Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

észszerü kompromiszumra kész vagyok.kb 10%-ot szeretnék növelni.valami tipp?

nem akarlak elkeseríteni, de attól hogy leveszel a hf-ből, és nagyobb lesz a sűrítési arány

(nem a kompresszió, mert a motor marad ugyanolyan veszteségű!), még nem

igazán lesz erősebb a gép.

Link to comment
Megosztás:

nem akarlak elkeseríteni, de attól hogy leveszel a hf-ből, és nagyobb lesz a sűrítési arány

(nem a kompresszió, mert a motor marad ugyanolyan veszteségű!), még nem

igazán lesz erősebb a gép.

Kompresszió miért ne lenne nagyobb? Vagy te most nem az epszilont érted ezalatt?

Én nem tudom mennyire kompressziótűrő a gáz, de szerintem érezhető lehet a változás. Persze én sem 10%-ra gondoltam, de talán valamit visszahozhat.

Link to comment
Megosztás:

nem akarlak elkeseríteni, de attól hogy leveszel a hf-ből, és nagyobb lesz a sűrítési arány

(nem a kompresszió, mert a motor marad ugyanolyan veszteségű!), még nem

igazán lesz erősebb a gép.

nem nagyon vagyok jártas a motor tuning terén.csak abból élek amit hallók-ólvasok itt-ott.a gáz jól tűri a nagyobb sűrítést,104 körül van az oktánszáma. :) szívesen veszem ha mondtok valamit amit érdemes megpróbálni.néhány 10 000 ft-t nem sajnálok a dologra,de nem szeretnék belemerűlni nagyobb tételel.

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon vagyok jártas a motor tuning terén.csak abból élek amit hallók-ólvasok itt-ott.a gáz jól tűri a nagyobb sűrítést,104 körül van az oktánszáma. :) szívesen veszem ha mondtok valamit amit érdemes megpróbálni.néhány 10 000 ft-t nem sajnálok a dologra,de nem szeretnék belemerűlni nagyobb tételel.

nem is azt mondtam hogy be fog csörögni :D

csak hogy ettől még nem lesz igazán teljesítménynövekedés :D

(leginkább csak attól, hogy ha már le van véve amúgy is a hf,

akkor be vannak csiszolva a szelepek, be vannak marrva a

szelepfészkek, így kisebb lesz a veszteség)

Link to comment
Megosztás:

nem is azt mondtam hogy be fog csörögni :D

csak hogy ettől még nem lesz igazán teljesítménynövekedés :D

(leginkább csak attól, hogy ha már le van véve amúgy is a hf,

akkor be vannak csiszolva a szelepek, be vannak marrva a

szelepfészkek, így kisebb lesz a veszteség)

De mi az, hogy nem igazán? :) Én mindenképp többre tartok egy ilyen műveletet (főleg, hogy a fent említett járulékos dolgok is meg lesznek csinálva), mint egy betétszűrőt, és sokan esküsznek rá hogy azt érezni. Akkor ezt miért ne lehetne? Sőt szerintem ez az egész fordulatszám tartományban jótékony hatással van.

Egyébként én nem akarok senkit rábeszélni, de tanácsot kértek és ezen meg a betétszűrőn kívül nemsokminden érkezett. Az hogy megérte-e az úgyis csak akkor derül ki, ha meg lesz csinálva. Az pedig, hogy van-e annyi kockáztatni való pénze a tulajnak azt meg csak ő tudja eldönteni.

Link to comment
Megosztás:

szerintem ez az egész fordulatszám tartományban jótékony hatással van.

ebben teljesen egyetértünk :D

viszont ez még nem lesz 10%-os teljesítménynövekedés. még a betétszűrővel sem :)

lényegében a gyári elveszett pacik közül lehet párat visszahozni a hf komplett felújítással,

hogy kevesebb legyen a hengerekben a veszteség :D

Link to comment
Megosztás:

viszont ez még nem lesz 10%-os teljesítménynövekedés. még a betétszűrővel sem :)

Akkor a lényegi dolgokban meg is egyeztünk. :D

Nem állította senki, de szerintem nem is volt igény a 10%. Lusta vagyok visszakeresni, de úgy emlékszem a gáz használatából eredendő teljesítményveszteséget kellene viszonylag olcsón a lehető legjobban redukálni. Vagy az egyetemesen 10% szokott lenni?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a lényegi dolgokban meg is egyeztünk. :)

Nem állította senki, de szerintem nem is volt igény a 10%. Lusta vagyok visszakeresni, de úgy emlékszem a gáz használatából eredendő teljesítményveszteséget kellene viszonylag olcsón a lehető legjobban redukálni. Vagy az egyetemesen 10% szokott lenni?

a 10% kb igaz.bár nekem a nyomatékomból tünt el ahogy érzem.esetleg kipufogó végig 60-as rendszer,stb.meghalgatok minden okosságot.csak nem akarok több 100 000-rel belemerülni.kösz a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Egy jobb szívósor, 4leömlő, kicsit nagyobb előgyújtás és egyel nagyobb befecskendezők + a hf felújítás :D

