sárvédőt és bontott géptetőt kellett cserélni, semmi nem ment el a helyéről, motortér és minden egyéb sértetlen maradt. De nem is látszott az autón hogy törve volt... 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Janó32 írta:

 

Nem tudsz úgy bontani és átrakni karosszéria elemet, hogy ne kellejen lakkozni vagy fényezni (már csak a felfogatási pontok miatt sem, azok óhatatlanul sérülnek már bontáskor, és a felszereléskor sem megy ám csak úgy pont minden a helyére a megfelelő pozícióba). Én bontott és hibátlan (értsd: 1:1-ben átrakható) karosszéria elemet még sosem láttam, iszonyat miként bánnak a bontósok a kocsikkal és az elemekkel, ráadásul kevés olyan autót bontanak ami hibátlan lenne, mind futott már az utakon és kortól függően elég sokat kaptak már az élettől. Nem mondom hogy lehetetlen, de ez a fehér holló kategória. Anno mikor a fehér F Astra-m elejét összetörtem, akkor én is így gondoltam. 50-60km-en belül van vagy 5 komolyabb bontó, egy Opel-es ráadásul, de nem találtam sehol makulátlan első sárvédőt vagy géptetőt, mindegyiket kellett fényezni. Inkább végül már a szín nem is érdekelt, inkább az hogy horpadás (vagy egyéb sérülés) legalább ne legyen rajta. Ami még érdekes volt, hogy a motorháztető, a jobb első sárvédő és a műanyag hűtőmaszk szinte azonos évjáratú és ua színkódú autókról voltak, azonban a napfényben volt köztük árnyalatnyi eltérés. Szóval mindent fényezni kellett hogy egységes legyen, szomszédos elemekbe beleködölni majd az egész autót polírozni.  Így szép lett és igényes. Saját költség volt a buli, a 300-at érő autóra a koccanás miatt ráköltöttem 250-et pedig csak lámpákat vettem gyárit bontva, bontott hűtőmaszkot, új zárhidat, új lökhárítót, bontott két első sárvédőt és bontott géptetőt kellett cserélni, semmi nem ment el a helyéről, motortér és minden egyéb sértetlen maradt. De nem is látszott az autón hogy törve volt... 

Nem a külső oldal a problémásabb nem is onnan rozsdásodnak főleg az üreges részek hanem belülről. Az autókat merítik a gyárban és ekkor például a sárvédő már fent van. A vásárolt elemek meg feketén alapozva vannak ( vagy még az sem)és szerintem kevés karosszériás kezeli le őket a belső oldalról amikor az úgysem látszik soha többé. Meg ugye amiről szó van ennek  a kezelésnek minősége nem közelíti meg a gyárit . A csavarokról nyilván lepattan az alapozás-festés amikor kitekered őket, de ez inkább csak esztétikai probléma jelen esetben a motorháztető alatt a kerék mögött az A oszlop alatt okozhat csak gondot. Ezt a sárvédő csavart 2011-ben tekertem ki majd vissza amikor az autó orrát cseréltem, majd valamikor biztos rozsdásodni fog itt.

2576833-20170701-rXbnQS.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Nem a külső oldal a problémásabb nem is onnan rozsdásodnak főleg az üreges részek hanem belülről. Az autókat merítik a gyárban és ekkor például a sárvédő már fent van. A vásárolt elemek meg feketén alapozva vannak ( vagy még az sem)és szerintem kevés karosszériás kezeli le őket a belső oldalról amikor az úgysem látszik soha többé. Meg ugye amiről szó van ennek  a kezelésnek minősége nem közelíti meg a gyárit . A csavarokról nyilván lepattan az alapozás-festés amikor kitekered őket, de ez inkább csak esztétikai probléma jelen esetben a motorháztető alatt a kerék mögött az A oszlop alatt okozhat csak gondot. Ezt a sárvédő csavart 2011-ben tekertem ki majd vissza amikor az autó orrát cseréltem, majd valamikor biztos rozsdásodni fog itt.

