Jump to content

Recommended Posts

On 2017. 12. 19. at 21:33, Nferry írta:

Sziasztok!

https://pumatools.hu/horpadasjavito-keszlet-bgs-9-8057.html

Erről van valakinek gyakorlati tapasztalata?

Egyetlen nagy gond van ezzekkel az eszközökkel, es ezt mikor érdeklődtem horpadásjavitással foglalkozó műhelyben, ott is elmondták: nem lehet előre tudni, hogy a tappancs lerántja-e a festéket, vagy hogy a nyomkodástól berepedezik-e a lakkréteg. 10 éves, szabadban tárolt autónál ennek sajnos reális esélye van.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 perce, Krajcso írta:

Egyetlen nagy gond van ezzekkel az eszközökkel, es ezt mikor érdeklődtem horpadásjavitással foglalkozó műhelyben, ott is elmondták: nem lehet előre tudni, hogy a tappancs lerántja-e a festéket, vagy hogy a nyomkodástól berepedezik-e a lakkréteg. 10 éves, szabadban tárolt autónál ennek sajnos reális esélye van.

Amikor a Wagon R +-t  hajtogattam helyre, akkor én hőlégfúvóval melegítettem a sárvédőt, mondjuk ott hozzáfértem belülről, nem kellett megfogatni tappanccsal.  Autószerelő el sem vállalta, azt mondta le fog pattanni a festék ha visszahúzom, gondoltam egy próbát megér, és bejött. Felmelegítettem annyira hogy kézzel még éppen meg lehetett fogni, és visszahajtottam-nyomtam. Mondjuk ez a ragasztópisztolyos tappancsnál nem játszik, mert az ugye el fogja engedni melegen.  Ott ahol üreges elem van , inkább lebontanám a belső részt és megpróbálnám először így. 

2725986-20171225-4BwJAO.jpg

150 ezres árajánlatból lett egy 30-40 ezres lökös csere, azt nem lehetett megmenteni. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 12. 25. at 10:48, zotya975 írta:

Amikor a Wagon R +-t  hajtogattam helyre, akkor én hőlégfúvóval melegítettem a sárvédőt, mondjuk ott hozzáfértem belülről, nem kellett megfogatni tappanccsal.  Autószerelő el sem vállalta, azt mondta le fog pattanni a festék ha visszahúzom, gondoltam egy próbát megér, és bejött. Felmelegítettem annyira hogy kézzel még éppen meg lehetett fogni, és visszahajtottam-nyomtam. Mondjuk ez a ragasztópisztolyos tappancsnál nem játszik, mert az ugye el fogja engedni melegen.  Ott ahol üreges elem van , inkább lebontanám a belső részt és megpróbálnám először így. 

2725986-20171225-4BwJAO.jpg

150 ezres árajánlatból lett egy 30-40 ezres lökös csere, azt nem lehetett megmenteni. 

Sajnos belülről pont nem tudom mert a csomagtér ajtó olyan részén sikerült egy kis horpadást beszereznem ahol dupla réteg lemez van. Így belülről nem tudom visszahúzni, ami úgy valóban sokkal egyszerűbb lenne. Elvittem egy karosszériáshoz, ahol azzal kezdték a mondókát hogy ők ráhegesztenek valami cuccot és úgy húzzák ki, de utána telibe kell fújni az ajtót stb...  Árajánlatot gondolhatjátok. Mindegy szerintem kipróbálom egy a kis pár ezer forintos okosságot, ha nem fog működni akkor is legalább kipróbáltam. :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 perc, Nferry írta:

Sajnos belülről pont nem tudom mert a csomagtér ajtó olyan részén sikerült egy kis horpadást beszereznem ahol dupla réteg lemez van. Így belülről nem tudom visszahúzni, ami úgy valóban sokkal egyszerűbb lenne. Elvittem egy karosszériáshoz, ahol azzal kezdték a mondókát hogy ők ráhegesztenek valami cuccot és úgy húzzák ki, de utána telibe kell fújni az ajtót stb...  Árajánlatot gondolhatjátok. Mindegy szerintem kipróbálom egy a kis pár ezer forintos okosságot, ha nem fog működni akkor is legalább kipróbáltam. :)

Hát nem tűnik olyan vészesnek az ára hogy egy próbát ne érjen meg. A ponthegesztéses húzással nagyobbat lehet rántani az anyagon  mint a sima ragasztással.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, OpelAtti írta:

Fényszóró polír megvolt:171f_nysz_r_pol_r_1_.jpg

Te magad kivitelezted? He nem, hol és mennyiért csinálták? Ezen van vmi utólagos UV védelem? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

8.000-Ft, Alba ipari zóna, Zsúrló u 15.

Van egy UV védő réteg rajta, de még teszek rá átlátszó uv fóliát is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.