Persze ez már átlépte a 6 jegyű összeget, de ez legalább biztos teljesítménynövekedés

benzinnel. Gázzal is gondolom lehet variálni, többet beállítani neki. Szóval ilyen irányban vannak

a lehetőségek, hogy átlépd a 10%-ot. Amit te eddig mondtál, az vagy nem változtat, vagy csak 1-2%

javulást eredményez, persze olcsóbb is :)

Link to comment
Megosztás:

akkor csináljak turbós mocit.volt egy lotus mocim de azt sem mertem berakni nehogy meghaljak. :) :D

nem akarok egy rakétát,csak olyan autót ami megy ha kell.

Ha 10%-on felüli erőtöbblet kell és olcsón akarod megúszni a legkevesebb kényelmetlenséggel, cserélj autót.

Ha 10%-on felüli erőtöbblet kell és nem akarsz autót cserélni, de viszonylag olcsón akarod megúszni és vállalsz némi kényelmetlenséget, akkor cserélj motort.

Ha 10%-on felüli erőtöbblet kell és nem akarsz se autót se motort cserélni, akkor sok pénz kell és sok kényelmetlenséget kell vállalnod.

Ha 10%-on belül maradsz, akkor lehet trükközni ezzel-azzal, de nagyon sokmindentől függ az elérhető eredmény. Például, ha most nincs épp a legjobb állapotban az autó, akkor egy alapos karbantartási/felújítási művelet is sokat hozhat. De az is lehet, hogy sok pénzt beleölsz, de nem lesz túlsok eredménye. Ez az a kategória, amiben talán a legnehezebb jósolni.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen gondolkoztam, hogy hogyan tegyek több erőre szert,de maratt a motorcsere.

Egy SI motor lesz a megoldás.

Most 60 paci az Astra, motorcsere után 82 paci lesz, és késöbb kap egy chip tuningot, de ez még nem biztos.

Ehhez nem is kell motort cserélned ám.

Link to comment
Megosztás:

CIH motoroknál ez a motorcserés móka már nem igazán járható ebben az esetben, mert azoknak a 2.4 a teteje, ezután már a hathengeresek vannak. És gondolom előtte nem véletlenül lett a hathengeres lecserélve négyre.

jól mondod.a hatos leette a hajam,még gázból is.ha nem nyomtam(ilyen nem volt,mert ki ne nyomná egy 200 lovas gépnek állandóan)15 liter(gáz),általános használatnál 18-22 liter(gáz) fogyott.ez egy 45 literes pótkerék tartálynál kicsit ciki.a mostaninak elég 10-12 liter.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez nem is kell motort cserélned ám.

Így van, elballagsz egy bontóba, keresel egy C14SE motoros autót, és kibontod belőle a hengerfejet az összes sallangjával, kábelköteggel, motorvezérlővel, vákuumcsövekkel, meg az AC-pumpát. A hengerfejet kicsit rendberakod (síkolás, szelepfészkek csiszolása, szelepszár-szimmeringek cseréje, olajjáratok pucolása) és szépen ráteszed a C14NZ motorodra. És lám, motorszám változás nélkül lett 82LE-d, amit chippel + vezérműtengellyel tovább növelhetsz. Tápiószecső cartárs is ugyanígy csinálta, és ott olvashatod a LE-értéket az aláírásában :)

Link to comment
Megosztás:

Igen tudom, de anyagilag ugyan ott lennék...

Sztem nem. Persze attól függ, hivatalos közlekedésre alkalmasnak akarod-e megtartani az autót. Ha motort cserélsz, annak a hivatalos módja nem olcsó, nem csak forgalmi, meg tözskönyv-csere, hanem a teljesítmény-növekedés miatt mérnöki tervezést igényel, ami többe kerülne, mint az autód. Persze, ha csak a kertek alatt papír nélkül szeretnél közlekedni vele, az más téma...

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem. Persze attól függ, hivatalos közlekedésre alkalmasnak akarod-e megtartani az autót. Ha motort cserélsz, annak a hivatalos módja nem olcsó, nem csak forgalmi, meg tözskönyv-csere, hanem a teljesítmény-növekedés miatt mérnöki tervezést igényel, ami többe kerülne, mint az autód. Persze, ha csak a kertek alatt papír nélkül szeretnél közlekedni vele, az más téma...

Hát nem tom, de szerintem 50e ft-ot megér egy SI motor.

Amúgy is lehet, hogy hengerfejes a gépem.......

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tom, de szerintem 50e ft-ot megér egy SI motor.

Amúgy is lehet, hogy hengerfejes a gépem.......

Megér annyit, nem azt mondtam, hogy nem, csak ha ezt beleteszed az autódba, az kerül sokba. De ha megveszed az Si motort, és átpakolod róla a hengerfejet meg a többi felsorolt cuccot a C14NZ-re, az ok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.