2576833-20170701-rXbnQS.jpg

 

És ha ezt javító-festékkel (és ecsettel) szépen lekezeled, akkor mi van? Ez nem kirívó helyen szokott lenni, ahol meg van - ott nem mindegy? Legalább nem rozsdásodik!

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Janó32 írta:

"ha szerinted az éves 130000Ft-os biztosítás "bagó", akkor Te háttal ülsz a moziban"

Már elnézést, de ezt pontosan Te írtad - "Olaszban a rokonnak 130Huf/év átszámítva.) Neked mennyi? 20000Ft/év?" Hát akkor?" -

Szerinted a 130HUF/év az nagy hirtelen 130 ezerré lett? Vagy most akkor álmodozol? Ha pedig az inkább 130 ezer lenne valóban - hát azt is számold szépen hozzá, mennyivel több egy átlagos olasz ember átlagjövedelme, mint mondjuk egy átlag-magyaré? És ne Matolcsi György, vagy Mészáros Lőrinc fizetését vedd benne alapnak!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

És ha ezt javító-festékkel (és ecsettel) szépen lekezeled, akkor mi van? Ez nem kirívó helyen szokott lenni, ahol meg van - ott nem mindegy? Legalább nem rozsdásodik!

Semmi, lekezelhetném, csak ez a huszadrangú probléma a kocsin, és mire ez itt kirohad már nem is lesz autó. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Már elnézést, de ezt pontosan Te írtad - "Olaszban a rokonnak 130Huf/év átszámítva.) Neked mennyi? 20000Ft/év?" Hát akkor?" -

Szerinted a 130HUF/év az nagy hirtelen 130 ezerré lett? Vagy most akkor álmodozol? Ha pedig az inkább 130 ezer lenne valóban - hát azt is számold szépen hozzá, mennyivel több egy átlagos olasz ember átlagjövedelme, mint mondjuk egy átlag-magyaré? És ne Matolcsi György, vagy Mészáros Lőrinc fizetését vedd benne alapnak!

Az a 130HUF az egy nyilvánvaló elírás volt.

Azonban nem annyival magasabb az átlagfizetés Olaszországban, hogy az itteni 30.000-es biztosítás helyett sima ügy legyen a kinti 130.000

Több olasz kollégával beszélgettem, az átlag kis olasz faluban/városban ott sincs világmegváltás, ugyanúgy a holland életszínvonalról álmodoznak, mint mi.

Módosítva : Krajcso
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Krajcso írta:

Azonban nem annyival magasabb az átlagfizetés Olaszországban, hogy az itteni 30.000-es biztosítás helyett sima ügy legyen a kinti 130.000

És akkor még nem is beszéltünk mondjuk Írországról, ahol egy idősebb(=környezetszennyező) és elég erős (mondjuk 200LE körül vagy felett) autónak éves szinten átszámítva akár 800e Ft(!) is lehet a biztosítása, főleg ha mondjuk fiatal tulaj első autója. Ez nagyságrendileg annyi, vagy közel annyi, mint amennyi az autó piaci értéke. Ezért ott fiatalok első autójának inkább választanak egy vadonatúj kis köbcentis valamit, annak sokkal olcsóbb a fenntartása.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, L.Fazakas írta:

Már elnézést, de ezt pontosan Te írtad - "Olaszban a rokonnak 130Huf/év átszámítva.) Neked mennyi? 20000Ft/év?" Hát akkor?" -

Szerinted a 130HUF/év az nagy hirtelen 130 ezerré lett? Vagy most akkor álmodozol? Ha pedig az inkább 130 ezer lenne valóban - hát azt is számold szépen hozzá, mennyivel több egy átlagos olasz ember átlagjövedelme, mint mondjuk egy átlag-magyaré? És ne Matolcsi György, vagy Mészáros Lőrinc fizetését vedd benne alapnak!

Elnézést kérek, valóban lemaradt egy "k" a 130Huf/év-ból, 130kHuf/év akart lenni, nem gondoltam volna hogy ez kardinális problémát fog okozni egy felnőtt embernél. De tisztelettel visszakérdeznék ha már: szerinted életszerű a 130Ft/éves biztosítás? Mert ha igen, akkor nincs is miről beszélgetni, mármint komoly(abb) témákról biztosan nincs, mert ez egy olyan síkon való megragadásról tanúskodik ahonnan részemről nincs hova tovább feszegetni a dolgokat. Egyébként ott valóban magasabb a fizetés ha a magyar átlagfizetéshez méred, de azért kicsit nézz utána a dolgoknak (ebben is, ne csak a biztosítási ügyek működésének), mert -ebben is- butaságokat hordasz össze. Légy szíves nézz utána, hogy ott mennyibe kerülnek az élelmiszerek, az ingatlanok, a szolgáltatások, a műszaki cikkek, az autó javíttatása és fenntartása és máris nem hiszed hogy ott kolbászból van a kerítés. Egyébként az ő környékükön (dél Tirol, Staben-Merano) 1300€ környéke a nettó amit egy "mezei" dolgozó megkeres. Persze, átszámítva itthon ez álomfizetés kategória (hiszen ez közel nettó 420.000 forint), ellenben ez ott nagyjából a hónapról-hónapra történő éldegélésre elegendő olyan árak vannak... Elég sok időt töltöttem már ott, nem a levegőbe beszélek, tudnám sorolni a példákat. 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 01. at 12:36, zotya975 írta:

Nem a külső oldal a problémásabb nem is onnan rozsdásodnak főleg az üreges részek hanem belülről. Az autókat merítik a gyárban és ekkor például a sárvédő már fent van. A vásárolt elemek meg feketén alapozva vannak ( vagy még az sem)és szerintem kevés karosszériás kezeli le őket a belső oldalról amikor az úgysem látszik soha többé. Meg ugye amiről szó van ennek  a kezelésnek minősége nem közelíti meg a gyárit . A csavarokról nyilván lepattan az alapozás-festés amikor kitekered őket, de ez inkább csak esztétikai probléma jelen esetben a motorháztető alatt a kerék mögött az A oszlop alatt okozhat csak gondot. Ezt a sárvédő csavart 2011-ben tekertem ki majd vissza amikor az autó orrát cseréltem, majd valamikor biztos rozsdásodni fog itt.

2576833-20170701-rXbnQS.jpg

 

Szerinted ha emberünk így kapná vissza autóját a javításból/helyreállításból, akkor nem panaszkodna hogy az ő autója a baleset előtt nem így nézett ki? Mert ugye nem így néz ki alaphelyzetben... Ha meg lefújnák, akkor meg az lenne a baj, hiszen kétszer olyan vastag rajta a festékréteg mint gyárilag volt... Meg eladáskor sem éppen lesz vevőcsalogató, de az már egy másik szempont. A szakszervizben nekem úgy rakták vissza (mármint előző tulajnál), hogy semmi nem látszik, illetve de, mert feltűnik hogy fényesebb a felület mert nem csak festékkel ködölték le hanem lakkal is. De anno az F-nél is megfújták ezt a területet, pedig az egy független karosszériaműhely volt. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Szerinted ha emberünk így kapná vissza autóját a javításból/helyreállításból, akkor nem panaszkodna hogy az ő autója a baleset előtt nem így nézett ki? Mert ugye nem így néz ki alaphelyzetben... Ha meg lefújnák, akkor meg az lenne a baj, hiszen kétszer olyan vastag rajta a festékréteg mint gyárilag volt... Meg eladáskor sem éppen lesz vevőcsalogató, de az már egy másik szempont. A szakszervizben nekem úgy rakták vissza (mármint előző tulajnál), hogy semmi nem látszik, illetve de, mert feltűnik hogy fényesebb a felület mert nem csak festékkel ködölték le hanem lakkal is. De anno az F-nél is megfújták ezt a területet, pedig az egy független karosszériaműhely volt. 

Ott ahol látod.....Isten hozott a Föld nevű bolygón. Aztán mivel tettünk egy nagy kört és visszaértünk ugyanoda, már hogy a bontott elem jobb az után gyártottnál, mert az elsőnél a nem látszó részek is kezelve ( sárvédő esetén merítve) vannak én szép csendben elhagyom a témát.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 01. at 10:55, Krajcso írta:

Ahelyett hogy gyanakodna, miért olcsóbb, már köti is.. és az első káresetnél fog kiderülni miért volt olcsóbb.

Szerintem a biztosítás nagyon jól jövedelmező szerencsejáték -üzem, ahol általában és mindig csak a biztosító nyerhet. De mondhatni talán - az egész biztosítósdi bulit pontosan erre találták ki.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 19. at 20:04, tgabika76 írta:

Szia, köszi a választ, közben nem tudtam idenézni.

Az újpesti autófestékes boltban kikeverték nekem. (festék, higító, lakk, edző; a darabonként 1 dl-es kiszerelés összesen 2600 Ft volt) Otthon felvittem a felületre, pontosabban először a lökhárító két kis karcolásán tettem próbát makettező kompresszort és szórópisztolyt használva. A festék szépen fed, a lakk kicsit lassan, de megszáradt, viszont túl direkt lett a szín. Valószínűleg messzebbről, lazábban kell majd fújnom, hogy ne látsszon a különbség az eredeti festés és a javítás között.

 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, L.Fazakas írta:

Szerintem a biztosítás nagyon jól jövedelmező szerencsejáték -üzem, ahol általában és mindig csak a biztosító nyerhet. De mondhatni talán - az egész biztosítósdi bulit pontosan erre találták ki.

Én a B betűs cégeket kerülöm ha lehet. (bank,biztosító)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Ott ahol látod.....Isten hozott a Föld nevű bolygón. Aztán mivel tettünk egy nagy kört és visszaértünk ugyanoda, már hogy a bontott elem jobb az után gyártottnál, mert az elsőnél a nem látszó részek is kezelve ( sárvédő esetén merítve) vannak én szép csendben elhagyom a témát.

Öcsémnek van egy 3 as Golfja.Összetörte az első sárvédőt egy konténeres itthon a ház előtt.A szerelő simán rárakott egy régebbi évjáratú sárvédőt.Szépen le is fényezte.A régin ovális oldalindex volt amit rárakott az meg téglalap indexes.Úgyhogy most felemás a 2 oldal.Azt mondta csak ilyen volt a boltba :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Geopake írta:

Öcsémnek van egy 3 as Golfja.Összetörte az első sárvédőt egy konténeres itthon a ház előtt.A szerelő simán rárakott egy régebbi évjáratú sárvédőt.Szépen le is fényezte.A régin ovális oldalindex volt amit rárakott az meg téglalap indexes.Úgyhogy most felemás a 2 oldal.Azt mondta csak ilyen volt a boltba :)

Na jó, legalább megpróbálta kidumálni.:-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 02. at 23:28, Janó32 írta:

nézz utána, hogy ott mennyibe kerülnek az élelmiszerek, az ingatlanok, a szolgáltatások, a műszaki cikkek, az autó javíttatása és fenntartása és máris nem hiszed hogy ott kolbászból van a kerítés. Egyébként az ő környékükön (dél Tirol, Staben-Merano) 1300€ környéke a nettó amit egy "mezei" dolgozó megkeres. Persze, átszámítva itthon ez álomfizetés kategória (hiszen ez közel nettó 420.000 forint)

Én sohasem kételkedtem abban, hogy a "nyugati bérek" csak úgy simán ötszörösek, és hogy akkor abból ott több marad az embereknél. De talán - mégis vannak csodák! A sok magyar (de a többi, a bolsi rabigából felszabadult ország) lakossága miért nyomul mégis annyira ki nyugatra - munkavállalónak? Szerinted annyira nagy dolog lehet baby-sitternek lenni, idős háznál cselédkedni, vagy csak simán mosogatni és krumplit hámozgatni - valami flancosabb szállodai étteremnek a konyháján?

Ha csupán az üzemanyag-árakat nézem, itt mindig arról szólt az áremelés, hogy "mert nyugaton is"! De közben azt sohasem veszik figyelembe, hogy valójában mindig benne lenne az a bizonyos "ötös szorzó". Én Ausztriában gyakran nézegettem árakat, és megdöbbenve tapasztaltam - akár az Intersparban, akár a Kiká-ban az áraik szinte azonosak a mieinkkel /vagy néha még kissé alacsonyabbak is/, mint minálunk a hasonlókban! És - ahhoz az átlagjövedelemhez .... ott egyáltalán nem vágja őket földhöz az ár!    Valahogy mégiscsak jobban elvannak ... No meg aztán - takarékosság is van a világon. Ahogyan itt is, minden bizonnyal ott is léteznek olyan egyének, akiknek a fizetésnapon semmi se számít, és persze "mindenki az én vendégem!" ... Viszont akkor az alapmegtakarítás sem igazán megy. És véle a nagy kérdés --- megéri?

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 26. at 21:25, Janó32 írta:

Szerintem ez valahol érthető. Mármint nem a biztosítót akarom védeni, egyszerű matek hogy miért az avultatás. Gondoljunk csak bele: mondjuk oldalról megnyomják a 15 éves 600k érő G Astra-t. Beviszed a szervizbe (pláne márkaszervizbe) és ott rendelnek hozzá két ajtót meg mondjuk egy komplett sárvédőt. Erre rájön a munkadíj (karosszéria és fényezés). Ez legalább 350-400k, de lehet h több. Ha magadnak kellene fizetni a javítást ki választaná ezt az utat? Ezért védik magukat a biztosítók. Meg azt is be kell látni, hogy ua helyreállítás nem létezik, mivel mattos karcos fényezést meg némi kezdődő rozsdát nem tudnak a javított autóra rátenni, tehát mindenképpen értéknövekedés történik még úgy is, ha a piaci eladáskor mivel sérült volt így az értékcsökkentő tényező (de az utóbbi nem érdekli a biztosítót). Az ő feladata h a kárkori értékre jöjjön fel a mutatvány, tehát nem fogja 1:1-ben fizetni a kárt vagy GTK-ra teszik a kocsit. 

Ha magát az autót bármely sérült karosszériaelem cseréjének esetében egyből "avultatják", akkor a bekövetkezett káresemény után mindezt miért nem teszik meg? Az autó - ahogyan előtte "avultatva" kinéz - az csupán egy dolog! Ha azonban szépen belemennek, és teljesen "újra-formatervezik" - az bizony akkor máris de rögtön egy másik! Valójában értékrendekkel tud nagyhirtelen megzuhanni az alapár, hiszen így - akármilyen koros autóként - de SÉRÜLTTÉ lett!

És akkor ezen sérülések-beni laza értékcsökkenés valójában pontosan lefedezi az eredeti alkatrész avultatott árát, s a baleset után ott van, hiába "gazdagodott" az ügyfél (értékében egy vadi újonnan beépített alkatrésszel), hol lesz már az avultatott és eredeti alkatrész-értékek közötti oly "nagy meggazdagodási ráta"? Mikor a baleset után csupán gyűrött, törött fémlemezek és műanyag alkatrész-elemek vannak! Magyarul - a KÁR! És nem számoltam bele az élőerőben keletkezetteket, hiszen lehetnek ott személyi sérülések is! A szemét biztosítók újabban már külön EÜ-s díjakat szednek be erre is !

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 03. at 4:28, zotya975 írta:

Ott ahol látod.....Isten hozott a Föld nevű bolygón. Aztán mivel tettünk egy nagy kört és visszaértünk ugyanoda, már hogy a bontott elem jobb az után gyártottnál, mert az elsőnél a nem látszó részek is kezelve ( sárvédő esetén merítve) vannak én szép csendben elhagyom a témát.

Nem a bontott elem minőségibb voltában volt díszkurzus (senki nem vitatta hogy méretpontosságban vagy minőségben ne az lenne a megoldás, de ha új gyári karosszéria elemet kell venni, na annak brutál ára lesz). Hanem hogy az nem úgy megy, hogy megvesszük szín-azonosan a bontottat és csak fel kell csavarozni és már készen is vagyunk. 

1 óra, L.Fazakas írta:

Én sohasem kételkedtem abban, hogy a "nyugati bérek" csak úgy simán ötszörösek, és hogy akkor abból ott több marad az embereknél. De talán - mégis vannak csodák! A sok magyar (de a többi, a bolsi rabigából felszabadult ország) lakossága miért nyomul mégis annyira ki nyugatra - munkavállalónak? Szerinted annyira nagy dolog lehet baby-sitternek lenni, idős háznál cselédkedni, vagy csak simán mosogatni és krumplit hámozgatni - valami flancosabb szállodai étteremnek a konyháján?

Ha csupán az üzemanyag-árakat nézem, itt mindig arról szólt az áremelés, hogy "mert nyugaton is"! De közben azt sohasem veszik figyelembe, hogy valójában mindig benne lenne az a bizonyos "ötös szorzó". Én Ausztriában gyakran nézegettem árakat, és megdöbbenve tapasztaltam - akár az Intersparban, akár a Kiká-ban az áraik szinte azonosak a mieinkkel /vagy néha még kissé alacsonyabbak is/, mint minálunk a hasonlókban! És - ahhoz az átlagjövedelemhez .... ott egyáltalán nem vágja őket földhöz az ár!    Valahogy mégiscsak jobban elvannak ... No meg aztán - takarékosság is van a világon. Ahogyan itt is, minden bizonnyal ott is léteznek olyan egyének, akiknek a fizetésnapon semmi se számít, és persze "mindenki az én vendégem!" ... Viszont akkor az alapmegtakarítás sem igazán megy. És véle a nagy kérdés --- megéri?

Hát azért a legtöbben akik beszélnek jól nyelvet és van jó szakmai képesítésük (és gyakorlatuk), azok nem konyhai segédként -vagy amiket felsoroltál- dolgoznak. A kérdésedre a válasz sokkal komplexebb: nem csak az anyagiak miatt mennek el (hiszen az ottani minimálbérből sem lesz nagy-lábon élés), a szolgáltatások minősége, az egészségügy minősége, az életszínvonal unblock, a rendszer értelmes működése/élhetősége ami vonzza őket. De arról azért nem szólnak a hírek, hogy mennyien jönnek vissza csalódva miután a dolgok mögé láttak és betanított munkásként ott sem tudtak jobban boldogulni mint itthon. Nyugaton is a képzettebb emberek tudnak jobban érvényesülni, ott igény van a minőségi munkaerőre, nálunk ezt nem/sem igazán fizetik meg. Takarékoskodni meg spórolni úgy lehet, ha marad miből, mert ha az alapvető dolgok lenullázzák a költségvetést, ott nem sok tér marad a megtakarításra/spórolásra. Minden bizonnyal van olyan termékcsoport ami ua kerül mint nálunk, csak ez egy szűk szegmens, általánosságban (pl húsok, felvágottak, zöldségek, pék áru) magasabb áron vannak. Én úgy vélem, hogy aki nem elég leleményes ahhoz hogy itthon úgy-ahogy megálljon a lábán (persze itt jöhet h ua munkakörrel nyugaton mennyit kereshet, de itthon is meg tud élni de más színvonalon), annak máshol sem lesz egyszerűbb, máshol sem fogják menedzserként agyon fizetni sehol a világon. 

1 óra, L.Fazakas írta:

Ha magát az autót bármely sérült karosszériaelem cseréjének esetében egyből "avultatják", akkor a bekövetkezett káresemény után mindezt miért nem teszik meg? Az autó - ahogy előtte "avultatva" kinéz - az csupán egy dolog! Ha azonban szépen belemennek, és teljesen "újraformatervezik" - az bizony akkor máris egy másik! Valójában értékrendekkel tud nagyhírtelen megzuhanni az ára, mert hiszen így SÉRÜLTTÉ lett!

Ez a sérülés-beni laza értékcsökkenés valójában pontosan lefedezi az eredeti alkatrész már avultatott árát, a baleset után viszont hol van ott már avultatott és eredeti alkatrész érték? Ott csupán csak gyűrött, törött fémlemezek és műanyag alkatrész-elemek vannak!

Az értékcsökkenésre nem vonatkozik semmilyen biztosítás (nem csak a mi hazánkban), se a GFB sem a Casco nem rendezi azt (meg lehet próbálni egyezkedni a biztosítóval és/vagy polgári peres úton a balesetet okozótól behajtani, de ennek nincs gyakorlata itthon, esélyes hogy a jogi/peres költségek magasabbak lesznek mint a megítélt összeg). A közlekedés is -mint sok más- kockázattal jár, anyagi javakról és felelősségekről van szó, nincs olyan szituáció amikor csak egy fél fogja viselni a rendbeállítást, ez mindenre igaz, bármilyen kárra, legyen az gépjármű, ingatlan, személyi sérüléssel járó baleset és sorolhatnám. Ha az écs-t is a biztosítóknak kellene fedeznie, akkor aztán meg lehetne nézni mennyi lenne a biztosítás összege. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Minden bizonnyal van olyan termékcsoport ami ua kerül mint nálunk, csak ez egy szűk szegmens, általánosságban (pl húsok, felvágottak, zöldségek, pék áru) magasabb áron vannak.

Érdekes, de az egyik rokonom már sok-sok éve Bécsben él, és jelenleg is ott nyugdíjas, ámde mellette még néha tanít - valamelyik egyetemen. És ő bizony onnan hozza a mindenféle húsokat, húsféléket, felvágottakat a szegedi rokonjainak, a feleségének, gyerekeinek, unokáinak ... Kivételes módon - abból a "drágából". Mert hogy állítólag néha ott az annyira akciós, hogy sokkalta olcsóbb szokott lenni, mint például nálunk. Persze - lehetne mindez akár szóbeszéd, de akkor ugyan minek mondaná el?

Sosem volt politikai szervezet-s - tehát nem hazudik.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Nem a bontott elem minőségibb voltában volt díszkurzus (senki nem vitatta hogy méretpontosságban vagy minőségben ne az lenne a megoldás, de ha új gyári karosszéria elemet kell venni, na annak brutál ára lesz). Hanem hogy az nem úgy megy, hogy megvesszük szín-azonosan a bontottat és csak fel kell csavarozni és már készen is vagyunk. 

 

Jó hát én nem tudom, azt gondoltam volna, hogy pölö G-ből amiből több 10 ezer futott-fut az országban lehet találni mondjuk ezüst színazonos sárvédőt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 03. at 14:59, snec írta:

milyen szórópisztollyal fújtad? Mert abba is van sokféle, porlasztásra gondolok. Aztán a nyomás is számít. Plusz a rétegek vastagsága. Meg, hogy milyen színt sikerült kikeverni. 

Sok mindenen múlik. 

Már nem tudom, milyen fantázianévre hallgat. Nekem két stukkerem is volt korábban, az egyik elromlott, a másiknál szintén van vmi gixer (pedig vigyáztam rájuk). A mostani kölcsön van. 0,2 mm-es dűznivel fújtam, és így is szépen vitte, nem kellett 0,3-as. Kb. 1,5 bar nyomással ment. Két réteget fújtam fel, de igazság szerint kicsit türelmetlen is voltam, hogy muzsikál az autófesték, és csak a lökhárító alját javítottam, az nemigen számít. Legközelebb több vékony régetet viszek fel. Azt a bizonyos Z176-os színt kevertettem ki. 

Módosítva : MrChef
Link to comment
Megosztás:

6 órája, MrChef írta:

Már nem tudom, milyen fantázianévre hallgat. Nekem két stukkerem is volt korábban, az egyik elromlott, a másiknál szintén van vmi gixer (pedig vigyáztam rájuk). A mostani kölcsön van. 0,2 mm-es dűznivel fújtam, és így is szépen vitte, nem kellett 0,3-as. Kb. 1,5 bar nyomással ment. Két réteget fújtam fel, de igazság szerint kicsit türelmetlen is voltam, hogy muzsikál az autófesték, és csak a lökhárító alját javítottam, az nemigen számít. Legközelebb több vékony régetet viszek fel. Azt a bizonyos Z176-os színt kevertettem ki. 

egy fújó pisztoly 1,3-1,4 fejjel megy, 1,5-2 bár közt, festék függő. Lehet akkor messzebbről kellene fújnod, hogy jobban porlasszon. Vagy kérj kölcsön egy pisztolyt, hozzá. Nagyon sok múlik a beállításon, alapszínen is ma már. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.